Skocz do zawartości


Zaloguj się, aby obserwować  
Miejscowy

Dodatki do zakupu węgla.

Polecane posty

Tomasz

U mnie dodatki węglowe już pobrali. Połowa wiochy od wczoraj baluje. Cóż zamiast węgla zainwestowali w alkohol, też po nim ciepło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Zadowolony
Miejscowy

No właśnie. 

Można sobie wziąć kasę i przeznaczyć na co się chce, na koszt podatnika. 

Na koszt państwa. 

A co tam, jak sam rząd daje, to dlaczego nie przyjąć, za darmo? 

Czysty... socjalizm... 

A w normalnej pomocy społecznej i socjalnej, jak komuś przyznają jakiś zasiłek, zapomogę niesłusznie, to ktoś musi zwrócić te pieniądze, bo samorządy lokalne funkcjonują zgodnie z prawem i przepisami. 

I na jakiejś podstawie instytucje społeczne przyznają zasiłek albo nie przyznają. 

 

A tutaj, główny budżet płaci wybranym ludziom za nic pieniądze, bez pracy i wysiłku i można sobie przeznaczyć pieniądze nawet na alkohol, bo rząd na to przyzwala. 

 

Wywalili miliardy na jakieś "dodatki węglowe", które to można sobie wydać na co się chce, a ludzie się z tego cieszą, że głupi rząd płaci za nic kasę... 

A to też podwyższa inflację i każdy z Nas za wszystko już płaci i będzie płacił więcej. Za każdą usługę i za każdy produkt każdy już płaci więcej. 

 

Ja podam przykład fryzjera. 

 

Od lat chodzę do dobrego fryzjera w moim mieście i jeszcze kilka lat temu strzyżenie kosztowało 15 zł. 

Już kosztuje 30 zł. 

 

A ile kosztuje strzyżenie w dużych i największych miastach u fryzjera? 

 

To jest przykład, jak usługi drożeją przez złe rządy PiS i przez to, że jest taka inflacja. 

 

I to dotyka zwykłych konsumentów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w kość
13 minut temu, Miejscowy napisał:

Od lat chodzę do dobrego fryzjera w moim mieście i jeszcze kilka lat temu strzyżenie kosztowało 15 zł. 

Już kosztuje 30 zł. 

"Bo najlepszy sposób na kobietę
Zrobić sobie z włosów bransoletę
A więc noś, noś, noś, długie włosy jak my!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadowolony
Miejscowy
44 minuty temu, Gość w kość napisał:

"Bo najlepszy sposób na kobietę
Zrobić sobie z włosów bransoletę
A więc noś, noś, noś, długie włosy jak my!"

Ale teraz nie czas na żarty i rymowanki, bracie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aco
1 godzinę temu, Miejscowy napisał:

jest przykład, jak usługi drożeją przez złe rządy PiS i przez to, że jest taka inflacja. 

https://www.google.com/amp/s/www.money.pl/gospodarka/ceny-producentow-w-niemczech-bija-rekord-rosna-duzo-szybciej-niz-w-polsce-6781790172588928a.html%3famp=1

Nie jesteśmy jedyną łajbą podczas tego sztormu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadowolony
Miejscowy
1 godzinę temu, Aco napisał:

Tylko wiesz, co innego jest wyższa inflacja z przyczyn zewnętrznych, gdzie głównie drożeją surowce i paliwa na rynkach światowych. A co innego jest wyższa albo wysoka inflacja z przyczyn wewnętrznych, ze złej i szkodliwej polityki rządu. 

 

To dwie, różne sprawy. 

 

Ekonomiści mówią, że wyższa inflacja z powodu drożejących surowców na świecie, to tylko kilka procent i nie więcej. 

A każdy rząd w krajach ma narzędzia i możliwość, by obniżyć podatek od surowców w każdym kraju, żeby ceny np. za paliwo na stacjach paliw nie były za wysokie. 

Ale tak samo za gaz i prąd. 

I w Polsce to też zrobiono, ale po pierwsze, za późno, po drugie, nieudolnie, gdyż i tak w Polsce jest inflacja wysoka, bo PiS rządzi szkodliwie. 

 

Czyli: do ognia dolewają benzynę i jeszcze bardziej wzniecają pożar, zamiast gasić pożar wodą z pianą. 

 

To takie powiedzenie, ale dobrze się sprawdza w rzeczywistości, bo tak robi ten rząd. 

 

A oni zlecają cały czas drukowanie ogromnej ilości pieniędzy, ze swoim prezesem Banku Narodowego i pieniędzy jest w obiegu coraz więcej, a przez to i ceny idą w górę, bo tak działa rynek. 

To podwyższa inflację. 

Do tego rozdawanie na: prawo i lewo pieniędzy, na zwykłą konsumpcję, co też podwyższa inflację. 

 

Gdyby w Polsce to tylko było z przyczyn droższych surowców i paliw, to nie byłoby takiej inflacji. 

To byłoby 5-6 % inflacji i nie więcej. 

 

A w innych, niektórych krajach Europy inflacja jest na różnym poziomie i bogatsze kraje sobie z tym radzą duzo lepiej niż Polska i inne, biedne kraje. 

A dlaczego w niektórych krajach Europy zachodniej też występuje jakaś inflacja? Bo z powodu pandemii, wirusa i tamte kraje drukowały jakąś ilość pieniędzy ( często w walucie euro ), żeby wspomóc tym gospodarki w tychże krajach. 

I to podniosło jakiś procent inflacji, bo zawsze tak jest na rynku, że jak przybywa więcej pieniędzy w obiegu, to i ceny idą w górę. 

To nie jest nowość i każdy ekonomista o tym powie. 

 

Ale jak są dobre i mądre rządy w kraju, to tak zadbają, że nie będzie za wysokiej inflacji i ona będzie potem się obniżała. 

 

Wiem, że w bardzo bogatej Szwajcarii nie ma prawie inflacji, pomimo pandemii i drozszych surowców, a dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aco
47 minut temu, Miejscowy napisał:

w innych, niektórych krajach Europy inflacja jest na różnym poziomie i bogatsze kraje sobie z tym radzą duzo lepiej niż Polska i inne, biedne kraje. 

A dlaczego w niektórych krajach Europy zachodniej też występuje jakaś inflacja? Bo z powodu pandemii, wirusa i tamte kraje drukowały jakąś ilość pieniędzy ( często w walucie euro ), żeby wspomóc tym gospodarki w tychże krajach. 

A kiedy u nas było lepiej niż na "zachodzie"? Zawsze gospodarczo jesteśmy w czarnej dupie niezależnie kto rządził. Nikt nie da Ci gwarancji, że jakby u steru było inne ugrupowanie byłoby lepiej. Za rządów platformy ludzie emigrowali na zachód, bo niektórzy ledwo wiązali koniec z końcem. Wielu moich znajomych, kumpli ze szkoły w tamtych latach porozjeżdżało się po Europie. PiS ma swoje za uszami tak samo jak inni. Mnie też osobiście wkur...ją, ale to wkur.. jest na takim samym poziomie jak u steru były inne ugrupowania. Każde ugrupowanie ma jakieś plusy i minusy i nigdy nie da się uzyskać zadowolenia 100 procent społeczeństwa. Gdyby platforma zadowalała większość społeczeństwa, to rządzili by do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
***** ***
10 minut temu, Aco napisał:

Gdyby platforma zadowalała większość społeczeństwa, to rządzili by do tej pory.

Nie sądzę. Mają zbyt potężnego przeciwnika z którym nie można wygrać - KK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadowolony
Miejscowy
3 minuty temu, Aco napisał:

A kiedy u nas było lepiej niż na "zachodzie"? Zawsze gospodarczo jesteśmy w czarnej dupie niezależnie kto rządził. Nikt nie da Ci gwarancji, że jakby u steru było inne ugrupowanie byłoby lepiej. Za rządów platformy ludzie emigrowali na zachód, bo niektórzy ledwo wiązali koniec z końcem. Wielu moich znajomych, kumpli ze szkoły w tamtych latach porozjeżdżało się po Europie. PiS ma swoje za uszami tak samo jak inni. Mnie też osobiście wkur...ją, ale to wkur.. jest na takim samym poziomie jak u steru były inne ugrupowania. Każde ugrupowanie ma jakieś plusy i minusy i nigdy nie da się uzyskać zadowolenia 100 procent społeczeństwa. Gdyby platforma zadowalała większość społeczeństwa, to rządzili by do tej pory.

Żaden rząd w Polsce, po 89 roku nie był zbyt dobry i nie było nigdy w Polsce tak, jak powinno być i to trzeba szczerze przyznać. 

Z tym trzeba się już pogodzić. 

Ale porównując: PiS, a rządy poprzednie, to za PiS jest najgorzej. 

 

Oczywiście, nie każdy się z tym zgodzi, ale taka jest prawda. 

 

Za PO trochę były inne czasy niż są teraz, za PiS. 

Był trochę inny rynek. Z każdym rokiem się coś w Polsce zmieniało. 

Było biednie też za PO, ale były też inne, dobre rzeczy. 

Trzeba też pamiętać, że za PO nie było takich pensji ( np. pensja minimalna była duzo nizsza niż jest teraz i tak samo inne świadczenia socjalne ). Dopiero po latach pensję trochę rosły. 

Ale niezależnie, jaki by to był rząd: czy PiS, czy PO czy jeszcze jakiś inny, to czasy byłyby takie same. 

Myślisz, że jakby PiS rządził w tych latach, jak rządziło PO, to byłoby lepiej w Polsce i nie byłoby biednie? Nie, nie byłoby wcale lepiej. 

Zresztą, PiS rządził już w Polsce przez dwa lata ( 2005-2007 ) i coś poprawił w Polsce na lepsze w tamtych latach? Oni, tak jak teraz, wyzywali się na wzajem i "żarli się" i tak jest do tej pory. 

A co Kaczyński zrobił w tamtych latach z Lepperem? On bez powodu tak targnął się na swoje życie? PiS go wykończył, a on był w porządku, jednym z niewielu politykiem w tym kraju. 

Był rolnikiem i był za rolnikami, ale nie mógł wiele zrobić, bo był atakowany przez podłego i złego Kaczyńskiego. 

Ci ludzie już wtedy się tak zachowywali. 

 

A za PiS masz lepszą sytuację? Gdyby to PO teraz rządziło, to też byłyby wyższe pensję, bo ustawowo i zgodnie z przepisami każdy rząd w kraju musi zatwierdzać wyższą pensję minimalną i wyższą stawkę minimalną. Tak samo świadczenia socjalne. 

Tylko że w czasach PO ludzie musieli pracować i zarabiać na swoje utrzymanie. Nikt nie płacił ludziom za nic i bez pracy pieniędzy, tak jak to PiS robi. 

Bo za PiS rodziny mają bez pracy po 500 zł. i inne pieniądze, a to nie na tym polega. 

Pieniądze się biorą z pracy, a nie z rozdawania. 

 

A jak ludzie są biedni, to korzystają z pomocy socjalnej i społecznej. 

 

Tak to działa. 

 

Poza tym, zarobki były i za czasów PO różne. To zależało od pracy i od umiejętności. 

Tak samo jest i teraz. 

Nikt nie płaci nikomu więcej za lekką i prostą pracę. 

 

Także, wcale tak źle za PO nie było. 

No ale zawsze byli i są tacy, którzy na wszystko narzekali, wtedy i teraz. 

 

Tacy ludzie się nie zmienili. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieprzna
24 minuty temu, Miejscowy napisał:

Także, wcale tak źle za PO nie było

Wiesz co ci się podobało za PO? Że wszyscy byli tak samo w czarnej dupie jak ty. Teraz część z niej wyszła a ty zostałeś i masz do reszty pretensje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aco
24 minuty temu, Pieprzna napisał:

Wiesz co ci się podobało za PO? Że wszyscy byli tak samo w czarnej dupie jak ty. Teraz część z niej wyszła a ty zostałeś i masz do reszty pretensje.

I tak i nie. 

Ci co mieli pomysł na biznes prosperowali dobrze nawet w tamtym czasie, co nie zmienia faktu, że obecnie ludziom żyje się lepiej, co widać po zamożnosci społeczeństwa. Kiedyś tylko nieliczni żyli ponad stan. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nafto Chłopiec
15 minut temu, Aco napisał:

I tak i nie. 

Ci co mieli pomysł na biznes prosperowali dobrze nawet w tamtym czasie, co nie zmienia faktu, że obecnie ludziom żyje się lepiej, co widać po zamożnosci społeczeństwa. Kiedyś tylko nieliczni żyli ponad stan. 

Pomysł na biznes byłby niczym bez odpowiednich wpływów i powiązań. Zarówno w tamtym czasie, jak i w obecnym nikt nie zrobi dobrego biznesu bez zgody służb i politykierów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aco
4 minuty temu, Nafto Chłopiec napisał:

Pomysł na biznes byłby niczym bez odpowiednich wpływów i powiązań. Zarówno w tamtym czasie, jak i w obecnym nikt nie zrobi dobrego biznesu bez zgody służb i politykierów. 

Niekoniecznie. Nie mówię o potężnych biznesach, bo z tymi rzeczywiście trzeba mieć tzw "układy" Chodzi o małe rodzinne biznesy typu sklep muzyczny, spożywczy.. Znam ludzi, którzy dorobili się dużych pieniędzy bez żadnego kolesiostwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aco
1 godzinę temu, ***** *** napisał:

Nie sądzę. Mają zbyt potężnego przeciwnika z którym nie można wygrać - KK.

Nie wszyscy należący do KK idą tą samą drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadowolony
Miejscowy
20 minut temu, Aco napisał:

I tak i nie. 

Ci co mieli pomysł na biznes prosperowali dobrze nawet w tamtym czasie, co nie zmienia faktu, że obecnie ludziom żyje się lepiej, co widać po zamożnosci społeczeństwa. Kiedyś tylko nieliczni żyli ponad stan. 

Ale to nie jest zasługa PiS, że teraz się żyje trochę lepiej ludziom w Polsce. 

W tamtych czasach, za PO też niektórym żyło się lepiej, bo to zależało od różnych rzeczy. 

I wtedy, i teraz niektórzy mają lepszą pracę i zarabiają lepiej. 

 

A inna rzecz to taka, że teraz są już trochę inne czasy, gdzie jest coraz więcej nowoczesności, a jeszcze 10 lat temu nie było tak w Polsce. 

Poza tym nie do końca się zgodzę, iż "teraz się zyję Polakom lepiej". 

Przy takiej inflacji, jaka jest obecnie w Polsce. Przy takich cenach, to raczej bym zaprzeczył temu. 

Bo nawet ci, co mają więcej pieniędzy, to za wszystko teraz płacą więcej. Za każdą usługę i za każdy prawie produkt, a to jest odczuwalne nawet przez tych, którzy mają więcej trochę kasy. 

Za PO były trochę inne czasy i to było 10 lat temu, a nawet i dalej. 

I nie tylko Polska była w takiej sytuacji. 

Np. Litwa jest biedniejszym krajem od Polski. Nie wspomnę o Ukrainie. 

 

Dzisiaj, niektórzy widzą ( szczególnie wyborcy PiS ), że "w Polsce się zyje lepiej, bo przyszedł rząd, który rozdaje bez pracy kasę dla wybranych grup ludzi". To jest w mojej ocenie błędne rozumowanie takich ludzi. 

Bo na każde pieniądze, na każdą złotówkę trzeba samemu zarabiać, z własną pracą, a nie dostać za darmo. 

Są ludzie, którzy nigdy od żadnego rządu nie dostali złotówki i sami na siebie zarabiają, własnym wysiłkiem. 

W Polsce, za PiS to większość tych, którzy nie dostają żadnych pieniędzy od PiS, są ciężko pracujący i płacący podatki. 

A już szczególnie ci, którzy oddają złodziejski podatek dla PiS, bo mają lepsze zarobki. 

Tacy najbardziej nie trawią rządów PiS i nigdy nie głosowali na taki rząd. 

W większości PiS był i jest popierany przez niepracujących i takich, którzy nie płacą podatków. 

No bo to tak działa, z prostej ekonomii, że trzeba jednym zabierać więcej z pracy, z opłat, żeby dać innym i to też, niepracującym. 

 

I takie są rządy PiS. 

 

Czy dla kogoś fajnie i miło jest, jeżeli ciężko na swoje pracuje i oddaje spory podatek i inne opłaty do budżetu tylko po to, żeby te środki rozdawać dla innych? 

Bo jak ja bym był pracownikiem, przedsiębiorcą i okradano by mnie z takiego podatku i opłat, to ja bym się z tym nie zgadzał. 

I rząd, który by mi zabierał taki podatek, nie miałby ode mnie ani jednego głosu i poparcia. 

 

No a za PiS też jest... nadal... ubóstwo. 

 

Tylko zależy kogo to dotyka. 

 

PiS nie rozdaje dla każdego Polaka, a Polaków w Polsce mieszka prawie 40 miliomów. 

Ilu jest takich ludzi, których nie stać na wiele rzeczy? I tak samo było za rządów PO. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadowolony
Miejscowy
7 minut temu, Aco napisał:

Niekoniecznie. Nie mówię o potężnych biznesach, bo z tymi rzeczywiście trzeba mieć tzw "układy" Chodzi o małe rodzinne biznesy typu sklep muzyczny, spożywczy.. Znam ludzi, którzy dorobili się dużych pieniędzy bez żadnego kolesiostwa.

W Polsce jest bardzo cieżko się dorobić takich pieniędzy, przy takich podatkach. 

No chyba że jest się "kombinatorem" i się unika podatków, ale to jest nieuczciwe i niezgodne z prawem. 

Podatki, zgodnie z prawem trzeba oddawać do państwa. 

To jest tylko kwestia sprawiedliwych podatków. 

 

Trudno mi uwierzyć, żeby ktoś w Polsce, z marnej pracy, z jakiegoś sklepu małego, dorobił się wielkich pieniędzy. 

To nie w Polsce. 

A i nawet w bogatszych krajach nie byłoby to takie łatwe. 

Jeżeli się pracuje przez połowę swojego życia za minimalną pensję, to jak z tego się dorobić duzych pieniędzy? Z czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadowolony
Miejscowy

Za rządów PO mieli ciężko albo lenie, którym się nigdzie pracować nie chciało ( teraz, za PiS też tak jest ), alkoholicy, którzy przepijali pieniądze, zamiast żyć normalnie i pracować, albo ci, co mieli marną pracę, za grosze. 

 

A jak ludzie są pracowici, oszczędni i potrafią odkładać jakieś kwoty pieniędzy na lokatach albo w domach, to mają jakieś pieniądze. 

Bo sama praca to też nie wszystko. Trzeba też umieć i chcieć oszczędzać i chcieć odkładać jakieś pieniądze, żeby coś było. 

Bogactwo moim zdaniem się bardziej bierze z gospodarności, z oszczędzania, z dobrego zarządzania pieniędzmi, niż z samej pracy. 

Bo można pracować, ale można też marnować pieniądze na bzdury i nic z tego nie mieć. 

Zależy od podejścia do pieniędzy. 

 

Są ludzie, którzy dzięki: oszczędzaniu i gospodarności wybudowali dom, kupili mieszkanie i samochód. 

Gdyby nie to, to by tego nigdy nie mieli. 

 

Tak było i kiedyś, i tak jest obecnie. 

 

W tej kwestii się nic nie zmieniło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aco
5 minut temu, Miejscowy napisał:

W Polsce jest bardzo cieżko się dorobić takich pieniędzy, przy takich podatkach. 

No chyba że jest się "kombinatorem" i się unika podatków, ale to jest nieuczciwe i niezgodne z prawem. 

Podatki, zgodnie z prawem trzeba oddawać do państwa. 

To jest tylko kwestia sprawiedliwych podatków. 

 

Trudno mi uwierzyć, żeby ktoś w Polsce, z marnej pracy, z jakiegoś sklepu małego, dorobił się wielkich pieniędzy. 

To nie w Polsce. 

A i nawet w bogatszych krajach nie byłoby to takie łatwe. 

Jeżeli się pracuje przez połowę swojego życia za minimalną pensję, to jak z tego się dorobić duzych pieniędzy? Z czego?

Jak się miało dobry punkt i otwarte 7 dni w tygodniu i non stop pełny sklep ludzi to interes kwitł dopóki nie zalały nas biedry, lidle itp.

 Samochód wzięty na kredyt, spłacony w dwa lata. Sklep muzyczny przynosił takie zyski, że trzeba było otworzyć kolejne trzy w kraju.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadowolony
Miejscowy
Przed chwilą, Aco napisał:

Jak się miało dobry punkt i otwarte 7 dni w tygodniu i non stop pełny sklep ludzi to interes kwitł dopóki nie zalały nas biedry, lidle itp.

 Samochód wzięty na kredyt, spłacony w dwa lata. Sklep muzyczny przynosił takie zyski, że trzeba było otworzyć kolejne trzy w kraju.

 

No tak, ale to nie jest łatwe dla każdego. 

Taki sklep też trzeba utrzymać, bo to są: podatki, opłaty za rachunki, pensję dla sprzedawców. 

Za darmo się nic nie prowadzi. 

I też zależy od konkurencji na rynku. 

 

Ja znałem człowieka, który miał dobrą firmę, bo miał firmę BHP w Szczecinie i w latach 90-tych i na początku lat 2000 miał tyle zleceń od innych, różnych firm, że nie wyrabiał ze zleceniami i nie dał rady się zająć wszystkimi zleceniami. 

Ale nie było jeszcze w jednym mieście takiej konkurencji, w tamtych latach. 

Potem już było mu trudniej ze zleceniami, jak była coraz większa konkurencja w mieście i musiał siedzieć i szukać zleceń i mało które "zlecenie" dostał. 

Już nie miał takich zarobków, jak wcześniej. A jeszcze musiał płacić pensję sekretarce i księgowej. 

Także, to zależy od tego, jaką się ma firmę i jaka jest konkurencja na rynku. 

A prawie zawsze, w firmach są: lepsze i dobre okresy z zyskami. 

Rzadko się tak zdarza, żeby zawsze było tylko dobrze i fajnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadowolony
Miejscowy
15 minut temu, Aco napisał:

Jak się miało dobry punkt i otwarte 7 dni w tygodniu i non stop pełny sklep ludzi to interes kwitł dopóki nie zalały nas biedry, lidle itp.

 Samochód wzięty na kredyt, spłacony w dwa lata. Sklep muzyczny przynosił takie zyski, że trzeba było otworzyć kolejne trzy w kraju.

 

Są oczywiście takie usługi, firmy w Polsce ( ale tak było kiedyś i tak jest teraz i tu się raczej nic nie zmieniło ), które przynosiły i przynoszą dobre zyski. 

Np. firmy pogrzebowe, bo ludzie cały czas i często umierają i jest na to zapotrzebowanie. 

Zawsze tak było i zawsze tak będzie. 

Ale też jest na takie firmy konkurencja, jak praktycznie w każdej branży. 

Mało tego, nawet właściciele takich firm potrafią sobie "świnie podkładać" i robić sobie różne złośliwości, żeby jednego albo drugiego "wygryźć z konkurencji. I to nie jest nowość, bo takie rzeczy się działy i będą się działy. 

Bo każdy chce być w branży i na rynku lepszy od drugiego i chce jak najwięcej mieć zleceń dla siebie. 

A ludzie dla dobrego zysku, niektórzy albo i większość ludzi, posuną się do różnych świństw i metod i robią to. 

Kasa zawsze będzie ludzi napędzała. A teraz, w tych czasach jest to najlepiej widoczne, jak ludzie gonią za dobrą kasą, na każdym kroku. 

Bo dawniej nie było aż takich sytuacji. 

 

No ale każdą firmę trzeba utrzymac i to są wszystko koszty. 

To są opłaty. 

 

Jakie teraz rachunki, za drogie surowce będą musieli płacić właściciele w usługach? 

 

Pytanie czy podołają finansowo, nawet przy dobrych zyskach?

Edytowano przez Miejscowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aco
22 minuty temu, Miejscowy napisał:

Za rządów PO mieli ciężko albo lenie, którym się nigdzie pracować nie chciało ( teraz, za PiS też tak jest ), alkoholicy, którzy przepijali pieniądze, zamiast żyć normalnie i pracować, albo ci, co mieli marną pracę, za grosze. 

 

A jak ludzie są pracowici, oszczędni i potrafią odkładać jakieś kwoty pieniędzy na lokatach albo w domach, to mają jakieś pieniądze. 

Bo sama praca to też nie wszystko. Trzeba też umieć i chcieć oszczędzać i chcieć odkładać jakieś pieniądze, żeby coś było. 

Bogactwo moim zdaniem się bardziej bierze z gospodarności, z oszczędzania, z dobrego zarządzania pieniędzmi, niż z samej pracy. 

Bo można pracować, ale można też marnować pieniądze na bzdury i nic z tego nie mieć. 

Zależy od podejścia do pieniędzy. 

 

Są ludzie, którzy dzięki: oszczędzaniu i gospodarności wybudowali dom, kupili mieszkanie i samochód. 

Gdyby nie to, to by tego nigdy nie mieli. 

 

Tak było i kiedyś, i tak jest obecnie. 

 

W tej kwestii się nic nie zmieniło. 

Przede wszystkim teraz żyje się "lepiej" bo jesteśmy w Unii czytaj dotacje. Kolejny punkt, to (program 500+ , trzynastki i inne nastki, wzrost najniższej pensji, niskie bezrobocie, brak rąk do pracy, co zmusza pracodawców do przystosowania się do cen na rynku, bo to rynek dyktuje warunki) Tylko ślepy by powiedział, że to wszystko zasługa PiS. Tak nie jest poza ich własną inwencją ( polityka prorodzinna, nastki i " dofinansowania, które są jakimś kuriozum jak dla mnie i wyrzucaniem pieniędzy w błoto (kolejna kiełbasa wyborcza 😤))  To co mnie wkur.. i to co uważam że zrobili dobrze, już nie chce mi się przytaczać, bo ile można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadowolony
Miejscowy

W Polsce, w obecnej sytuacji, żeby się dorobić sporej kasy na czymś, prowadząc jakąś usługę, sklep to trzeba nie płacić podatków i innych opłat. 

I całość zysków zgarniać dla siebie. Wtedy się zgodzę. Ale nie płacenie podatków i unikanie ich, to jest przestępstwo i złamanie prawa. 

Długo się raczej na tym nie zajedzie. 

Prędzej czy później sprawdzą, z Urzędu Skarbowego i "dowalą" taką karę, z odsetkami, że się ktoś by z tego nie wypłacił. 

To jest... ryzyko na własną odpowiedzialność. 

 

Trzeba być uczciwym przedsiębiorcą, usługodawcą, nie naśladować ludzi w PiS ( bo tam siedzą złodzieje i przestępcy ) i płacić uczciwie wszystkie podatki. 

 

A przy złych rządach PiS to takie podatki "dowalają", i to też tym, najlepiej zarabiającym, żeby zysk dla siebie z uczciwej pracy, jest coraz mniejszy i dla niektórych już nie jest w tym kraju opłacalny. 

 

 

Po prostu ten rząd okrada, coraz bardziej ludzi uczciwie pracujących, z dobrego zysku, że nie da się w Polsce prowadzić już, normalnie jakiejś działalności. 

 

Ten rząd nie szanował i nie szanuje ludzi uczciwie pracujących. 

 

Ten rząd, jak zaczął rządzić to powprowadzał z kilkadziesiąt podatków, a niektóre zwiększył, żeby: zabierać jak najwięcej, gdzie się tylko da. 

 

To właśnie za rządów poprzednich w Polsce było lepiej, bo ani Tusk, ani Leszek Miller nie wprowadzili takich podatków i nie podwyższyli dla pracujących. 

 

I kto mi teraz powie: "za rządów poprzednich było gorzej niż za PiS"? 

Ludzie, którzy tak twierdzą, nie mają racji i są w błędzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadowolony
Miejscowy
7 minut temu, Aco napisał:

Przede wszystkim teraz żyje się "lepiej" bo jesteśmy w Unii czytaj dotacje. Kolejny punkt, to (program 500+ , trzynastki i inne nastki, wzrost najniższej pensji, niskie bezrobocie, brak rąk do pracy, co zmusza pracodawców do przystosowania się do cen na rynku, bo to rynek dyktuje warunki) Tylko ślepy by powiedział, że to wszystko zasługa PiS. Tak nie jest poza ich własną inwencją ( polityka prorodzinna, nastki i " dofinansowania, które są jakimś kuriozum jak dla mnie i wyrzucaniem pieniędzy w błoto (kolejna kiełbasa wyborcza 😤))  To co mnie wkur.. i to co uważam że zrobili dobrze, już nie chce mi się przytaczać, bo ile można.

My jesteśmy już w Unii Europejskiej od 2004 roku, a to jest sporo lat. 

Obecnie, Polska już nie dostaje żadnych pieniędzy unijnych, bo jest to przez złe rządy PiS, które doprowadziły do tego. I polska się zaczyna cofać, zamiast iść naprzód, w Unii. 

Ale niech wyborcy za to podziękują swojemu rządowi, który jest za to wszystko odpowiedzialny. 

Od 7 lat rządzą w Polsce i doprowadzili do tego, co teraz jest. 

 

Jak można jeszcze lubić za to taki rząd? Każdy, kto ma oczy i widzi na te oczy, to wie, co się w Polsce wyrabia, za tego rządu. 

Rozdawnictwo od tego rządu wcale nie polepsza sytuacji, na dłużej. Bo to jest kosztem czegoś. 

Im prędzej wyborcy tego rządu to zrozumieją, tym będzie lepiej dla tych ludzi. 

I co z tego, że rozdają te pieniądze, jak wszystko drożeje szybciej, a bo ceny rosną szybciej na rynku, niż rodziny dostają po 500 zł. i emeryci do emerytur? Jak jest wysoka inflacja, to ona przebija i pensję minimalną, i skromne emerytury. 

 

Inflacja to jest: złodziej, który kradnie część pensji i emerytury ludziom. 

 

Każdy ekonomista o tym powie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadowolony
Miejscowy
17 minut temu, Aco napisał:

Przede wszystkim teraz żyje się "lepiej" bo jesteśmy w Unii czytaj dotacje. Kolejny punkt, to (program 500+ , trzynastki i inne nastki, wzrost najniższej pensji, niskie bezrobocie, brak rąk do pracy, co zmusza pracodawców do przystosowania się do cen na rynku, bo to rynek dyktuje warunki) Tylko ślepy by powiedział, że to wszystko zasługa PiS. Tak nie jest poza ich własną inwencją ( polityka prorodzinna, nastki i " dofinansowania, które są jakimś kuriozum jak dla mnie i wyrzucaniem pieniędzy w błoto (kolejna kiełbasa wyborcza 😤))  To co mnie wkur.. i to co uważam że zrobili dobrze, już nie chce mi się przytaczać, bo ile można.

Z bezrobociem w Polsce to jest różnie. 

Bo, niby pracy nie brakuje teraz, ale są firmy, które musiały i muszą zwalniać pracowników, bo nie dają rady finansowo. Nikt nie będzie za darmo u kogoś pracował, bo z jakiej racji. 

Dziś pracujesz gdzieś, jutro już Ciebie zwolnią i zostajesz bez pracy. 

Tak to wygląda. 

Poza tym, nie można też się dać nabierać tym draniom w PiS. 

Bo oni, niby podwyższają pensję minimalną, ale i jednocześnie od wyższej o 200 zł. pensji sobie pobierają wyższy podatek i inne składki. 

PiS to są ludzie pazerni na każde pieniądze i wszedzie wtykają swoje, brudne łapy, żeby więcej ludziom zabierać z pracy. I robią tak od 7 lat. 

Więc, ten, pracujący i pracodawca w branży musi ponosić wyższe koszty cały czas swojej działalności. 

Ile PiS zabiera ludziom z pracy, a ile ludzie dla siebie zarabiają, to PiS na tym wychodzi lepiej, a nie zwykły, uczciwy pracownik i pracodawca. 

Zaden rząd wcześniejszy w Polsce nie prowadził takich rządów. I pod tym względem, rządy wcześniejsze były od PiS dużo lepsze. 

 

Ale wiadomo, że jeden się z tym zgodzi, a drugi się z tym nie zgodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  





  • Statystyki forum

    • Tematów
      9 732
    • Postów
      263 478
  • Statystyki użytkowników

    • Użytkowników
      980
    • Najwięcej dostępnych
      13 845

    Erazma
    Najnowszy użytkownik
    Erazma
    Dołączył
  • Nowe Posty

    • Chi
    • Krzysztof
      polska juz nie wytrzymuje usa usunąc 13 grudnia z polski wiadomo co sie dzieje w polsce od 2024 roku .Opzucja jest zablokowana , a w mediach oserwatywnych wszytsiego sie dowiesz tylko tak prawidłlwo naparwia sie ustrój kazdego panstwa w ue wg prawa własnego kraju  a przywileje imunitety nie dawc lewadzkiej władzy zawsze jest nielegalniie .Trzeba zmienic a bedzie na swiecie lepiej .A propo mercosur  .Chca zatruc narody w ue żeby mnej panstwo płaciło a sami rzadzacy w brukseli jedza naturalna zywność  , a reszte narodów uurpejskicj zatruc mercosurem.Co za interes niehumanitarny  nieludzki biurokracja falszywa brukselska le
    • Chi
    • Chi
    • Chi
    • Chi
    • Chi
    • Astafakasta
      chemia medyczna to jest takie gówno, że wolałbym być skazany na branie narkotyków i krótsze życie przez to
    • Astafakasta
      Każdy w Internecie brzmi jak wyrocznia. Łatwo takiemu człowiekowi uwierzyć, gdy się szuka prawdy. Najchętniej bym ich jednak spalił w jednym kontenerze na małym ogniu. Nie ma tutaj miejsca na: może, chyba, raczej. Mówią tylko: tak jest, bo ja tak twierdzę. A człowiek się męczy latami przez te ich stwierdzenia. Dobrze, że nie mam już nic wspólnego z takimi i ich ludźmi. 
    • Chi
    • Chi
    • Chi
    • LadyTiger
      Ano właśnie, tak to jest z tymi emocjami, ale nie możesz im wejść na głowę, mając taki potencjał w Twojej sytuacji (widziałam Twoje ryciny).  Jestem niewiele młodsza od Ciebie, nie rób z nas emerytów, którym życie przeleciało przed oczami Polecam też z autopsji na social mediach szukać konkretnych informacji, a nie obserwować cudzych profili i się porównywać - to normalne, że ludzie tam koloryzują i pokazują tylko to, co najlepsze.  
    • Astafakasta
      Właśnie robię kurs grafika komputerowego, w niedzielę ma się zacząć i trwać 10 miesięcy, potem jak by wyszło to planuję studia w tym kierunku, gdyby się udało utrzymać w pracy. Dziś jestem na etapie rzucania palenia. Ćwiczę sporo hantlami, to nawet lubię. Uczę się angielskiego. Rysuję prawie co dzień martwe natury. Czytam też co nieco o sztuce. Ale w tym wszystkim jest taki haczyk, bo uważam, że moje dzialania w obrębie grafiki, rysunku czy czytania o sztuce są wymuszone. Boję się że to będzie mnie męczyło w pracy.
    • LadyTiger
      Nie musisz jej pomagać. Ja bym na Twoim miejscu (choć wiesz, nie potrafię się postawić w Twojej sytuacji, ale ja też swoje przeżyłam) nagrywała po kryjomu wszystko.  Moim zdaniem powinieneś zrobić to, co możesz zrobić i co postawi Cię choć trochę w innej pozycji,  czyli zacząć zarabiać.   
    • KapitanJackSparrow
      😁
    • Astafakasta
      Sami pojechali na wakacje, a dla mnie samotność. W chuju mam takich ludzi. Mam nadzieję, że im się też krzywda stanie i umrą z wielkim zawodem życiowym, że to już. 
    • Astafakasta
      Dopóki nie dotknie to zwykłego człowieka ludzie będą olewać te eksperymenty na ludziach robione przez uczciwych lekarzy, powiedzą: to patologia, należało mu się. 
    • Nomada
      No i już za chwilę lato ;  )   Arbuz świetnie nawadnia więc na letnie upały idealny     Arbuz to jeden z najbardziej soczystych i odświeżających owoców, szczególnie popularny w okresie letnim. Jego lekka, słodka konsystencja i wysoka zawartość wody sprawiają, że jest idealnym wyborem na ciepłe dni. Jednak poza swoim orzeźwiającym smakiem, arbuz kryje w sobie bogactwo wartości odżywczych oraz korzyści zdrowotnych. Warto przyjrzeć się, jakie dokładnie składniki odżywcze oferuje ten owoc oraz w jaki sposób może wpłynąć na zdrowie i samopoczucie. Poniższy artykuł omówi zarówno właściwości arbuza, jak i jego pozytywny wpływ na zdrowie. Arbuz - owoc czy warzywo? Poznaj klasyfikację tego soczystego smakołyka Botanicznie rzecz biorąc, arbuz jest owocem, jednak jego pochodzenie i sposób uprawy często sprawiają, że bywa mylony z warzywami. Należy on do rodziny dyniowatych (Cucurbitaceae), do której należą również ogórki, dynie czy melony. Z punktu widzenia kuchni, arbuz jest zazwyczaj spożywany jako owoc, ze względu na swoją słodycz i soczystość. Arbuz to jagoda – roślina, której owoc ma mięsiste wnętrze oraz zewnętrzną, twardą skórkę, co dodatkowo może sugerować jego warzywny charakter. Niemniej jednak, ze względu na swoje właściwości i sposób konsumpcji, w codziennym użyciu arbuz klasyfikowany jest jako owoc. Wartości odżywcze arbuza: Odkryj, jakie składniki odżywcze zawiera Arbuz jest owocem niskokalorycznym, ponieważ aż 90% jego masy stanowi woda. To sprawia, że jest doskonałym wyborem dla osób, które dbają o kaloryczność swojej diety, ale nie chcą rezygnować z orzeźwiających i smacznych owoców. W 100 gramach arbuza znajduje się zaledwie 30 kcal. Pomimo niskiej kaloryczności, arbuz jest bogaty w witaminy i minerały, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Arbuz zawiera m.in.: Witaminę C, która jest silnym antyoksydantem i wspiera układ odpornościowy; Witaminę A w postaci beta-karotenu, który wpływa na zdrowie oczu i wspomaga procesy regeneracyjne skóry; Witaminę B6, która bierze udział w metabolizmie aminokwasów i wspiera układ nerwowy; Likopen, który jest związkiem o silnym działaniu antyoksydacyjnym, znanym z ochrony przed wolnymi rodnikami oraz wspierającym zdrowie serca. Arbuz dostarcza również niewielkich ilości magnezu, potasu i miedzi, które pomagają w regulacji ciśnienia krwi, wspierają funkcje mięśniowe oraz przyczyniają się do ogólnej równowagi elektrolitowej organizmu. Arbuz - właściwości zdrowotne i korzyści dla organizmu Arbuz posiada szereg właściwości zdrowotnych, które czynią go wartościowym dodatkiem do codziennej diety. Przede wszystkim jego wysoka zawartość wody sprawia, że jest doskonałym środkiem nawadniającym. Spożywanie arbuza może wspomóc utrzymanie odpowiedniego poziomu płynów w organizmie, co jest ważne dla prawidłowego funkcjonowania układu krążenia oraz procesów metabolicznych. Arbuz zawiera likopen, który jest silnym antyoksydantem i ma udowodnione działanie ochronne przed stresem oksydacyjnym. Związek ten odgrywa ważną rolę w ochronie komórek przed uszkodzeniami, zmniejszając ryzyko rozwoju chorób sercowo-naczyniowych oraz niektórych nowotworów, zwłaszcza raka prostaty. Spożywanie arbuza może również wspomagać zdrowie skóry – wysoka zawartość beta-karotenu oraz witaminy C sprzyja regeneracji komórek skóry, poprawiając jej elastyczność i kondycję. Czy arbuz jest zdrowy? Poznaj jego pozytywny wpływ na zdrowie Arbuz jest owocem, który można uznać za niezwykle zdrowy, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego właściwości nawadniające oraz niską kaloryczność. Jego regularne spożywanie może wspomóc utrzymanie zdrowia serca, dzięki obecności potasu, który reguluje ciśnienie krwi, oraz likopenu, który chroni naczynia krwionośne przed uszkodzeniami. Dodatkowo, arbuz może wspomagać trawienie dzięki zawartości błonnika pokarmowego, choć w stosunkowo małych ilościach. Jest to owoc, który może stanowić część diety odchudzającej, ponieważ daje uczucie sytości bez nadmiernego obciążania kalorycznego. Witaminy w arbuzie - znajdź naturalne wsparcie dla zdrowia w tym owocu Arbuz jest bogaty w witaminy i minerały, które wspierają różnorodne funkcje organizmu. Najważniejsze z nich to: Witamina C – pełni funkcję silnego antyoksydantu, wspomaga gojenie ran oraz wzmacnia układ odpornościowy. Witamina A – wspiera zdrowie oczu, wspomaga regenerację skóry i korzystnie wpływa na układ odpornościowy. Witamina B6 – uczestniczy w metabolizmie białek, wpływa na zdrowie układu nerwowego i pomaga regulować poziom glukozy we krwi.
    • Nomada
      Bolało mnie kolano ale kiedy okazało się, że ugotowałam moje ulubione buty to zapomniałam o kolanie😴
    • Nomada
      A to by się zgadzało, kawał cholery ze mnie ;  )
    • KapitanJackSparrow
      Uwielbiam tej, zawsze gdy jestem w Kalabrii zamawiam sobie podwójną porcję 😎
    • Astafakasta
      Jeśli ktoś pracuje w służbie zdrowia to ja nie uznaję, że to jest normalny człowiek i nie wpuszczę do siebie, będę izolowal. Odcinam się od tego typu ludzi za krzywdę, której na mnie dokonali. Jedynie sprzataczkom wybaczam. Reszta personelu to takie same dranstwo jak ci wszyscy wszystkowiedzacy lekarze i nie ma znaczenia, czy pracują w osrodkach zdrowia mniejszych czy wiekszych. Na internistke też mam wywalone. Nigdy nikomu krzywdy nie zrobilem gdy nie bylem pod wpływem leków. Zawsze bylem spokojnym, izolujacym się kolesiem jakich wielu. Autorytet lekarski to jest coś nie do podważenia. 
    • Astafakasta
      Dzięki.  Kłóciłem się z nimi, bo nie chciałem brać dodatkowej chemii, która mnie tylko gorzej otumaniala, a już i tak byłem zblazowany bardzo mocno po 9 letnim okresie brania narkotyków, z czego sam wyszedłem. Po lekach czułem się tak jakby mnie ktoś mocno kopał w głowę. Po każdej kłótni lądowałem bez mojej zgody w szpitalu psychiatrycznym i tak znowu szpryca na wejście z haloperidolu, bo "pacjent agresywny" według zeznań mojej matki i tylko jej się sluchali, mnie nikt o nic nie pytal. Miano mnie po prostu spacyfikować. Tych wizyt kuracji w izolacji okolo trzymiesiecznej na raz mam ponad 20 w ciagu tych 20 lat. Czuję się przemęczony postawą społeczeństwa wobec mnie. Zupełnie nie ufam już ludziom. Nienawidzę matki, a jeszcze muszę jej pomagać. Ludzie się tylko izoluja ode mnie na samą wzmiankę, że jestem na rencie. I bądź tu normalny. 
    • LadyTiger
      To, że mają wywalone na Twój punkt widzenia mnie nie dziwi - też mam toksyczną rodzinę Maja wywalone, że u nich siedzisz, nic nie robisz, odpier.... Ci coraz mocniej i to się nie zamierza skończyć? W to mi trudniej uwierzyć To tak jak piszę: prawnicy, alternatywni lekarze, specjalista od takich spraw na facebooku? Nie wiem. Dobrze, że o tym piszesz i  mówisz, może załóż vloga? Podcast? żeby o tym mówić światu? Nie mam pojęcia, czy to forum to akurat adekwatne miejsce, ale kto wie. 🤨
  • Najnowsze Tematy

Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...