Skocz do zawartości
  • Niebo
  • Borówka
  • Szary
  • Porzeczka
  • Arbuz
  • Truskawka
  • Pomarańcz
  • Banan
  • Jabłko
  • Szmaragd
  • Czekolada
  • Węgiel


Zaloguj się, aby obserwować  
Ziemniak

Konsekwencje społeczne i gospodarcze waloryzacji emerytur

Polecane posty

contemplator
10 minut temu, Pieprzna napisał:

Nie sądze by którykolwiek z traktatów oddawał uprawnienia w kwestiach sądownictwa na rzecz unii.

Skoro takowego nie ma, to jakim prawem UE miesza się w wewnętrzne sprawy sądownictwa danego kraju?

Kto ją do tego upoważnił? Niemcy?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Maybe
11 minut temu, contemplator napisał:

Nie ma czegoś takiego jak demokracja. To istniało tylko w starożytnej Grecji.

Skoro termin demokracja znaczy „rządy ludu, ludowładztwo”, co w zasadzie oznaczało udział obywateli w sprawowaniu władzy.

A jakoś nie widzę by lud sprawował władzę, (no. jedynie w Szwajcarskich kantonach, gdzie są referenda na prawie wszystko).

Zazwyczaj to tak zwani "wybrańcy ludu" niby sprawują władzę za lud, a prawda jest taka że jest to czysta forma autokracji, czyli "rządów grupy ludzi nad innymi". Po wyborach rząd ma w doopie obywateli i robi co tylko chce. Jedynie dla niepoznaki swoje rządy nazywa demokratycznymi. A co do demonstracji, to nie jest to żaden objaw sprawowania władzy, - a już tym bardziej demokratycznej. To jawny bunt przeciwko władzy. Zatem nie porównuj proszę demokracji do demonstracji, bo nijak w parze one nie idą. To tylko Twoje pobożne życzenie.

 

Za pierwszej kadencji Makarona o mało Paryż nie spłonął, a tu się okazuje że,... wybrali go jeszcze na drugą kadencję. Tyle ugrali.

Tyle ugrali że Makaron pod naciskiem jakieś zmiany wprowadził.

 

Lud może sprawować władze bezposrednio poprzez referenda lub pośrednio przez przedstawicieli. Jakich wybierzecie, takich macie i dlatego trzeba patrzeć im na ręce, nawet gdyby to była partia, na którą głosowałeś.

Rząd ma w dupie obywateli, bo obywatel jest bierny. Obywatel na siłę chce pokazać jak świetnie sobie radzi, zamiast protestować.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadowolony
Miejscowy
4 minuty temu, contemplator napisał:

Nie ma czegoś takiego jak demokracja. To istniało tylko w starożytnej Grecji.

Skoro termin demokracja znaczy „rządy ludu, ludowładztwo”, co w zasadzie oznaczało udział obywateli w sprawowaniu władzy.

A jakoś nie widzę by lud sprawował władzę, (no. jedynie w Szwajcarskich kantonach, gdzie są referenda na prawie wszystko).

Zazwyczaj to tak zwani "wybrańcy ludu" niby sprawują władzę za lud, a prawda jest taka że jest to czysta forma autokracji, czyli "rządów grupy ludzi nad innymi". Po wyborach rząd ma w doopie obywateli i robi co tylko chce. Jedynie dla niepoznaki swoje rządy nazywa demokratycznymi. A co do demonstracji, to nie jest to żaden objaw sprawowania władzy, - a już tym bardziej demokratycznej. To jawny bunt przeciwko władzy. Zatem nie porównuj proszę demokracji do demonstracji, bo nijak w parze one nie idą. To tylko Twoje pobożne życzenie.

 

Za pierwszej kadencji Makarona o mało Paryż nie spłonął, a tu się okazuje że,... wybrali go jeszcze na drugą kadencję. Tyle ugrali.

Jest wiele krajów na świecie, które w praktyce nie są demokratyczne. Nie tylko Polska. 

Natomiast, to zależy od kilku czynników, jakie są rządy w danych krajach i jakie jest społeczeństwo. 

Jeżeli jest wybierany uczciwy rząd, który nie kradnie, nie kombinuje na prawo i lewo, nie okłamuje społeczeństwa, to w kraju jest sprawiedliwość i równość. 

Tu przykład takiej Szwajcarii, gdzie kraj ma i miał prawie same zalety. 

Czyli: oszczędny, gospodarny kraj. Prawie każdy mieszkaniec tego kraju posiada spore oszczędności i jakieś majątki. 

Nie ma wyzysku, złodziejstwa, a same rządy są sprawiedliwe. Tak samo albo podobnie jest na Islandii. 

Ale w tych krajach też jest inna mentalność zarówno społeczeństwa, jak i rządzących. 

A jak są wadliwe kraje, to każdy, wybrany rząd potem robi różne błędy, kłamie i zapomina to, co obiecywał wyborcom. 

Dopóki w takich krajach ( w tym też w Polsce ) nie będzie naprawdę uczciwych i sprawiedliwych rządów i jeżeli nie zmieni myślenia i mentalności społeczeństwo, to nigdy się nic na lepsze nie zmieni i tak już będzie. 

Samo, społeczeństwo musi być lepsze i powinni ludzie często najpierw zacząć od siebie, żeby zmienić siebie, a potem zmieniać rządy. 

 

Każdy ma prawo, w kraju demokratycznym sobie protestować i wychodzić na ulicę, bo takie prawa ma społeczeństwo. 

Oczywiście, jeżeli to są spokojne i kulturalne protesty, a nie chuligańskie i bandyckie zachowania. 

We Francji ludzie na ulicach dali nauczkę prezydentowi i pokazali mu, że sobie nie pozwolą na błędy i na szkodzenie ludziom i on to przyjął do wiadomości. Dlatego wybrali go, po raz drugi i dali mu jeszcze szansę. 

Bo we Francji, prezydent i rząd muszą wiedzieć, że społeczeństwo ich widzi i patrzy im na ręcę. Bo tak powinno być w normalnych krajach. 

Polityk normalny, za złe rządy, a nawet za jeden błąd, podaje się do dymisji. 

Był młody kanclerz Austrii, ze swoim rządem i tylko dlatego, że go podejrzewano o jakieś "kombinacje" duzych środków budżetowych, to ona szybko potrafił podać się do dymisji, ze swoim rządem. 

Pomimo że był być może nie winny. Ale sam powiedział "Dla dobra mojego Narodu, zrezygnuję i będzie inny premier i rząd". Tak sie zachowuje uczciwy polityk. 

A w Polsce tego nie potrafią, bo mają inna mentalność. Jak się kradnie i jest się u "koryta", to trzeba się tego trzymać cały czas. 

W Polsce panuje, w rzadzie, ale i w społeczeństwie, nezkarność. 

Takie jest myślenie ludzi w rzadzie i w społeczeństwie również. 

A ilu jest, zwykłych ludzi, którzy robią złe i niemoralne rzeczy i zachowują tak samo, jak i politycy w PiS? I pewnie nie tylko w PiS. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maybe
25 minut temu, Pieprzna napisał:

Nie sądze by którykolwiek z traktatów oddawał uprawnienia w kwestiach sądownictwa na rzecz unii.

W 1986 r. TSUE – funkcjonujący wówczas pod nazwą Trybunał Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich – uznał w jednym ze swoich wyroków, że państwa członkowskie zachowują instytucjonalną i proceduralną autonomię w kwestii swojego sądownictwa, ale ogranicza ją obowiązek ochrony praw obywateli wynikających z przepisów unijnych (sprawa 222/84 Marguerite Johnston przeciw Głównemu Konstablowi Królewskiej Policji Ulsteru). Zasadę tzw. efektywnej ochrony sądowej uznano wówczas za jedną z naczelnych zasad unijnego prawa.

W Traktacie o Unii Europejskiej (TUE) jest zapisany art. 19, który mówi o obowiązku państwa członkowskiego do zapewnienia „skutecznej ochrony sądowej w dziedzinach objętych prawem Unii.” TUE również bardzo szeroko definiuje taki obowiązek. Chodzi bowiem nie tylko o „bezpośrednią transpozycję prawa UE”, ale również o przepisy podlegające „równoległemu stosowaniu wraz z prawem UE”. Polska zobowiązania zawarte TUE przyjęła, a potwierdziła je, gdy ratyfikowała Traktat Lizboński.

Ponadto, o prawie do sądu i do skutecznego środka odwoławczego mówi art. 47. Karty Praw Podstawowych (KPP). Uruchamiając procedurę na mocy art. 258 Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej (mówi on z kolei o możliwości działań KE w razie uchybienia przez państwo członkowskie zobowiązaniu wynikającemu z Traktatów), Bruksela powoływała się właśnie na art. 19. TUE oraz art. 47. KPP.

Dodatkowo TSUE przy okazji wielu różnych wyroków potwierdzał, że zapewnienie niezawisłości sądownictwa jest podstawowym warunkiem efektywnej ochrony prawnej, co z kolei jest warunkiem efektywności funkcjonowania prawa UE (wyrok z 2013 r. w sprawie C-175/11) albo (jak w wyroku z 2006 r. w sprawie C-506/04), że bezstronność i niezależność organu sądowniczego wymaga istnienia jasno określonych reguł (w tym przypadku ujętych w  europejskich Traktatach).

 

Miłego zgłębiania wiedzy....Ja spadam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maybe
1 godzinę temu, contemplator napisał:

 

Aaa i jeszcze dodam że Pan zmywak zapomnial dodać....

 

"Minister finansów ogłosił, że od października rachunki za energię dla wszystkich gospodarstw domowych zostaną obniżone o 200 funtów, ale nie będzie to rabat, a odroczenie płatności — kwota ta będzie spłacana przez odbiorców w ciągu najbliższych pięciu lat, począwszy od kwietnia 2023 r., gdy ceny energii mają spaść. Ponadto dla ok. 80 proc. gospodarstw domowych w Anglii podatek lokalny zostanie obniżony o 150 funtów rocznie, natomiast władze Szkocji, Walii i Irlandii Północnej otrzymają proporcjonalną do całości tej ulgi kwotę, którą będą mogły rozdysponować na pomoc w związku ze wzrostem cen energii"

 

Są podwyżki juz od zeszłego roku, ale nie to co on mówi. Że mu się jeszcze opłaca w uk mieszkać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieprzna
6 minut temu, Maybe napisał:

Miłego zgłębiania wiedzy....Ja spadam ;)

Dziękuję bardzo za wykład 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadowolony
Miejscowy
5 minut temu, Maybe napisał:

W 1986 r. TSUE – funkcjonujący wówczas pod nazwą Trybunał Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich – uznał w jednym ze swoich wyroków, że państwa członkowskie zachowują instytucjonalną i proceduralną autonomię w kwestii swojego sądownictwa, ale ogranicza ją obowiązek ochrony praw obywateli wynikających z przepisów unijnych (sprawa 222/84 Marguerite Johnston przeciw Głównemu Konstablowi Królewskiej Policji Ulsteru). Zasadę tzw. efektywnej ochrony sądowej uznano wówczas za jedną z naczelnych zasad unijnego prawa.

W Traktacie o Unii Europejskiej (TUE) jest zapisany art. 19, który mówi o obowiązku państwa członkowskiego do zapewnienia „skutecznej ochrony sądowej w dziedzinach objętych prawem Unii.” TUE również bardzo szeroko definiuje taki obowiązek. Chodzi bowiem nie tylko o „bezpośrednią transpozycję prawa UE”, ale również o przepisy podlegające „równoległemu stosowaniu wraz z prawem UE”. Polska zobowiązania zawarte TUE przyjęła, a potwierdziła je, gdy ratyfikowała Traktat Lizboński.

Ponadto, o prawie do sądu i do skutecznego środka odwoławczego mówi art. 47. Karty Praw Podstawowych (KPP). Uruchamiając procedurę na mocy art. 258 Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej (mówi on z kolei o możliwości działań KE w razie uchybienia przez państwo członkowskie zobowiązaniu wynikającemu z Traktatów), Bruksela powoływała się właśnie na art. 19. TUE oraz art. 47. KPP.

Dodatkowo TSUE przy okazji wielu różnych wyroków potwierdzał, że zapewnienie niezawisłości sądownictwa jest podstawowym warunkiem efektywnej ochrony prawnej, co z kolei jest warunkiem efektywności funkcjonowania prawa UE (wyrok z 2013 r. w sprawie C-175/11) albo (jak w wyroku z 2006 r. w sprawie C-506/04), że bezstronność i niezależność organu sądowniczego wymaga istnienia jasno określonych reguł (w tym przypadku ujętych w  europejskich Traktatach).

 

Miłego zgłębiania wiedzy....Ja spadam ;)

No a żaden kraj, który nie jest demokratyczny, bo nie spełnia takich przesłanek, nawet nie mógłby wejść do Unii Europejskiej. 

Bo takie jest prawo i takie są przepisy unijne i to jest jest "widzi misie" polityków unijnych. To wychodzi od ustawodawcy unijnego. 

Dlatego, zeby jakiś kraj mógł być w Unii, to musi spełniać określone warunki. 

A jak już jakiś kraj wejdzie do Unii Europejskiej, bo będzie akurat rząd, który będzie spełniał te wszystkie rzeczy ( no tak było w Polsce, kiedy rządziło SLD i Leszek Miller ), a potem zmienią się rządy na gorsze ( tak, jak w Polsce z PiS się stało, gdzie ten rząd w Polsce napsuł i zaszkodził, co było wczesniej ułożone w miarę dobrze ), to za złego rządu już nie ma praworządności i są problemy. A politycy unijni to widzą i wiedzą, co się wyprawia w takim kraju. 

I tu mamy własnie dobry tego przykład. w Polsce. 

 Było w miarę dobrze za rządów poprzednich i były normalne relacje z Brukselą. Jak przyszedł taki PiS, to zaczął wiele rzeczy demolować w Polsce. 

 

I takie są fakty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
contemplator
18 minut temu, Maybe napisał:

Lud może sprawować władze bezposrednio poprzez referenda lub pośrednio przez przedstawicieli. Jakich wybierzecie, takich macie i dlatego trzeba patrzeć im na ręce, nawet gdyby to była partia, na którą głosowałeś.

Rząd ma w dupie obywateli, bo obywatel jest bierny. Obywatel na siłę chce pokazać jak świetnie sobie radzi, zamiast protestować.

Tak sobie to tłumacz, jak większość zresztą. Przy prawdziwej demokracji takie rządy jak opisujesz nie miały by szans w ogóle istnieć.

A istnieją, bo nie istnieje prawdziwa demokracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadowolony
Miejscowy

Chociaż we Francji, jak były te "ostre" demonstrację", tzw. "żółtych kamizelek" to nie było spokojnie, tylko były rozruchy i wybijanie szyb w sklepach. 

Ale w ten sposób pokazali Francuzi, że oni sobie nie pozwolą na gorszą jakość życia, bo tam prezydent Francji, o ile ja dobrze pamiętam, podnosił jakieś podatki i inne opłaty. 

I to wystarczyło, żeby wyjść na ulicę i się na to nie zgodzić. 

 

Trzeba przemówić mocno politykowi do rozumu, żeby dotarło. 

Nie cackać się. 

 

A w Polsce sobie pozwalają na podnoszenie cały czas podatków przez PiS ( ten rząd, jak zaczął rzadzić, to powprowadzał kilkanaście podatków, a niektóre podniósł, gdzie za rządów PO nie było tych podatków ). 

Na bzdurne ustawy, które PiS wymyśla. 

 

Dopiero, jak Polakom zajrzy w oczęta prawdziwa bieda i będzie jakiś głód i będą niedobory niektórych produktów s klepach, to z nerwów wyjdą na ulicę i będą się tłukli z policją na ulicach. 

Bo te rządy do tego prowadzą i nie szanują własnego społeczeństwa. 

Ale sami, wyborcy na to przyzwalają, więc tak mają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aco
12 minut temu, contemplator napisał:

Tak sobie to tłumacz, jak większość zresztą. Przy prawdziwej demokracji takie rządy jak opisujesz nie miały by szans w ogóle istnieć.

A istnieją, bo nie istnieje prawdziwa demokracja.

Bo wtedy, nie byłoby władzy (bata) nad społeczeństwem. A tak pod pojęciem pseudodemokracji mają wolne ręce, bo w "demokratycznych" wyborach, lud tak zdecydował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aco
7 minut temu, Miejscowy napisał:

w Polsce sobie pozwalają na podnoszenie cały czas podatków przez PiS ( ten rząd, jak zaczął rzadzić, to powprowadzał kilkanaście podatków, a niektóre podniósł, gdzie za rządów PO nie było tych podatków ). 

Gdzieś trzeba te pieniądze do budżetu znaleźć, to się wymyśla bzdurne podatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
contemplator
51 minut temu, Maybe napisał:

W 1986 r. TSUE – funkcjonujący wówczas pod nazwą Trybunał Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich – uznał w jednym ze swoich wyroków, że państwa członkowskie zachowują instytucjonalną i proceduralną autonomię w kwestii swojego sądownictwa, ale ogranicza ją obowiązek ochrony praw obywateli wynikających z przepisów unijnych (sprawa 222/84 Marguerite Johnston przeciw Głównemu Konstablowi Królewskiej Policji Ulsteru). Zasadę tzw. efektywnej ochrony sądowej uznano wówczas za jedną z naczelnych zasad unijnego prawa.

W Traktacie o Unii Europejskiej (TUE) jest zapisany art. 19, który mówi o obowiązku państwa członkowskiego do zapewnienia „skutecznej ochrony sądowej w dziedzinach objętych prawem Unii.” TUE również bardzo szeroko definiuje taki obowiązek. Chodzi bowiem nie tylko o „bezpośrednią transpozycję prawa UE”, ale również o przepisy podlegające „równoległemu stosowaniu wraz z prawem UE”. Polska zobowiązania zawarte TUE przyjęła, a potwierdziła je, gdy ratyfikowała Traktat Lizboński.

Ponadto, o prawie do sądu i do skutecznego środka odwoławczego mówi art. 47. Karty Praw Podstawowych (KPP). Uruchamiając procedurę na mocy art. 258 Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej (mówi on z kolei o możliwości działań KE w razie uchybienia przez państwo członkowskie zobowiązaniu wynikającemu z Traktatów), Bruksela powoływała się właśnie na art. 19. TUE oraz art. 47. KPP.

Wszystko fajnie, tyle że co to ma wspólnego z Polską?

To co napisałaś po wyżej Polska wypełnia, i w niczym tu nie uchybia.

 

51 minut temu, Maybe napisał:

Dodatkowo TSUE przy okazji wielu różnych wyroków potwierdzał, że zapewnienie niezawisłości sądownictwa jest podstawowym warunkiem efektywnej ochrony prawnej, co z kolei jest warunkiem efektywności funkcjonowania prawa UE (wyrok z 2013 r. w sprawie C-175/11) albo (jak w wyroku z 2006 r. w sprawie C-506/04), że bezstronność i niezależność organu sądowniczego wymaga istnienia jasno określonych reguł (w tym przypadku ujętych w  europejskich Traktatach).

Jedynie ten fragment budzi moje zastrzeżenia.

Jak to się ma do niezawisłości sądów w innych krajach Unii Europejskiej?

 

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjB8tPk8Of5AhXT7LsIHWNXASEQFnoECAoQAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.gov.pl%2Fattachment%2F401b80ec-fa4b-4c8a-9aa5-f59c24ea501d&usg=AOvVaw2MQGyiWxr2qcPoH5srmwVk

 

U nas w zasadzie system sędziowski mamy z okresu PRL i nigdy on gruntownej reformy nie przeszedł.

Sędziowie okopali się w swoich starych przywilejach i każdy atak na ich zmianę, ogłaszają jako atak na praworządność.

Czy to źle że chcemy wreszcie dostosować system do aktualnych norm i czasów?

Inne kraje mogą, a my to już nie?

 

Edytowano przez contemplator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aco
4 minuty temu, contemplator napisał:

Wszystko fajnie, tyle że co to ma wspólnego z Polską?

To co napisałaś po wyżej Polska wypełnia, i w niczym tu nie uchybia.

 

Jedynie ten fragment budzi moje zastrzeżenia.

Jak to się ma do niezawisłości sądów w innych krajach Unii Europejskiej?

 

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjB8tPk8Of5AhXT7LsIHWNXASEQFnoECAoQAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.gov.pl%2Fattachment%2F401b80ec-fa4b-4c8a-9aa5-f59c24ea501d&usg=AOvVaw2MQGyiWxr2qcPoH5srmwVk

 

U nas w zasadzie system sędziowski mamy z okresu PRL i nigdy on gruntownej reformy nie przeszedł.

Sędziowie okopali się w swoich starych przywilejach i każdy atak na ich zmianę, ogłaszają jako atak na praworządność.

Czy to źle że chcemy wreszcie dostosować system do aktualnych norm i czasów?

 

W moim domu polityka zawsze dominowała i dostałem do niej urazu, ale w systemie sądownictwa rzeczywiście trzeba zrobić "gruntowny remont" podobnie jak w innych płaszczyznach. Tylko kto to zrobi? A może inaczej. Kto to blokuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadowolony
Miejscowy
21 minut temu, Aco napisał:

Gdzieś trzeba te pieniądze do budżetu znaleźć, to się wymyśla bzdurne podatki.

No przecież takie, jakie oni prowadzą: rozdawnictwo, na setki miliardów to skąd by na to mieli, gdyby nie wyższe podatki? Ale jeszcze im mało, to się zabrali za drukowanie jeszcze więcej kasy w Banku Centralnym, żeby tym zastąpić podatki. 

Oni tyle zmarnowali miliardów, przez 7 lat, że to sie w głowie nie mieści. 

 

I mieli na to przyzwolenie od swoich wyborców. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieprzna
4 minuty temu, Aco napisał:

może inaczej. Kto to blokuje.

Stare komuchy i zagraniczna agentura. Wystarczy odpowiednią fundację obrony praworządności założyć a potem walić propagandę jak to PiS rujnuje sądownictwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aco
10 minut temu, Pieprzna napisał:

Stare komuchy i zagraniczna agentura. Wystarczy odpowiednią fundację obrony praworządności założyć a potem walić propagandę jak to PiS rujnuje sądownictwo.

PiS moja droga nie jest święty. Może mają "związane ręce"🤷🏽‍♂️🧐🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieprzna
1 minutę temu, Aco napisał:

PiS moja droga nie jest święty. Może mają "związane ręce"🤷🏽‍♂️🧐🙂

Nie jest 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maybe
1 godzinę temu, contemplator napisał:

Tak sobie to tłumacz, jak większość zresztą. Przy prawdziwej demokracji takie rządy jak opisujesz nie miały by szans w ogóle istnieć.

A istnieją, bo nie istnieje prawdziwa demokracja.

Żaden system nie jest idealny, jednak jest najlepszy ze znanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maybe
1 godzinę temu, contemplator napisał:

Wszystko fajnie, tyle że co to ma wspólnego z Polską?

To co napisałaś po wyżej Polska wypełnia, i w niczym tu nie uchybia.

 

Jedynie ten fragment budzi moje zastrzeżenia.

Jak to się ma do niezawisłości sądów w innych krajach Unii Europejskiej?

 

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjB8tPk8Of5AhXT7LsIHWNXASEQFnoECAoQAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.gov.pl%2Fattachment%2F401b80ec-fa4b-4c8a-9aa5-f59c24ea501d&usg=AOvVaw2MQGyiWxr2qcPoH5srmwVk

 

U nas w zasadzie system sędziowski mamy z okresu PRL i nigdy on gruntownej reformy nie przeszedł.

Sędziowie okopali się w swoich starych przywilejach i każdy atak na ich zmianę, ogłaszają jako atak na praworządność.

Czy to źle że chcemy wreszcie dostosować system do aktualnych norm i czasów?

Inne kraje mogą, a my to już nie?

 

Inne kraje też były stawiane do pionu i upominane i to bardzo często. Kiedyś nawet tu na forum opublikowałam link ile razy i jaki kraj był upominany przez UE I też jakie sankcje były nakładane.

A Polska jak to Polska robi z siebie męczennika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maybe
47 minut temu, Pieprzna napisał:

Stare komuchy i zagraniczna agentura. Wystarczy odpowiednią fundację obrony praworządności założyć a potem walić propagandę jak to PiS rujnuje sądownictwo.

Bo rujnuje. Już zniszczył trójpodział władzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieprzna
5 minut temu, Maybe napisał:

jaki kraj był upominany przez UE I też jakie sankcje były nakładane

I te sankcje były skuteczne? Były tak samo zintensyfikowane jak wobec Polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maybe
Przed chwilą, Pieprzna napisał:

I te sankcje były skuteczne? Były tak samo zintensyfikowane jak wobec Polski?

No tak. Jutro poszukam.

"Ić" spać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieprzna
1 minutę temu, Maybe napisał:

No tak. Jutro poszukam.

"Ić" spać!

Ok, dzięki. 

Zasnę pewnie ok.3. To wolę sobie koncertu z tv pis posłuchać 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maybe
2 minuty temu, Pieprzna napisał:

Ok, dzięki. 

Zasnę pewnie ok.3. To wolę sobie koncertu z tv pis posłuchać 😄

😂🤣😅😆 lepiej pieśni nabożne pośpiewaj. Niedługo niedziela :P

Aaaa u was już jest niedziela! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  





  • Statystyki forum

    • Tematów
      9 732
    • Postów
      263 480
  • Statystyki użytkowników

    • Użytkowników
      980
    • Najwięcej dostępnych
      13 845

    Erazma
    Najnowszy użytkownik
    Erazma
    Dołączył
  • Nowe Posty

    • Gość w kość
      zapamiętałem to jako bajkę dla dzieci, ale ten odcinek taki... niewychowawczy🤔   ... w dwóch minutach można tyle treści przemycić😮
    • Gość w kość
      a więc jak będzie?😉    
    • Chi
    • Krzysztof
      polska juz nie wytrzymuje usa usunąc 13 grudnia z polski wiadomo co sie dzieje w polsce od 2024 roku .Opzucja jest zablokowana , a w mediach oserwatywnych wszytsiego sie dowiesz tylko tak prawidłlwo naparwia sie ustrój kazdego panstwa w ue wg prawa własnego kraju  a przywileje imunitety nie dawc lewadzkiej władzy zawsze jest nielegalniie .Trzeba zmienic a bedzie na swiecie lepiej .A propo mercosur  .Chca zatruc narody w ue żeby mnej panstwo płaciło a sami rzadzacy w brukseli jedza naturalna zywność  , a reszte narodów uurpejskicj zatruc mercosurem.Co za interes niehumanitarny  nieludzki biurokracja falszywa brukselska le
    • Chi
    • Chi
    • Chi
    • Chi
    • Chi
    • Astafakasta
      chemia medyczna to jest takie gówno, że wolałbym być skazany na branie narkotyków i krótsze życie przez to
    • Astafakasta
      Każdy w Internecie brzmi jak wyrocznia. Łatwo takiemu człowiekowi uwierzyć, gdy się szuka prawdy. Najchętniej bym ich jednak spalił w jednym kontenerze na małym ogniu. Nie ma tutaj miejsca na: może, chyba, raczej. Mówią tylko: tak jest, bo ja tak twierdzę. A człowiek się męczy latami przez te ich stwierdzenia. Dobrze, że nie mam już nic wspólnego z takimi i ich ludźmi. 
    • Chi
    • Chi
    • Chi
    • LadyTiger
      Ano właśnie, tak to jest z tymi emocjami, ale nie możesz im wejść na głowę, mając taki potencjał w Twojej sytuacji (widziałam Twoje ryciny).  Jestem niewiele młodsza od Ciebie, nie rób z nas emerytów, którym życie przeleciało przed oczami Polecam też z autopsji na social mediach szukać konkretnych informacji, a nie obserwować cudzych profili i się porównywać - to normalne, że ludzie tam koloryzują i pokazują tylko to, co najlepsze.  
    • Astafakasta
      Właśnie robię kurs grafika komputerowego, w niedzielę ma się zacząć i trwać 10 miesięcy, potem jak by wyszło to planuję studia w tym kierunku, gdyby się udało utrzymać w pracy. Dziś jestem na etapie rzucania palenia. Ćwiczę sporo hantlami, to nawet lubię. Uczę się angielskiego. Rysuję prawie co dzień martwe natury. Czytam też co nieco o sztuce. Ale w tym wszystkim jest taki haczyk, bo uważam, że moje dzialania w obrębie grafiki, rysunku czy czytania o sztuce są wymuszone. Boję się że to będzie mnie męczyło w pracy.
    • LadyTiger
      Nie musisz jej pomagać. Ja bym na Twoim miejscu (choć wiesz, nie potrafię się postawić w Twojej sytuacji, ale ja też swoje przeżyłam) nagrywała po kryjomu wszystko.  Moim zdaniem powinieneś zrobić to, co możesz zrobić i co postawi Cię choć trochę w innej pozycji,  czyli zacząć zarabiać.   
    • KapitanJackSparrow
      😁
    • Astafakasta
      Sami pojechali na wakacje, a dla mnie samotność. W chuju mam takich ludzi. Mam nadzieję, że im się też krzywda stanie i umrą z wielkim zawodem życiowym, że to już. 
    • Astafakasta
      Dopóki nie dotknie to zwykłego człowieka ludzie będą olewać te eksperymenty na ludziach robione przez uczciwych lekarzy, powiedzą: to patologia, należało mu się. 
    • Nomada
      No i już za chwilę lato ;  )   Arbuz świetnie nawadnia więc na letnie upały idealny     Arbuz to jeden z najbardziej soczystych i odświeżających owoców, szczególnie popularny w okresie letnim. Jego lekka, słodka konsystencja i wysoka zawartość wody sprawiają, że jest idealnym wyborem na ciepłe dni. Jednak poza swoim orzeźwiającym smakiem, arbuz kryje w sobie bogactwo wartości odżywczych oraz korzyści zdrowotnych. Warto przyjrzeć się, jakie dokładnie składniki odżywcze oferuje ten owoc oraz w jaki sposób może wpłynąć na zdrowie i samopoczucie. Poniższy artykuł omówi zarówno właściwości arbuza, jak i jego pozytywny wpływ na zdrowie. Arbuz - owoc czy warzywo? Poznaj klasyfikację tego soczystego smakołyka Botanicznie rzecz biorąc, arbuz jest owocem, jednak jego pochodzenie i sposób uprawy często sprawiają, że bywa mylony z warzywami. Należy on do rodziny dyniowatych (Cucurbitaceae), do której należą również ogórki, dynie czy melony. Z punktu widzenia kuchni, arbuz jest zazwyczaj spożywany jako owoc, ze względu na swoją słodycz i soczystość. Arbuz to jagoda – roślina, której owoc ma mięsiste wnętrze oraz zewnętrzną, twardą skórkę, co dodatkowo może sugerować jego warzywny charakter. Niemniej jednak, ze względu na swoje właściwości i sposób konsumpcji, w codziennym użyciu arbuz klasyfikowany jest jako owoc. Wartości odżywcze arbuza: Odkryj, jakie składniki odżywcze zawiera Arbuz jest owocem niskokalorycznym, ponieważ aż 90% jego masy stanowi woda. To sprawia, że jest doskonałym wyborem dla osób, które dbają o kaloryczność swojej diety, ale nie chcą rezygnować z orzeźwiających i smacznych owoców. W 100 gramach arbuza znajduje się zaledwie 30 kcal. Pomimo niskiej kaloryczności, arbuz jest bogaty w witaminy i minerały, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Arbuz zawiera m.in.: Witaminę C, która jest silnym antyoksydantem i wspiera układ odpornościowy; Witaminę A w postaci beta-karotenu, który wpływa na zdrowie oczu i wspomaga procesy regeneracyjne skóry; Witaminę B6, która bierze udział w metabolizmie aminokwasów i wspiera układ nerwowy; Likopen, który jest związkiem o silnym działaniu antyoksydacyjnym, znanym z ochrony przed wolnymi rodnikami oraz wspierającym zdrowie serca. Arbuz dostarcza również niewielkich ilości magnezu, potasu i miedzi, które pomagają w regulacji ciśnienia krwi, wspierają funkcje mięśniowe oraz przyczyniają się do ogólnej równowagi elektrolitowej organizmu. Arbuz - właściwości zdrowotne i korzyści dla organizmu Arbuz posiada szereg właściwości zdrowotnych, które czynią go wartościowym dodatkiem do codziennej diety. Przede wszystkim jego wysoka zawartość wody sprawia, że jest doskonałym środkiem nawadniającym. Spożywanie arbuza może wspomóc utrzymanie odpowiedniego poziomu płynów w organizmie, co jest ważne dla prawidłowego funkcjonowania układu krążenia oraz procesów metabolicznych. Arbuz zawiera likopen, który jest silnym antyoksydantem i ma udowodnione działanie ochronne przed stresem oksydacyjnym. Związek ten odgrywa ważną rolę w ochronie komórek przed uszkodzeniami, zmniejszając ryzyko rozwoju chorób sercowo-naczyniowych oraz niektórych nowotworów, zwłaszcza raka prostaty. Spożywanie arbuza może również wspomagać zdrowie skóry – wysoka zawartość beta-karotenu oraz witaminy C sprzyja regeneracji komórek skóry, poprawiając jej elastyczność i kondycję. Czy arbuz jest zdrowy? Poznaj jego pozytywny wpływ na zdrowie Arbuz jest owocem, który można uznać za niezwykle zdrowy, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego właściwości nawadniające oraz niską kaloryczność. Jego regularne spożywanie może wspomóc utrzymanie zdrowia serca, dzięki obecności potasu, który reguluje ciśnienie krwi, oraz likopenu, który chroni naczynia krwionośne przed uszkodzeniami. Dodatkowo, arbuz może wspomagać trawienie dzięki zawartości błonnika pokarmowego, choć w stosunkowo małych ilościach. Jest to owoc, który może stanowić część diety odchudzającej, ponieważ daje uczucie sytości bez nadmiernego obciążania kalorycznego. Witaminy w arbuzie - znajdź naturalne wsparcie dla zdrowia w tym owocu Arbuz jest bogaty w witaminy i minerały, które wspierają różnorodne funkcje organizmu. Najważniejsze z nich to: Witamina C – pełni funkcję silnego antyoksydantu, wspomaga gojenie ran oraz wzmacnia układ odpornościowy. Witamina A – wspiera zdrowie oczu, wspomaga regenerację skóry i korzystnie wpływa na układ odpornościowy. Witamina B6 – uczestniczy w metabolizmie białek, wpływa na zdrowie układu nerwowego i pomaga regulować poziom glukozy we krwi.
    • Nomada
      Bolało mnie kolano ale kiedy okazało się, że ugotowałam moje ulubione buty to zapomniałam o kolanie😴
    • Nomada
      A to by się zgadzało, kawał cholery ze mnie ;  )
    • KapitanJackSparrow
      Uwielbiam tej, zawsze gdy jestem w Kalabrii zamawiam sobie podwójną porcję 😎
    • Astafakasta
      Jeśli ktoś pracuje w służbie zdrowia to ja nie uznaję, że to jest normalny człowiek i nie wpuszczę do siebie, będę izolowal. Odcinam się od tego typu ludzi za krzywdę, której na mnie dokonali. Jedynie sprzataczkom wybaczam. Reszta personelu to takie same dranstwo jak ci wszyscy wszystkowiedzacy lekarze i nie ma znaczenia, czy pracują w osrodkach zdrowia mniejszych czy wiekszych. Na internistke też mam wywalone. Nigdy nikomu krzywdy nie zrobilem gdy nie bylem pod wpływem leków. Zawsze bylem spokojnym, izolujacym się kolesiem jakich wielu. Autorytet lekarski to jest coś nie do podważenia. 
  • Najnowsze Tematy

Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...