Skocz do zawartości


Regulamin

I. Zasady i reguły korzystania z Forum Serwisu Nastroik.pl

 

Nastroik.pl w ramach świadczenia usługi Forum udostępnia Użytkownikom zasoby swojego systemu teleinformatycznego, aby mogli umieszczać swoje komentarze w sieci Internet w ramach Serwisu Nastroik.pl.
Prosimy pamiętać, że nie odpowiadamy za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum przez Użytkowników. Nie ponosimy również żadnej odpowiedzialności za użyteczność, dokładność i kompletność jakiejkolwiek wypowiedzi.

Treść wypowiedzi wyraża opinię jej autora. Jeśli z jakichś przyczyn stwierdzisz, że czyjaś wypowiedź Ci nie odpowiada, łamie zasady korzystania z Forum lub obowiązującego w Polsce prawa, możesz poinformować o tym Administratora. Nastroik.pl jako Administrator Forum dba o porządek i zgodność wypowiedzi z zasadami korzystania z Forum i robi w miarę możliwości wszystko, aby po otrzymaniu stosownej, wiarygodnej informacji usuwać niezgodne posty.

Zgadzasz się nie używać Forum do zamieszczania materiałów, które są fałszywe, obraźliwe, niedokładne, wulgarne, obsceniczne, wzmagają nienawiść, zastraszają, profanują wartości, grożą, ingerują w czyjąś prywatność lub łamią obowiązujące prawo.

Zgadzasz się również nie zamieszczać materiałów chronionych prawem autorskim, chyba że dysponujesz prawami do nich lub zamieszczenie tych materiałów nie stanowi naruszenia praw autorskich.

 

II. Zasady korzystania z Forum Nastroik.pl

 

Forum to miejsce, w którym można dyskutować niemal na każdy temat. Aby jednak zachować porządek i miłą atmosferę na Forum, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad:
 

1.      Na Forum nie umieszczamy komentarzy lub odnośników (linków) do stron internetowych, które naruszają prawo, w szczególności:

 •    zawierają wulgaryzmy,
 •    zawierają treści pornograficzne,
 •    propagują alkohol,
 •    propagują narkotyki i inne środki odurzające,
 •    obrażają osoby publiczne lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby,
 •    obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie,
 •    przyczyniają się do łamania praw autorskich,

Ponadto nie zamieszczamy komentarzy, które:

 •    są bezpośrednimi atakami na Użytkowników (Niezarejestrowani również się do nich zaliczają)
 •    są prowokacją innych Użytkowników w celu świadomego wywołania negatywnej reakcji
 •    zawierają odnośniki (linki) do stron www naruszających prawo lub dobre obyczaje,
 •    osoba, która zarejestrowała konto na portalu używa z gościa różnych loginów w celu oszukania innych rozmówców,
 •    zawierają dane osobowe, teleadresowe lub adresy korespondencji elektronicznej,
 •    są reklamami,
 •    są spamem, czyli nie mają nic wspólnego z tematem wątku,
 •    nie podpisujemy swoich odpowiedzi (do tego służy przycisk "edytuj")
 •    nawołują do agresji,
 •    są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej.
 •    zawierają uwagi skierowane do redakcji Serwisu Nastroik.pl. Za wszelkie uwagi jesteśmy bardzo wdzięczni. Takie uwagi prosimy jednak zamieszczać w przeznaczonym dla nich dziale, względnie prosimy jednak o kontakt z redakcją, tylko wówczas mamy pewność, że Wasze uwagi trafią do osób odpowiedzialnych za treść Serwisu.

2.      Na Forum nie publikujemy odnośników do stron zawierających numery seryjne ("seriale") lub oprogramowanie pirackie ("warez") czy łamiące zabezpieczenia ("cracki"). Usuwane będą odnośniki do stron zawierających materiały filmowe, co do których istnieje podejrzenie, że naruszają prawo lub dobre obyczaje.
3.      Jeśli wątek zawiera treści przeznaczone raczej dla czytelników dorosłych, powinien mieć w temacie dopisek "18+".
4.      Nie obrażamy innych forumowiczów.
5.      Wątki należy zakładać w odpowiednich dla nich działach, w przeciwnym razie będą przenoszone do właściwych.
6.      Temat wątku powinien być odpowiednio sformułowany i jednoznacznie określać treść wątku. Przykładowo, jeśli pytanie dotyczy problemów wychowawczych z córką, zakładamy temat "Problemy wychowawcze z córką", a nie "Pomocy!", "Problemy" czy "Przeczytajcie to koniecznie!". Tematy w stylu "Co wybrać?" także są omijane przez większość forumowiczów.
7.      Przed założeniem wątku prosimy sprawdzić, czy podobna dyskusja już się na Forum nie toczyła (pomocna tu będzie wyszukiwarka na Forum – opcja "Szukaj" w menu Forum).
8.      Dział "Rozmowy w toku" przeznaczony jest dla dyskusji na tematy dowolne.
9.      Wszelkie wątki zawierające dyskusje nieodpowiadające tematyce działu , a zakładane w innych działach niż "Rozmowy w toku", będą przenoszone właśnie do niego.
10.  Wątki zawierające kłótnie, wyzwiska czy służące wyłącznie do nabijania postów (pkt. 18) będą usuwane lub przenoszone do działu "Rozmowy w toku".
11.  Zabronione jest tworzenie takich samych wątków w kilku różnych działach. Powtarzające się wątki będą usuwane.
12.  Unikaj pisania kolorami i pamiętaj, że czerwony jest zarezerwowany do administracji forum.
13.  Nie piszemy dużymi literami, zwłaszcza w temacie wątku.
14.  Nie powinno się cytować długiej na dwie strony wypowiedzi tylko po to, by dopisać "Zgadzam się!". Cytujmy jedynie krótkie fragmenty, mające przypomnieć, o co chodziło w cytowanej wypowiedzi.
15.  Należy unikać animowanych awatarów (obrazków pod loginem), a także animowanych obrazków w podpisach (sygnaturach) – chyba że animacja jest bardzo dyskretna i nie kuje w oczy.
16.  Avatar powinien "ważyć" najwyżej 20 kB, w przeciwnym razie zostanie usunięty.
17.  Sygnatura (podpis) powinna być nie wyższa niż 150 pikseli oraz nie szersza niż 700 pikseli, a łączna waga obrazków w sygnaturze nie może przekraczać 100 kB. Podpisy niespełniające tych warunków będą usuwane jak i niedziałające grafiki.
18.  Zabronione jest tzw. nabijanie postów (dodawanie do każdego wątku kilkudziesięciu wypowiedzi na godzinę o treści "Ok", "Aha", "Popieram" itp., mających na celu jedynie zwiększenie "rangi" na Forum). Osoby notorycznie nabijające posty otrzymają ostrzeżenie.
19.  Zabronione jest podszywanie się pod Użytkowników oraz administratorów Forum, w szczególności używanie takich samych awatarów czy podpisów, jak "Administrator", "Moderator" czy danego Użytkownika.
20.  Reklama na Nastroik.pl jest płatna. Nie wolno reklamować stron komercyjnych, w tym serwisów informacyjnych sprzedających reklamy. Dozwolone jest jedynie reklamowanie niekomercyjnych stron prywatnych. Strony prywatne, na których widnieją reklamy Google AdSense, także uznajemy za komercyjne. Odnośniki do stron komercyjnych będą usuwane – także z podpisów. Zabronione jest bezpośrednie reklamowanie forów internetowych, nawet jeśli na forach tych nie są wyświetlane reklamy. Osoby zainteresowane reklamą na Nastroik.pl są proszone o kontakt z administracją Forum.
21.  Reklamowanie niekomercyjnych stron prywatnych jest dozwolone, jednak odnośnik do takiej strony wolno podać tylko raz (dozwolone jest umieszczenie odnośnika do własnej strony w podpisie). Odnośniki powtarzające się w krótkich odstępach czasu w różnych wątkach będą usuwane.
22.  Zabronione jest umieszczanie odnośników do polskich serwisów stanowiących konkurencję dla Serwisu Nastroik.pl i odnośniki do nich będą usuwane.

23. Administracja zastrzega sobie prawo do wyłączenia systemu wiadomości prywatnych lub wyłączenia pojedynczym osobom, które:

 • nie udzielają się na forum, a jedynie korzystają ze skrzynki prywatnej,
 • od dłuższego czasu nie udzielały się na forum,
 • były zgłaszane, że wykorzystują skrzynkę w sposób nieregulaminowy.

24.  Zakaz tworzenia multikont, jeśli wcześniej zostało się zbanowanym za ten proceder to następną karą będzie ban permanentny.
25.  Zabronione jest działanie na szkodę Serwisu Nastroik.pl , takie jak blokowanie wyświetlania reklam w Serwisie Nastroik.pl, a także informowanie o tym, jak reklamy na Nastroik.pl blokować.
26.  Za łamanie zasad korzystania z Forum będą przydzielane punkty ostrzeżenia. Każde złamanie zasad korzystania z Forum oznacza dodanie % do wskaźnika ostrzeżenia.  Konta forumowiczów notorycznie łamiących zasady korzystania z Forum będą blokowane bezterminowo.
27.  Przewidzieliśmy możliwość "resocjalizacji" forumowiczów łamiących zasady korzystania z Forum. Ostrzeżenia będą wygasać – poziom wskaźnika ostrzeżenia będzie po upływie wyznaczonego okresu.
28.  Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane na forum przez użytkowników. Użytkownik ma prawo do modyfikowania treści swoich postów do 30 minut po ich wysłaniu, nie ma jednak prawa żądać od administracji usunięcia swoich postów, bowiem decyzja o umieszczeniu ich na forum jest traktowana jako równoznaczna z decyzją przeznaczenia ich do użytku publicznego. Ponadto użytkownik może edytować swoje posty tylko w tematach otwartych i nie objętych moderacją.
29.  Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne w związku z korzystaniem z Serwisu Nastroik.pl
30.  Zarejestrowany Użytkownik, podając dane osobowe w formularzu rejestracyjnym:

 •    oświadcza, że są one zgodne z prawdą,
 •    wyraża zgodę na przetwarzanie tych danych (stosownie do ustawy z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, Dz. U. z 1997 r., nr 133, poz. 883 ze zm.) w celu realizacji usług dostępnych w ramach Serwisu.

31.  Każdy Zarejestrowany Użytkownik ma prawo wglądu do swoich danych osobowych, a także prawo ich poprawiania i żądania ich usunięcia. Nie może jednak żądać usunięcia konta, ani loginu, bo to by źle wpłynęło na dalszy tok rozmowy w tematach forum.
32.   Nie krytykuj i nie podważaj autorytetu administratorów/moderatorów w kwestiach regulaminowych. Jest to prosta droga do opuszczenia forum. W razie jakichkolwiek wątpliwości (np. co do zablokowania jakiegoś tematu), skontaktuj się z moderatorem/administratorem poprzez PW oraz poprzez formularz kontaktowy.
33.  Użytkownik publikujący swoje wypowiedzi na Forum niniejszym upoważnia nieodpłatnie Administratora Serwisu Nastroik.pl do:

 •    zapisywania publikowanych wypowiedzi w pamięci komputera,
 •    obróbki cyfrowej celem dostosowania ich do wymogów Serwisu Nastroik.pl,
 •    publikowania i rozpowszechniania nadesłanych przez Użytkownika wypowiedzi w sieci Internet,
 •    włączania ich (lub ich fragmentów) do innych utworów i tworzenia opracowań,
 •    wytwarzania określoną techniką egzemplarzy, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową w dowolnym formacie,
 •    rozpowszechniania wypowiedzi na każdym nośniku audiowizualnym, a w szczególności na nośniku magnetycznym oraz wszystkich typach nośników przeznaczonych do zapisu cyfrowego, jak również w postaci drukowanej,
 •    umieszczania wypowiedzi w bazach danych.

34.  O zmianach zasad korzystania z Forum będziemy informować na Forum. W sprawach nieuregulowanych stosuje się zapisy Regulaminu Serwisu Nastroik.pl
35.   Administracja forum zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie. Wszelkie zmiany stają się obowiązujące w momencie ich opublikowania na tej stronie.

 

III.  PRZETWARZANIE I OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH UŻYTKOWNIKÓW FORUM

 

1. Administratorem danych osobowych Użytkowników Forum jest Nastroik.pl, zwany dalej "Administratorem".
2. Dane osobowe Użytkowników mogą być przetwarzane w następujących celach:
a.  W celu  niezbędnym do korzystania z Forum przez Użytkowników. Podstawą do przetwarzania danych osobowych w tym celu jest zgoda Użytkownika na założenie konta i przetwarzanie jego danych osobowych w tym celu (podstawa prawna: art. 6 ust 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej „RODO”)),
b.  W celu realizacji prawnie uzasadnionych interesów Administratora (podstawa prawna art. 6 ust. 1 lit. f RODO), a w szczególności w celach: archiwalnym, tworzenia kopii zapasowych, niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa danych zgromadzonych na Forum.

3. Administrator będzie przetwarzał dane Użytkowników przez okres posiadania konta na Forum przez Użytkownika. Dane Użytkownika, którego konto zostało usunięte mogą być przetwarzane przez Administratora na kopii zapasowej do momentu aktualizacji tej kopii.  

4. Dane Użytkowników mogą być przekazywane wyłącznie podmiotom przetwarzającym dane w imieniu Administratora (np. podmiotom świadczącym usługi hostingowe tj. firmie: dhosting.pl Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 98, 00-807 Warszawa) tylko na podstawie umowy z Administratorem – przy czym takie podmioty przetwarzają dane jako podwykonawcy i wyłącznie zgodnie z poleceniami Administratora.

5. Administrator informuje, że wszystkim Użytkownikom Forum przysługują następujące prawa wynikające z RODO:
a.  Prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, w tym do uzyskania kopii tych danych, 
b.  Prawo do żądania sprostowania (poprawienia) danych osobowych, gdy dane te są nieprawidłowe, lub niekompletne,
c.  Prawo do żądania usunięcia danych osobowych (tzw. "prawo do bycia zapomnianym"), przetwarzanych bezpodstawnie i bezprawnie w przypadku gdy:
- dane te nie są już niezbędne do celów dla których zostały zebrane,
- Użytkownik wniósł sprzeciw wobec przetwarzania jego danych osobowych,
- Użytkownik cofnął zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych, a nie ma innej podstawy przetwarzania jego danych,
- dane osobowe przetwarzane są niezgodnie z prawem,
- dane muszą być usunięte w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisu prawa.
d. Prawo do żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych Użytkownika  w przypadku gdy:
- Użytkownik kwestionuje prawidłowość tych danych,
- przetwarzanie danych  jest niezgodne z prawem a Użytkownik sprzeciwia się usunięciu danych żądając w zamian ograniczenia,
- Administrator nie potrzebuje już tych danych do swoich celów lecz osoba, której dane dotyczą potrzebuje ich w celu ustalenia, obrony lub dochodzenia roszczeń
- Użytkownik wniósł sprzeciw wobec przetwarzania jego danych osobowych - do czasu ustalenia czy prawnie uzasadniony interes Administratora jest nadrzędny wobec podstawy sprzeciwu.
e.  Prawo do przenoszenia danych osobowych w przypadku gdy przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody lub umowy oraz przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, tj. Użytkownik ma prawo żądania przesłania  jego danych osobowych innemu administratorowi gdy jest to technicznie możliwe.
f. Prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych Użytkownika, w przypadku gdy podstawą prawa  przetwarzania danych osobowych Użytkownika jest prawnie uzasadniony interes Administratora.
g. Prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
h. Prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego do przestrzegania ochrony danych osobowych w Polsce (aktualnie jest nim Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych)– o ile Użytkownika uzna, że przetwarzanie jego danych osobowych odbywa się z naruszeniem RODO.

6. Podanie danych do celów założenia Konta przez Użytkownika oraz korzystania z tego konta ma charakter dobrowolny, jakkolwiek konsekwencją niepodania danych będzie brak możliwości założenia Konta na Forum.

 

Opublikowano: 09 IV 2018r.
Ostatnia aktualizacja: 22 V 2018r.

Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną