Skocz do zawartości
  • Niebo
  • Borówka
  • Szary
  • Porzeczka
  • Arbuz
  • Truskawka
  • Pomarańcz
  • Banan
  • Jabłko
  • Szmaragd
  • Czekolada
  • Węgiel


Zaloguj się, aby obserwować  
BrakLoginu

Szukam pomysłu na ogródek przed domem

Polecane posty

Wesoły
BrakLoginu

Szukam głównie inspiracji. Może ktoś coś doradzi?
Ogródek, o którym mowa jest usytuowany przed domem. Ma wymiary prostokąta - 11x3 metry. Chcę na wiosnę zrobić nową "wizytówkę" domu :) Najlepiej jakby był jak najmniej obsługowy. Dziś wykarczowałem wrzosy, które zbyt bardzo w nim zagościły (nie miałem czasu o nie zadbać).
Jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Maybe

Posiej CHRYZANTEMY jak wrzosy ci się znudziły, święto zmarłych się zbliża ?

 

 

A na poważnie to nie wiem, trawę bym posiała i z głowy. 

 

Albo basen wykop! 11 metrów to już słuszny dystans do przepłynięcia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alma

Bill, wygoogluj, wiele fajnych projektów w necie jest.

Osobiście doradzam cosik zimozielonego i wolno rosnącego, bo i cały rok piknie, i nie trza sekatorem wciąż machać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz
Dnia 2.10.2020 o 22:58, BrakLoginu napisał:

Najlepiej jakby był jak najmniej obsługowy.

Kostka brukowa plus jakieś ławki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maybe
33 minuty temu, Tomasz napisał:

Kostka brukowa plus jakieś ławki. 

I bilety wstępu dla przechodniów chcących posiedzieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
Dnia 3.10.2020 o 01:03, Maybe napisał:

Albo basen wykop! 11 metrów to już słuszny dystans do przepłynięcia ?

Taaa basen i bilety wstępu? :P

Dnia 4.10.2020 o 09:56, Alma napisał:

Bill, wygoogluj, wiele fajnych projektów w necie jest.

Osobiście doradzam cosik zimozielonego i wolno rosnącego, bo i cały rok piknie, i nie trza sekatorem wciąż machać.

Coś się wygoogluje. Z tyłu domu mam jeszcze ogród, ale tam jako tako mam ogarnięte, a ten przód już mnie stresował :)

20 godzin temu, Tomasz napisał:

Kostka brukowa plus jakieś ławki. 

Beton wyleję, taniej i szybciej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hogan

Nic nie rób, niech zarośnie samo, naturalnie :D Najtaniej i najmniej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacenty

proxy-ima_qqenssa.jpgWylej asfalt lub beton jakiś.Kup fotelik bujany i (ważne..!)-tu na zdjęciu są owoce niezdrowe z marketu,więc zastąp je jakimś alkoholem ulubionym..i będzie super.Wszyscy znajomi będą zazdraszczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek1
Dnia 10.11.2020 o 20:47, Jacenty napisał:

proxy-ima_qqenssa.jpgWylej asfalt lub beton jakiś.Kup fotelik bujany i (ważne..!)-tu na zdjęciu są owoce niezdrowe z marketu,więc zastąp je jakimś alkoholem ulubionym..i będzie super.Wszyscy znajomi będą zazdraszczać.

Lepiej beton, bo w upały asfalt może się rozpuścić i jak ktoś będzie w szpilkach szedł to ciężko będzie.

Teraz do betonu można trwałego barwnika dodać, np zielony.

Po wylaniu nim zastygnie, dobrze by było ozdobić ten beton sztucznymi kwiatami. Powbijać w beton by udawały klomby róż czy tulipanów.  Taki trawnik to marzenie całego osiedla wsi, czy powiatu.

Co do kwiatów, to teraz mi lepszy pomysł do głowy wpadł. Można takie stojaki trwale powbijać do betonu, a same kwiaty zależnie od pory roku zmieniać. Coś takiego jak na zdjęciu.

 

spacer.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkina

Mamy zimę ale kij tam, przed domem mam skalniak z różnymi roślinkami i najpiękniejszy jest wiosna bo większość roślinek wtedy kwitnie dosłownie są dywany kwiatów :)  Bardzo szybko sadzonki się rozrastają i już w drugim roku musiałam przycinać. Oprócz skalniaka mam też rododendrony które są przepiękne. Do tego jakieś iglaki i jest super.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
56 minut temu, Arkina napisał:

Do tego jakieś iglaki i jest super.

Iglaki mogą być, byle nie dużo i bez dużego mojego udziału. Ogródek musi być jak najbardziej wygodny w utrzymaniu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kmailos77

Jak szukasz pomysłu na ogród to ja polecam firmę Stiga. Prowadzą ciekawego bloga :) Ja mam od nich trochę sprzętu. Ostatnio takie coś kupiłem <reklama> i sobie bardzo chwalę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  





  • Statystyki forum

    • Tematów
      9 527
    • Postów
      250 270
  • Statystyki użytkowników

    • Użytkowników
      812
    • Najwięcej dostępnych
      8 477

    kerouack
    Najnowszy użytkownik
    kerouack
    Dołączył
  • Nowe Posty

    • Pieprzna
      Zainteresujcie się dzisiaj wpisami kanclerza Merza i niemieckich dziennikarzy. Niemcy wprowadzają stan wyjątkowy żeby wydalać migrantów. Wszyscy sąsiedzi, którym grozi przerzut niemieckich "inżynierów" już to oprotestowali, Tusk siedzi cicho. Są już ugadani, że wszystko idzie do nas tylko przed wyborami niedobra o tym mówić.
    • Pieprzna
      Grubymi nićmi to szyte. Ale to Kaczor wprowadził totalitaryzm c'nie.
    • KapitanJackSparrow
      A jeszcze jedno Zandberg byłby najlepszym kandydatem bo byłaby szansa zakopać to że pór i wojnę polsko-polską  . Jako jedyny chyba byłby w stanie po ludzku rozmawiać z jednymi i drugimi   
    • KapitanJackSparrow
      Nie ma żartów Gdańsk włączył się w kampanię zawiadamiając prokuraturę o popełnieniu przestępstwa wyłudzenia na szkodę Skarbu Panstwa i poświadczenia nieprawdy do Izby Notarialnej a ponadto MOPS chcę aby Nawrocki przejął opiekę i finansowanie pobytu dziadka tak jak się zobowiązał to 8 000 zł miesiecznie .Ja już pogubiłem czy ukradł pozyczył pomaga czy darował 😅
    • Pieprzna
      Ue szkoda, bo mnie zaintrygowałaś 😄
    • KapitanJackSparrow
      @Pieprzna o mamy punkt zaczepienia do zgody. Oczywiście, że nie w porządku ze służby specjalne dzialają w imieniu jednego kandydata, o ile wiem w ten młynek poddawani byli zawsze kandydaci bo są na to zapisy prawa żeby sprawdzić. Ale tu nikt się nie przyzna że działają na korzyść Trzaska.  Oczywiście że nie w porządku ze telewizja publiczna TVP wspiera Trzaskowskiego wspomnę choćby tą nieszczęsna debatę i nie widać nawet żeby ktoś miał za to beknąć. Oczywiście że PiS jak był przy władzy robił to samo z telewizją . No co mam ci powiedzieć....?  Zandberg 🤣
    • KapitanJackSparrow
      Dobre, 😬😁 nie wiem co dalej było bo ucięte ale ta pauza wymowna 😁
    • Pieprzna
      Nie denerwuj się. Ja wcale za Nawrockiego nie podkładam ręki do obcięcia. Po prostu jestem już na tyle stara żeby nie wierzyć we wszystko co mi podsuwa układ rządzący w postaci sojuszu rządu, mediów i służb specjalnych. Stawka jest wysoka a Trzaskowski nie jest aż takim pewniakiem do zwycięstwa jak się wydawało na początku kampanii. Jest larum o opowieść opiekunki. A gdzie była informacja, że ona nawet nie jest z tamtejszego mopsu tylko jakiejś fundacji, a prywatnie jest zwichrowaną kodziarą? Mamy nagłówek o tym, że Nawrocki podpisał kwit na opiekę i wszyscy to podają bez doczytania, że na tym kwicie jest też podpis podopiecznego, że opiekun się wywiązuje. Oczywiście można dalej drążyć czy to jest prawdziwe, dlaczego taka data, czy podpisy są ok, czy facet kontaktuje, itp.,itd. Jeszcze jest tak wiele do wyciągnięcia i przedyskutowania, że na dzień dzisiejszy nie mogę uczciwie wydać werdyktu w swoim sumieniu. Zauważ jak się pisiory cackają z tym facetem. Pełen szacun, pan Jerzy, schorowany staruszek podczas gdy ci mniej delikatni mówią wprost, że był ochlejem i przemocowcem co rzucał telewizorem i poturbował sąsiadów. Ciężko jest z kimś takim współpracować przy opiece. Która wersja jest prawdziwa? Byliśmy przy tym? Dlaczego jakiś poseł ma dostęp do dokumentacji bankowej Nawrockiego? Taki kwit wpłaty dla klienta leży albo w urzędzie miejskim albo w teczkach służb. I ot tak można go sobie wyjąć do kampanii wyborczej? Dlaczego Nawrocki dostał poświadczenie bezpieczeństwa a Trzaskowski nie gdy o nie wystąpił? Co w takim razie ma za uszamy, że nie wyszedł z "wirówki" czysty? I wreszcie czy pamiętasz jak na ostatniej prostej kampanii robili z Dudy pedofila?   
    • Monika
      dobrze powiedział! "yyyyyy" 😉
    • Pieprzna
      Mentzen w tej sytuacji na pewno nie pobił Schetyny, który zaniemówił zapytany o sykcesy platformy 😄😄😄    
    • Monika
    • KapitanJackSparrow
      Ja widzę że jesteś z tych co jak plują na ciebie a zaklinasz się że deszcz pada.  Żyj sobie w zakłamaniu że wszystko uczciwie było ...(a dziadek nawet nie wiedział że to mieszkanie już nie jego jest. ) Boże co z wami ludzie nie tak jest. Popieram Zandberga ale i tak wiem że w 100 procentach nie pokrywają mi się jego poglądy z moimi choćby nieznacznie w sprawie aborcyjnej,  ale przypartego do muru z jakąś niegodziwością z całą pewnością rozsądnie bym starał się ocenić i postanowić coś , z odwróceniem od tego człowieka włącznie.  Przecież w końcu nie znamy tych ludzi i wiemy tylko to co przedrze się do nas  w mediach. 
    • KapitanJackSparrow
      Obejrzałem ten filmik, nic deprecującego nie widzę, idzie sobie na luzie Mentzen z marynarką na ramieniu podchodzi tik toker i zadaje mu banalne pytanie  aby w jednym zdaniu ujął dlaczego ludzie  mają glosować na konfederację. Słusznie zauważył że powodów jest tyle że mu to ciężko uprościć do jednego powodu. Może lepiej nie mówić nic , niż palnąć głupotę żeby niosła się po świecie. 😴
    • Monika
      służą to Pikuś, oni nasz kraj sprzedali i ogołocili ze wszystkich dóbr. I nie będę pisać czyja to wina...
    • Monika
      OMG to ja szybko wymyśliłam, jak on się zastanawiał "bo to najlepsza opcja dla Polski" "Bo zadbamy najlepiej o Polaków i ich sprawy" "Tak jak wszyscy Polacy mamy dość i chcemy to zmienić"  i 30 innych -może głupie, ale tak z zaskoczenia na luzie lepiej takie, niż nie wiedzieć dlaczego😂 On mi podpadł też dużym brakiem wiedzy w jednym temacie, ale już nie będę pisać, było mi wstyd jak o tym mówił, bo był niedoinformowany.
    • Pieprzna
      Tu jest przykład jak na szybko nie wie co odpowiedzieć. Myślisz, że z ruskimi i amerykańcami będzie bystrzejszy? https://www.o2.pl/informacje/wpadka-mentzena-nie-potrafil-odpowiedziec-na-to-pytanie-6947206169365344a  
    • Pieprzna
      Ale pieniądze były tyle, że nie od razu całość. To jest sprzedaż a nie darowizna.
    • KapitanJackSparrow
      Ano umawiają różnie w aktach,  można przyjąć nieruchomość jak się umówimy bez tych ,,120 000 zł"  ale to jest wtedy umowa darowizny. A o takiej nie było mowy. Noo ja rozumiem że wam serce krwawi ale Nawrocki jest już ustrzelony. Żadna dyskusja już tego nie obroni, to już wszystko się stało i już się nie odstanie.    Aaaa w którym wywiadzie Mentzen jest zaorany przez dziennikarzy? Poproszę link jeśli istnieje. Ja mogę zmienić zdanie swoje zdanie jak coś zweryfikuję a nie ślepo brnąć dalej w głupocie z otumanionym tłumem.  No i jak wspomniałem Mentzen nie jest brany po moją uwagę jako mój kandydat. Ale doceniam co robi dobrze w polityce. Najgorzej jak są niegodziwości i robimy cicho sza. A on wytyka trafnie  absurdy choć nie zawsze zgadzam się z jego wizją naprawczą. 
    • Monika
    • Monika
      Już jest jutro... Padało, owszem...🌧️  przez jakieś hmmmm... 2 minuty?  A potem wyszło cudowne słoneczko🌞   Widać ten Twój deszcz ...to jakiś krótkodystansowiec🤭 🌻☘️🌼🌿🌷🍀🐝🐌🐛🦋     🙃💗💞☺️
    • Pieprzna
      Różne rzeczy się wpisuje w aktach a strony między sobą się umawiają jak ma być naprawdę. Tak było zapewne prościej niż ustalać na sztywno raty.
    • Pieprzna
      Hahaha, Mentzena byle dziennikarz zagina. On ma chyba Aspergera, mówił że go stresują wywiady. On musi mieć przygotowaną wypowiedź, na gorąco jak go o coś zapytasz to się zawiesza, albo mówi, że nie wie. Nawrocki jest bardziej wygadany a ruskich się nie boi. Trzaskowski czasami opowiada w kółko jakieś kocopoły bez treści a tak w ogóle to agent Sorosa.
    • Nafto Chłopiec
      A Hołowni, Mentzena czy Trzaskowskiego nikt nie ogra? Jesteśmy krajem pańszczyźnianym który gówno znaczy i całe życie będziemy pod cudzym butem, przez to że mamy takie a nie inne położenie geograficzne, nie odbudowaliśmy się po wojnie i mamy w kraju polityków którzy służą obcym państwom.
    • KapitanJackSparrow
      No właśnie co do wielkiej  dyplomacji to jedynie z tych kandydatów Zandberg i Mentzen będący w jakiś trudnych państwowych  negocjacjach podołali by im,  nie musieli nerwowo rozglądać się za siebie by ktoś im pod powiedział co teraz na to powiedzieć.   
    • Nafto Chłopiec
      Dlatego nie mogę patrzeć na te złodziejskie mordy które dostają wścieklizny bo ktoś inny się nachapał tak jak oni wcześniej. Całe życie zawód "polityk", oderwani od rzeczywistości. Za nasze pieniądze sobie wojenki internetowe uskuteczniają bo tylko do tego się nadają.
  • Najnowsze Tematy

Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...