Skocz do zawartości


Tablica liderów


Popularna zawartość

Pokazuje zawartość z najwyższą reputacją 01.03.2022 we wszystkich miejscach

  1. 3 punkty
    KapitanJackSparrow

    Przystań kliki i sympatyków

    Ludzie! Możesz pomóc sprawie za darmo wystarczy chwila czasu. Na mapach Google znajdź hotel restaurację i dodaj ten tekst. Еда была отличной! К сожалению, Путин испортил наши аппетиты, вторгшись в Украину. Противостаньте своему диктатору, прекратите убивать невинных людей! Ваше правительство лжет вам. Вставай
  2. 2 punkty
    Pieprzna

    Rosja zaatakowała w Ukrainę!

    No pewnie, lepiej żeby np.seksem płaciły te biedne kobiety, które uciekły z niczym. Albo pieszo szły na drugi koniec Polski, bo już trening sobie zrobiły idąc do przejścia granicznego.
  3. 2 punkty
    Pieprzna

    Rosja zaatakowała w Ukrainę!

    Wystarczająco wygłupiłaś się nie wiedząc czym są substancje czynne a czym pomocnicze w lekach (pamiętna celuloza). Ty studia medyczne skończyłaś? Twoja wiedza też pochodzi z internetu tylko niestety masz problem z jej przetwarzaniem i rozumieniem. Owszem, ale jest różnica między informacją podawaną przez korespondenta wojennego w znanej tv a stroną www.pimpuszek24.eu.
  4. 2 punkty
    Taka-Jedna

    Babskie pogaduchy u Frau ?

    Też lubię taką muzykę, miłego dnia ?
  5. 2 punkty
    Żebrak

    Babskie pogaduchy u Frau ?

    Masz rację @Frau Teraz może być nadmiar wszystkiego (przysłowiowe cztery szczoteczki do zębów) a za parę miesięcy niedobór. Rozwaga w tym wszystkim jest najcenniejszą rzeczą jaką mamy.
  6. 2 punkty
    Żebrak

    Babskie pogaduchy u Frau ?

    Łatwo jest pomagać kiedy wszyscy pomagają. Trudniej, kiedy oczy świata zwracają się już w innym kierunku. A tak właśnie będzie. Ukraińcy prędzej czy później wrócą do siebie. Problem do czego wrócą. Wtedy ta pomoc też jest potrzebna.
  7. 2 punkty
    Frau

    Babskie pogaduchy u Frau ?

    Nie szaleję. Wysyłam smsy, specjalne dla Ukrainy. Muszę Ci powiedzieć, że mam za sobą wewnętrzny niepokój i panikę. Nie słucham telewizji i rozkładania tematu na czynniki pierwsze przez wszystkich. Strategię wojenną zostawiam specjalistom. Dane statystyczne o ofiarach wojny nie są mi potrzebne. Po obu stronach barykady walczą dzieci. Jedni się bronią, drudzy muszą być posłuszni szaleńcowi. Wszystkich ktoś teraz opłakuje. Skutki tej wojny będą długo odczuwalne. Przez lata będzie trwać odbudowa wszystkiego. Często bywa tak, że pod wpływem emocji i współczucia pomagamy na rapu capu i po miesiącu nie ma czego dać. Potrzebna pomóc rozważna. Pomijam fakt, że wczoraj został ogłoszony alarm Bravo w woj. Podkarpackim. Tam mieszka większa część rodziny taty. Tam się urodził i wychował. Biorę wszystko na "spokojnie", z rozwagą.
  8. 2 punkty
    contemplator

    Rosja zaatakowała w Ukrainę!

    Brawo! https://bezprawnik.pl/pochwalanie-wojny-napastniczej/
  9. 2 punkty
    Arkina

    Trolle na forum

    Jakiej gównoburzy ? Czy tutaj już wszyscy stracili poczucie humoru ? Nie pisz bo zostanę zestrzelona jak rosyjski Ił-76?
  10. 2 punkty
  11. 1 punkt
    Taka-Jedna

    Sceptycznie o religiach

    Dużym problemem jaki obserwuję wśród ludzi wierzących (w naszym kręgu kulturowym akurat katolików i innych chrześcijan) jest całkowite zamknięcie na wiedzę naukową, historyczną i argumenty drugiej strony, czyli sceptyków i ateistów. Taka postawa prowadzi do ignorancji, fanatyzmu i z pewnością nie ma nic wspólnego z wiarą "żywą" i prawdziwą, bo ta powinna iść z duchem czasu i być otwarta na wiedzę. Jeśli są np. jakieś nowe odkrycia historyczne (przykładowo tabliczki z Ugarit), to one po prostu są i to pociąga za sobą nową wiedzę i nowe spojrzenie na ST, więc siłlą rzeczy poglądy religijne muszą ulec zmianie, jeśli wierzący chce być uczciwy intelektualnie ?‍♀️. Mój post nie ma na celu negowania Boga, bo sama jestem wierząca, świadomie nawrócona i nie zamierzam przestawać wierzyć, ale chcę zachęcić do otwierania się wierzących na argumenty niewierzących oraz na wiedzę naukową, historyczną, tak by starać się do tematu wiary podchodzić uczciwie i weryfikować swoje poglądy. Poniżej kilka kanałów i stron, które zawierają sporą dawkę wiedzy na temat religii, a także debaty niewierzących z wierzącymi. Jeśli znacie jakieś ciekawe strony, to zachęcam do podzielenia się. Jeden z moich ulubionych kanałów "Religia bez ściemy", gdzie autor - religioznawca porusza tematy związane z różnymi religiami, a głównie z chrześcijaństwem https://www.youtube.com/c/ReligiaBezŚciemy/videos Strona "Testimonia" - dużo informacji na temat Biblii i wczesnego chrześcijaństwa, wszystko w oparciu o najnowszą wiedzę z zakresu biblistyki i historii https://testimonia.pl/ Fudnacja Panteon - Fundacja powołana na rzecz rzetelnego, nieuprzedzonego i bezstronnego badania nurtów religijnych, duchowych, filozoficznych i etycznych., sporo debat z udziałem znanego ateisty Karola Fjałkowskiego https://www.youtube.com/channel/UCtTfyjNSb7MkSMYEVQ4GotA/videos "Śmiem wątpić" - kanał Łukasz Wybrańczyka, szczególnie spodobały mi się u niego bardzo rzeczowe filmy na temat powstających akutalnie w kościołach zielonoświątkowcyh ruchach neocharyzmatycznych, gdzie jest bardzo duże parcie na różne cuda, uzdrowienia itp. https://www.youtube.com/c/ŚmiemWątpić/videos Nie można też nie wspomnieć o znanym neurobiologu, prof Jerzym Vetulani
  12. 1 punkt
    Nafto Chłopiec

    Rosja zaatakowała w Ukrainę!

    Nie ma co się wściekać. Owszem trzeba pomóc, ale nasz Rząd jak zwykle chce bardziej pomóc niż jest w stanie, byle zachowywać pozory. Już teraz ten kraj ledwo zipie, a oni szykują dla Ukraińców 500+, darmowe leczenie, szkoły, komunikację. A potem kredyty jebut w górę i ja zapier****jąc i nie biorąc żadnego socjalu mogę pomarzyć o kupnie mieszkania bo jeszcze bardziej mnie nie stać niż przed rokiem czy dwoma.
  13. 1 punkt
    KapitanJackSparrow

    Rosja zaatakowała w Ukrainę!

    Naprawdę musicie się ścinać o pierdoły??
  14. 1 punkt
    Chi

    Rosja zaatakowała w Ukrainę!

    Hogan nie będę się odnosić do treści tego co piszesz, bo nie sądzę by to miało sens, ale może warto napisać o jednym. To są ludzie, którzy uciekają przed wojną, potrzebują nieba bez bomb, uciekają przed wojną ale wielu z nich ma pieniądze i szuka dla siebie miejsca na dłużej, a nie na dwie noce. Wybacz ale obrażanie się na to, że ktoś dziękuje za pomoc i chce zapłacić szukając jakiegoś godnego miejsca, standardu zbliżonego do tego w jakich żył, jest .... śmieszne i świadczy jedynie o kompletnym braku zrozumienia. Pomagać też trzeba umieć. Poza tym to są ludzie, którzy nawet jeśli nie do końca zdają sobie z tego sprawę są straumatyzowani wydarzeniami, które ich dotknęły, mają na sobie piętno wojny. Czy pomoc ma polegać na tym, że rzucasz komuś ochłap a on ma skakać na dwóch łapkach jak piesek ? Z Ukrainy przyjedzie do nas może i milion osób. Znajdą się takie, które będą wdzięczne za dach nad głową. Ale obrażanie się i komentowanie w taki sposób ? Pomagać powinno się bezinteresownie nie oczekując wdzięczności.
  15. 1 punkt
    Maybe

    Rosja zaatakowała w Ukrainę!

    Wystarczy wejść w profil tej kobiety i sprawdzić że zamieściła sprostowanie, opublikowała ich zdjęcia, bo byli to oszuści, którzy od dawna mieszkają w Polsce i chcieli sobie polepszyć. Trzeba sprawdzać informacje. Przecież mężczyźni do 60 rż mają zakaz opuszczenia kraju. Ta kobieta nadal szuka uchodzców chętnych do zamieszkania w tym mieszkaniu.
  16. 1 punkt
    Maybe

    Jak się dzisiaj czujesz?

    Byłam w pracy, na rehabitacji, zjadłam obiad, nie jestem w stanie chodzić, kręgosłup nie nie trzyma mnie w pionie, wzięłam leki, jeśli mi nie przejdzie za 1h, dzwonię na pogotowie.
  17. 1 punkt
    Maybe

    Rosja zaatakowała w Ukrainę!

    Zaczyna się, polska "gościnność" i polska policja nigdy nie zawiodą.....?‍♀️ https://fb.watch/bueRTjrfxP/
  18. 1 punkt
    Frau

    Babskie pogaduchy u Frau ?

    Chcesz się kłócić ?
  19. 1 punkt
    Żebrak

    Rosja zaatakowała w Ukrainę!

    W takim razie muszę w końcu włączyć TV? Zacofany jestem.
  20. 1 punkt
    Midsummer Eve

    Rosja zaatakowała w Ukrainę!

    Ech, niestety podobno moi "ulubieni" emigranci z muzułmańskiego kręgu kulturowego wykorzystują już oczywiście sytuację na Ukrainie i przechodzą przez granicę wraz z Ukraińcami, przez nikogo nie zatrzymywani. Podobno kilka tysięcy znalazło się już w Polsce w ten sposób i już zdążyli się zasłużyć swoimi tradycyjnymi akcjami - na przykład wyrywając koce kobietom, czy bijąc kogoś. Zostali zatrzymani na granicy białoruskiej, to wykorzystali tragiczne okoliczności na ukraińskiej.
  21. 1 punkt
    FAMME

    Trolle na forum

    Ojej to w takim razie przepraszam, więcej nie będę tego robił ?
  22. 1 punkt
    KapitanJackSparrow

    Pomagamy Ukrainie

    Ludzie! Możesz pomóc sprawie za darmo wystarczy chwila czasu. Na mapach Google znajdź hotel restaurację i dodaj ten tekst. Еда была отличной! К сожалению, Путин испортил наши аппетиты, вторгшись в Украину. Противостаньте своему диктатору, прекратите убивать невинных людей! Ваше правительство лжет вам. Вставай
  23. 1 punkt
    Taka-Jedna

    Sceptycznie o religiach

    aleś się uczepił tych katolików, przecież ja wcześniej pisałam o chrześcijanach ogólnie, a szerzej to o radykalnych wierzących wszystkich religii, równie dobrze możesz sobie tu wstawić muzułmanów. A weszłam w inne środowisko chrześcijańskie, nie katolickie ?. Nie jestem w KK nie dlatego, że nie lubię katolików, ale dlatego, że po prostu nie dam rady wierzyć w dogmaty katolickie Nie, nigdzie tego nie napisałam, że katolicy są źli, a ateiści nie, coś sobie dopowiadasz ?
  24. 1 punkt
    Taka-Jedna

    Sceptycznie o religiach

    Nie wiem po co te złośliwości, ja też wierzę w Jezusa, chyba nie Ty jesteś od tego, żeby oceniać moje nawrócenie, ważne, że mi jest z tym dobrze ?
  25. 1 punkt
    Taka-Jedna

    Sceptycznie o religiach

    Dlatego mi się czasami lepiej rozmawia z niewierzącymi, którzy mają otwarty umysł i wiedzę w różnych tematach religijnych itp., niż z wierzącymi, którzy są radykalni i całkowicie zamknięci Ważne, żeby być szczęśliwym i żyć w zgodzie ze sobą. Każda przemiana, która nas rozwija jest dobra.
  26. 1 punkt
    Taka-Jedna

    Babskie pogaduchy u Frau ?

    Dzięki za odpowiedź, nie widzę nic w regulaminie o lajkach. No to nie będę Wam lajkować ?
  27. 1 punkt
    Frau

    Babskie pogaduchy u Frau ?

    Każda muzyka potrzebuje odpowiedniego nastroju do jej słuchania. Wszyscy (chyba) lubimy "odlecieć"
  28. 1 punkt
    Taka-Jedna

    Sceptycznie o religiach

    Mi się podoba jego uczciwość w podejściu do wiary i nauki, mimo, że sam był ateistą, to nie należał do tzw. wojujących ateistów, którzy wszystko negują, z tego co wiem, to był też w dobrych relacjach z papieżem. Taka otwartość po jednej i drugiej stronie, bez fanatyzmu i agresji, powoduje, że można spokojnie rozmawiać o takich tematach i żyć w zgodzie, bez narzucania poglądów jedni drugim. Znalazłam takie jego wypowiedzi w wywiadzie na "Wprost" "Religia jest oczywiście tworem naszego umysłu, a więc wymysłem. Problem, czy ten twór umysłu opisuje coś realnego, czy nie. Odpowiedź jest kwestią wiary. Naukowiec może popełnić dwa rodzaje błędów: albo pochopnie uznać za istniejące coś, czego nie ma, albo uznać za nieistniejące coś, co istnieje. Dlatego naukowo nie mogę ani potwierdzić, ani zaprzeczyć, że Bóg istnieje. Wiara może mieć jednak dla nas zbawienne skutki. Weźmy choćby medytację. Pomaga się wyciszyć, skupić. Znacznie więcej. Powoduje zwiększenie liczby połączeń neuronowych w korze mózgowej. Już po ośmiu tygodniach medytacji widać przyrost grubości kory mózgowej, co sprawia, że myślimy sprawniej. U osoby medytującej zwiększa się też ukrwienie płatów czołowych odpowiedzialnych za rozumowanie. Jednocześnie zmniejsza się ukrwienie płatów skroniowych odpowiedzialnych za poczucie czasu, granic." https://www.wprost.pl/430386/bog-rodzi-sie-w-mozgu-prof-vetulani-nie-moge-ani-potwierdzic.html
  29. 1 punkt
    Lubię Anthony'ego de Mello. Filozof współczesności, niestety już umarł. „Dokład­nie tu i te­raz jes­teś szczęśli­wy, ale o tym nie wiesz, po­nieważ two­je fałszy­we za­pat­ry­wania, twój zniek­ształco­ny ob­raz rzeczy­wis­tości zam­knęły cię w pułap­ce lęków, niepo­kojów, przywiązań, kon­fliktów, poczu­cia wi­ny; wreszcie w całej ga­mie ról które od­gry­wasz, po­nieważ tak zos­tałeś zap­rogra­mowa­ny. Gdy­byś pot­ra­fił spoj­rzeć da­lej niż sięga to wszys­tko zro­zumiałbyś, że jes­teś szczęśli­wy, tyl­ko o tym nie wiesz”. „Jeśli zbyt długo jesteś odizolowany od natury, twój duch usycha i obumiera bo jesteś oderwany od swoich korzeni.”
  30. 1 punkt
    Taka-Jedna

    Babskie pogaduchy u Frau ?

    To prawda, ale można żyć bez rozrzutności i też wyglądać dobrze. Osobiście już od dawna staram się wprowadzać minimalizm w życiu, szczególnie jeśli chodzi o szafę, wyrzuciłam większość zbędnych rzeczy, zostawiłam kilka w ulubionych kolorach (głównie czarne i stonowane). Zauważyłam, że dzięki temu jest mi jakoś lżej, mając przepełnione szafy nigdy nie wiedziałam w co się ubrać, a teraz mając w nich dużo miejsca i kilka rzeczy do wyboru, zawsze znajdę coś na szybko, do tego nie mam bałaganu ?. Pomysł podsunął mi jakiś you tuber, który pokazywał swoją minimalistyczną szafę kapsułową, miał tam kilka sztuk koszulek i większość w podobnych odcieniach, dzięki temu nie musiał się zasatanawiać długo nad doborem stroju, bo zawsze ubierał się podobnie. Jak dla mnie ten pomysł okazał się genialny.
  31. 1 punkt
    Taka-Jedna

    Babskie pogaduchy u Frau ?

    Jak to mówią "nie szata zdobi człowieka" ?
  32. 1 punkt
    Frau

    Babskie pogaduchy u Frau ?

    Tak. I cieszę się, że sobie to wytłumaczyłam. Kuźwa. Ja jestem najlepszym psychologiem dla siebie ? A co będzie, jeśli za 3 dni nasz kraj nawiedzi niszczycielska siła natury? Setki ludzi zostanie bez dachu nad głową, albo zatopnie w powodzi? Rozwaga i mądre pomaganie teraz ważne.
  33. 1 punkt
    Frau

    Babskie pogaduchy u Frau ?

    https://m.cda.pl/video/80800976a Proszę.
  34. 1 punkt
    Żebrak

    Babskie pogaduchy u Frau ?

    Problem w tym, że większość firm zajmujących się zbiórką na rzecz Ukrainy jednak woli pieniądze.
  35. 1 punkt
    Taka-Jedna

    Babskie pogaduchy u Frau ?

    Pamiętasz jaki tytuł, albo gdzie go szukać? Też bym chętnie obejrzała
  36. 1 punkt
    Taka-Jedna

    Babskie pogaduchy u Frau ?

    płyn Lugola?
  37. 1 punkt
    Żebrak

    Rosja zaatakowała w Ukrainę!

    Jedno jest pewne, źle kończą wszelkiej maści dyktatorzy. Nigdy nie sugeruję się oficjalną wersją przyczyny śmierci, czyli co tam wpisano w akt zgonu.
  38. 1 punkt
    Taka-Jedna

    Rosja zaatakowała w Ukrainę!

    Nie można wykluczyć, że zwariował Szalony? Chory? Czy cynicznie racjonalny? Co siedzi w głowie Putina? https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/putin-chory-szalony-racjonalny-co-mysli/rk1pxb0,79cfc278
  39. 1 punkt
    Żebrak

    Rosja zaatakowała w Ukrainę!

    Trzeba mieć jaja by pokazać faka Rosji. To potrafili tylko Ukraińcy i narody kaukaskie. Dzisiaj? Dzisiaj każdy chce być bohaterem. Jednak coś fantastycznego jest w naszym narodzie. Potrafimy zjednoczyć się. Szkoda, że na krótko...
  40. 1 punkt
    Żebrak

    Babskie pogaduchy u Frau ?

    Myślę, że każdy pomaga według swoich możliwości.
  41. 1 punkt
    Żebrak

    Babskie pogaduchy u Frau ?

    Ale jak dla oka?? Zamiast w oczy, na piersi, na tyłek, mam patrzeć na paznokcie?!? To teraz taki jest trend? Tak na marginesie...mocno drapią?? Jak szpilki? Z nimi (szpilkami) akurat mam przykre doświadczenie.
  42. 1 punkt
    Frau

    Babskie pogaduchy u Frau ?

    Czas na miłe wiadomości ❤ Jak mówiłam, dowiem się, jak moje miasto będzie wspierać Ukrainę i czy będę mogła dołożyć swoją cegiełkę. Parafia do której należę, zaoferowała 50 miejsc do zakwaterowania. Mam jakieś 100 kroczków do kościoła, swobodnie mogę dostarczyć potrzebnych rzeczy. 100 kroczków od mojego domu w drugą stronę, znajduje się punkt, gdzie mogę dostarczyć paczkę. Proszą, aby znalazły się w niej wyszczególnione artykuły: Wszystkie inne rzeczy należy podarować luzem. Oczywiście takie punkty są otwarte w wielu dzielnicach naszego miasta. Ja wybrałam te, które mam pod nosem ?
  43. 1 punkt
    Frau

    Babskie pogaduchy u Frau ?

    @FAMME jak jesteś taki gieroj, łap za karabin i jedź na Ukrainę.
  44. 1 punkt
    Frau

    Babskie pogaduchy u Frau ?

    Skoro nie możesz, coś komuś obiecałaś, to nie przeciągaj tematu. Wstawcie tu muzyczkę, pogadaj cie o motylkach, muszelkach, czy o czym tam chcecie. Jak mnie kolega F nakręci bardziej, to zgłoszę to adminowi. Posiedzi w kącie kilka dni i będzie spokoj.
  45. 1 punkt
    Jacenty

    Trolle na forum

    Nie ma tu żadnych trolli tylko kłótliwe forumki ale tylko czasem jak jest zmiana pogody ..
  46. 1 punkt
    Arkina

    Dobry humor wg Arkiny

  47. 1 punkt
    Taka-Jedna

    Włodek "Paprodziad"

  48. 1 punkt
    hogan

    Rosja zaatakowała w Ukrainę!

    Nie podoba mi się Twoje zachowanie i też mam zgłaszać Twoje posty? Każdy ma prawo do własnego zdania a jak wszyscy zaczną zgłaszać posty, to Administracja zacznie banować a jak zacznie banować, to nie będzie postów na forum... ani sensu utrzymywania forum. Weź kubeł zimnej wody i wyluzuj.
  49. 1 punkt
    Taka-Jedna

    Mędrcy i mądrości życiowe z różnych religii świata - cytaty, wypowiedzi

    A tu bardziej znany Osho - Dlaczego żadne społeczeństwo nie chce, abyś stał się mądry https://ne-np.facebook.com/odmladzanienasurowo/videos/osho-dlaczego-żadne-społeczeństwo-nie-chce-abyś-stał-się-mądry-/1278034242680696/
  50. 1 punkt
    Helenka Zy

    Dobry humor wg Arkiny

Tablica liderów jest ustawiona na Warszawa/GMT+02:00

Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...