Skocz do zawartości


Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Ślimaki

Polecane posty

Gość

Wprawdzie te obrzydliwstwa jeszcze śpią ale przecież kiedyś się obudzą i ruszą na żer.

W poszukiwaniu sposobu na ślimaki innego niż trujące proszki- te odpadają, bo obawiam się, że Hau też by je jadł- znalazłam sposób z miedzią. Obręczami z miedzi otacza się doniczki. Ślimaczy śluz (fuj) w połączeniu z miedzią się nie lubi i slimaczysko tej przeszkody nie pokona. Ale że miedź tania nie jest, a potrzebuję jakieś 30 m to znalazłam taśmę  pokrytą miedzią. 

Moje pytanie - czy jest tu może jakiś ogrodnik ( ewentualnie jego chlebodawcy) który by ten sposób wypróbował i wiedział, czy działa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Layne

Ślimaki są spoko. Zostaw je.

images?q=tbn:ANd9GcSFuS3wjvMtjnsd1rpf5CI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
la primavera

Takie kredką rysowane to też mi się podobają.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacenty

Ślimaki wyganiać-takie miłe zwierzątka - jakoś nieekologicznie

 

:bicz:

Na patelni rozpuszczamy masło, dodajemy posiekany czosnek i cebulkę, i podsmażamy wraz ze ślimakami, dodajemy sól , pieprz dla smaku oraz natkę pietruszki; całość na małym ogniu dusimy pod przykryciem przez 10 min.

Podajemy na ciepło z białym pieczywem.Smaczna, lekka i zdrowa potrawa z mięsa ślimaków.

  • Ha Ha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Layne

Przed zimą miałem wiele włamań. Nie wiem którędy, ale jakoś wchodziły mi do domu ślimaki. Podejrzewam, że przez kanalizację lub coś w tym stylu. Nie przeszkadzają mi w ogóle te stworzenia. laPrimavera jadłaś kiedyś ślimaki? Te z przepisu Jacka muszą być pycha... :]

.

1309265305_by_dobrybill_500.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dionizy

Jest taki gatunek kaczek sprowadzony zdaje sie z Butanu który żywi sie tylko ślimakami. Tymi bez skorupy też W moich okolicach jest jeden gospodarz który je posiada i prowadzi hodowlę ale trzeba poczekać w kolejce poniewaz idzie to bardzo powoli i jest chyba trochę kłopotliwe Mam zamówione tylko nie wiem kiedy dostanę. W Twoim przypadku nie wiem jakby na nie zareagował pies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
la primavera
9 godzin temu, Jacekz napisał:

.Smaczna, lekka i zdrowa potrawa z mięsa ślimaków.

Rozumiem, że zjedzenie wroga jest pomysłem na pozbycie się go ale jednak nie spróbuję.

9 godzin temu, Layne napisał:

Nie przeszkadzają mi w ogóle te stworzenia.

To może przyjmiesz też moje? W sezonie po sto dziennie?

13 minut temu, Dionizy napisał:

Jest taki gatunek kaczek sprowadzony zdaje sie z Butanu który żywi sie tylko ślimakami

Słyszałam o tych kaczkach. Daj znać, jak już będziesz je miał czy działają jako naturalna broń przeciwślimakowa. Kaczki zostawiają po sobie te...hmm... odchody... gdzieś ogrodzone mogłyby być, ale tak luzem po trawniku chodzących to nie chcę. 

Pies prawdopodobnie by je zamęczył. Dla niego byłaby to zabawa- dla nich jak w bajce ,,nam chodzi o życie".

Poprzedni mój pieseczek gdy kury od sąsiada przychodziły w odwiedziny to łapał je i lizał. Żadnej na śmierć nie zalizał ale czemu tak robił to nie wiem.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dionizy

Jeśli jest dostęp do taniej wody to te łącze kupki nie są większym problemem bo wystarczy raz czy dwa razy dziennie trochę splukac. Ja mam w ziemi zbiornik po byłym szambie około 25000 litrów i wpierw do niegob rynny z deszczówkę zamontowany hydrofor i zasadniczobwoda bez ograniczeń za darmo. No powiedzmy tyle co za prąd do pompy a to nie wychodzi zbyt wiele. Jak już u mnie będą kwakac to powiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
la primavera
7 minut temu, Dionizy napisał:

zasadniczobwoda bez ograniczeń za darmo

A  to teraz rozumiem dlaczego skąd to beztroskie lanie wody w ,,pod wspólnym dachem"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dionizy
1 godzinę temu, la primavera napisał:

A  to teraz rozumiem dlaczego skąd to beztroskie lanie wody w ,,pod wspólnym dachem"

 

Tak to odbierasz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
la primavera

Czy odbieram to jako marnotrawienie wody? Ależ skąd. 

Odbieram tak jak wszystkie Twoje opowiadania- bardzo dobrze. Lubię je czytać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Layne

Ja dalej jestem za ślimakami

1329296348_by_kociarek_500.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
la primavera

Za? Ślimaka nie prześcignąć to musi być wyczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Layne
2 godziny temu, la primavera napisał:

Za? Ślimaka nie prześcignąć to musi być wyczyn.

Ha! ÷D

U mnie są jakieś szybsze. Skutki GMO...

images?q=tbn:ANd9GcTinYcLPL2nXPiXE8qDXq_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  





Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...