Skocz do zawartości
  • Niebo
  • Borówka
  • Szary
  • Porzeczka
  • Arbuz
  • Truskawka
  • Pomarańcz
  • Banan
  • Jabłko
  • Szmaragd
  • Czekolada
  • Węgiel


Zaloguj się, aby obserwować  
Jurek

Pięć najbardziej absurdalnych gospodarczych momentów 2023 roku

Polecane posty

Jurek

Miniony rok to przede wszystkim gorące wydarzenia w polityce. Ale i gospodarczo sporo się działo. W Business Insider Polska wybraliśmy pięć najbardziej absurdalnych momentów 2023 r. Poniżej historie, w które jeszcze rok temu mało kto by uwierzył. A jednak się wydarzyły. I nie, nie będzie tu polityki. A jeśli już, to w bardzo niewielkim stopniu.

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/te-wydarzenia-z-2023-r-nie-mialy-prawa-zaistniec-a-jednak/4yy28xf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Zadowolony
Miejscowy

To, co się działo w Polsce, w gospodarce to nie działo się dobrze i to PiS spowodował, swoją zła i szkodliwą polityką. 

Oni przez 8 lat osłabiali gospodarkę i w niczym nie poczuwają się do winy. 

Za to wszystko zrzucali na inne partię i na obecny rząd. 

Bo przecież, oszust i kłamca nigdy do niczego się nie przyzna i będzie zrzucał swoją winę na innych i to jest oczywiste. 

Obecny rząd zastał budżet, gospodarkę i publiczne finanse w bardzo złym stanie i teraz, z trudnościami musi się mierzyć obecny rząd. 

Przez zło PiS-u, przez niszczenie praworządności, Polska miała blokowane duże środki unijne, co opóźniało ważne, niektóre inwestycje w Polsce. 

Tutaj dużo wiecej mógłbym o tym powiedzieć, co Kaczyński robił przez 8 lat. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieczny student

Obecny rząd koalicji PO z premierem na czele ma już po pół roku rządzenia 50 mld zadłużenia . Strach myśleć co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadowolony
Miejscowy
Dnia 22.06.2024 o 13:22, wieczny student napisał:

Obecny rząd koalicji PO z premierem na czele ma już po pół roku rządzenia 50 mld zadłużenia . Strach myśleć co będzie dalej.

No tak, bo ja chcą kontynuować dalej rozdawanie pieniędzy po "poprzednikach" i utrzymują dalej wszystkie programy społeczne, które kosztują państwo ogromne miliardy, to nie będzie nic dobrego. 

Ja się spodziewałem, że obecny rząd, jak wygrają to utrzymają wszystkie programy, wymyślone przez złodziejski PiS. 

Na dłuższą metę, utrzymywanie programów rozdawniczych nie jest dobre, bo zaczyna to być już kosztem czegoś. 

Można raz pomóc finansowo, ale nie cały czas... 

Od pomagania zresztą jest: instytucja pomocy społecznej i socjalnej, która działa w każdym kraju na świecie i na to państwo także przeznacza ogromne środki, bo jest bardzo dużo potrzebujących, każdego roku i nie ubywa takich ludzi. 

Także, nie wszystko mi się podoba w obecnym rządzie, a ja liczyłem tylko na to, aby odsunąć od "rządów" bandytów, którzy całkiem by zniszczyli kraj i społeczeństwo, gdyby dalej rządzili, kolejne 4 lata. 

No a dlaczego obecny rząd Tuska utrzymał wszystkie programy rozdawnicze i nie wycofał tego, co by znacznie odciążyło budżet państwa o duże miliardy złotych? 

Bo się bali, że nie uzyskaliby dużego poparcia, a PiS przyzwyczaił swoich wyborców i wybrane grupy ludzi przez prawie 8 lat do: darmowych pieniędzy, co miesiąc, bez pracy. 

To przyzwyczaja niektórych ludzi w społeczeństwie, jak dostają bez pracy i lekko jakąś sumę miesięcznie i potem trudno jest z tego zrezygnować. 

Jakby obecny rząd Tuska to wycofał i nie rozdawaliby już takich pieniędzy dla społeczeństwa, dla wybranych grup ludzi, to po pierwsze, byłoby oburzenie wszystkich albo prawie wszystkich rodzin, że zabrano rodzinom darmowe pieniądze w programie, ale także inne świadczenia, na inne grupy ludzi. 

Po drugie, obecny rząd straciłby znaczne poparcie, a mógłby znowu wygrać bandycki PiS. 

i Tusk wie dobrze o tym oraz jego politycy w całym rządzie, że PiS przyzwyczaił rodziny oraz inne grupy ludzi do: rozdawnictwa społecznego. 

Tylko to będzie, a już jest, kosztem innych rzeczy. 

A widać to po cenach w sklepach, jakie są ceny w sklepach, usługach oraz na stacjach paliw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadowolony
Miejscowy

Jak się nie ogranicza wydatków z budżetu i nie prowadzi się bardziej gospodarnej, oszczędnej polityki, to państwo nie tylko wydaje więcej niż ma przychodów, ale też jest zadłużane przez rządy i polityków, bo zaczyna brakować z samych podatków. 

I tego przykład mamy w Polsce jak PiS zaczął "demolować" budżet państwa, okradali przez 8 lat bezkarnie ten budżet, za przyzwoleniem swoich wyborców i za przyzwoleniem połowy społeczeństwa. No a obecny rząd robi podobne błędy, gdzie także zaczynają za dużo wydawać z budżetu, i to już nie tylko na same "programy" społeczne, stworzone przez PiS i Kaczyńskiego, ale także na inne rzeczy, które są coraz droższe i pochłaniają budżet za dużo środków. 

Dlaczego wycofali VAT na żywność w sklepach do, co najmniej 5 %? 

Było 0 % VAT na niektóre albo na większość produktów w sklepach, a szczególnie w sieciach handlowych? 

Bo budżet na tym tracił miliardy złotych. 

VAT, to najwyższe wpływy do prawie każdego budżetu, nie tylko w Polsce. 

I także, na drugim miejscu jest: AKCYZA, co jest także wysokim podatkiem do budżetu. 

Jeżeli: VAT i AKCYZA jest zmniejszony, to budżet ma mniej przychodów i staje się... biedny taki budżet. 

Bo pozostałe, różne podatki są nieregularne i są znacznie mniejsze od tych, dwóch najważniejszych podatków. 

W obecnym rządzie się przestraszyli, że: gdyby dalej utrzymywali 0 VAT na produkty w sklepach, to by nie mieli za co finansować nie tylko wszystkich programów społecznych: 800 plus, 300 plus, zasiłki dla emerytów i tak dalej... , ale także nie mieliby za co finansować innych rzeczy. 

I to jest jeden z przykładów, iż: rozdawanie miliardów na społeczeństwo, a także finansowanie różnych rzeczy, które kosztują także miliardy, jest kosztem czegoś. 

Jest kosztem wyższych cen w sklepach, a także wyższych cen na stacjach paliw, bo biedni ludzie, którzy mają mało pieniędzy muszą chodzić po sklepach, po usługach i muszą za wszystko płacić drożej. 

I nikogo to nie interesuje, że ktoś żyję skromnie, ma niewiele pieniędzy, a musi płacić drożej za wszystko. 

 

I to jest... złe... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieczny student
Dnia 23.06.2024 o 15:37, Miejscowy napisał:

Jak się nie ogranicza wydatków z budżetu i nie prowadzi się bardziej gospodarnej, oszczędnej polityki, to państwo nie tylko wydaje więcej niż ma przychodów, ale też jest zadłużane przez rządy i polityków, bo zaczyna brakować z samych podatków. 

I tego przykład mamy w Polsce jak PiS zaczął "demolować" budżet państwa, okradali przez 8 lat bezkarnie ten budżet, za przyzwoleniem swoich wyborców i za przyzwoleniem połowy społeczeństwa. No a obecny rząd robi podobne błędy, gdzie także zaczynają za dużo wydawać z budżetu, i to już nie tylko na same "programy" społeczne, stworzone przez PiS i Kaczyńskiego, ale także na inne rzeczy, które są coraz droższe i pochłaniają budżet za dużo środków. 

Dlaczego wycofali VAT na żywność w sklepach do, co najmniej 5 %? 

Było 0 % VAT na niektóre albo na większość produktów w sklepach, a szczególnie w sieciach handlowych? 

Bo budżet na tym tracił miliardy złotych. 

VAT, to najwyższe wpływy do prawie każdego budżetu, nie tylko w Polsce. 

I także, na drugim miejscu jest: AKCYZA, co jest także wysokim podatkiem do budżetu. 

Jeżeli: VAT i AKCYZA jest zmniejszony, to budżet ma mniej przychodów i staje się... biedny taki budżet. 

Bo pozostałe, różne podatki są nieregularne i są znacznie mniejsze od tych, dwóch najważniejszych podatków. 

W obecnym rządzie się przestraszyli, że: gdyby dalej utrzymywali 0 VAT na produkty w sklepach, to by nie mieli za co finansować nie tylko wszystkich programów społecznych: 800 plus, 300 plus, zasiłki dla emerytów i tak dalej... , ale także nie mieliby za co finansować innych rzeczy. 

I to jest jeden z przykładów, iż: rozdawanie miliardów na społeczeństwo, a także finansowanie różnych rzeczy, które kosztują także miliardy, jest kosztem czegoś. 

Jest kosztem wyższych cen w sklepach, a także wyższych cen na stacjach paliw, bo biedni ludzie, którzy mają mało pieniędzy muszą chodzić po sklepach, po usługach i muszą za wszystko płacić drożej. 

I nikogo to nie interesuje, że ktoś żyję skromnie, ma niewiele pieniędzy, a musi płacić drożej za wszystko. 

 

I to jest... złe... 

Krytykujesz rozdawnictwo 500+ dla dzieci i dodatki do emerytury dla starszych ?

Wiem że zarówno jedno  jak i drugie zgarnia twoja rodzina bez żenady.

Twój rząd  PO z poprzedniej kadencji nie zarobili nawet na swe uposażenie zarówno swej partii PO jak i na wypłaty dla swych ministrów i posłów w sejmie.

 Wasze zaniedbanie  ściągalności faktur w wysokości 250 mld zł . jest  w skali światowej nie do pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadowolony
Miejscowy
Dnia 5.07.2024 o 13:16, wieczny student napisał:

Krytykujesz rozdawnictwo 500+ dla dzieci i dodatki do emerytury dla starszych ?

Wiem że zarówno jedno  jak i drugie zgarnia twoja rodzina bez żenady.

Twój rząd  PO z poprzedniej kadencji nie zarobili nawet na swe uposażenie zarówno swej partii PO jak i na wypłaty dla swych ministrów i posłów w sejmie.

 Wasze zaniedbanie  ściągalności faktur w wysokości 250 mld zł . jest  w skali światowej nie do pojęcia.

Już było w Polsce, od 2006 roku tzw. Becikowe na urodzone dzieci i to funkcjonuje cały czas. 

Na każde urodzone dziecko przysługiwało po tysiąc złotych, jednorazowej kwoty. 

No a, zamiast wprowadzić najpierw 500 plus, a teraz 800 plus, to lepiej było podnieść świadczenie "Becikowego" z 1000 zł. do 3000 zł. 

To byłoby mało pomocy dla rodzin z dziećmi? 

Pomoc socjalna, to nie... rozdawanie... 

Bo Becikowe to tylko jednorazowa kwota dla każdej rodziny, w której się urodziły i rodzą się dzieci. 

Ale to ma kryteria dochodowe, no bo wiadomo, że bogaci rodzice nie mogą już liczyć na to świadczenie, z uwagi na zbyt wysokie dochody z pracy. 

I to jest normalna, sprawiedliwa pomoc dla rodzin z dziećmi. 

Poza tym rodziny także mogły liczyć na inne świadczenia z pomocy socjalnej i tak było za każdego rządu. 

Ale oczywiście tylko rodziny potrzebujące i biedne. 

Jaki jest sens finansować bogatych, a przynajmniej takich, którzy mają swoje pieniądze na utrzymanie rodziny? 

Wyobraź sobie, że PiS, a teraz i obecny rząd dalej finansują rodziny, w których tam są wysokie dochody z pracy? 

To jest: marnowanie pieniędzy, które można by przeznaczyć na inne, wazne cele... 

Bo tam, gdzie są rodziny z dobrą i bardzo dobrą sytuacją finansową, to sobie poradzą finansowo, bez żadnych pieniędzy od państwa. 

Mi chodzi tylko o to, by to było sprawiedliwe. 

Nigdy nie byłem przeciwny, aby wspierać potrzebujących i rodziny. 

Ale to musi być mądre, gospodarne i sprawiedliwe, a nie jest takie w Polsce. 

Jeżeli się daje tym, którzy mają sporo pieniędzy, to jest to niegospodarne. 

Na to budżet musi wydawać, niepotrzebnie wiecej środków, a mógłby to zaoszczędzić. 

Emeryci powinni mieć podniesione, normalnie emerytury, ze składek emerytalnych. 

A i tak od wielu lat, za innych rządów także budżet musiał dokładać, z podatków ileś miliardów złotych do emerytur, bo inaczej dużą część emerytów nie otrzymywałaby żadnej emerytury. 

Zabrakłoby ze składek. 

A uwierz mi, że w Polsce żyje bardzo wielu, biednych emerytów, którzy nie mogą wyżyć z tysiąca złotych emerytury ( a są i tacy emeryci, którzy mają poniżej tysiąca ) i takie osoby muszą korzystać z pomocy socjalnej i społecznej, bo by umarły z głodu. 

Więc, państwo i tak od wielu lat, od lat 90 - tych wspierało biednych emerytów. 

 

I co Ty na to?? 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadowolony
Miejscowy

Za każdego rządu, bez względu na partie była pomoc socjalna, która wspierała biedne rodziny. 

I w każdym kraju tak jest. 

Tylko że w Polsce poziom pomocy socjalnej zawsze był niski, w porównaniu do bogatszych krajów w Europie zachodniej. 

Jeśli ktoś ma dobrą prace, ma dobre dochody z takiej pracy, to utrzymuje się z tego co sam zarabia i państwo niczego komuś takiemu nie daje. 

Zresztą, zasiłki dla rodzin w Polsce, wymyślone przez PiS: 500 I 800 plus i tak nie przysługują wszystkim, bo tylko dla samych rodzin, w których są dzieci. Nawet małżeństwa bezdzietne nie mogą liczyć na te pieniądze, bo nikt nie da im takich pieniędzy. 

Muszą być dzieci w małżeństwie i rodzinie. 

Samotni, którzy rodziny nie mają ( a takich w Polsce jest dużo ludzi ), którzy pracują, płacą podatki, opłaty różne nie mogą liczyć na nic od państwa. 

Skoro mają pracę, mają dochody to z tego żyją. 

Czyli, samotny nawet jakby pracował za tysiąc pięćset złotych miesięcznie i nie wyżyłby z tego, to też nie może liczyć na nic od państwa. 

Bo nawet jeśli chciałby uzyskać jakieś wsparcie socjalne, to na jakiejś podstawie. 

Jeśli są dochody z pracy, nawet bardzo niskie, to już przepisy pokazują o: pomocy społecznej i socjalnej, że: żadne świadczenie nie przysługuje. 

A już na pewno nie na stałe. 

Trudno jest, z tego co ja się orientuję uzyskać z pomocy socjalnej jakieś świadczenie na stałe. 

No bo na jakiej podstawie? 

Także, przepisy w Polsce, o: pomocy socjalnej były i są dość rygorystyczne. 

No ale to najczęściej lokalne samorządy w Polsce zarządzają instytucją pomocy socjalnej i społecznej. 

Za nic i bez podstaw nikt nie otrzyma żadnego zasiłku, świadczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieczny student
4 godziny temu, Miejscowy napisał:

Już było w Polsce, od 2006 roku tzw. Becikowe na urodzone dzieci i to funkcjonuje cały czas. 

Na każde urodzone dziecko przysługiwało po tysiąc złotych, jednorazowej kwoty. 

No a, zamiast wprowadzić najpierw 500 plus, a teraz 800 plus, to lepiej było podnieść świadczenie "Becikowego" z 1000 zł. do 3000 zł. 

To byłoby mało pomocy dla rodzin z dziećmi? 

Pomoc socjalna, to nie... rozdawanie... 

Bo Becikowe to tylko jednorazowa kwota dla każdej rodziny, w której się urodziły i rodzą się dzieci. 

Ale to ma kryteria dochodowe, no bo wiadomo, że bogaci rodzice nie mogą już liczyć na to świadczenie, z uwagi na zbyt wysokie dochody z pracy. 

I to jest normalna, sprawiedliwa pomoc dla rodzin z dziećmi. 

Poza tym rodziny także mogły liczyć na inne świadczenia z pomocy socjalnej i tak było za każdego rządu. 

Ale oczywiście tylko rodziny potrzebujące i biedne. 

Jaki jest sens finansować bogatych, a przynajmniej takich, którzy mają swoje pieniądze na utrzymanie rodziny? 

Wyobraź sobie, że PiS, a teraz i obecny rząd dalej finansują rodziny, w których tam są wysokie dochody z pracy? 

To jest: marnowanie pieniędzy, które można by przeznaczyć na inne, wazne cele... 

Bo tam, gdzie są rodziny z dobrą i bardzo dobrą sytuacją finansową, to sobie poradzą finansowo, bez żadnych pieniędzy od państwa. 

Mi chodzi tylko o to, by to było sprawiedliwe. 

Nigdy nie byłem przeciwny, aby wspierać potrzebujących i rodziny. 

Ale to musi być mądre, gospodarne i sprawiedliwe, a nie jest takie w Polsce. 

Jeżeli się daje tym, którzy mają sporo pieniędzy, to jest to niegospodarne. 

Na to budżet musi wydawać, niepotrzebnie wiecej środków, a mógłby to zaoszczędzić. 

Emeryci powinni mieć podniesione, normalnie emerytury, ze składek emerytalnych. 

A i tak od wielu lat, za innych rządów także budżet musiał dokładać, z podatków ileś miliardów złotych do emerytur, bo inaczej dużą część emerytów nie otrzymywałaby żadnej emerytury. 

Zabrakłoby ze składek. 

A uwierz mi, że w Polsce żyje bardzo wielu, biednych emerytów, którzy nie mogą wyżyć z tysiąca złotych emerytury ( a są i tacy emeryci, którzy mają poniżej tysiąca ) i takie osoby muszą korzystać z pomocy socjalnej i społecznej, bo by umarły z głodu. 

Więc, państwo i tak od wielu lat, od lat 90 - tych wspierało biednych emerytów. 

 

I co Ty na to?? 😊

Emerytury takie jak piszesz , w ramach 900 - 1100 zł były przyznawane w ostatnich 2 latach poprzedniej kadencji PO .

W czasach PiS - u emerytury radykalnie się podniosły.

Dodatkowe emerytury 13 - 14 - stki , oraz 500 + , 800+ dla dzieci mają bardzo ważne wykluczenie z dostępu komornika . Nawet zadłużeni  rodzice dzieci czy dziadkowie mogą spać spokojnie. Nie musieli się bać że nie będą mieć na podstawowe potrzeby.

Ale nowa obecna koalicja PO - PSL już ucięła około1000 zł z jesiennej 14 - stki i nie wiadomo czy nie pójdzie dalej.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadowolony
Miejscowy
Napisano (edytowany)
18 godzin temu, wieczny student napisał:

Emerytury takie jak piszesz , w ramach 900 - 1100 zł były przyznawane w ostatnich 2 latach poprzedniej kadencji PO .

W czasach PiS - u emerytury radykalnie się podniosły.

Dodatkowe emerytury 13 - 14 - stki , oraz 500 + , 800+ dla dzieci mają bardzo ważne wykluczenie z dostępu komornika . Nawet zadłużeni  rodzice dzieci czy dziadkowie mogą spać spokojnie. Nie musieli się bać że nie będą mieć na podstawowe potrzeby.

Ale nowa obecna koalicja PO - PSL już ucięła około1000 zł z jesiennej 14 - stki i nie wiadomo czy nie pójdzie dalej.

 

 

 

Mi chodzi o to, że jeżeli ktoś przepracował 25 lat i miał normalną umowę o pracę, to powinien dostać taką emeryturę, by z tego wyżył. 

A już tym bardziej, jeżeli ktoś przepracował 30 lat. 

A budżet w Polsce za każdego rządu, dokładał i dokłada do emerytur bardzo duże środki i są to środki z podatków, nie ze składek emerytalnych, bo inaczej z samych składek w Polsce by zabrakło dla części, a nawet i połowy emerytów. 

Więc, budżet i tak bardzo dużo już finansował, za rządów poprzednich i za każdego rządu. 

Kolejne wydatki, liczone w miliardach złotych, to jest jeszcze większe obciążenie budżetu, a na to skądś trzeba pozyskiwać środki. 

No to trzeba albo jeszcze bardziej podnosić podatki i opłaty ( co byłoby okradaniem już pracujących z ich pracy ), albo jeszcze bardziej zadłużać kraj, by z kredytów finansować emerytury i nie tylko. 

To nie jest dobra rzecz na dłuższą metę, bo kraj będzie w tak złym stanie finansowym, że w końcu coś się... załamie w kraju... 

Tak było w Grecji, kiedy ludzie oburzeni wyszli na ulicę miast, przeciwko wysokim podatkom, zadłużeniu kraju i biedzie. 

Do tego tam rządy doprowadziły, które były niegospodarne, rozrzutne... 

Czy w Polsce ma być tak samo, jak w Grecji? 

A co do sytuacji w Polsce, to przecież rząd Tuska, który teraz rządzi, kontynuuję dalej wszystkie "programy", jakie stworzył PiS. 

Więc, to już nie tylko PiS finansuje i rodziny, i emerytów. 

A wiesz, łatwo sie rozdaje pieniądze na społeczeństwo i to przyzwyczaja, ale zwykły wyborca, rodzic w społeczeństwie powinien wiedzieć skąd na to rząd ma środki? 

Przecież, politycy nie dają tego z własnych pieniędzy, bo nie mają na to pieniędzy własnych. 

Za to płacą podatnicy i całe społeczeństwo. 

A jak brakuje z samych podatków ( a tak w Polsce jest ) to trzeba z zewnątrz pozyskiwać miliardy złotych i trzeba brać kredyty, krajowe i zagraniczne. 

A jak się za bardzo podniesie w kraju podatki ( tak robili w Grecji, czym zrujnowali państwo ), to od razu będzie oburzenie społeczeństwa, podatników i pracujących, że ich się okrada z pracy. 

To tak, jakby ludzie pracowali za pół darmo, a większość zarabianych pieniędzy oddają do państwa. 

Jeżeli mówimy o emeryturach, to muszą być wystarczające składki na emerytury, ale w Polsce tak nie jest i nie tylko w Polsce, bo społeczeństwo polskie się coraz bardziej starzeje, jest coraz więcej ludzi starszych, a rodzi się mało dzieci. 

I kto ma w Polsce pracować w przyszłości na emerytów? 

Ale to jest problem nie tylko w Polsce. 

Budżet, to nie jest: studnia bez dna... 

Każde środki w budżecie są ograniczone. 

Jak budżet wydaje za dużo niż ma przychodów, to jest deficyt i tutaj nie trzeba byc ekonomistą, by o tym wiedzieć. 

 

Ja nigdy nie byłem przeciwny wspieraniu rodzin i ludzi starszych, ale w Polsce zaczyna się za dużo rozdawać, a to jest niedobre. 

Zaczął to przestępczy PiS,  rząd obecny to dalej prowadzi. 

I to nie znaczy, że rodziny, emeryci nie mogą mieć wsparcia. 

Samo: Becikowe na każde dziecko urodzone, to dobra sprawa i ja to w pełni popieram. 

I moim zdaniem obecny rząd powinien wycofać 800 plus ( a wiadomo, że tego nie zrobią, bo by stracili poparcie. Tak samo, jak za PiS, gdyby to wycofali, to by stracili tamci poparcie, bo Kaczyński uzaleznił swoich wyborców i rodziny od tych pieniędzy, dzięki którym miał najlepsze poparcie i taka jest prawda ), a powinien zwiększyć kwotę Becikowego. 

Na przykład zwiększyć do trzech albo do trzech i pół tysiąca złotych. 

Zamiast "wywalać" tyke miliardów na 800 plus ( a to teraz o trzysta złotych więcej, i to są jeszcze większe wydatki z budżetu ), to można by to przeznaczyć właśnie na podwyżkę Becikowego. 

I to nie jest zły pomysł, tylko obecny rząd tego nie zmieni. 

Edytowano przez Miejscowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  





  • Statystyki forum

    • Tematów
      9 732
    • Postów
      263 478
  • Statystyki użytkowników

    • Użytkowników
      980
    • Najwięcej dostępnych
      13 845

    Erazma
    Najnowszy użytkownik
    Erazma
    Dołączył
  • Nowe Posty

    • Chi
    • Krzysztof
      polska juz nie wytrzymuje usa usunąc 13 grudnia z polski wiadomo co sie dzieje w polsce od 2024 roku .Opzucja jest zablokowana , a w mediach oserwatywnych wszytsiego sie dowiesz tylko tak prawidłlwo naparwia sie ustrój kazdego panstwa w ue wg prawa własnego kraju  a przywileje imunitety nie dawc lewadzkiej władzy zawsze jest nielegalniie .Trzeba zmienic a bedzie na swiecie lepiej .A propo mercosur  .Chca zatruc narody w ue żeby mnej panstwo płaciło a sami rzadzacy w brukseli jedza naturalna zywność  , a reszte narodów uurpejskicj zatruc mercosurem.Co za interes niehumanitarny  nieludzki biurokracja falszywa brukselska le
    • Chi
    • Chi
    • Chi
    • Chi
    • Chi
    • Astafakasta
      chemia medyczna to jest takie gówno, że wolałbym być skazany na branie narkotyków i krótsze życie przez to
    • Astafakasta
      Każdy w Internecie brzmi jak wyrocznia. Łatwo takiemu człowiekowi uwierzyć, gdy się szuka prawdy. Najchętniej bym ich jednak spalił w jednym kontenerze na małym ogniu. Nie ma tutaj miejsca na: może, chyba, raczej. Mówią tylko: tak jest, bo ja tak twierdzę. A człowiek się męczy latami przez te ich stwierdzenia. Dobrze, że nie mam już nic wspólnego z takimi i ich ludźmi. 
    • Chi
    • Chi
    • Chi
    • LadyTiger
      Ano właśnie, tak to jest z tymi emocjami, ale nie możesz im wejść na głowę, mając taki potencjał w Twojej sytuacji (widziałam Twoje ryciny).  Jestem niewiele młodsza od Ciebie, nie rób z nas emerytów, którym życie przeleciało przed oczami Polecam też z autopsji na social mediach szukać konkretnych informacji, a nie obserwować cudzych profili i się porównywać - to normalne, że ludzie tam koloryzują i pokazują tylko to, co najlepsze.  
    • Astafakasta
      Właśnie robię kurs grafika komputerowego, w niedzielę ma się zacząć i trwać 10 miesięcy, potem jak by wyszło to planuję studia w tym kierunku, gdyby się udało utrzymać w pracy. Dziś jestem na etapie rzucania palenia. Ćwiczę sporo hantlami, to nawet lubię. Uczę się angielskiego. Rysuję prawie co dzień martwe natury. Czytam też co nieco o sztuce. Ale w tym wszystkim jest taki haczyk, bo uważam, że moje dzialania w obrębie grafiki, rysunku czy czytania o sztuce są wymuszone. Boję się że to będzie mnie męczyło w pracy.
    • LadyTiger
      Nie musisz jej pomagać. Ja bym na Twoim miejscu (choć wiesz, nie potrafię się postawić w Twojej sytuacji, ale ja też swoje przeżyłam) nagrywała po kryjomu wszystko.  Moim zdaniem powinieneś zrobić to, co możesz zrobić i co postawi Cię choć trochę w innej pozycji,  czyli zacząć zarabiać.   
    • KapitanJackSparrow
      😁
    • Astafakasta
      Sami pojechali na wakacje, a dla mnie samotność. W chuju mam takich ludzi. Mam nadzieję, że im się też krzywda stanie i umrą z wielkim zawodem życiowym, że to już. 
    • Astafakasta
      Dopóki nie dotknie to zwykłego człowieka ludzie będą olewać te eksperymenty na ludziach robione przez uczciwych lekarzy, powiedzą: to patologia, należało mu się. 
    • Nomada
      No i już za chwilę lato ;  )   Arbuz świetnie nawadnia więc na letnie upały idealny     Arbuz to jeden z najbardziej soczystych i odświeżających owoców, szczególnie popularny w okresie letnim. Jego lekka, słodka konsystencja i wysoka zawartość wody sprawiają, że jest idealnym wyborem na ciepłe dni. Jednak poza swoim orzeźwiającym smakiem, arbuz kryje w sobie bogactwo wartości odżywczych oraz korzyści zdrowotnych. Warto przyjrzeć się, jakie dokładnie składniki odżywcze oferuje ten owoc oraz w jaki sposób może wpłynąć na zdrowie i samopoczucie. Poniższy artykuł omówi zarówno właściwości arbuza, jak i jego pozytywny wpływ na zdrowie. Arbuz - owoc czy warzywo? Poznaj klasyfikację tego soczystego smakołyka Botanicznie rzecz biorąc, arbuz jest owocem, jednak jego pochodzenie i sposób uprawy często sprawiają, że bywa mylony z warzywami. Należy on do rodziny dyniowatych (Cucurbitaceae), do której należą również ogórki, dynie czy melony. Z punktu widzenia kuchni, arbuz jest zazwyczaj spożywany jako owoc, ze względu na swoją słodycz i soczystość. Arbuz to jagoda – roślina, której owoc ma mięsiste wnętrze oraz zewnętrzną, twardą skórkę, co dodatkowo może sugerować jego warzywny charakter. Niemniej jednak, ze względu na swoje właściwości i sposób konsumpcji, w codziennym użyciu arbuz klasyfikowany jest jako owoc. Wartości odżywcze arbuza: Odkryj, jakie składniki odżywcze zawiera Arbuz jest owocem niskokalorycznym, ponieważ aż 90% jego masy stanowi woda. To sprawia, że jest doskonałym wyborem dla osób, które dbają o kaloryczność swojej diety, ale nie chcą rezygnować z orzeźwiających i smacznych owoców. W 100 gramach arbuza znajduje się zaledwie 30 kcal. Pomimo niskiej kaloryczności, arbuz jest bogaty w witaminy i minerały, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Arbuz zawiera m.in.: Witaminę C, która jest silnym antyoksydantem i wspiera układ odpornościowy; Witaminę A w postaci beta-karotenu, który wpływa na zdrowie oczu i wspomaga procesy regeneracyjne skóry; Witaminę B6, która bierze udział w metabolizmie aminokwasów i wspiera układ nerwowy; Likopen, który jest związkiem o silnym działaniu antyoksydacyjnym, znanym z ochrony przed wolnymi rodnikami oraz wspierającym zdrowie serca. Arbuz dostarcza również niewielkich ilości magnezu, potasu i miedzi, które pomagają w regulacji ciśnienia krwi, wspierają funkcje mięśniowe oraz przyczyniają się do ogólnej równowagi elektrolitowej organizmu. Arbuz - właściwości zdrowotne i korzyści dla organizmu Arbuz posiada szereg właściwości zdrowotnych, które czynią go wartościowym dodatkiem do codziennej diety. Przede wszystkim jego wysoka zawartość wody sprawia, że jest doskonałym środkiem nawadniającym. Spożywanie arbuza może wspomóc utrzymanie odpowiedniego poziomu płynów w organizmie, co jest ważne dla prawidłowego funkcjonowania układu krążenia oraz procesów metabolicznych. Arbuz zawiera likopen, który jest silnym antyoksydantem i ma udowodnione działanie ochronne przed stresem oksydacyjnym. Związek ten odgrywa ważną rolę w ochronie komórek przed uszkodzeniami, zmniejszając ryzyko rozwoju chorób sercowo-naczyniowych oraz niektórych nowotworów, zwłaszcza raka prostaty. Spożywanie arbuza może również wspomagać zdrowie skóry – wysoka zawartość beta-karotenu oraz witaminy C sprzyja regeneracji komórek skóry, poprawiając jej elastyczność i kondycję. Czy arbuz jest zdrowy? Poznaj jego pozytywny wpływ na zdrowie Arbuz jest owocem, który można uznać za niezwykle zdrowy, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego właściwości nawadniające oraz niską kaloryczność. Jego regularne spożywanie może wspomóc utrzymanie zdrowia serca, dzięki obecności potasu, który reguluje ciśnienie krwi, oraz likopenu, który chroni naczynia krwionośne przed uszkodzeniami. Dodatkowo, arbuz może wspomagać trawienie dzięki zawartości błonnika pokarmowego, choć w stosunkowo małych ilościach. Jest to owoc, który może stanowić część diety odchudzającej, ponieważ daje uczucie sytości bez nadmiernego obciążania kalorycznego. Witaminy w arbuzie - znajdź naturalne wsparcie dla zdrowia w tym owocu Arbuz jest bogaty w witaminy i minerały, które wspierają różnorodne funkcje organizmu. Najważniejsze z nich to: Witamina C – pełni funkcję silnego antyoksydantu, wspomaga gojenie ran oraz wzmacnia układ odpornościowy. Witamina A – wspiera zdrowie oczu, wspomaga regenerację skóry i korzystnie wpływa na układ odpornościowy. Witamina B6 – uczestniczy w metabolizmie białek, wpływa na zdrowie układu nerwowego i pomaga regulować poziom glukozy we krwi.
    • Nomada
      Bolało mnie kolano ale kiedy okazało się, że ugotowałam moje ulubione buty to zapomniałam o kolanie😴
    • Nomada
      A to by się zgadzało, kawał cholery ze mnie ;  )
    • KapitanJackSparrow
      Uwielbiam tej, zawsze gdy jestem w Kalabrii zamawiam sobie podwójną porcję 😎
    • Astafakasta
      Jeśli ktoś pracuje w służbie zdrowia to ja nie uznaję, że to jest normalny człowiek i nie wpuszczę do siebie, będę izolowal. Odcinam się od tego typu ludzi za krzywdę, której na mnie dokonali. Jedynie sprzataczkom wybaczam. Reszta personelu to takie same dranstwo jak ci wszyscy wszystkowiedzacy lekarze i nie ma znaczenia, czy pracują w osrodkach zdrowia mniejszych czy wiekszych. Na internistke też mam wywalone. Nigdy nikomu krzywdy nie zrobilem gdy nie bylem pod wpływem leków. Zawsze bylem spokojnym, izolujacym się kolesiem jakich wielu. Autorytet lekarski to jest coś nie do podważenia. 
    • Astafakasta
      Dzięki.  Kłóciłem się z nimi, bo nie chciałem brać dodatkowej chemii, która mnie tylko gorzej otumaniala, a już i tak byłem zblazowany bardzo mocno po 9 letnim okresie brania narkotyków, z czego sam wyszedłem. Po lekach czułem się tak jakby mnie ktoś mocno kopał w głowę. Po każdej kłótni lądowałem bez mojej zgody w szpitalu psychiatrycznym i tak znowu szpryca na wejście z haloperidolu, bo "pacjent agresywny" według zeznań mojej matki i tylko jej się sluchali, mnie nikt o nic nie pytal. Miano mnie po prostu spacyfikować. Tych wizyt kuracji w izolacji okolo trzymiesiecznej na raz mam ponad 20 w ciagu tych 20 lat. Czuję się przemęczony postawą społeczeństwa wobec mnie. Zupełnie nie ufam już ludziom. Nienawidzę matki, a jeszcze muszę jej pomagać. Ludzie się tylko izoluja ode mnie na samą wzmiankę, że jestem na rencie. I bądź tu normalny. 
    • LadyTiger
      To, że mają wywalone na Twój punkt widzenia mnie nie dziwi - też mam toksyczną rodzinę Maja wywalone, że u nich siedzisz, nic nie robisz, odpier.... Ci coraz mocniej i to się nie zamierza skończyć? W to mi trudniej uwierzyć To tak jak piszę: prawnicy, alternatywni lekarze, specjalista od takich spraw na facebooku? Nie wiem. Dobrze, że o tym piszesz i  mówisz, może załóż vloga? Podcast? żeby o tym mówić światu? Nie mam pojęcia, czy to forum to akurat adekwatne miejsce, ale kto wie. 🤨
  • Najnowsze Tematy

Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...