Skocz do zawartości


Zaloguj się, aby obserwować  
BrakLoginu

Tarcza Antykryzysowa - zbiór rozwiązań rządu

Polecane posty

Wesoły
BrakLoginu

Mateusz Morawiecki w środę na konferencji prasowej zapowiedział pakiet pomocowy dla Polaków. Tarcza Antykryzysowa ma złagodzić skutki gospodarcze wywołane przez epidemię koronawirusa SARS-CoV-2.

Wartość pakietu, który ma pomóc Polkom i Polakom, szacuje się na ponad 200 miliardów złotych.

Władza podzieliła Tarczę Antykryzysową na pięć filarów:

  • I filar: bezpieczeństwo pracowników
  • II filar: finansowanie przedsiębiorstw
  • III filar: ochrona zdrowia
  • IV filar: wzmocnienie systemu finansowego
  • V filar: inwestycje publiczne

 

Wśród szczegółowych rozwiązań znajdziemy: przesunięcie terminu złożenia rozliczeń podatkowych, dofinansowanie elastycznych wynagrodzeń, wakacje kredytowe, dodatkowy zasiłek opiekuńczy, pożyczki dla mikrofirm, odroczenie lub rozłożenie składek ZUS, finansowanie narzędzi walki z koronawirusem czy utworzenie Funduszu Inwestycji Publicznych.

 

Wszystko ładnie i pięknie, ale co da przedsiębiorcom odroczenie czy rozłożenie składek ZUS? Jak on dziś nie wypracuje odpowiedniego obrotu i zapewne też w przyszłym miesiącu? Nie lepiej, by było zwyczajnie umorzyć ZUS, aż się sytuacja poprawi?
Ponoć mają dopłacać do każdego pracownika średnio 1300zł, dla jednoosobowej działalności - 2000zł. Większości firm to nie urządzi i będą zamykane lub ogłoszą upadłość.

 

Słyszę głosy, że w czasach epidemii najmniej ważne są firmy i ogólnie gospodarka. Niektórzy nawet twierdzą, że powinien być zamknięty transport. Najwidoczniej niektórzy myślą, że to nie są naczynia połączone, że jak piekarz nie upiecze chleba to sami sobie to zapewne zrobią, a inne produkty?
Inna osoba, która jest za zamknięciem transportu, bo teraz to samo zło jest to stwierdziła, że premier Morawiecki potwierdził, że żywności nie zabraknie. Czyżby gołębię czy też krasnoludki to miały dostarczać do domów? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Maybe

Może rząd na plecach będzie nosił swojemy elektoratowi

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
8 minut temu, Maybe napisał:

Może rząd na plecach będzie nosił swojemy elektoratowi

?

A mogłem głosować na PiS ehhh biednemu zawsze wiatr w oczy. Jak nic mnie czeka głodówka <załamany>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maybe
4 minuty temu, BrakLoginu napisał:

A mogłem głosować na PiS ehhh biednemu zawsze wiatr w oczy. Jak nic mnie czeka głodówka <załamany>

Przyśle ci sery od Królowej. 

W Anglii już też puste półki, ale najbardziej brak papieru toaletowego, herbaty i paracetamolu ??? pierwszego i ostatniego już w ogóle nie ma w sprzedaży. Żeli, mydeł antybakteryjnych nie ma już od 3 tygodni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alan
23 godziny temu, Maybe napisał:

Przyśle ci sery od Królowej. 

W Anglii już też puste półki, ale najbardziej brak papieru toaletowego, herbaty i paracetamolu ??? pierwszego i ostatniego już w ogóle nie ma w sprzedaży. Żeli, mydeł antybakteryjnych nie ma już od 3 tygodni. 

Mydło antybakteryjne można zrobić samemu. Wystarczy do zwykłego dodać alkohol, najlepiej spiryt 70%. Choć pewnie i tego też może nie być. Pozostaje bimber ;)

Dnia 19.03.2020 o 20:15, BrakLoginu napisał:

Mateusz Morawiecki w środę na konferencji prasowej zapowiedział pakiet pomocowy dla Polaków. Tarcza Antykryzysowa ma złagodzić skutki gospodarcze wywołane przez epidemię koronawirusa SARS-CoV-2.

Wartość pakietu, który ma pomóc Polkom i Polakom, szacuje się na ponad 200 miliardów złotych.

Władza podzieliła Tarczę Antykryzysową na pięć filarów:

  • I filar: bezpieczeństwo pracowników
  • II filar: finansowanie przedsiębiorstw
  • III filar: ochrona zdrowia
  • IV filar: wzmocnienie systemu finansowego
  • V filar: inwestycje publiczne

 

Wśród szczegółowych rozwiązań znajdziemy: przesunięcie terminu złożenia rozliczeń podatkowych, dofinansowanie elastycznych wynagrodzeń, wakacje kredytowe, dodatkowy zasiłek opiekuńczy, pożyczki dla mikrofirm, odroczenie lub rozłożenie składek ZUS, finansowanie narzędzi walki z koronawirusem czy utworzenie Funduszu Inwestycji Publicznych.

 

Wszystko ładnie i pięknie, ale co da przedsiębiorcom odroczenie czy rozłożenie składek ZUS? Jak on dziś nie wypracuje odpowiedniego obrotu i zapewne też w przyszłym miesiącu? Nie lepiej, by było zwyczajnie umorzyć ZUS, aż się sytuacja poprawi?
Ponoć mają dopłacać do każdego pracownika średnio 1300zł, dla jednoosobowej działalności - 2000zł. Większości firm to nie urządzi i będą zamykane lub ogłoszą upadłość.

 

Słyszę głosy, że w czasach epidemii najmniej ważne są firmy i ogólnie gospodarka. Niektórzy nawet twierdzą, że powinien być zamknięty transport. Najwidoczniej niektórzy myślą, że to nie są naczynia połączone, że jak piekarz nie upiecze chleba to sami sobie to zapewne zrobią, a inne produkty?
Inna osoba, która jest za zamknięciem transportu, bo teraz to samo zło jest to stwierdziła, że premier Morawiecki potwierdził, że żywności nie zabraknie. Czyżby gołębię czy też krasnoludki to miały dostarczać do domów? :D

W czasach takich kryzysów najlepiej nic nie robić i pozwolić upaść słabym firmą. To jest naturalna redukcja toksycznego kapitału. Jednak ani nasz rząd ani żaden inny obecnie do tego nie dopuści. Socjalizm rządzi się swoimi prawami. Gdy był kapitalizm nie byłoby ZUS-u i jeden problem mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisi
Dnia 19.03.2020 o 21:11, Maybe napisał:

W Anglii już też puste półki

Dziś robiłam zakupy. Wszystko, co chciałam było. Papier też ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
2 godziny temu, alan napisał:

W czasach takich kryzysów najlepiej nic nie robić i pozwolić upaść słabym firmą. To jest naturalna redukcja toksycznego kapitału.

Nigdy się w to nie zagłębiałem, ale w takiej sytuacji to chyba trudno ocenić jaki podmiot jest "słabą firmą". Chyba, by musiało to być wyłowione ze statystyk, bo nie jedna firma ma jakieś dłuższe dołki, ale jednak walczy. Chyba, że Tobie chodzi bardziej o jakieś nadużycia i wykorzystywanie luk w systemie inaczej mówiąc - NIE dla kombinatorstwa.

42 minuty temu, Sisi napisał:

 Papier też ?

Oczywiście mowa o toaletowym zwanym potocznie srajtaśmą? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maybe
1 godzinę temu, Sisi napisał:

Dziś robiłam zakupy. Wszystko, co chciałam było. Papier też ?

W UK? 

O 7 poszłam do Mrorrisona, papier też był ale zero masła, mało warzyw, herbata przebrana, oczywiście gotowce były, może trochę mniej ale były a najwięcej fasoli w puszkach ?

W Polsce wiem, że w sklepach wróciła normalność. W UK pewnie też wróci jak ludzie się obkupią ;) Zatem wielce się nie martwię :)

2 godziny temu, alan napisał:

Mydło antybakteryjne można zrobić samemu. Wystarczy do zwykłego dodać alkohol, najlepiej spiryt 70%. Choć pewnie i tego też może nie być. Pozostaje bimber ;)

 

Cholera jeszcze się pędzić nauczę.... 

Edytowano przez Maybe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alan
3 minuty temu, BrakLoginu napisał:

Nigdy się w to nie zagłębiałem, ale w takiej sytuacji to chyba trudno ocenić jaki podmiot jest "słabą firmą".

Słaby bankrutuje. Nie potrzeba żadnych ocen eliminacja jest samoczynna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
9 minut temu, Maybe napisał:

W Polsce wiem ze w sklepach wróciła normalność. W UK pewnie też wróci jak ludzie się obkupią ;)

Sam to zauważyłem z chlebem. Jak jednego dnia wykupili ogromne ilości to na drugi dzień nie wiadomo było o co kaman, tyle tego było :D

10 minut temu, Maybe napisał:

Cholera jeszcze się pędzić nauczę.... 

Jak masz smaka na bimberek to do @Dionizy :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maybe
Przed chwilą, BrakLoginu napisał:

Sam to zauważyłem z chlebem. Jak jednego dnia wykupili ogromne ilości to na drugi dzień nie wiadomo było o co kaman, tyle tego było :D

Jak masz smaka na bimberek to do @Dionizy :D

 

Bo w końcu jak ludzie zrobią zapasy to przestaną kupować i wróci normalność. Siostra mi pisze że u niej już wszystko można kupić bez problemu. 

Tutaj z kolei choć wirus był już miesiąc temu to dopiero teraz ludzie zaczynają panikować, bo rząd zamknął szkoły. Zrobią zapasy i znów wszystko wróci do normy. Oczywiście na antybakteryjne rzeczy nie liczę. 

Ja mięsa nie jem, ale dziś nie było kompletnie żadnego, tylko duze setki po 15 funtów, dodam, że to był jeden duży stek ??Poszaleli. ? 

 

U Dionizego mam zaklepaną wodę ognistą - przecież mam jej pilnować, gdy wy będziecie morsować bez gaci. ????

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
4 minuty temu, Maybe napisał:

Bo w końcu jak ludzie zrobią zapasy to przestaną kupować i wróci normalność. Siostra mi pisze że u niej już wszystko można kupić bez problemu. 

Taaa wszystko ma swój początek i koniec. Co do samych bakteryjnych to będąc u fryzjera było info jakie kraje najbardziej teraz okupują sklepy. Praktycznie wszędzie spożywka górowała, ale w PL monopolowy. Parsknąłem śmiechem, ale jak przyjechałem do domu to po chwili załapałem, że przecież rodacy produkują właśnie wszelkie towary antybakteryjne. Myślę, że niektórzy akurat robili zapasy w innym celu, ale mimo wszystko większość postawiła na zapobieganie :P 

7 minut temu, Maybe napisał:

U Dionizego mam zaklepaną wodę ognistą - przecież mam jej pilnować, gdy wy będziecie morsować bez gaci. ????

Ja będę w tym towarzystwie dziewicą odnośnie "morsowania bez majtek" i w ogóle morsowania to tak przy okazji poproszę o 2 setki! Argumentuję to, że po 1 będę się mroził pierwszy raz, a po 2 nago i na odwagę też się przyda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maybe
5 minut temu, BrakLoginu napisał:

Taaa wszystko ma swój początek i koniec. Co do samych bakteryjnych to będąc u fryzjera było info jakie kraje najbardziej teraz okupują sklepy. Praktycznie wszędzie spożywka górowała, ale w PL monopolowy. Parsknąłem śmiechem, ale jak przyjechałem do domu to po chwili załapałem, że przecież rodacy produkują właśnie wszelkie towary antybakteryjne. Myślę, że niektórzy akurat robili zapasy w innym celu, ale mimo wszystko większość postawiła na zapobieganie :P 

Ja będę w tym towarzystwie dziewicą odnośnie "morsowania bez majtek" i w ogóle morsowania to tak przy okazji poproszę o 2 setki! Argumentuję to, że po 1 będę się mroził pierwszy raz, a po 2 nago i na odwagę też się przyda :P

W Polsce podobno spirytusu już nie kupisz. Możesz się śmiać ale chyba też bym kupiła żeby mieć na czarną godzinę. ?

 

Od razu ci dam 2 setki na odwagę i wrzucę do przerębla! ?? tylko za długo się nie moczcie w tej wodzie, bo moja silna wola może okazać się słaba i też się poczęstuje tym trunkiem. Poza tym stanie na mrozie też wymaga kurażu. 

 

Tylko gdzie my ten mróz i przerębel znajdziemy, jak to już wiosna idzie. Musimy jechać do Jakucka! Samochodem Dionizego!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
4 minuty temu, Maybe napisał:

W Polsce podobno spirytusu już nie kupisz. Możesz się śmiać ale chyba też bym kupiła żeby mieć na czarną godzinę. ?

Ja się nigdy nie śmieję z innych, a bardziej z różnych sytuacji. Wręcz zachowam mega powagę i powiem, że rozumiem. Sytuacja zmusza do tego. Alibi Twoje potwierdzam i jeśli ktoś powie coś złego o Tobie odnośnie tej kwestii to będę walczył, by Twoje dobre imię nie ucierpiało :D

6 minut temu, Maybe napisał:

Poza tym stanie na mrozie też wymaga kurażu. 

Tak nam to tłumacz. Kuraż ze względu na mróz, gdy już wiosna puka? :P

7 minut temu, Maybe napisał:

Tylko gdzie my ten mróz i przerębel znajdziemy, jak to już wiosna idzie. Musimy jechać do Jakucka! Samochodem Dionizego!

Byłem naocznym świadkiem i powiem szczerze, że widywałem dawno temu podobne pojazdy, ale od lat już nie widziałem. Normalnie hippis naszych czasów :)

Bez obrazy @Dionizy, bo ja podziwiam i tak trzymać! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maybe
2 minuty temu, BrakLoginu napisał:

Ja się nigdy nie śmieję z innych, a bardziej z różnych sytuacji. Wręcz zachowam mega powagę i powiem, że rozumiem. Sytuacja zmusza do tego. Alibi Twoje potwierdzam i jeśli ktoś powie coś złego o Tobie odnośnie tej kwestii to będę walczył, by Twoje dobre imię nie ucierpiało :D

Tak nam to tłumacz. Kuraż ze względu na mróz, gdy już wiosna puka? :P

Byłem naocznym świadkiem i powiem szczerze, że widywałem dawno temu podobne pojazdy, ale od lat już nie widziałem. Normalnie hippis naszych czasów :)

Bez obrazy @Dionizy, bo ja podziwiam i tak trzymać! :)

W czasach zarazy to nawet niepijacy na spirytus się połasi ale jakby co to walcz o moje dobre imię. 

Polacy przodują może zakupowo w alkoholach, a Angole w paracetamolu. Nie wiadomo co gorsze, alkoholizm czy lekomania? ??

 

Mnie ten jego pojazd też się podoba, dlatego szukam pretekstu do podróży w poszukiwaniu przerębla ?

Ja już swój podziw wyraziłam. Lubię ludzi nietuzinkowych, a myślę że Dionizy taki jest. Ten kto żyje po swojemu, musi mieć dużo odwagi, nie może mieć kompleksów. Nam się czasem wydaje, że jak nieco wychylimy się z szeregu, czy pójdziemy pod prąd jakiś odcinek drogi, to jesteśmy tacy już oryginalni, a tak naprawdę wciąż się boimy żyć zupełnie inaczej niż wszyscy w okół. A ten strach przed byciem innym przykrywamy tysiącem tłumaczeń. Dlatego szanuje tych, którzy potrafią, mają odwagę, znają swoją wartość. 

Kończę bo nasz Narcyzio jeszcze urośnie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu

Masz rację @Maybe i pod powyższym się podpiszę obiema rencoma, a co mi tam nawet nogoma! Na tyle co go poznałem to takich ludzi już nie ma lub nie było mi dane podobnych spotkać.
Ja uwielbiam takich nieszablonowych, którzy nie dadzą się wpisać w jakieś normy czy system.

Tak apropo to @Dionizy mój Ty przyjacielu chyba nie będziesz miał nam za złe, że trochę Ci tyłeczek obrobiliśmy? :D Zawsze podkreślałem i nie tylko słowem okazywałem, że jestem pełen uznania, ale jakby miała być jakaś kara to pamiętaj, że to ja zawsze szykuję drwa w naszej chacie, no czasem leniwy @Layne, ale on to się tej zimy nieco obijał z wyjątkową wyjątkowością <skarży> :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dionizy

To bardzo miłe dla mnie to co napisaliście i oboje ....... Nie będę pisać i wyszczególniać. To prawda Meybe ( nie możesz być Zośka albo Mariola ????? ) że wychylenie sie z szeregu wymaga trochę odwagi bo co ludzie powiedzą i czy będą się śmiać i jak to będzie itd. Ale potem kiedy raz powiesz ze nie zgadzasz sie na zakłamanie, szarość, na zamykanie ludzi w szablonach i stereotypach na samozwańczych sędziów i moralizatorów na to co męskie a co młodzieńcze i co powinna dziewczyna w jakimś tam wieku. Co wypada a co nie bawi to lekkie oburzenie poprawnych i moralnych i to ze mają Cię za dziwaka i wtedy już możesz przytulać drzewa i bezdomnego psa, drzeć się wniebogłosy że kochasz świat i ludzi nawet brudnego menela i tą spod latarni co ponoć gdzieś sie stoczyła. Można wtedy ubierać się w kolory nie patrząc na to co męskie a co damskie a potem skacząc wirując rozbryzgiwać przy oburzeniu ponurych kałuże. A gdy sie śmieją ze mnie? To fajnie bo przyprawiam im kilka chwil radości i to by poczuli się lepsi i bardziej godni czegoś. Mamy tylko jedno życie i to my decydujemy jak ono wygląda. Czy tylko żyjemy czy też przeżywamy. .,.. nie będziemy repetować żadnej zimy ani lata.... ***. Więc? Ja wybrałem swoją drogę. Prostą najstarszą na ziemi religię która nie ma hierarcho i tylko trzy zasady dobre myśli, słowa i uczynki I narkotyczny pierwotny kult ognia i słońca. Ważna też dla mnie miłosc do ludzi bez znaczenia kim oni są. Nie przeszkadza mi ze sa homoseksualistami, muzułmanami, czarnymi czy białymi. To wszystko jest bez znaczenia bo ważny jest  zamknięty w nich pierwiastek życia reszta to tylko rzucane w górę przedmioty które wrócą. Rzucisz nienawiść więc nie oczekuj spadającej manny. Bardzo ważna jest też miłość do Matki Gai, czy jak kto woli Matki Ziemi albo Natury. Człowiek stanowi jej integralną część bez której Ona przeżyje ale człowiek bez niej nie...... Chyba sobie trochę pojechałem. Przepraszam. Nie dajcie sie wirusowi z chin i miłego dnia.

Dzięki ze jesteście i czasem mogę się wykrzyczeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisi
11 godzin temu, BrakLoginu napisał:

Oczywiście mowa o toaletowym zwanym potocznie srajtaśmą? :P

A jakże. Na chwilę obecną nie jest towarem deficytowym. Przynajmniej u mnie "na wsi" ?

11 godzin temu, Maybe napisał:

W UK? 

O 7 poszłam do Mrorrisona, papier też był ale zero masła, mało warzyw, herbata przebrana, oczywiście gotowce były, może trochę mniej ale były a najwięcej fasoli w puszkach ?

W Polsce wiem, że w sklepach wróciła normalność. W UK pewnie też wróci jak ludzie się obkupią ;) Zatem wielce się nie martwię :)

Cholera jeszcze się pędzić nauczę.... 

Poland, Poland - "wieś" śląska :D

 

Spozywka, apteki, drogerie - wszystko jest. Maseczek brak, jakby co. Może powinnam sama zacząć szyć ??

Edytowano przez Sisi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maybe
2 godziny temu, Sisi napisał:

Maseczek brak, jakby co. Może powinnam sama zacząć szyć ?:D

Możesz nawet robić na tym biznes i zapropoować szpitalom swoją usługę, uwierz ucieszą się? Bo nawet w szpitalach jest ich ograniczona ilość. 

 

 

 

 

 

 

 

Pięknie się rozpisałeś @Dionizy

Myślę, że trzeba być bardzo odważnym również dlatego, bo obierając swoją nieszablonową drogę, trzeba być bardzo odpornym na wszelką krytykę i słowa niekiedy nawet od bliskich, typu: "a nie mówiłam", "Ty to zawsze musisz po swojemu", "zmądrzej w końcu", "zobacz jak inni ludzie normalnie żyją", które słyszymy szczególnie podczas upadków, gdy noga nam się powinie itp itd. 

Ech dużo by pisać. Ty napisałeś juz bardzo wiele. ?

A krzycz sobie, krzycz... 

Edytowano przez Maybe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisi
4 godziny temu, Maybe napisał:

Możesz nawet robić na tym biznes i zapropoować szpitalom swoją usługę, uwierz ucieszą się? Bo nawet w szpitalach jest ich ograniczona ilość. 

Szpitalom to raczej w ramach wolontariatu. Skąd oni biedni mają na to brać...Tutaj sytuacja nie zmienia się od lat.

Muszę "iść" na szybki kurs szycia online do przyszłej synowej. Co prawda ona raczej artystycznie coś tam wykonuje, ale takie cuda tworzy, to pewnie z maseczką sobie poradzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maybe
3 godziny temu, Sisi napisał:

Szpitalom to raczej w ramach wolontariatu. Skąd oni biedni mają na to brać...Tutaj sytuacja nie zmienia się od lat.

Muszę "iść" na szybki kurs szycia online do przyszłej synowej. Co prawda ona raczej artystycznie coś tam wykonuje, ale takie cuda tworzy, to pewnie z maseczką sobie poradzi :D

Jak dobrze poszukasz to w internecie znajdziesz filmy instruktażowe, bo już widziałam takie "jak zrobić samemu maseczkę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opoka

W Niemczech i Francji są nowe obostrzenia: reglamentowanie poszukiwanych artykułów i żywności długoterminowej.

Oby u nas tego nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisi

Kolejne tarcze, kolejne wizje, a jak jest każdy widzi. Wszyscy wiedzą, że nic nie wystartuje od razu, ale jakoś daleko do optymistycznych wizji. Wirus nie odpuszcza. Pojawia się coraz więcej zakażeń i to nie tylko na Śląsku. Z jednej strony coś otwierają, z drugiej zastanawiają się czy nie pozamykać. Ludzie zdani są raczej na własne działania. Coś nie zadziałało do końca tak, jak powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HhH
35 minut temu, Sisi napisał:

Kolejne tarcze, kolejne wizje, a jak jest każdy widzi. Wszyscy wiedzą, że nic nie wystartuje od razu, ale jakoś daleko do optymistycznych wizji. Wirus nie odpuszcza. Pojawia się coraz więcej zakażeń i to nie tylko na Śląsku. Z jednej strony coś otwierają, z drugiej zastanawiają się czy nie pozamykać. Ludzie zdani są raczej na własne działania. Coś nie zadziałało do końca tak, jak powinno.

Sytuacja jest jasna jak Słońce. Pomimo nie ugaszenia kompletnie pandemii, kraje znoszą restrykcje, aby ratować gospodarkę. Czytaj, świadomie ryzykują życiem tych, którzy są w grupie ryzyka, bo trzymanie wszystkiego w zamknięciu doprowadziłoby do bankructwa nie jednego. Ludzie też już zaczęli olewać i nie boją już się tak jak na początku. Nie będą, dopóki nie dotknie to ich lub ich bliskich bezpośrednio.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maybe
2 godziny temu, Sisi napisał:

Kolejne tarcze, kolejne wizje, a jak jest każdy widzi. Wszyscy wiedzą, że nic nie wystartuje od razu, ale jakoś daleko do optymistycznych wizji. Wirus nie odpuszcza. Pojawia się coraz więcej zakażeń i to nie tylko na Śląsku. Z jednej strony coś otwierają, z drugiej zastanawiają się czy nie pozamykać. Ludzie zdani są raczej na własne działania. Coś nie zadziałało do końca tak, jak powinno.

Wszedzie tak jest, w Anglii dopiero teraz wprowadzili kwarantanne dla przyjezdnych, ale otworzyli plaże i parki, od 15 czerwca otwierają sklepy. Jedno przeczy drugiemu. W moim regionie zastanawiają się czy nie wprowadzić znów obostrzeń bo znów skok zachorowań, co było do przewidzenia gdy otworzyli plaże. Na plażach nikt nie stosuje się do dystansu 2 m. Itp. Itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  





  • Statystyki forum

    • Tematów
      9 732
    • Postów
      263 480
  • Statystyki użytkowników

    • Użytkowników
      980
    • Najwięcej dostępnych
      13 845

    Erazma
    Najnowszy użytkownik
    Erazma
    Dołączył
  • Nowe Posty

    • Gość w kość
      zapamiętałem to jako bajkę dla dzieci, ale ten odcinek taki... niewychowawczy🤔   ... w dwóch minutach można tyle treści przemycić😮
    • Gość w kość
      a więc jak będzie?😉    
    • Chi
    • Krzysztof
      polska juz nie wytrzymuje usa usunąc 13 grudnia z polski wiadomo co sie dzieje w polsce od 2024 roku .Opzucja jest zablokowana , a w mediach oserwatywnych wszytsiego sie dowiesz tylko tak prawidłlwo naparwia sie ustrój kazdego panstwa w ue wg prawa własnego kraju  a przywileje imunitety nie dawc lewadzkiej władzy zawsze jest nielegalniie .Trzeba zmienic a bedzie na swiecie lepiej .A propo mercosur  .Chca zatruc narody w ue żeby mnej panstwo płaciło a sami rzadzacy w brukseli jedza naturalna zywność  , a reszte narodów uurpejskicj zatruc mercosurem.Co za interes niehumanitarny  nieludzki biurokracja falszywa brukselska le
    • Chi
    • Chi
    • Chi
    • Chi
    • Chi
    • Astafakasta
      chemia medyczna to jest takie gówno, że wolałbym być skazany na branie narkotyków i krótsze życie przez to
    • Astafakasta
      Każdy w Internecie brzmi jak wyrocznia. Łatwo takiemu człowiekowi uwierzyć, gdy się szuka prawdy. Najchętniej bym ich jednak spalił w jednym kontenerze na małym ogniu. Nie ma tutaj miejsca na: może, chyba, raczej. Mówią tylko: tak jest, bo ja tak twierdzę. A człowiek się męczy latami przez te ich stwierdzenia. Dobrze, że nie mam już nic wspólnego z takimi i ich ludźmi. 
    • Chi
    • Chi
    • Chi
    • LadyTiger
      Ano właśnie, tak to jest z tymi emocjami, ale nie możesz im wejść na głowę, mając taki potencjał w Twojej sytuacji (widziałam Twoje ryciny).  Jestem niewiele młodsza od Ciebie, nie rób z nas emerytów, którym życie przeleciało przed oczami Polecam też z autopsji na social mediach szukać konkretnych informacji, a nie obserwować cudzych profili i się porównywać - to normalne, że ludzie tam koloryzują i pokazują tylko to, co najlepsze.  
    • Astafakasta
      Właśnie robię kurs grafika komputerowego, w niedzielę ma się zacząć i trwać 10 miesięcy, potem jak by wyszło to planuję studia w tym kierunku, gdyby się udało utrzymać w pracy. Dziś jestem na etapie rzucania palenia. Ćwiczę sporo hantlami, to nawet lubię. Uczę się angielskiego. Rysuję prawie co dzień martwe natury. Czytam też co nieco o sztuce. Ale w tym wszystkim jest taki haczyk, bo uważam, że moje dzialania w obrębie grafiki, rysunku czy czytania o sztuce są wymuszone. Boję się że to będzie mnie męczyło w pracy.
    • LadyTiger
      Nie musisz jej pomagać. Ja bym na Twoim miejscu (choć wiesz, nie potrafię się postawić w Twojej sytuacji, ale ja też swoje przeżyłam) nagrywała po kryjomu wszystko.  Moim zdaniem powinieneś zrobić to, co możesz zrobić i co postawi Cię choć trochę w innej pozycji,  czyli zacząć zarabiać.   
    • KapitanJackSparrow
      😁
    • Astafakasta
      Sami pojechali na wakacje, a dla mnie samotność. W chuju mam takich ludzi. Mam nadzieję, że im się też krzywda stanie i umrą z wielkim zawodem życiowym, że to już. 
    • Astafakasta
      Dopóki nie dotknie to zwykłego człowieka ludzie będą olewać te eksperymenty na ludziach robione przez uczciwych lekarzy, powiedzą: to patologia, należało mu się. 
    • Nomada
      No i już za chwilę lato ;  )   Arbuz świetnie nawadnia więc na letnie upały idealny     Arbuz to jeden z najbardziej soczystych i odświeżających owoców, szczególnie popularny w okresie letnim. Jego lekka, słodka konsystencja i wysoka zawartość wody sprawiają, że jest idealnym wyborem na ciepłe dni. Jednak poza swoim orzeźwiającym smakiem, arbuz kryje w sobie bogactwo wartości odżywczych oraz korzyści zdrowotnych. Warto przyjrzeć się, jakie dokładnie składniki odżywcze oferuje ten owoc oraz w jaki sposób może wpłynąć na zdrowie i samopoczucie. Poniższy artykuł omówi zarówno właściwości arbuza, jak i jego pozytywny wpływ na zdrowie. Arbuz - owoc czy warzywo? Poznaj klasyfikację tego soczystego smakołyka Botanicznie rzecz biorąc, arbuz jest owocem, jednak jego pochodzenie i sposób uprawy często sprawiają, że bywa mylony z warzywami. Należy on do rodziny dyniowatych (Cucurbitaceae), do której należą również ogórki, dynie czy melony. Z punktu widzenia kuchni, arbuz jest zazwyczaj spożywany jako owoc, ze względu na swoją słodycz i soczystość. Arbuz to jagoda – roślina, której owoc ma mięsiste wnętrze oraz zewnętrzną, twardą skórkę, co dodatkowo może sugerować jego warzywny charakter. Niemniej jednak, ze względu na swoje właściwości i sposób konsumpcji, w codziennym użyciu arbuz klasyfikowany jest jako owoc. Wartości odżywcze arbuza: Odkryj, jakie składniki odżywcze zawiera Arbuz jest owocem niskokalorycznym, ponieważ aż 90% jego masy stanowi woda. To sprawia, że jest doskonałym wyborem dla osób, które dbają o kaloryczność swojej diety, ale nie chcą rezygnować z orzeźwiających i smacznych owoców. W 100 gramach arbuza znajduje się zaledwie 30 kcal. Pomimo niskiej kaloryczności, arbuz jest bogaty w witaminy i minerały, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Arbuz zawiera m.in.: Witaminę C, która jest silnym antyoksydantem i wspiera układ odpornościowy; Witaminę A w postaci beta-karotenu, który wpływa na zdrowie oczu i wspomaga procesy regeneracyjne skóry; Witaminę B6, która bierze udział w metabolizmie aminokwasów i wspiera układ nerwowy; Likopen, który jest związkiem o silnym działaniu antyoksydacyjnym, znanym z ochrony przed wolnymi rodnikami oraz wspierającym zdrowie serca. Arbuz dostarcza również niewielkich ilości magnezu, potasu i miedzi, które pomagają w regulacji ciśnienia krwi, wspierają funkcje mięśniowe oraz przyczyniają się do ogólnej równowagi elektrolitowej organizmu. Arbuz - właściwości zdrowotne i korzyści dla organizmu Arbuz posiada szereg właściwości zdrowotnych, które czynią go wartościowym dodatkiem do codziennej diety. Przede wszystkim jego wysoka zawartość wody sprawia, że jest doskonałym środkiem nawadniającym. Spożywanie arbuza może wspomóc utrzymanie odpowiedniego poziomu płynów w organizmie, co jest ważne dla prawidłowego funkcjonowania układu krążenia oraz procesów metabolicznych. Arbuz zawiera likopen, który jest silnym antyoksydantem i ma udowodnione działanie ochronne przed stresem oksydacyjnym. Związek ten odgrywa ważną rolę w ochronie komórek przed uszkodzeniami, zmniejszając ryzyko rozwoju chorób sercowo-naczyniowych oraz niektórych nowotworów, zwłaszcza raka prostaty. Spożywanie arbuza może również wspomagać zdrowie skóry – wysoka zawartość beta-karotenu oraz witaminy C sprzyja regeneracji komórek skóry, poprawiając jej elastyczność i kondycję. Czy arbuz jest zdrowy? Poznaj jego pozytywny wpływ na zdrowie Arbuz jest owocem, który można uznać za niezwykle zdrowy, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego właściwości nawadniające oraz niską kaloryczność. Jego regularne spożywanie może wspomóc utrzymanie zdrowia serca, dzięki obecności potasu, który reguluje ciśnienie krwi, oraz likopenu, który chroni naczynia krwionośne przed uszkodzeniami. Dodatkowo, arbuz może wspomagać trawienie dzięki zawartości błonnika pokarmowego, choć w stosunkowo małych ilościach. Jest to owoc, który może stanowić część diety odchudzającej, ponieważ daje uczucie sytości bez nadmiernego obciążania kalorycznego. Witaminy w arbuzie - znajdź naturalne wsparcie dla zdrowia w tym owocu Arbuz jest bogaty w witaminy i minerały, które wspierają różnorodne funkcje organizmu. Najważniejsze z nich to: Witamina C – pełni funkcję silnego antyoksydantu, wspomaga gojenie ran oraz wzmacnia układ odpornościowy. Witamina A – wspiera zdrowie oczu, wspomaga regenerację skóry i korzystnie wpływa na układ odpornościowy. Witamina B6 – uczestniczy w metabolizmie białek, wpływa na zdrowie układu nerwowego i pomaga regulować poziom glukozy we krwi.
    • Nomada
      Bolało mnie kolano ale kiedy okazało się, że ugotowałam moje ulubione buty to zapomniałam o kolanie😴
    • Nomada
      A to by się zgadzało, kawał cholery ze mnie ;  )
    • KapitanJackSparrow
      Uwielbiam tej, zawsze gdy jestem w Kalabrii zamawiam sobie podwójną porcję 😎
    • Astafakasta
      Jeśli ktoś pracuje w służbie zdrowia to ja nie uznaję, że to jest normalny człowiek i nie wpuszczę do siebie, będę izolowal. Odcinam się od tego typu ludzi za krzywdę, której na mnie dokonali. Jedynie sprzataczkom wybaczam. Reszta personelu to takie same dranstwo jak ci wszyscy wszystkowiedzacy lekarze i nie ma znaczenia, czy pracują w osrodkach zdrowia mniejszych czy wiekszych. Na internistke też mam wywalone. Nigdy nikomu krzywdy nie zrobilem gdy nie bylem pod wpływem leków. Zawsze bylem spokojnym, izolujacym się kolesiem jakich wielu. Autorytet lekarski to jest coś nie do podważenia. 
  • Najnowsze Tematy

Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...