Skocz do zawartości
  • Niebo
  • Borówka
  • Szary
  • Porzeczka
  • Arbuz
  • Truskawka
  • Pomarańcz
  • Banan
  • Jabłko
  • Szmaragd
  • Czekolada
  • Węgiel


Zaloguj się, aby obserwować  
balance

Telewizja obecnie jest zalana amerykańskimi filmami

Polecane posty

balance

Polski przemysł filmowy, muzyczny i sportowy
Telewizja obecnie jest zalana amerykańskimi filmami, muzyką i sportem, przez co nasze klepią biedą. Czy jakaś partia w ogole dostrzega te problemy? Wiem że Kukiz razem z posłem Lirojem chcieli pare lat temu wprowadzić w życie prawo nakazujące minimum 50% polskiej muzyki w tv i radio. Ale co sie z tym projektem stało - nie wiem.
Dla mnie stopień zniewolenia Polski poprzez wszechobecną amerykanizację jest nie do zaakceptowania i te kwestie są dla mnie wyznacznikiem na kogo będę głosował. Jest to dla mnie ważniejsze niż cokolwiek innego w postulatach partii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


SteelRat

Dziwne, że jakoś w tamtejszych krajach nie ma takich wymogów i wszystko działa jak należy?

 

O ile w przypadku TVP mogę zrozumieć takie stanowisko, o tyle prywatne stacje puszczają po prostu to, co na największą oglądalność - bo ich jedynym celem jest branie kasy za reklamy. A skoro tak, to jest co jest dlatego, że ludzie po prostu to chcą oglądać i słuchać.

 

Chcesz walczyć ze zniewoleniem nakładając na kolejną grupę Polaków kolejne nakazy ograniczające im wolność? Cudowny pomysł.

 

Czemu amerykańskie filmy są tak popularne? Bo są ładne. A czemu są ładne? Bo są wysokobudżetowe. I tylko dlatego, bo treść nie jest zwykle wysokich lotów. Ale ludzie nie chcą ambitnych treści, chcą ładnie opakowane byle co - i to właśnie kupują idąc do kina. Na podstawie tego, jaki film miał największą oglądalność w kinach, telewizje prywatne zakładają, że ten sam film będzie miał sporą w TV - więc kupują prawa do niego i emitują, przeplatając reklamami.

 

A dlaczego Polacy nie mogą zrobić wysokobudżetowego, ładnego filmu? Mogą, ale kto to będzie oglądać? No, kto? 40 milionów Polaków vs 527 milionów anglofonów z domu (kraje prawie w 100% pierwszego świata, gdzie wyjście do kina z rodziną to koszt pół godziny pracy, a nie dniówki) + jakiś miliard korzystający z angielskiego jako drugiego języka. Polski film wysokobudżetowy się po prostu nie zwróci. I tyle. Nie mówiąc o zarobku.

 

To nie jest żaden spisek. To po prostu kasa. I fakt, że angielski jest do tego stopnia współczesnym lingua franca, że obaj mamy nicki anglojęzyczne.

Edytowano przez SteelRat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisi

Autor tematu zawsze może oglądać TVP lub TV Trwam. Ponoć tam amerykanizacji nie ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
  Dnia 23.07.2019 o 14:11, Sisi napisał:

Autor tematu zawsze może oglądać TVP lub TV Trwam. Ponoć tam amerykanizacji nie ma ?

Ja oglądam i nie narzekam, na TVP jeden wielki kabaret, a na drugiej wspomnianej stacji nie wiem czy nie większy, a że lubię się pośmiać, to do tego dorzucam 24h nasłuchiwania pewnego radia :D

A tak poważniej, to oczywiście w/w stacje są też dla ludzi, ale ja sam nie wiem ile czasu bym wytrzymał słuchając i oglądając te kanały, nie chce się zakładać, ale pewnie najpóźniej na 3 dzień bym wyskoczył z okna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisi
  Dnia 23.07.2019 o 16:21, BrakLoginu napisał:

 na TVP jeden wielki kabaret, a na drugiej wspomnianej stacji nie wiem czy nie większy, a że lubię się pośmiać, to do tego dorzucam 24h nasłuchiwania pewnego radia :D

Mnie też to śmieszy, ale mój teść mawia, że słucha i ogląda, bo wroga trzeba poznać . Chociaż nie jestem pewna, czy to czasem nie jest przyjaciel??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacenty

Szkoda tej biednej TVP-tak zejść na psy..ech- a ciekawe jak w przyszłości (o ile w ogóle taka lepsza nastąpi) to czy ci dziennikarze gdzieś za szerzenie kłamstw i nienawiści znajdą pracę..

A co do tematu i zalania wszystkich telewizji amerykańskim badziewiem to oczywiście,kto chce niech ogląda..prawa rynku popyt/podaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
  Dnia 23.07.2019 o 18:10, Sisi napisał:

Mnie też to śmieszy, ale mój teść mawia, że słucha i ogląda, bo wroga trzeba poznać . Chociaż nie jestem pewna, czy to czasem nie jest przyjaciel??

Jeśli wróg jednak okaże się przyjacielem, to z teściem ślubu nie brałaś, a w razie czego zawsze możesz męża wymienić na nowszy model, to i przy okazji teścia zmienisz :P 

  Dnia 23.07.2019 o 18:37, Jacekz napisał:

a ciekawe jak w przyszłości (o ile w ogóle taka lepsza nastąpi) to czy ci dziennikarze gdzieś za szerzenie kłamstw i nienawiści znajdą pracę..

Też nie raz się nad tym zastanawiałem i dla mnie jest to wątpliwe, dla nich to już będzie zawodowa emerytura, bo różnie można mówić o poprzednikach, ale takiej propagandy i takich pasków informacyjnych, to poprzednicy nie odwalali. To się nazywa rzetelność dziennikarska TVPiS :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisi
  Dnia 23.07.2019 o 19:00, BrakLoginu napisał:

Jeśli wróg jednak okaże się przyjacielem, to z teściem ślubu nie brałaś, a w razie czego zawsze możesz męża wymienić na nowszy model, to i przy okazji teścia zmienisz :P 

Podchodzę do tego podobnie, jak Ty. Mam ubaw po pachy. Zatem jak zmienić to raczej kanał :D

Obiektywnie oceniając - nie każdy amerykański film jest wart obejrzenia.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zerojeden

Filmy amerykańskie są lepsze niż polskie, ale w telewizji pokazują w kółko Macieju te same. Mam wrażenie, że w ciągu roku emitują filmy kilkakrotnie. Jak nie na jednym kanale to drugim, dziesiątym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  





  • Statystyki forum

    • Tematów
      9 520
    • Postów
      249 080
  • Statystyki użytkowników

    • Użytkowników
      808
    • Najwięcej dostępnych
      8 477

    zyebanna
    Najnowszy użytkownik
    zyebanna
    Dołączył
  • Nowe Posty

    • Monika
    • Monika
    • Monika
    • Nomada
      Coś mnie wzięło, przeżuło i wypluło. 
    • Celestia
      Historię piosenki Final Rescue Attempt usłyszałam wczoraj późnym wieczorem w radiowej trójce.  Susie miała dość udręk,odeszła ,co jednak Jej nie uszczęśliwiło  ani nie dało oczekiwanego spokoju. Wróciła do męża  i to sprawiło,że Nick postanowil dla Niej zmienić się, pójść na odwyk ,ratować związek. Udało się.Są ze sobą do dziś. Los okrutnie ich doświadczył odbierając syna;15-letni Arthur, spadł z klifu i zmarł w wyniku obrażeń.    
    • Celestia
      Tydzień temu wróciłam z urlopu i jak to na wyjazdach, poznałam kilka osób. Podejrzewam siebie o podobną minę, jaką zaprezentowałeś powyżej 😀kiedy padały propozycje żeby się wymienić numerami telefonów. Jeszcze wprawdzie  są sygnały na WhatsAppie ale z dnia na dzień coraz słabsze , bardziej to takie wiadomości grzecznościowe. Nie sądzę żeby te znajomości przetrwały.  Co innego znajomości szkolne i podwórkowe które trwają nadal. Dlaczego tak jest? Czy trzeba z kimś zjeść beczkę soli? Czy wystarczy nadawać na podobnych falach? 
    • Celestia
      No proszę, a ja znałam tylko to wykonanie       
    • Celestia
      Z pewnością zrozumiałeś 🙂   „Życie wyniosło mnie ponad planety i gwiazdy Tylko dzięki tobie mogłem dotrzeć tak daleko…”   śpiewa Michael Jackson  w piosence (I Can't Make It) Another Day. Tekst napisał Lenny Kravitz a twórcą projektu był Dave Grohl,.Michael zaproponował Grohlowi, by ten dograł swoją partię perkusji do utworu, On w odpowiedzi na to zaszył się w studio i stworzył swoją część. Muzyk przesłał ją następnie Kravitzowi, który nie krył zachwytu tym, co dostał.Dave! Grohl zarzeka się jednak, że to nie jego grę słychać w tej kompozycji i nie wie, kto odpowiada za nagraną partię.Skromniś nie przyznaje się do  tego, że jest częścią genialnego Trio.
    • KapitanJackSparrow
      Aa twoje wszystkie wiersze były chujowe 🤣
    • MamaMai
      Po tym sioforze nie czuje się dobrze, mam przelewanie w żołądku i takie napięcia/ skurcze w jamie brzusznej. Narazie żadnego dobroczynnego działania nie widzę, choć może to jeszcze za mało czasu, żeby to stwierdzić bo biorę go od soboty, 1 tabletka dziennie. Zwżę się w niedzielę i dam znać czy chociaż waga poszła w dół, bo dawno się już nie ważyłam. Niemniej po ciuchach nie widzę żeby były zmiany. A u Was co tam, czemu tu taka cisza????
    • Monika
      A to dlaczego?🤔😉
    • Monika
    • Monika
      Środa🤗        
    • Monika
      Tak, bo nawet nie jesteś ciekawy jakiej....☹️     i nie pytaj!!!!!!
    • marchewka I koks
      Bo wpadla na to, ze do tej pory nie udalo Ci sie doczepic szpilek do kaloszy? Onuce sie wtedy na stopkach zle  ukladaja? Milego dnia 
    • Donner43
      Czarno-białe obrazy to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Dodają elegancji i wyrafinowania każdemu wnętrzu, tworząc wyjątkową atmosferę w pokoju. W <reklama> znajdziesz ogromny wybór czarno-białych obrazów, które będą doskonałym akcentem w Twoim domu. Od stylowych abstrakcji po fascynujące obrazy zwierząt i przyrody — każdy znajdzie coś dla siebie. Czarno-białe wydanie sprawia, że obrazy pasują do każdego wnętrza, dodając mu głębi i stylu. Niezależnie od tego, czy chcesz odświeżyć ścianę w salonie, czy dodać wyrazistości sypialni — te obrazy będą odpowiednie do każdego pomieszczenia. Zapoznaj się z pełną ofertą i wybierz idealny wzór do swojego domu na <reklama>.
    • Gość w kość
      najpierw poczułem oburzenie😡 ale później zrozumiałem przekaz, chyba🤨   zgadzam się, wciąż jestem senny,   coś niebieskiego, pierwotnie napisany na potrzeby rock opery Lifehouse, która nigdy nie została ukończona, w rezultacie Pete Townshend umieścił ten i inne materiały na albumach The Who,
    • Celestia
      Fan to też w pewnym stopniu znawca więc może Cię nie zaskoczę tym utworem,sama kiedyś przeżyłam wielkie zdziwienie będąc pewną,że to utwór Johnny'ego Casha. „Trent Reznor był początkowo sceptycznie nastawiony do idei coveru Johnny'ego Casha, nawet nie chciał go przesłuchać. Kiedy jednak odsłuchał, był zachwycony i przejęty, jak innego znaczenia nabrała jego piosenka w ustach Casha. Nawet zadzwonił by  mu pogratulować.  
    • Celestia
      To dobrze bo repertuar Beatlesów jest jednak ograniczony 😉 😂 świetne kolory ;czerwony wpływa na organizm pobudzająco,,charakteryzuje potrzebę aktywności emocjonalnej i fizycznej, z kolei uspokajający niebieski pomaga w nawiązywaniu nowych kontaktów, wzbudza zaufanie i szacunek
    • KapitanJackSparrow
      Jesteś bardziej skomplikowana niż myślałem 😁
    • Gość w kość
      przede wszystkim fan muzyki! kurde, nie! krucho u mnie z t-shirtami, przymierzałem się kiedyś do koszulki supermana, wydawała mi się adekwatna...😜   ta Boyd ewidentnie miała fanów🤔 poszperałem i znalazłem więcej poświęconych jej osobie utworów,   Clapton napisał piosenkę "Wonderful Tonight" dla swojej ówczesnej dziewczyny Pattie Boyd, czekając, aż będzie gotowa do wyjścia na przyjęcie u Paula i Lindy McCartneyów,  
    • Nomada
      Tu nie ma się nad czym zastanawiać, włóż sukienkę, pończochy, szpilki. Umaluj usta i rzęsy i wyjdź na miasto. Twoja stanowczość się odezwie. Tylko najpierw musisz się upewnić czy chcesz zdjąć swoje buty. Ale to już chyba inna para kaloszy ; ) ucieeekam
    • Nomada
      Dziękuję, był dziwnie dziwny. Ale już mamy wtorek
    • Celestia
      „Najdroższa L., piszę do ciebie ten list, by poznać twoje uczucia w dobrze nam obojgu znanej kwestii. Chcę cię zapytać, czy nadal kochasz swojego męża? Wiem, że te wszystkie pytania są bardzo bezczelne, ale jeśli w twoim sercu tli się nadal jakieś uczucie do mnie, musisz dać mi znać" — Clapton napisał do Boyd. Jak kulturalnie to rozegrał     Clapton napisał dla Boyd utwór "Layla".(Inspiracją do powstania tego utworu był klasyczny perski poemat Lajla i Madżnun, opowiadający o młodym człowieku, który z powodu swojej miłości do pięknej Lajli zyskał przydomek szaleńca) Tego samego dnia, gdy zaprezentował ukochanej piosenkę, na przyjęciu wyznał przyjacielowi, że żywi uczucia do jego żony. Długo czekał na rozpad małżeństwa.    Tych troje pozostało jednak bliskimi przyjaciółmi, a Harrison nazywał Claptona nawet swoim "mężem"😀
    • Celestia
      Czyżby fan? A masz chociaż koszulkę z  nadrukiem The Beatles?😉  
  • Najnowsze Tematy

Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...