MajaL Napisano 25 Maja 2018 SKŁADNIKI: * margaryna – 125 g * mleko – 250 ml * mąka pszenna – 1 szklanka * cukier – 1 szklanka * jajko – 1 szt * soda – 1 łyżeczka * cynamon – 1 łyżeczka * kakao – 2 łyżki * dżem z owoców leśnych ( nie może być jasny ) – 4 łyżki SPOSÓB PRZYRZĄDZENIA : Margarynę roztapiamy , studzimy. Do miski wsypujemy przesianą mąkę. Dodajemy cukier , sodę , cynamon , kakao. Wlewamy mleko , dodajemy jajko i dżem. Wlewamy roztopioną margarynę i wszystko razem dokładnie! mieszamy ( absolutnie nie trzeba tu używać miksera ). Przekładamy do natłuszczonej formy keksowej. Wkładamy do nagrzanego na 180C piekarnika na 40 minut. Po ostudzeniu posypujemy cukrem pudrem. Smacznego! Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach