Skocz do zawartości


Zaloguj się, aby obserwować  
Miejscowy

Dodatki do zakupu węgla.

Polecane posty

kormoran
1 godzinę temu, Miejscowy napisał:

Jak węgla w Polsce brakuje to na drewno już jest spore zapotrzebowanie z lasów. 

Mając trzy tysiące złotych od państwa można kupić drewno, zamiast węgla. 

Jest drewno, gatunkowo które jest porównywalne do węgla, bo jest twarde i się długo pali w piecu. 

To jest drewno: dębowe i grabowe, ale i bukowe. 

I takie drewno opałowe kosztuje najwięcej i to też zależy ile się zamówi metrów tego drewna. Bo jest to liczone w metrach. 

Tylko kwestia jest taka, że ktos musi porąbać to drewno, a czasami nie ma kto porąbać, Za rąbanie też się komuś płaci i też już więcej. 

Sam się narąbałem drewna opałowego przez lata i teraz, nie dawno u jakiejś pani miałem rąbanie, to za dwa metry rąbania zapłaciła 230 zł. 

A jeszcze kilka lat temu mniej płacili. 

Za pellet czy drewno dodatek od państwa jest mniejszy. Kazali by oddać część dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


***** ***

Podobno jest prosty sposób na swój węgiel - wystarczy zakopać paprotkę i zaczekać 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aco
37 minut temu, kormoran napisał:

Za pellet czy drewno dodatek od państwa jest mniejszy. Kazali by oddać część dodatku.

A to już nikogo nie interesuje co ja zrobię z pieniędzmi, które tak chętnie rozdają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aco

Tak teraz się zastanawiam, co by zrobił cały świat, jakby Rosja była jedynym posiadaczem złóż gazu czy ropy. Też by tak się angażowali i nakładali sankcje? Pewnie pogroził by tylko paluszkiem i siedzieli cicho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aco
7 godzin temu, Maybe napisał:

Na wiosnę już w rządzie mówią że będzie jeszcze większą inflacja. Twoje marzenia niedługo się spełnią o kryzysie na duże K.

To trzeba będzie wyjść na ulice, a najlepiej wypie.. na pysk tych wszystkich co zasiadają na wiejskiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maybe
12 minut temu, Aco napisał:

To trzeba będzie wyjść na ulice, a najlepiej wypie.. na pysk tych wszystkich co zasiadają na wiejskiej 

To jest największy kryzys od ok 25 lat.

 

Yhmmmm już to widzę, przecież tacy jak ty będą dalej mówić, że jest ok. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aco
31 minut temu, Maybe napisał:

To jest największy kryzys od ok 25 lat.

 

Yhmmmm już to widzę, przecież tacy jak ty będą dalej mówić, że jest ok. :)

Nie powiedziałem, że jest ok, tylko nie widzę kryzysu przez duże K. Ludzie nadal kupują pełne koszyki. Wczoraj byłem na zakupach i stałem w kolejce do kasy pewnie z 20 minut, bo każdy pełen koszyk zakupów. Do mięsnego kolejka, jak w czasie pandemii gdzie wpuszczano po dwie osoby, a reszta czekała na zewnątrz. Szwagierka była w piątek po pralkę to powiedziała, że gdyby wiedziała że tyle ludzi będzie w markecie, to by pojechała w sobotę rano. U mnie firmy które są w okolicy nadal prosperują. Nic się nie zamknęło jak do tej pory. Ale jak tak dalej będzie to wszystko galopować to w końcu coś jeb.. Dziwię się tylko tym którzy muszą placić takie rachunki za gaz czy prąd i tym co ogrzewają się we własnym zakresie, że jeszcze nie protestują. Zapewniam Cię że jak ludzie wyjdą protestować, to zrobię zdjęcie i Ci osobiście wyślę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aco

Druga sprawa budowlanka. U nas w mieście buduje się tyle nowych bloków, że głowa mała od początku pandemii blok za blokiem. Kuzyn ma firmę budowlaną i nie ma gdzie rąk włożyć, tyle ma pracy mimo wzrostu cen surowców. Kamieniarstwo. Ludzie stawiają pomniki za 15-20- 30 tyś złotych. Ja bym się grubo zastanowił czy tych pieniędzy nie zostawić na czarną godzinę, ale widocznie ludzie mają- może z polis ale tak czy inaczej stawiać pomnik za takie pieniądze (20- 30 tyś) to lekka przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nafto Chłopiec
1 godzinę temu, Maybe napisał:

To jest największy kryzys od ok 25 lat.

 

Yhmmmm już to widzę, przecież tacy jak ty będą dalej mówić, że jest ok. :)

Powiedziała to osoba która uciekła z kraju 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nafto Chłopiec
41 minut temu, Aco napisał:

Nie powiedziałem, że jest ok, tylko nie widzę kryzysu przez duże K. Ludzie nadal kupują pełne koszyki. Wczoraj byłem na zakupach i stałem w kolejce do kasy pewnie z 20 minut, bo każdy pełen koszyk zakupów. Do mięsnego kolejka, jak w czasie pandemii gdzie wpuszczano po dwie osoby, a reszta czekała na zewnątrz. Szwagierka była w piątek po pralkę to powiedziała, że gdyby wiedziała że tyle ludzi będzie w markecie, to by pojechała w sobotę rano. U mnie firmy które są w okolicy nadal prosperują. Nic się nie zamknęło jak do tej pory. Ale jak tak dalej będzie to wszystko galopować to w końcu coś jeb.. Dziwię się tylko tym którzy muszą placić takie rachunki za gaz czy prąd i tym co ogrzewają się we własnym zakresie, że jeszcze nie protestują. Zapewniam Cię że jak ludzie wyjdą protestować, to zrobię zdjęcie i Ci osobiście wyślę.

 

Ja wczoraj po siłowni skoczyłem po żarcie do Galerii Mokotów to takiego tłumu jeszcze tam nie widziałem, a jestem w niej co 2-3 dni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maybe
36 minut temu, Nafto Chłopiec napisał:

Powiedziała to osoba która uciekła z kraju 😂

Nie uciekła tylko zmieniła miejsce zamieszkania. Nadal w Polsce mam umowy o dzieło lub zlecenia i płace podatki. Nie miałam od czego uciekać. Co najwyżej od mentalności Polaków. Świat jest wielki, nie trzeba zawsze żyć tam, gdzie się urodziło. Poza tym na obczyźnie jestem od 3 lat. Cale zycie mieszkalam i pracowalam w Polsce. Z 1,5 roczną przerwą, gdy tez mieszkalam w Holandii ale nie pracowałamyam, tylko zdalnie w Polsce.   Mimo to, teraz i przed wyjazdem w demonstracjach brałam udział. I zawsze będę brała udział jak tylko będą, gdy będę w Polsce. A w Polsce jestem średnio raz na trzy miesiące i to na dość długo bo jednorazowo zawsze miesiąc do 1,5 miesiąca.

 

PS. Place też w Polsce podatki za dochody osiągnę w UK dzięki PiSowi.

Edytowano przez Maybe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nafto Chłopiec
1 godzinę temu, Maybe napisał:

nie trzeba zawsze żyć tam, gdzie się urodziło. 

No pewnie że tak, obywatelstwo też można zmienić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syn fubu

Nie wiem o co tam chodzi, ale w naszej spółdzielni mieszkaniowej zrobiliśmy sobie dofinansowanie do oleju opałowego i każda rodzina 2 tys dostanie do kaloryferów. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aco
5 minut temu, syn fubu napisał:

Nie wiem o co tam chodzi, ale w naszej spółdzielni mieszkaniowej zrobiliśmy sobie dofinansowanie do oleju opałowego i każda rodzina 2 tys dostanie do kaloryferów. Polecam!

Mnie te dofinansowania nie dotyczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadowolony
Miejscowy
8 godzin temu, kormoran napisał:

Za pellet czy drewno dodatek od państwa jest mniejszy. Kazali by oddać część dodatku.

No tak, bo jednak węgiel kosztuje najwięcej, bo jest najbardziej wydajny. 

Tylko pytanie jest takie, jeżeli węgla brakuje na składach w Polsce i nie każdy może dostać ten węgiel, a dostał trzy tysiące od rządu ( te osoby, które mieszkają w rodzinie i opalają w centralnym ogrzewaniu i w piecach węglem ), to co ma kupić, jak nie węgiel, za te: trzy tysiące? To do zwrotu w takim razie te pieniądze, skoro nie kupi nigdzie węgla? 

 

A przypomnę, że w wyniku pandemii, jak były zamknięte niektóre branże, np. gastronomia, restauracje i bary, to niektórzy właściciele tychże branż dostali z "tarczy kryzysowej" jakieś kwoty za zamknięcie branż. 

A przeczytałem gdzieś, że w Szczecinie i w okolicach sieć restauracji, która też otrzymała takie pieniądze, musi teraz wszystko zwrócić i tego, jak wyczytałem, jest ponad milion złotych. Bo pewnie też z odsetkami karnymi. 

Tak właśnie działa państwo w Polsce. 

Najpierw coś dają poszkodowanym, a potem stwierdzają, że "już się nie należy i trzeba zwrócić". 

Tak rzadzi wspaniały PiS... 

 

A właściciel tej sieci restauracji nie ma z czego zwrócić, bo ma duże koszty utrzymania restauracji, jak każdy restaurator. 

 

Właśnie tak państwo polskie robi "w balona" ludzi. 

 

Prawie każdy Polak nie powinien mieć za coś takiego zaufania już do własnego państwa i już większość Polaków nie ma zaufania. 

Poza tylko niektórymi wyborcami PiS, którzy głosują na ten rząd za kasę, jaką dostają. 

PiS ma tyle, złych rzeczy na swoim sumieniu, że taki rząd powinien mieć od razu zerowe poparcie... 

Pytanie, dlaczego nie ma jeszcze poparcia zerowego i ma jeszcze poparcie, choć już nie najwyższe, bo PO "przebiło" w sondażach PiS. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maybe
17 godzin temu, Aco napisał:

Nie powiedziałem, że jest ok, tylko nie widzę kryzysu przez duże K. Ludzie nadal kupują pełne koszyki. Wczoraj byłem na zakupach i stałem w kolejce do kasy pewnie z 20 minut, bo każdy pełen koszyk zakupów. Do mięsnego kolejka, jak w czasie pandemii gdzie wpuszczano po dwie osoby, a reszta czekała na zewnątrz. Szwagierka była w piątek po pralkę to powiedziała, że gdyby wiedziała że tyle ludzi będzie w markecie, to by pojechała w sobotę rano. U mnie firmy które są w okolicy nadal prosperują. Nic się nie zamknęło jak do tej pory. Ale jak tak dalej będzie to wszystko galopować to w końcu coś jeb.. Dziwię się tylko tym którzy muszą placić takie rachunki za gaz czy prąd i tym co ogrzewają się we własnym zakresie, że jeszcze nie protestują. Zapewniam Cię że jak ludzie wyjdą protestować, to zrobię zdjęcie i Ci osobiście wyślę.

 

Ale samorządowcy zastanawiają się nad zamykaniem szkół i skracaniem lekcji, bo nie mają kasy na energię.

Przestań patrzeć na koszyki ludzi, a spójrz globalnie. 

Sprawdź ile firm zakończyło działalność w twoim regionie,  o czym pisze twój samorząd,  zdziwisz się, gdy wprowadza 20 stopień zasilania jak za komuny.

To z kolei może jeszcze bardziej rozłożyć na łopatki gospodarkę, ktora u nas była i jest ciągle słaba. 

 

Zdjęć mi nie musisz wysyłać bo niedlugo znów będę w Polsce na 6 tygodni. Dokladnie znam ceny w sklepach i widzę, co się dzieje. Jestem na tyle często w Polsce, że sama chodzę na protesty jeśli tylko są. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maybe
14 godzin temu, Nafto Chłopiec napisał:

No pewnie że tak, obywatelstwo też można zmienić ;)

Oczywiście że można ale można mieć kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kormoran
15 godzin temu, Miejscowy napisał:

No tak, bo jednak węgiel kosztuje najwięcej, bo jest najbardziej wydajny. 

Tylko pytanie jest takie, jeżeli węgla brakuje na składach w Polsce i nie każdy może dostać ten węgiel, a dostał trzy tysiące od rządu ( te osoby, które mieszkają w rodzinie i opalają w centralnym ogrzewaniu i w piecach węglem ), to co ma kupić, jak nie węgiel, za te: trzy tysiące? To do zwrotu w takim razie te pieniądze, skoro nie kupi nigdzie węgla? 

 

A przypomnę, że w wyniku pandemii, jak były zamknięte niektóre branże, np. gastronomia, restauracje i bary, to niektórzy właściciele tychże branż dostali z "tarczy kryzysowej" jakieś kwoty za zamknięcie branż. 

A przeczytałem gdzieś, że w Szczecinie i w okolicach sieć restauracji, która też otrzymała takie pieniądze, musi teraz wszystko zwrócić i tego, jak wyczytałem, jest ponad milion złotych. Bo pewnie też z odsetkami karnymi. 

Tak właśnie działa państwo w Polsce. 

Najpierw coś dają poszkodowanym, a potem stwierdzają, że "już się nie należy i trzeba zwrócić". 

Tak rzadzi wspaniały PiS... 

 

A właściciel tej sieci restauracji nie ma z czego zwrócić, bo ma duże koszty utrzymania restauracji, jak każdy restaurator. 

 

Właśnie tak państwo polskie robi "w balona" ludzi. 

 

Prawie każdy Polak nie powinien mieć za coś takiego zaufania już do własnego państwa i już większość Polaków nie ma zaufania. 

Poza tylko niektórymi wyborcami PiS, którzy głosują na ten rząd za kasę, jaką dostają. 

PiS ma tyle, złych rzeczy na swoim sumieniu, że taki rząd powinien mieć od razu zerowe poparcie... 

Pytanie, dlaczego nie ma jeszcze poparcia zerowego i ma jeszcze poparcie, choć już nie najwyższe, bo PO "przebiło" w sondażach PiS. 

Państwo agituję władze lokalnych gmin w kraju o zbiorowe zakupy węgla bezpośrednio w porcie . Wtedy cena będzie najtańsza.  Władze ponaglają do pośpiechu gdyż podobnie postępują już gminy z pobliskiej zagranicy, zamawiają po kilka wagonów, biorą jak leci bez oczekiwania na spadek ceny. Przepływ towarów i usług transportowych zabezpiecza prawo unijne.

Udaj się do miejscowej swej gminy i dopisz się do transportu z portu.

Będziesz miał tanio.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadowolony
Miejscowy
1 godzinę temu, kormoran napisał:

Państwo agituję władze lokalnych gmin w kraju o zbiorowe zakupy węgla bezpośrednio w porcie . Wtedy cena będzie najtańsza.  Władze ponaglają do pośpiechu gdyż podobnie postępują już gminy z pobliskiej zagranicy, zamawiają po kilka wagonów, biorą jak leci bez oczekiwania na spadek ceny. Przepływ towarów i usług transportowych zabezpiecza prawo unijne.

Udaj się do miejscowej swej gminy i dopisz się do transportu z portu.

Będziesz miał tanio.

 

Tylko że mi nie jest potrzebny węgiel, bo ja mieszkam w bloku i mam ogrzewanie systemowe, z kaloryferem, a w łazience rury grzewcze. 

Nie są mi też potrzebne pieniądze od państwa, bo ja nie mam pieców ani centralnego ogrzewania na węgiel. 

 

Zresztą, ja nie potrzebowałbym ich kasy na węgiel. Ja żadnej kasy od nich, od PiS nie przyjmuję i nie będę przyjmował. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aco
17 godzin temu, Miejscowy napisał:

Właśnie tak państwo polskie robi "w balona" ludzi. 

 

Prawie każdy Polak nie powinien mieć za coś takiego zaufania już do własnego państwa i już większość Polaków nie ma zaufania. 

Poza tylko niektórymi wyborcami PiS, którzy głosują na ten rząd za kasę, jaką dostają. 

PiS ma tyle, złych rzeczy na swoim sumieniu, że taki rząd powinien mieć od razu zerowe poparcie... 

Pytanie, dlaczego nie ma jeszcze poparcia zerowego i ma jeszcze poparcie, choć już nie najwyższe, bo PO "przebiło" w sondażach PiS. 

Bo w tym kraju do żadnej partii nie powinno  być zaufania od dawna, a naród powinien zbojkotować wybory. Jaki rząd by nie rządził dalej to będzie rząd marionetkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadowolony
Miejscowy
20 minut temu, Aco napisał:

Bo w tym kraju do żadnej partii nie powinno  być zaufania od dawna, a naród powinien zbojkotować wybory. Jaki rząd by nie rządził dalej to będzie rząd marionetkowy.

Po części to jest prawda. 

Ja bym sobie życzył z całego serca, żeby w Polsce wybrano w pełni uczciwy, dobry i sprawiedliwy rząd, który nie widziałby własnych interesów, a widziałby interesy społeczeństwa i Narodu. 

Jednak, to chyba nie w tym kraju. 

 

Polska zawsze była krajem, nie urażając, złodziejskim i kombinatorskim i tak jest cały czas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadowolony
Miejscowy

W Polsce, wyborca takiego PiS woli być frajerem i woli się godzić na zło, jakie ten rząd wyczynia. 

Czy były jakieś protesty w Polsce, przeciwko PiS i czy ci, wyborcy, ale także ci, którzy nie popierają tych rządów, protestowali, aby PiS podał się do dymisji? 

Bo w innych krajach, takich jak: Czechy, Niemcy, Francja, Hiszpania potrafią ludzie wychodzić na ulicę i domagać się wyrzucenia złych rządów, jeżeli takie się tam trafiają. 

Ale najczęściej w takich krajach rządy były dobre, które spełniały oczekiwania wyborców. 

No ale zawsze się i w takich krajach może trafić rząd zły i szkodliwy, jak w PiS, w Polsce. 

Tylko w takich krajach nikt sobie w społeczeństwie nie pozwoli na gorszą jakość życia i na złe rządy. 

Jakie były protesty we Francji "kamizelek", prawie w całej Francji i to tylko dlatego, że obecny prezydent i rząd francuski podniósł jakieś podatki od ludzi pracujących, co wzburzyło społeczność francuską? 

Kto sobie w tym kraju pozwoli na gorszą jakość zycia, bo jakiś prezydent i rząd sobie podniósł podatek, zabierając więcej od ludzi pracujących? 

Reakcja społeczeństwa w takim kraju na to jest natychmiastowa, bo tam wiedzą, że każdy rząd jest od spełniania każdych oczekiwań wyborców i społeczeństwa. 

Dlatego tam sobie ludzie na takie rzeczy nie pozwolą i słusznie. 

No i to poskutkowało i dało efekt, bo prezydent Francji się przestraszył społeczeństwa i, ze strachu spełnił oczekiwania ludzi i dobrze. 

Bo tam zwykły człowiek ma prawa, a nie prezydent i rząd. 

 

A dlaczego w Polsce sobie ludzie często pozwalają na takie rządy PiS? Bo wolą być naiwni i chcą, żeby im taki rząd zabierał, co raz to wysokie podatki i opłaty. 

Czy były jakieś protesty w Polsce, przeciwko ciągłym podwyżkom podatków przez PiS? 

Przedsiębiorca polski woli zbankrutować, przez zbyt wysokie podatki i opłaty, bo jest okradany przez pazerny rząd, zamiast protestować, masowo, przeciwko okradaniu go z coraz wyższych podatków. 

 

Ja tego nie kumam za bardzo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aco
17 minut temu, Miejscowy napisał:

W Polsce, wyborca takiego PiS woli być frajerem i woli się godzić na zło, jakie ten rząd wyczynia. 

Czy były jakieś protesty w Polsce, przeciwko PiS i czy ci, wyborcy, ale także ci, którzy nie popierają tych rządów, protestowali, aby PiS podał się do dymisji? 

Bo w innych krajach, takich jak: Czechy, Niemcy, Francja, Hiszpania potrafią ludzie wychodzić na ulicę i domagać się wyrzucenia złych rządów, jeżeli takie się tam trafiają. 

Ale najczęściej w takich krajach rządy były dobre, które spełniały oczekiwania wyborców. 

No ale zawsze się i w takich krajach może trafić rząd zły i szkodliwy, jak w PiS, w Polsce. 

Tylko w takich krajach nikt sobie w społeczeństwie nie pozwoli na gorszą jakość życia i na złe rządy. 

Jakie były protesty we Francji "kamizelek", prawie w całej Francji i to tylko dlatego, że obecny prezydent i rząd francuski podniósł jakieś podatki od ludzi pracujących, co wzburzyło społeczność francuską? 

Kto sobie w tym kraju pozwoli na gorszą jakość zycia, bo jakiś prezydent i rząd sobie podniósł podatek, zabierając więcej od ludzi pracujących? 

Reakcja społeczeństwa w takim kraju na to jest natychmiastowa, bo tam wiedzą, że każdy rząd jest od spełniania każdych oczekiwań wyborców i społeczeństwa. 

Dlatego tam sobie ludzie na takie rzeczy nie pozwolą i słusznie. 

No i to poskutkowało i dało efekt, bo prezydent Francji się przestraszył społeczeństwa i, ze strachu spełnił oczekiwania ludzi i dobrze. 

Bo tam zwykły człowiek ma prawa, a nie prezydent i rząd. 

 

A dlaczego w Polsce sobie ludzie często pozwalają na takie rządy PiS? Bo wolą być naiwni i chcą, żeby im taki rząd zabierał, co raz to wysokie podatki i opłaty. 

Czy były jakieś protesty w Polsce, przeciwko ciągłym podwyżkom podatków przez PiS? 

Przedsiębiorca polski woli zbankrutować, przez zbyt wysokie podatki i opłaty, bo jest okradany przez pazerny rząd, zamiast protestować, masowo, przeciwko okradaniu go z coraz wyższych podatków. 

 

Ja tego nie kumam za bardzo. 

Nie.

Bo w Polsce nikt nie myśli zdroworozsądkowo. Teraz dużo ludzi pójdzie do urn na zasadzie "na złość mamie odmrożę sobie uszy" i chcąc odejścia PiS-u od władzy zaglosują na Koalicję, która jest chyba jeszcze większym złem niż PiS, i kólko się zamyka. Tym sposobem wchodzimy ciągle z deszczu pod rynnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadowolony
Miejscowy
23 minuty temu, Aco napisał:

Nie.

Bo w Polsce nikt nie myśli zdroworozsądkowo. Teraz dużo ludzi pójdzie do urn na zasadzie "na złość mamie odmrożę sobie uszy" i chcąc odejścia PiS-u od władzy zaglosują na Koalicję, która jest chyba jeszcze większym złem niż PiS, i kólko się zamyka. Tym sposobem wchodzimy ciągle z deszczu pod rynnę.

Wcale PO nie jest i nie było gorszym od PiS rządem, czy też partią. 

Tutaj nie zgodzę się z Tobą do końca. 

Bo jednak, jakie PO było, to było, ale rządzili lepiej od PiS. Nie rozdawali żadnych pieniędzy i też mieli najwyższe poparcie. 

Jest różnica, miedzy: PiS a PO. Za PO były dla Polski wszystkie środki unijne, co do euro. 

Praworządność była w Polsce, choć też nie była to zbyt dobra praworządność, ale jeszcze te sądy i prokuratury funkcjonowały w Polsce. 

To nie było na taką skalę, jak za rządów PiS i to jest różnica. 

 

Ja się pytam, dlaczego za PO, które tak jest teraz przez PiS i przez ich, niektórych wyborców oskarżane o bzdury, były dla Polski środki unijne i nie były one blokowane, a za PiS już są środki te blokowane? 

 

Gdzie leży tu problem? 

 

Przecież, gdyby PO rządziło tak samo, jak PiS, to tak samo by Polska miała blokowane środki unijne. A nie było tak. 

No i za PO były surowce od Rosji i nikt wtedy problemu nie widział. 

Czy ktoś pamięta, żeby za rządów PO brakowało w Polsce węgla, żeby ludzie nie mogli kupić na zimę węgla, i to drogiego? 

Czy była taka, drożyzna i inflacja za PO? Bo mi się wydaje, że nie było tego, a za PiS jest. 

 

To gdzie jest problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aco
1 godzinę temu, Miejscowy napisał:

Wcale PO nie jest i nie było gorszym od PiS rządem, czy też partią. 

Tutaj nie zgodzę się z Tobą do końca. 

Bo jednak, jakie PO było, to było, ale rządzili lepiej od PiS. Nie rozdawali żadnych pieniędzy i też mieli najwyższe poparcie. 

Jest różnica, miedzy: PiS a PO. Za PO były dla Polski wszystkie środki unijne, co do euro. 

Praworządność była w Polsce, choć też nie była to zbyt dobra praworządność, ale jeszcze te sądy i prokuratury funkcjonowały w Polsce. 

To nie było na taką skalę, jak za rządów PiS i to jest różnica. 

 

Ja się pytam, dlaczego za PO, które tak jest teraz przez PiS i przez ich, niektórych wyborców oskarżane o bzdury, były dla Polski środki unijne i nie były one blokowane, a za PiS już są środki te blokowane? 

 

Gdzie leży tu problem? 

 

Przecież, gdyby PO rządziło tak samo, jak PiS, to tak samo by Polska miała blokowane środki unijne. A nie było tak. 

No i za PO były surowce od Rosji i nikt wtedy problemu nie widział. 

Czy ktoś pamięta, żeby za rządów PO brakowało w Polsce węgla, żeby ludzie nie mogli kupić na zimę węgla, i to drogiego? 

Czy była taka, drożyzna i inflacja za PO? Bo mi się wydaje, że nie było tego, a za PiS jest. 

 

To gdzie jest problem?

A kto sprzedawał nasze kopalnie, firmy i banki? Gdzie jest te ponad 50 mld złotych? 

Węgiel?

Węgiel był, bo nie było wojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  





  • Statystyki forum

    • Tematów
      9 732
    • Postów
      263 480
  • Statystyki użytkowników

    • Użytkowników
      980
    • Najwięcej dostępnych
      13 845

    Erazma
    Najnowszy użytkownik
    Erazma
    Dołączył
  • Nowe Posty

    • Gość w kość
      zapamiętałem to jako bajkę dla dzieci, ale ten odcinek taki... niewychowawczy🤔   ... w dwóch minutach można tyle treści przemycić😮
    • Gość w kość
      a więc jak będzie?😉    
    • Chi
    • Krzysztof
      polska juz nie wytrzymuje usa usunąc 13 grudnia z polski wiadomo co sie dzieje w polsce od 2024 roku .Opzucja jest zablokowana , a w mediach oserwatywnych wszytsiego sie dowiesz tylko tak prawidłlwo naparwia sie ustrój kazdego panstwa w ue wg prawa własnego kraju  a przywileje imunitety nie dawc lewadzkiej władzy zawsze jest nielegalniie .Trzeba zmienic a bedzie na swiecie lepiej .A propo mercosur  .Chca zatruc narody w ue żeby mnej panstwo płaciło a sami rzadzacy w brukseli jedza naturalna zywność  , a reszte narodów uurpejskicj zatruc mercosurem.Co za interes niehumanitarny  nieludzki biurokracja falszywa brukselska le
    • Chi
    • Chi
    • Chi
    • Chi
    • Chi
    • Astafakasta
      chemia medyczna to jest takie gówno, że wolałbym być skazany na branie narkotyków i krótsze życie przez to
    • Astafakasta
      Każdy w Internecie brzmi jak wyrocznia. Łatwo takiemu człowiekowi uwierzyć, gdy się szuka prawdy. Najchętniej bym ich jednak spalił w jednym kontenerze na małym ogniu. Nie ma tutaj miejsca na: może, chyba, raczej. Mówią tylko: tak jest, bo ja tak twierdzę. A człowiek się męczy latami przez te ich stwierdzenia. Dobrze, że nie mam już nic wspólnego z takimi i ich ludźmi. 
    • Chi
    • Chi
    • Chi
    • LadyTiger
      Ano właśnie, tak to jest z tymi emocjami, ale nie możesz im wejść na głowę, mając taki potencjał w Twojej sytuacji (widziałam Twoje ryciny).  Jestem niewiele młodsza od Ciebie, nie rób z nas emerytów, którym życie przeleciało przed oczami Polecam też z autopsji na social mediach szukać konkretnych informacji, a nie obserwować cudzych profili i się porównywać - to normalne, że ludzie tam koloryzują i pokazują tylko to, co najlepsze.  
    • Astafakasta
      Właśnie robię kurs grafika komputerowego, w niedzielę ma się zacząć i trwać 10 miesięcy, potem jak by wyszło to planuję studia w tym kierunku, gdyby się udało utrzymać w pracy. Dziś jestem na etapie rzucania palenia. Ćwiczę sporo hantlami, to nawet lubię. Uczę się angielskiego. Rysuję prawie co dzień martwe natury. Czytam też co nieco o sztuce. Ale w tym wszystkim jest taki haczyk, bo uważam, że moje dzialania w obrębie grafiki, rysunku czy czytania o sztuce są wymuszone. Boję się że to będzie mnie męczyło w pracy.
    • LadyTiger
      Nie musisz jej pomagać. Ja bym na Twoim miejscu (choć wiesz, nie potrafię się postawić w Twojej sytuacji, ale ja też swoje przeżyłam) nagrywała po kryjomu wszystko.  Moim zdaniem powinieneś zrobić to, co możesz zrobić i co postawi Cię choć trochę w innej pozycji,  czyli zacząć zarabiać.   
    • KapitanJackSparrow
      😁
    • Astafakasta
      Sami pojechali na wakacje, a dla mnie samotność. W chuju mam takich ludzi. Mam nadzieję, że im się też krzywda stanie i umrą z wielkim zawodem życiowym, że to już. 
    • Astafakasta
      Dopóki nie dotknie to zwykłego człowieka ludzie będą olewać te eksperymenty na ludziach robione przez uczciwych lekarzy, powiedzą: to patologia, należało mu się. 
    • Nomada
      No i już za chwilę lato ;  )   Arbuz świetnie nawadnia więc na letnie upały idealny     Arbuz to jeden z najbardziej soczystych i odświeżających owoców, szczególnie popularny w okresie letnim. Jego lekka, słodka konsystencja i wysoka zawartość wody sprawiają, że jest idealnym wyborem na ciepłe dni. Jednak poza swoim orzeźwiającym smakiem, arbuz kryje w sobie bogactwo wartości odżywczych oraz korzyści zdrowotnych. Warto przyjrzeć się, jakie dokładnie składniki odżywcze oferuje ten owoc oraz w jaki sposób może wpłynąć na zdrowie i samopoczucie. Poniższy artykuł omówi zarówno właściwości arbuza, jak i jego pozytywny wpływ na zdrowie. Arbuz - owoc czy warzywo? Poznaj klasyfikację tego soczystego smakołyka Botanicznie rzecz biorąc, arbuz jest owocem, jednak jego pochodzenie i sposób uprawy często sprawiają, że bywa mylony z warzywami. Należy on do rodziny dyniowatych (Cucurbitaceae), do której należą również ogórki, dynie czy melony. Z punktu widzenia kuchni, arbuz jest zazwyczaj spożywany jako owoc, ze względu na swoją słodycz i soczystość. Arbuz to jagoda – roślina, której owoc ma mięsiste wnętrze oraz zewnętrzną, twardą skórkę, co dodatkowo może sugerować jego warzywny charakter. Niemniej jednak, ze względu na swoje właściwości i sposób konsumpcji, w codziennym użyciu arbuz klasyfikowany jest jako owoc. Wartości odżywcze arbuza: Odkryj, jakie składniki odżywcze zawiera Arbuz jest owocem niskokalorycznym, ponieważ aż 90% jego masy stanowi woda. To sprawia, że jest doskonałym wyborem dla osób, które dbają o kaloryczność swojej diety, ale nie chcą rezygnować z orzeźwiających i smacznych owoców. W 100 gramach arbuza znajduje się zaledwie 30 kcal. Pomimo niskiej kaloryczności, arbuz jest bogaty w witaminy i minerały, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Arbuz zawiera m.in.: Witaminę C, która jest silnym antyoksydantem i wspiera układ odpornościowy; Witaminę A w postaci beta-karotenu, który wpływa na zdrowie oczu i wspomaga procesy regeneracyjne skóry; Witaminę B6, która bierze udział w metabolizmie aminokwasów i wspiera układ nerwowy; Likopen, który jest związkiem o silnym działaniu antyoksydacyjnym, znanym z ochrony przed wolnymi rodnikami oraz wspierającym zdrowie serca. Arbuz dostarcza również niewielkich ilości magnezu, potasu i miedzi, które pomagają w regulacji ciśnienia krwi, wspierają funkcje mięśniowe oraz przyczyniają się do ogólnej równowagi elektrolitowej organizmu. Arbuz - właściwości zdrowotne i korzyści dla organizmu Arbuz posiada szereg właściwości zdrowotnych, które czynią go wartościowym dodatkiem do codziennej diety. Przede wszystkim jego wysoka zawartość wody sprawia, że jest doskonałym środkiem nawadniającym. Spożywanie arbuza może wspomóc utrzymanie odpowiedniego poziomu płynów w organizmie, co jest ważne dla prawidłowego funkcjonowania układu krążenia oraz procesów metabolicznych. Arbuz zawiera likopen, który jest silnym antyoksydantem i ma udowodnione działanie ochronne przed stresem oksydacyjnym. Związek ten odgrywa ważną rolę w ochronie komórek przed uszkodzeniami, zmniejszając ryzyko rozwoju chorób sercowo-naczyniowych oraz niektórych nowotworów, zwłaszcza raka prostaty. Spożywanie arbuza może również wspomagać zdrowie skóry – wysoka zawartość beta-karotenu oraz witaminy C sprzyja regeneracji komórek skóry, poprawiając jej elastyczność i kondycję. Czy arbuz jest zdrowy? Poznaj jego pozytywny wpływ na zdrowie Arbuz jest owocem, który można uznać za niezwykle zdrowy, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego właściwości nawadniające oraz niską kaloryczność. Jego regularne spożywanie może wspomóc utrzymanie zdrowia serca, dzięki obecności potasu, który reguluje ciśnienie krwi, oraz likopenu, który chroni naczynia krwionośne przed uszkodzeniami. Dodatkowo, arbuz może wspomagać trawienie dzięki zawartości błonnika pokarmowego, choć w stosunkowo małych ilościach. Jest to owoc, który może stanowić część diety odchudzającej, ponieważ daje uczucie sytości bez nadmiernego obciążania kalorycznego. Witaminy w arbuzie - znajdź naturalne wsparcie dla zdrowia w tym owocu Arbuz jest bogaty w witaminy i minerały, które wspierają różnorodne funkcje organizmu. Najważniejsze z nich to: Witamina C – pełni funkcję silnego antyoksydantu, wspomaga gojenie ran oraz wzmacnia układ odpornościowy. Witamina A – wspiera zdrowie oczu, wspomaga regenerację skóry i korzystnie wpływa na układ odpornościowy. Witamina B6 – uczestniczy w metabolizmie białek, wpływa na zdrowie układu nerwowego i pomaga regulować poziom glukozy we krwi.
    • Nomada
      Bolało mnie kolano ale kiedy okazało się, że ugotowałam moje ulubione buty to zapomniałam o kolanie😴
    • Nomada
      A to by się zgadzało, kawał cholery ze mnie ;  )
    • KapitanJackSparrow
      Uwielbiam tej, zawsze gdy jestem w Kalabrii zamawiam sobie podwójną porcję 😎
    • Astafakasta
      Jeśli ktoś pracuje w służbie zdrowia to ja nie uznaję, że to jest normalny człowiek i nie wpuszczę do siebie, będę izolowal. Odcinam się od tego typu ludzi za krzywdę, której na mnie dokonali. Jedynie sprzataczkom wybaczam. Reszta personelu to takie same dranstwo jak ci wszyscy wszystkowiedzacy lekarze i nie ma znaczenia, czy pracują w osrodkach zdrowia mniejszych czy wiekszych. Na internistke też mam wywalone. Nigdy nikomu krzywdy nie zrobilem gdy nie bylem pod wpływem leków. Zawsze bylem spokojnym, izolujacym się kolesiem jakich wielu. Autorytet lekarski to jest coś nie do podważenia. 
  • Najnowsze Tematy

Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...