Skocz do zawartości
  • Niebo
  • Borówka
  • Szary
  • Porzeczka
  • Arbuz
  • Truskawka
  • Pomarańcz
  • Banan
  • Jabłko
  • Szmaragd
  • Czekolada
  • Węgiel


Zaloguj się, aby obserwować  
Taka-Jedna

Marine Le Pen stoi przed szansą, jakiej jeszcze nigdy nie miała

Polecane posty

Taka-Jedna

"Jej strata w sondażach do urzędującego prezydenta Emmanuela Macrona wynosi zaledwie kilka punktów procentowych, a według niektórych sondaży zaledwie jeden punkt procentowy. — Ewentualna wygrana Le Pen zmieni nie tylko Francję, ale i całą Europę – mówi w rozmowie z Onetem Andrzej Byrt, były ambasador Polski we Francji.

 

Jeszcze kilka tygodni temu przewaga Macrona nad Le Pen w sondażach wynosiła nawet 15 proc. Wówczas zadziałał tzw. efekt flagi zjednoczenia wokół przywódcy w obliczu zagrożenia wywołanego przez rosyjską agresję na Ukrainę. Od początku inwazji minęło niemal 1,5 miesiąca i początkowa ofensywa medialna francuskiego przywódcy, która znalazła odzwierciedlenie w badaniach opinii publicznej, dziś już nie działa.

Choć informacje z Ukrainy nadal odgrywają znaczącą rolę w przekazie medialnym, do życia Francuzów wraca codzienność, a ta, szczególnie dla uboższych warstw społecznych bywa niezwykle trudna. I tu pojawia się szansa dla skrajnie prawicowej Marine Le Pen, która nie tylko uderza w patriotyczne nuty, podkreślając poczucie znaczenia Francji na arenie międzynarodowej, samodzielność kraju i jego suwerenność w działaniach, ale na pierwszy plan wysuwa program pomocy dla francuskiego społeczeństwa żyjącego w gorszych warunkach. Program ten nie dotyczy jednak imigrantów.

– Uboższa część Francuzów wini za swoją sytuację albo elity paryskie, które się z nią nie liczą, albo Arabów. Spora liczba osób o najniższych dochodach i wykształceniu może zagłosować zatem na Le Pen – podkreśla Andrzej Byrt w rozmowie z Onetem.

Francuzi narzekają na wzrosty cen, co jest pośrednio następstwem podniesionych cen energii i zaburzeń cykli gospodarczych po napaści rosyjskiej na Ukrainę. – To nie tylko oznacza droższy gaz w gospodarstwach domowych. Efektem będą drożejące produkty na rynku – słyszymy.

Kolejnym palącym problemem jest kwestia długości czasu pracy i termin przechodzenia na emerytury. – Teraz Macron chciałby wydłużyć czas pracy do 65 roku życia, czyli o 3 lata., co – podobnie jak w Polsce – choć potrzebne, to nie musi się podobać – mówi były ambasador. Choć minęło wiele lat od ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego (2008-2012), który doprowadził także do tąpnięcia francuskiej gospodarki, w tym spadku PKB, recesja sprzed ponad 10 lat, jak twierdzi nasz rozmówca, "zbiera żniwa dopiero teraz".

 

Le Pen przed życiową szansą

Francuska polityk trafia bowiem na podatny grunt. Niezadowolone społeczeństwa łakną zmian. Ona je obiecuje. — Kogo ci ludzie mają oskarżać o panującą sytuację? Nie Marine Le Pen, bo ona nie rządziła – mówi Byrt.

– Nie mówi tego głośno w telewizji, ale na spotkaniach z wyborcami twierdzi, że w przypadku ewentualnej wygranej będzie chciała się porozumieć z Władimirem Putinem, by zmniejszyć ceny gazu. Nie ma znaczenia, czy to możliwe, czy nie. Chodzi o to, by wygrać. Viktor Orban wygrał, twierdząc, że jest gwarantem stabilności i bezpieczeństwa energetycznego Węgier. Co z tego, skoro tuż po wygranych wyborach podniósł ceny paliwa – tłumaczy nasz rozmówca.

 

W ostatnim sondażu przeprowadzonym dla francuskiej gazety "Le Monde" Macron uzyskał wynik 26,5 proc. Marine Le Pen uzyskała zaś wynik 22,5 proc. Różnica ich wyników jest obecnie ponad pięć razy mniejsza, niż na początku wojny w Ukrainie.

Z kolei ośrodek Elabe przewiduje minimalne różnice między głównymi kandydatami do zwycięstwa w pierwszej turze. Jeśli w drugiej turze znajdą się Macron i Le Pen, wówczas, według sondażu, urzędujący prezydent wygrałby z wynikiem 51 proc. głosów. Oznacza to, że biorąc pod uwagę błąd statystyczny, Le Pen ma szanse na prezydenturę.

 

Chce urządzić Europę po swojemu

– Ewentualna wygrana Le Pen zmieni nie tylko Francję, ale i całą Europę – ocenia Andrzej Byrt. Jego zdaniem, duet francusko-niemiecki na arenie międzynarodowej, mimo czasami opozycyjnych poglądowo rządów obu krajów, zawsze trwał.

– Teraz rozdźwięk może być rozległy, bo nacjonalistyczne poglądy Le Pen przekreślają filozofię pokojowego współistnienia w Europie po II wojnie światowej. Zawsze panowała bowiem atmosfera konsensusu w znaczeniu ekonomicznym, społecznym, czy polityki międzynarodowej. Teraz Niemcy w takiej sytuacji mogliby szukać innego partnera, na przykład Polski, ale nie pod przewodnictwem aktualnie w Polsce rządzących; tu też podziały są zbyt duże. Francusko-niemieckie rozmowy będą trwały, ale to już nie będzie to samo. To będzie fałszywa gra – słyszymy.

Wygrana Le Pen zwiększa też ryzyko ożywienia się globalnych ruchów mających zapędy antyzachodnie na sztandarach. – Ona czuje podbudowana zwycięstwami Viktora Orbana na Węgrzech i Aleksandra Vucica w Serbii jako przedstawicieli nieliberalnych demokracji. Swoje zwycięstwo w drugiej turze traktuje jako okazję do forsowania antyunijnych poglądów, których celem będzie przekształcenie Unii od wewnątrz. Na początku zachowywała względną dyskrecję w kwestii swojego dawnego poparcia dla Władimira Putina, które ponownie podniosło ją w sondażach. Teraz jednak ponownie dała jasno do zrozumienia, że zasadniczo jest prokremlowska – przekonuje z kolei Tara Varma z paryskiego oddziału Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych.

 

Le Pen, która w ostatnim czasie uzyskała odmowę ze strony francuskich banków, zwróciła się po raz kolejny o pomoc do Władimira Putina i rosyjski prezydent nie odmówił. Zresztą, kandydatka Zgromadzenia Narodowego się w ogóle z tym nie kryje.

Mimo że spotyka się z ostrymi komentarzami zarzucającymi jej polityczną zażyłość z atakującym Ukrainę Putinem, w wywiadzie dla publicznej stacji radiowej France Info zasugerowała wprost, że nie zamierza usunąć ze swojego programu propozycji sojuszu z Rosją w dziedzinie europejskiego bezpieczeństwa.

Nie chce się też zgodzić na wprowadzenie unijnego embarga na import gazu i ropy z Rosji. Według niej w zbyt dużym stopniu uderzyłoby to w portfele jej rodaków. Zapowiada też wyprowadzenie Francji ze struktur wojskowych NATO.

– Le Pen może i kwestionuje konieczność członkostwa w NATO, ale to nie jest takie proste, szczególnie, że Francuzi są przeciwni takim ruchom. Wyobrażam sobie za to Le Pen, która chciałaby obniżać zaangażowanie Francji w ramach Funduszu Spójności w Unii Europejskiej. Mówiąc krótko – nie chciałaby dokładać do rozwoju państw, które weszły do Wspólnoty na początku tego wieku – tłumaczy Andrzej Byrt.

Tara Varma zauważa, że nie tylko Francuzi są przeciwko antyzachodniej retoryce. – Na całym kontynencie istnieje silne pragnienie suwerenności Europy, a także pragnienie zwiększenia ambicji w zakresie wzmocnienia i dozbrojenia UE. Jeszcze przed rozpoczęciem wojny na Ukrainie sondaż ECFR wykazał, że co drugi Europejczyk dąży do wzmocnienia militarnego UE. Wynika to z faktu, że obywatele Europy dostrzegają potrzebę współpracy UE w zakresie zagrożeń, których obawiają się najbardziej – tłumaczy w rozmowie z Onetem.

 

Zadecydują wyborcy innych

Jeśli wierzyć badaniom opinii publicznej i dojdzie do drugiej tury wyborów, zarówno Macron, jak i Le Pen będą przez najbliższe dwa tygodnie przekonywać niezdecydowanych, a tych wciąż jest sporo. O ile wyborcy prawicowca Erica Zemmoura zagłosują na Le Pen, a wyborcy centrystki Valerie Pécresse na Macrona, o tyle największą niewiadomą pozostają wyborcy Jean-Luca Mélenchona, który według sondaży może liczyć na ok. 13-15 proc.

 

– Lewica we Francji z nostalgią i łezką w oku wspomina dobre relacje z Rosją. To coś niewyobrażalnego, ale tak, niestety, jest. Mimo tego, co się dzieje w Ukrainie, Francuzi są podatni na kłamliwą propagandę rosyjską – tłumaczy ambasador Byrt.

To oznacza, że przynajmniej część z nich, szczególnie starsze pokolenie, może oddać głosy na Le Pen. Młodsza generacja może z kolei zdecydować się na oddanie głosu na Macrona. Istotne jest też to, ile proc. wyborców Mélenchona, ale także Zemmoura czy Pécresse zdecyduje się pójść na drugą turę. Ważne zatem będą głosy nawet tych wyborców, których kandydaci w pierwszej turze niespecjalnie będą się liczyć.

– Cztery lata temu lewica stanowczo nie poparła Le Pen. Teraz jednak zniknęła sytuacja, w której była uznawana przez lewicę za zło. Efekty dawnego ogólnoświatowego kryzysu finansowego odczuwamy dopiero teraz. Po drugie, pandemia. Francja nieźle sobie poradziła z tą sprawą, a śmiałe decyzje w zakresie obowiązku szczepień z jednej strony sprawiły, że Macron pokazał siłę przywództwa, ale z drugiej – znaczna część społeczeństwa wcale nie było jego nieustępliwością zachwycona, wręcz przeciwnie i teraz może mu o tym dać znać – ocenia były dyplomata.

Co się zatem stanie w drugiej turze z wyborcami trzeciego w kolejności Mélenchona? – Pewnie pomyślą "nie idziemy" albo "pójdziemy w tę stronę, która zaofiaruje nam lepszą obietnicę bezpieczeństwa społecznego". Choćby demagogiczną. Lewicy odpowiada to, co głosi Le Pen, czyli walkę o poczucie godności Francji, ochronę rynku francuskiego i rynku pracy przed imigracją.. W gronie wyborców lewicy jest wielu wątpiących w UE i w NATO i oni mogą wesprzeć Le Pen, której działania są celowe i umiejętne. A są jeszcze liczni wyborcy Zemmoura z pierwszej tury, którzy w drugiej zapewne nie zagłosują na Moacrona. Na niego w drugiej głosować pewnie będą zwolennicy republikanki Pécresse z pierwszej tury – podsumowuje rozmówca Onetu."

 

Źródło: https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wybory-we-francji-marine-le-pen-przed-zyciowa-szansa/9cvh5t3,79cfc278

 

 

 

Co o tym sądzicie? Le Pan ma szansę wygrać wybory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jacenty

Francuzi narzekają,że u nich bieda.Pewnie ona ma szansę.Niech sobie ją wybiorą -będą mieli lepiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka-Jedna

Będzie druga tura Macron vs Le Pen, trzecie miejsce zajął Melenchon, a czwarte, jeszcze bardziej skrajnie prawicowy - Eric Zemmour.

 

Nawet jeśli Le Pen nie wygra, to już sam fakt, że osiągnęła taki wynik, pokazuje jakie nastroje tam panują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka-Jedna

"Le Pen zmierza do drugiej tury wyborów z Macronem. Nerwowe dwa tygodnie dla UE i NATO

 

NATO i Unia Europejska stają w obliczu nerwowych dwóch tygodni po tym, jak skrajnie prawicowa Marine Le Pen dostała się w niedzielę do drugiej tury francuskich wyborów prezydenckich, by rzucić wyzwanie Emmanuelowi Macronowi 24 kwietnia.

 

Słowa Le Pen, które wzbudziły alarm w NATO

Te zawężające się prognozy sondażowe oznaczają, że w najbliższych dniach wszystkie oczy, zarówno w Europie, jak i w Waszyngtonie, będą zwrócone na zwroty akcji w kampanii wyborczej, ponieważ sojusznicy starają się ocenić, czy Paryż pozostanie wiarygodnym partnerem w wojnie z siłami Putina w Ukrainie. Debata kandydatów, która odbędzie się 20 kwietnia, będzie prawdopodobnie decydującym spotkaniem, podczas którego Le Pen będzie starała się stworzyć bardziej dopracowany wizerunek, niż pięć lat temu, kiedy to jej wystąpienie przed Macronem było chwiejne.

Jeśli chodzi o NATO, Le Pen wszczęła alarm, deklarując chęć wycofania Francji – jedynej potęgi nuklearnej UE – ze zintegrowanej struktury dowodzenia Sojuszu, "aby nie być dłużej uwikłaną w konflikty, które nie są nasze". Stanowisko to wywołuje szczególny niepokój, ponieważ – pomimo potępienia inwazji na Ukrainę – Le Pen od dawna utrzymuje przyjacielskie stosunki z Kremlem, a jej partia otrzymała pożyczki z rosyjskiego banku.

Jeśli uda jej się zrewanżować Macronowi w drugiej turze, wyrządziłaby również potencjalnie fatalne szkody w funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Podczas gdy jej partia, Zjednoczenie Narodowe, zrezygnowała z propozycji opuszczenia UE, strefy wolnego ruchu Schengen i strefy euro, Le Pen pozostała generalnie eurosceptykiem, planując zmniejszyć wkład Francji do UE i promować koalicję z takimi narodami jak Węgry i Polska, kierowanymi przez podobnie myślących polityków.

W programie kampanii Le Pen znalazły się również propozycje sprzeczne z unijnymi zasadami swobodnego przepływu osób, co wywołało oskarżenia, że jej plany dla Francji oznaczają frexit pod każdym względem. Le Pen chce na przykład zwiększyć liczbę strażników granicznych i przywrócić kontrole towarów wwożonych do Francji w celu zwalczania oszustw. Chce również renegocjować układ o strefie Schengen, który uznała za "niedopuszczalny", i zastąpić go uproszczonymi odprawami dla obywateli UE.

– Nadchodzące dwa tygodnie mają decydujące znaczenie dla naszego kraju i Europy – powiedział Macron wiwatującej rzeszy zwolenników w wieczór wyborczy.

Zachęceni wynikami zwolennicy Le Pen w niedzielny wieczór skandowali "Zwyciężymy!" i zaśpiewali "Marsyliankę". W przemówieniu do swoich zwolenników kandydatka odniosła się do kwestii tożsamości, suwerenności i kosztów utrzymania, a także obiecała, że będzie "prezydentem dla wszystkich Francuzów"."

 

źródło: https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/francja-marine-le-pen-w-drugiej-turze-wyborow-nerwowy-czas-dla-ue-i-nato/xex3lcx,79cfc278

 

 

 

Czyżby Unia zmierzała ku rozpadowi? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieprzna
21 minut temu, Taka-Jedna napisał:

Czyżby Unia zmierzała ku rozpadowi? ?

Taka jak jest teraz musi się rozpaść chyba, że zdąży się zreformować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maybe

"Ukraińskie media: mimo że obecny prezydent Emmanuel Macron stał się przedmiotem żartów i wzbudzał politowanie, nawet on jest lepszy od prorosyjskich kandydatów pokroju Marine Le Pen. Może i rozmawia z Hitlerem, ale przynajmniej go nie zaprasza"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka-Jedna
8 godzin temu, Pieprzna napisał:

Taka jak jest teraz musi się rozpaść chyba, że zdąży się zreformować.

Wszystko na to wskazuje, Wielka Brytania odeszła, teraz takie wybory Francuzów, za chwilę niech jeszcze Niemcy odejdą i zostaniemy sami w tej Unii.

 

Według mnie to pokazuje do czego prowadzi brak myślenia przyszłościowego i nierozumnie prowadzona polityka Zachodu, oparta bardziej na fantazjach niż realiach. W końcu musiało się to tak skończyć, jeśli nawet teraz Le Pen nie wygra, to i tak radykalnie prawicowe partie zaczną się w końcu cieszyć coraz większym poparciem w Europie, bo tylko w takich partiach rodowici mieszkańcy poszczególnych krajów, będą widzieli dla siebie nadzieję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  





  • Statystyki forum

    • Tematów
      9 692
    • Postów
      260 329
  • Statystyki użytkowników

    • Użytkowników
      950
    • Najwięcej dostępnych
      13 845

    Klikso
    Najnowszy użytkownik
    Klikso
    Dołączył
  • Nowe Posty

    • Vitalinka
      Jaką wiosnę? Zimę! Nie wietrzymy, tylko wymrażamy pierzyny, kołdry i poduszki😉❄️
    • Nomada
      Imponujące, prawda? Chociaż na eukaliptus trzeba uważać, w dużych dawkach może być halucynogenny ;  )
    • KapitanJackSparrow
      @Nomada 👋oklaski👋  
    • Nomada
    • Nomada
      Tak szczerze to zdegustowana. Gdy praca przestaje być satysfakcjonująca trzeba ją zmienić😴
    • Nomada
      Od siebie zostawię Aloes, pięknie rośnie na parapecie w kuchni ; ) Mam uczulenie na nikiel, reakcja alergiczna występuje natychmiast po zetknięciu ze skórą, aloes świetnie sobie z tym radzi.   ALOES I KOSMETYKI – POŁĄCZENIE IDEALNE Wydaje się, że trudno przecenić znaczenie aloesu w kosmetologii. Należy podkreślić, że świetnie się on sprawdza w pielęgnacji cery trądzikowej i wrażliwej, a preparaty na jego bazie to środki oczyszczające, ściągające i nawilżające. W związku z tym aloes wykorzystywany jest również w pielęgnacji włosów i skóry głowy, a także w minimalizowaniu skutków oparzeń. Niewątpliwie popularność tej rośliny w kosmetyce wzięła się z jej fantastycznego wpływu na skórę – aloes pomaga w dostarczaniu tlenu do komórek, wpływa na zwiększenie ilości kolagenu i elastyny, a do tego łagodzi zmiany powstałe choćby po ukąszeniu owadów. Dlatego na drogeryjnych półkach pełno jest kosmetyków zawierających aloes, bądź też czystych żeli aloesowych. Na pewno można je z powodzeniem włączyć do pielęgnacji twarzy i ciała na szerszą skalę. W efekcie aloes nawilży, zregeneruje, ochroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, poprawi mikrokrążenie, a do tego opóźni procesy starzenia. Z pewnością aloes to roślinne cudo, które można wykorzystać na wiele sposobów. NIE ZAPOMINAJMY O WNĘTRZU! Niewątpliwie większość dobrodziejstw oferowanych nam przez naturę może wesprzeć nasz organizm poprzez działanie od środka. Nie inaczej jest z aloesem. Niewątpliwie zarówno picie soku z aloesu, jak też przyjmowanie doustnych preparatów zawierających wyciąg z tej rośliny niesie ze sobą szereg pozytywów. Z pewnością są to lepsze zdrowie, samopoczucie czy też zapobieganie niektórym schorzeniom. Oprócz tego śmiało można stwierdzić, że aloes ma wpływ na funkcjonowanie niemal każdego układu narządów w naszym ciele: wspomaga walkę z zaparciami, usuwa toksyny i wspomaga utrzymanie prawidłowej flory bakteryjnej w jelicie grubym, usprawnia metabolizm kwasów tłuszczowych, działa ochronnie na wątrobę, miąższ aloesowy wykorzystuje się w leczeniu zakażeń helicobacter pylori, choroby Leśniowskiego-Crohna czy zespołu jelita wrażliwego, bierze udział w regulacji gospodarki cukrowej, wykazuje działanie przeciwnowotworowe, łagodzi objawy bólowe stawów i mięśni. Kończąc trzeba jeszcze wspomnieć, że regularne spożywanie soku z aloesu wspomaga odporność, łagodzi stany zapalne oraz regeneruje tkanki.
    • Nomada
      Eukaliptus   Jakimi właściwościami leczniczymi wyróżnia się eukaliptus? Właściwości lecznicze eukaliptusa zapewniają mu szerokie spektrum zastosowania. Wśród najbardziej charakterystycznych właściwości eukaliptusa wymienia się działanie przeciwdrobnoustrojowe – przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze (wobec dermatofitów, grzybów nitkowatych i włóknistych) i przeciwpasożytnicze. Ponadto eukaliptus działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i antyoksydacyjnie. Zapewnia też działanie rozluźniające, sekretolityczne, wykrztuśne i antyseptyczne, przyspiesza proces gojenia i regeneracji skóry. Stosowany w aromaterapii szczególnie polecany jest dla osób zmagających się ze spadkiem nastroju i stanami depresyjnymi, gdyż poprawia koncentrację, orzeźwia i relaksuje. Niewiele osób o tym wie, ale inhalacje z eukaliptusa pomagają także łagodzić objawy alergii sezonowej. Jak widać, właściwości lecznicze eukaliptusa są całkiem rozległe, dlatego też często wykorzystuje się go w wielu różnych produktach leczniczych i kosmetycznych. Zawierają go zarówno leki na katar i leki na zatoki, jak i preparaty na łupież, maści na bolące i napięte mięśnie oraz kosmetyki do pielęgnacji ciała i kosmetyki do higieny jamy ustnej (pasty i płyny do płukania). Oto 10 przykładów na to, że preparaty zawierające olejek eukaliptusowy powinny się znaleźć w każdym domu: 1. Oczyszcza zatoki i łagodzi objawy kataru Leki na katar zawierające wyciąg z eukaliptusa lub olejek eukaliptusowy sprawdzą się w przypadku objawów kataru i zapalenia zatok. Pomogą zwalczyć odpowiedzialne za te dolegliwości drobnoustroje i zmniejszą stan zapalny. Leki na przeziębienie i katar z eukaliptusem (np. spraye do nosa) oferuje każda apteka internetowa. Rekomendowane są też inhalacje z olejku eukaliptusowego – wystarczy kilka kropli dodać do miseczki z gorącą wodą i wdychać ulatniającą się parę. 2. Przynosi ulgę w bólu gardła Zastosowanie eukaliptusa jest polecane również w przypadku bólu gardła. Ziołowe pastylki do ssania z olejkiem eukaliptusowym pomogą złagodzić podrażnienie śluzówki jamy ustnej i gardła oraz zmniejszyć dolegliwości bólowe. Kilka kropli olejku warto też rozcieńczyć w ciepłej wodzie i taką mieszanką płukać bolące gardło. 3. Działa antyseptycznie i przeciwzapalnie na skórę Osoby, które nie są zadowolone ze stanu swojej skóry ze względu na pojawiające się zmiany trądzikowe, powinny do codziennej rutyny pielęgnacyjnej wprowadzić preparaty na trądzik zawierające olejek eukaliptusowy (np. naturalne hydrolaty). Działają one antybakteryjnie, pomagają zmniejszać stan zapalny i wspierają gojenie się wyprysków. 4. Łagodzi bóle mięśniowe Olejek eukaliptusowy jest składnikiem wielu maści rozgrzewających stosowanych w przypadku bólu, zmęczenia i napięcia mięśni. Preparaty z eukaliptusem warto aplikować w przypadku nadwerężeń, skurczów i skręceń. Jego rozluźniające i przeciwbólowe działanie szybko przyniesie ulgę. Można go też stosować na bóle stawów i bóle reumatyczne. 5. Ułatwia oddychanie i działa wykrztuśnie Wspomniane wcześniej inhalacje z olejkiem eukaliptusowym wskazane są nie tylko przy katarze, ale i w przypadku utrudnionego oddychania wynikającego z infekcji dolnych dróg oddechowych. Substancje czynne zawarte w eukaliptusie pomogą upłynnić wydzielinę i ułatwią jej odkrztuszanie. Polecany jest także syrop na kaszel z olejkiem eukaliptusowym. W celu ułatwienia oddychania można też stosować maści do nacierania klatki piersiowej zawierające wyciąg z eukaliptusa. 6. Pomaga w walce z łupieżem Eukaliptus działa przeciwgrzybiczo, jest bardzo skuteczny w zwalczaniu grzybów odpowiedzialnych za powstawanie łupieżu, tym samym jest on częstym składnikiem w szamponach przeciwłupieżowych. Oprócz tego, że pomaga on wyeliminować przyczynę problemu, to również łagodzi uczucie swędzenia i łuszczenia się skóry głowy. Jeśli chodzi o problemy w obrębie włosów i skóry głowy, to warto wiedzieć, że eukaliptol skutecznie zwalcza wszawicę! 7. Przyspiesza gojenie opryszczki Wyciąg z eukaliptusa działa regenerująco i wspomaga procesy gojenia się ran, dodatkowo wykazuje właściwości przeciwwirusowe. Z tych powodów z powodzeniem zastępuje leki na opryszczkę. Zawarte w nim garbniki pomagają leczyć nie tylko opryszczkę, ale i np. liszaje oraz drobne ranki i skaleczenia. Wystarczy odrobinę rozcieńczonego olejku nanieść na zmianę. 8. Głęboko oczyszcza skórę twarzy Po eukaliptus chętnie sięgają producenci kosmetyków i nie są to tylko preparaty na łupież i preparaty na trądzik! Wśród substancji znajdujących się w olejku eukaliptusowym są składniki o działaniu odświeżającym, antyoksydacyjnym i nawilżającym, stąd też liczne kosmetyki do pielęgnacji ciała – zwłaszcza przeznaczone do oczyszczania skóry – zawierają wyciąg z eukaliptusa. Jego niesamowity zapach działa rozluźniająco, więc często można go spotkać w olejkach i płynach do kąpieli. W pielęgnacji skóry twarzy eukaliptus sprawdzi się najlepiej dla cery tłustej i mieszanej, a także dojrzałej. 9. Ułatwia zasypianie Rozluźniające, odprężające, kojące, relaksujące i uspokajające właściwości eukaliptusa można wykorzystywać w stanach zwiększonego napięcia nerwowego i wynikających z nich problemów ze snem. Kilka kropli olejku warto dodać do wieczornej kąpieli, do kominka zapachowego lub bezpośrednio na poduszkę. Można również zaparzyć herbatkę eukaliptusową, która jest do kupienia w aptece internetowej. 10. Łagodzi objawy poparzenia Eukaliptus działa chłodząco, odświeżająco, łagodząco i przeciwzapalnie, polecany jest więc w przypadku oparzeń skóry, również oparzeń słonecznych. Zmniejsza ból i zaczerwienienie, dodatkowo przyspiesza gojenie skóry.
    • Nomada
      Na zdrowie- białko, błonnik, witaminy -A, E, z grupy B oraz minerały -wapń, magnez, cynk :  )
    • Nomada
      Monika robi porządki, chyba wiosnę poczuła🤔
    • Nomada
    • Gość w kość
      ostatnia kawa... ... przed wyjściem🤨    
    • Natka
      Dynamit 
    • Natka
      Zgadza się. 
    • TTJ
      Dobrze, niech tak będzie 🙁
    • Vitalinka
      Wierzę na słowo, nie znam się tak dobrze na filmach, by rozpoznawać je po reżyserach🙂 Może teraz wiedząc, że to nie tylko komedia absurdu, ale ma naprawdę mocny psychologiczny przekaz, bo widać już, że największego uleczenia potrzebuje ten najzdrowszy (tak myślę, bo dotrwałam tylko w okolice Chiquitity - gdzie zachwycona tym wykonaniem miałam łzy w oczach ze śmiechu) podejdę do tego filmu inaczej. I jeszcze jedno: dom z tego filmu jest straszny, okropny podejrzewam, że takim widziały go właśnie dzieci, nie wierzę, że taki dom istnieje (chodzi o budynek) jeśli zbudowano go na potrzeby filmu to trafiono w punkt i mam nadzieję, że pod koniec się spektakularnie zawali.
    • la primavera
      To jest Jensen.   ,,Rok wdowy" Kiedy umiera mąż Petry kobieta musi zająć sie tym, co do tej pory dzielili między siebie. Najpierw musi zająć się pogrzebem,  a potem codziennością,  do której zaliczają się takie rzeczy jak spadek, rachunki, remont domu. Jest jeszcze córka, rodzice, tesciowa.  I biurokracja która, jak widać  na tym filmie, całkiem nieźle trzyma się nie tylko u nas ale i w Pradze,  za nic mając ludzką tragedię.  Film ok. I Szymborska  w tle.   ,,Łup" Matt Damon i Ben Affleck jako dwa policjanci którzy wraz ze swoją grupą  zabezpieczają znalezione w melinie 20 milionów. Fundamentem do tej akcji jest śmierć pani komendant, która odkryła wcześniej tę kryjowke i przypłaciła to życiem. Zdołała jeszcze przesłać  namiary na to miejsce koledze z zespołu.  Sprawa nie jest prosta, bo pieniądze kuszą. I do kogoś należą.  Film taki sobie, zwykla strzelanka. Nie wiem kto wpadł na pomysł,  żeby miejsce ukrycia pieniedzy tak wyglądało, żenada.   
    • Vitalinka
    • Vitalinka
      No zaczęłam, ale... tym razem nie wiem, czy ja dooglądam... Kurczę, niby śmieszne (bardzo zajeżdża "jabłkiem Adama" - jeden normalny kryminalista wśród wydawałoby się, porządnych ludzi, ale wariatów😉), ale to serio jest prócz komedii bardziej dramat!!! Te sceny retrospekcji do dzieciństwa bohaterów sprawiły, że nie mogłam dalej oglądać... No nie mogę tego przełknąć, nie chce na takie coś patrzeć, choć pewnie dalej jakoś ładnie się to wyjaśnia... Jakby nie było pan doktor psychiatra skradł moje serce😁 i jest dla mnie hitem filmu i numerem jeden (cokolwiek się potem nie stanie). To jak gra ten doktor i główny bohater i  Mads...pokazuje, że jeden dobry aktor nie stworzy dobrego filmu, musi mieć wsparcie...i to może sprawi, że jeszcze do tego filmu wrócę🙂 
    • Chi
      Spokojnych snów     
    • Chi
    • Chi
      Nie żegnam się zapomnij, że widziałeś mnie kiedykolwiek      
    • Chi
    • Chi
    • Chi
    • Chi
      Muzyka nas wyzwoli      
  • Najnowsze Tematy

Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...