Skocz do zawartości


Zaloguj się, aby obserwować  
george

Dla niedowiarków.

Polecane posty

george

Szokujące nagrania monitoringu z kostnicy szpitalnej do których oglądania trzeba odwagi.

 https://www.youtube.com/watch?v=N4nApkx_Xnw

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


guardian

Historia objawienia w Bra

29 grudnia 1336 roku mieszkanka Bra, młoda mężatka Egidia Mathis, będąca w zaawansowanej ciąży w drodze powrotnej do domu zatrzymała się przed figurą Matki Bożej, żeby pokłonić się Madonnie. Ścieżka była zaśnieżona, dookoła przykryte śniegiem zarośla; nagle zza krzaków wyskoczyli dwaj żołnierze i rzucili się na Egidię. Przerażona podbiegłą do przydrożnej figury Matki Bożej chwytając ją za rękę i błagając o ratunek z opresji.
W tym samym momencie pojawia się na ratunek świetlista postać Madonny , a oślepieni jasnością żołnierze w przerażeniu uciekają. Kobieta upada na ziemię i w wyniku wstrząsu wydaje na świat dziecko. Przy porodzie towarzyszy jej Przenajświętsza Matka, po czym znika. Egidia dochodzi do siebie, owija w szal niemowlę i z trudem dochodzi do domu. Na wieść o tym, co się wydarzyło, mieszkańcy wioski pośpieszyli do miejsca zdarzenia. Ogromne było ich zdziwienie, gdy zobaczyli, że pomimo mrozu i śniegu drzewa dzikich śliwek w miejscu figury Najświętszej Maryi Panny były pokryte białym kwieciem.
Od tego czasu niezwykłe kwitnienie dzikich śliw zimą w miejscu objawienia Matki Bożej powtarza się co roku (z wyjątkiem lat 1913 i 1938).

Cud zimowego kwitnienia śliwek zagadką dla naukowców
Zjawisko to jest badane przez naukowców z Uniwersytetu Turyńskiego już od końca XVI wieku. Botanicy stwierdzili, że drzewa rosnące w miejscu objawienia w Bra toprunus spinosa. Są to bardzo popularne w regionie Piemontu dzikie śliwki o kolczastych gałęziach, które tworzą przydrożne zarośla w dolinach i na pagórkach; zwykle kwitną raz w roku w marcu lub kwietniu. Zadziwiający wyjątek stanowi tylko grupa kilkunastu drzew tej samej odmiany, które rosną przy sanktuarium.
Badania naukowe wykazały, że gleba przy sanktuarium w Bra, na której rosną drzewa prunus spinosa i niczym szczególnym się nie wyróżnia: jest taka, jaka najczęściej występuje w tamtym regionie. Nie stwierdzono również żądnych oddziaływań geofizycznych, elektromagnetycznych czy klimatycznych, które mogłyby spowodować kwitnięcie drzew w grudniu. Naukowcy do tej pory nie wyjaśnili kwitnienia w mroźnym grudniu drzew dzikiej śliwy.

W miejscu objawienia Matki Bożej wybudowano małą kapliczkę. W 1626 roku powstało sanktuarium Matki Bożej Kwiatów. Wielu pielgrzymów przybywało, by złożyć hołd i podziękowania Najświętszej Matce. Wielu zostało uzdrowionych z różnych chorób, wielu się nawróciło.

Matka Boża poprzez swoje objawienia wzywa ludzi do Boga. Prowadzi każdego człowieka do swojego Syna Jezusa Chrystusa. Bo tylko w Nim jest zbawienie.
Maryja jest Matką wszystkich ludzi, która troszczy się o życie wieczne każdego z nas; jest Pośredniczką wszystkich łask, a więc przez Nią dochodzimy do Chrystusa, przez Nią Jezus Chrystus dokonuje uzdrowień, przez Nią przybywający do miejsca uzdrowień pielgrzymi nawracają się. „Który Cię o Panno w niebie ukoronował” — Maryja jest Królową i jako Królowa wypełnia ważną misję Bożą wśród ludzi.

ADDRESS & CONTACT
OUR ADDRESS
Viale Madonna dei Fiori, 93, 12042 Bra CN, Włochy

TELEPHONE
+39 0172 412046

EMAIL
madonnadeifiori@gmail.com

WEB
http://www.santuariomadonnadeifioribra.com/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...