zielona_mara 92 Napisano 11 Listopada 2025 53 minuty temu, Vitalinka napisał: Najlepiej smakuje jak ktoś inny zrobi. Wszystko🙂 Wiadomo, tortem się nie pogardzi : ) Zjadłabym tylko bez tej galaretki... .) Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Vitalinka 367 Napisano 11 Listopada 2025 1 minutę temu, zielona_mara napisał: Wiadomo, tortem się nie pogardzi : ) Zjadłabym tylko bez tej galaretki... .) Wiem dlaczego... żelatyna🙂 Ja bym w sumie zjadła bitą śmietanę w szklance i malinki i takie biszkopciki dwa chrupiące (i chyba chodzi o te śmietanę jednak😄 - może brakuje mi wapnia?) 1 zielona_mara zareagowało na to Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Vitalinka 367 Napisano 11 Listopada 2025 6 minut temu, zielona_mara napisał: Bo oficjalnie nie obchodzę urodzin, a nieoficjalnie lubię właśnie tak... : ) Ja też nienawidzę swoich urodzin i też kocham święty spokój, cieszę się jak już miną🙂 Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Nomada 591 Napisano 11 Listopada 2025 1 godzinę temu, KapitanJackSparrow napisał: Heh czy wystarczy? No nie wiem, nie wiem, skosztować ...poczuć niebo w gębie... łapczywie napelnić brzuch... albo chuć zobaczyć i na sam widok poczuć chuć. 😀 PS Ja tam w ciastach to się nie znam , jedynie jeść umiem , choć ostatnio prawie sam zrobiłem wafla przekładańca i był taki dobry... uwierzysz? Taki dobry że zjadłem prawie sam całego. 😀 Uwierzę, musiał być smaczny : ) A jaką masą przekładałeś? Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Nomada 591 Napisano 11 Listopada 2025 32 minuty temu, zielona_mara napisał: Bo oficjalnie nie obchodzę urodzin, a nieoficjalnie lubię właśnie tak... : ) Ja też . Ta data od kilku lat kojarzy mi się trochę bardziej z przemijaniem, jest czasem na refleksję bardziej niż na na biesiadę. Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Nomada 591 Napisano 11 Listopada 2025 28 minut temu, Vitalinka napisał: Ja też nienawidzę swoich urodzin i też kocham święty spokój, cieszę się jak już miną🙂 Hmm, nienawidzisz? Dziwi mnie to, życie które ktoś nam daje jest darem. Choć bywa trudne. Od nas zależy jak ten dar wykorzystamy. Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Vitalinka 367 Napisano 11 Listopada 2025 9 minut temu, Nomada napisał: Hmm, nienawidzisz? Dziwi mnie to, życie które ktoś nam daje jest darem. Choć bywa trudne. Od nas zależy jak ten dar wykorzystamy. eeeeeej, URODZIN nie życia🙂 A czy od nas to bym polemizowała, bardziej od zdrowia i rodziny, w której przyszło nam się urodzić, ale wolę dziś myśleć o przyjemniejszych rzeczach -tej bitej śmietanie...(mam w domu mleczko kokosowe, ponoć można z niego ubić wegańską bitą śmietanę🙂). Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Vitalinka 367 Napisano 11 Listopada 2025 (edytowany) Trzeba te mleczko trzymać 24 godziny w lodówce przed ubiciem😒, a ja miałam w szafce😑 Edytowano 11 Listopada 2025 przez Vitalinka Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
zielona_mara 92 Napisano 11 Listopada 2025 2 godziny temu, Vitalinka napisał: Wiem dlaczego... żelatyna🙂 Ja bym w sumie zjadła bitą śmietanę w szklance i malinki i takie biszkopciki dwa chrupiące (i chyba chodzi o te śmietanę jednak😄 - może brakuje mi wapnia?) Tak, Twój deser też całkiem apetyczny : ) musiałam spr bo nie byłam pewna, ale maliny mają go trochę : ) pyszne są... śmietana zresztą też. 1 Vitalinka zareagowało na to Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
zielona_mara 92 Napisano 11 Listopada 2025 2 godziny temu, Vitalinka napisał: Ja też nienawidzę swoich urodzin i też kocham święty spokój, cieszę się jak już miną🙂 Listopad zwłaszcza pierwsza połowa to taki posępny okres... Później jest już coraz bliżej świat i jakoś tak weselnej. W jakim miesiącu się urodziłaś? Jeśli oczywiście możesz odp : ) Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
zielona_mara 92 Napisano 11 Listopada 2025 (edytowany) 2 godziny temu, Nomada napisał: Ja też . Ta data od kilku lat kojarzy mi się trochę bardziej z przemijaniem, jest czasem na refleksję bardziej niż na na biesiadę. Dlatego warto sobie ten dzień jakoś uprzyjemnić... pełna dowolność. Nie musi być smutny... ale moim zdaniem pora roku też ma znaczenie, wplywa na samopoczucie. Edytowano 11 Listopada 2025 przez zielona_mara Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Vitalinka 367 Napisano 11 Listopada 2025 1 godzinę temu, zielona_mara napisał: Listopad zwłaszcza pierwsza połowa to taki posępny okres... Później jest już coraz bliżej świat i jakoś tak weselnej. W jakim miesiącu się urodziłaś? Jeśli oczywiście możesz odp : ) Tak, ale ja lubię jesień🙂 Nie powiem w jakim, ale nie jesienią😄 Napiszę Ci na priv jak odzyskam pocztę🙂 1 zielona_mara zareagowało na to Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
zielona_mara 92 Napisano 11 Listopada 2025 27 minut temu, Vitalinka napisał: Tak, ale ja lubię jesień🙂 Nie powiem w jakim, ale nie jesienią😄 Napiszę Ci na priv jak odzyskam pocztę🙂 Ok : ) "W wierzeniach słowiańskich listopad był miesiącem zadusznym, kiedy świat żywych i umarłych przenikał się bardziej niż zwykle, a także miesiącem Dadźboga, który wiąże się ze słońcem, darami i opieką, chociaż jest to także czas symbolizujący upadek liści. W tym okresie odbywały się obrzędy zaduszne, a związane z nim święta i zwyczaje, jak np. obchody Świętego Marcina, miały wiele elementów pozostałych z dawnych, pogańskich wierzeń." Jest coś takiego melancholijnego w całej jesieni... chyba najmniej lubię tę porę roku nawet zdj nie chce mi się wtedy robić... ale z drugiej strony jak to ktoś powiedział to dobry czas na ciepłą herbatę, koc i film. : ) 1 Nomada zareagowało na to Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
zielona_mara 92 Napisano 11 Listopada 2025 Dobranoc : ) Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Vitalinka 367 Napisano 11 Listopada 2025 1 minutę temu, zielona_mara napisał: Ok : ) "W wierzeniach słowiańskich listopad był miesiącem zadusznym, kiedy świat żywych i umarłych przenikał się bardziej niż zwykle, a także miesiącem Dadźboga, który wiąże się ze słońcem, darami i opieką, chociaż jest to także czas symbolizujący upadek liści. W tym okresie odbywały się obrzędy zaduszne, a związane z nim święta i zwyczaje, jak np. obchody Świętego Marcina, miały wiele elementów pozostałych z dawnych, pogańskich wierzeń." Jest coś takiego melancholijnego w całej jesieni... chyba najmniej lubię tę porę roku nawet zdj nie chce mi się wtedy robić... ale z drugiej strony jak to ktoś powiedział to dobry czas na ciepłą herbatę, koc i film. : ) W tym roku jesień jest piękna, taka prawdziwa jak powinna być...wirujące listki, wiatr deszcz i ponoć zima prawdziwa też będzie 🙂 1 zielona_mara zareagowało na to Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Vitalinka 367 Napisano 11 Listopada 2025 12 minut temu, zielona_mara napisał: Dobranoc : ) pa🙂 Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Jacennty 2 950 Napisano 11 Listopada 2025 Zimno,mokro..Trzeba na wszelki wypadek małpek nakupować - oczywiście dla zdrowotności..! Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
zielona_mara 92 Napisano 12 Listopada 2025 Dnia 11.11.2025 o 22:09, Vitalinka napisał: W tym roku jesień jest piękna, taka prawdziwa jak powinna być...wirujące listki, wiatr deszcz i ponoć zima prawdziwa też będzie 🙂 Jest taka jaka powinna być... w sumie każda pora roku jest po coś... trzeba przez nią przebrnąć .) a później dnia zacznie przybywać... i to się przełoży na większy entuzjazm : ) 1 Vitalinka zareagowało na to Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Vitalinka 367 Napisano 12 Listopada 2025 1 minutę temu, zielona_mara napisał: Jest taka jaka powinna być... w sumie każda pora roku jest po coś... trzeba przez nią przebrnąć .) a później dnia zacznie przybywać... i to się przełoży na większy entuzjazm : ) Lubię jesień i zimę...w sumie lato też, ale zimę chyba najbardziej🙂 1 zielona_mara zareagowało na to Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Vitalinka 367 Napisano 12 Listopada 2025 ps: wiosna też jest fajna🙂 kolorowych snów (dla zdrowia😉) 1 zielona_mara zareagowało na to Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Nomada 591 Napisano 13 Listopada 2025 Dnia 11.11.2025 o 18:18, Vitalinka napisał: eeeeeej, URODZIN nie życia🙂 A czy od nas to bym polemizowała, bardziej od zdrowia i rodziny, w której przyszło nam się urodzić, ale wolę dziś myśleć o przyjemniejszych rzeczach -tej bitej śmietanie...(mam w domu mleczko kokosowe, ponoć można z niego ubić wegańską bitą śmietanę🙂). Wszystko można, trzeba tylko tego bardzo chcieć ; ) Tak mówią. Można ubić mleczko kokosowe, pod koniec ubijania dodaj ''śmietan.iks''. Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Nomada 591 Napisano 13 Listopada 2025 Dnia 11.11.2025 o 20:37, zielona_mara napisał: Dlatego warto sobie ten dzień jakoś uprzyjemnić... pełna dowolność. Nie musi być smutny... ale moim zdaniem pora roku też ma znaczenie, wplywa na samopoczucie. Hmm, nie smutny, ale pełen refleksji. 1 zielona_mara zareagowało na to Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Vitalinka 367 Napisano 13 Listopada 2025 34 minuty temu, Nomada napisał: Można ubić mleczko kokosowe, pod koniec ubijania dodaj ''śmietan.iks''. albo 24 w lodówce, zebrać te tłuste odlać te wodniste i ubić😉 upiekłam ciasto z jabłkami zamiast, choć w sumie bita śmietana do takiego ciasta też pasuje☺️ 1 Nomada zareagowało na to Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Nomada 591 Napisano 13 Listopada 2025 Dnia 11.11.2025 o 23:02, Jacenty napisał: Zimno,mokro..Trzeba na wszelki wypadek małpek nakupować - oczywiście dla zdrowotności..! Małpek? Unikaj lesula, działa melancholijnie a nosacz śni się ... dziwnie. Nie wiem dlaczego Psychrolutes marcidus uznano z najbrzydszą rybę, dla mnie jest najsmutniejsza. Ale to oczywiście tylko moja subiektywna ocena ; Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Vitalinka 367 Napisano 13 Listopada 2025 Przed chwilą, Nomada napisał: Psychrolutes marcidus uznano z najbrzydszą rybę, ona jest ładna tylko, że to ryba głębinowa i jak ją wyciągną to....hmmm no się zmienia (tak to smutne, że to przez ciśnienie do którego nie jest stworzona)😟 Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach