Pieprzna 5 471 Napisano 13 Lutego 2023 Przed chwilą, Lili ♡ napisał: My? Ja tak na Ciebie nie napisałam. To nie jest niewiedza, to jest właśnie większa świadomość. Ja nawet nie twierdzę, że wiara w Boga to niewiedza. Nie neguje tego, ale taki fanatyzm to dla mnie ciemnogród. Ty nie jesteś moherem, jesteś ewenementem. Bo wśród grupy moherów, pewnie jesteś jedyną młodą kobietą. Dlaczego fanatyzmem nazywa się wyznawanie katolicyzmu zgodnie z jego zasadami? Albo jesteś zimny, albo gorący, nie ma opcji pośrodku. Na szczęście nie jestem ostatnią młodą kobietą w Polsce dla której Kościół coś znaczy. Dla mnie ciemnogród to wiara w kamyczki i supełki. Ja moher, ty Juleczka. Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Abra 231 Napisano 13 Lutego 2023 1 minutę temu, KapitanJackSparrow napisał: Masz covida? Covid to przy mnie pryszcz. Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
KapitanJackSparrow 3 767 Napisano 13 Lutego 2023 3 minuty temu, gość napisał: Dlaczego uważasz, że jesteś nikt? No powiedzmy sobie szczerze kim ja jestem dla ciebie Nikt Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Abra 231 Napisano 13 Lutego 2023 1 minutę temu, KapitanJackSparrow napisał: Proponuję zapisać pkt w regulaminie o tabu. Zakaz tematów religijnych Zakaz tematów politycznych Spróbujcie tak żyć Kilka dni temu pisałam, że pogoda jest bezpieczna. Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Abra 231 Napisano 13 Lutego 2023 Dobrej nocy. Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
KapitanJackSparrow 3 767 Napisano 13 Lutego 2023 2 minuty temu, Abra napisał: Kilka dni temu pisałam, że pogoda jest bezpieczna. Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Lili ♡ 1 084 Napisano 13 Lutego 2023 2 minuty temu, KapitanJackSparrow napisał: Zacytuję klasyka 😁 nie musimy się zgadzać.😁 Po prostu zauważam że Pieprzna jest dość osamotniona w poglądach i zrobiło mi się jej po ludzku szkoda. To o czymś chyba świadczy. Ja też jestem osamotniona, bo nie sądzę że ktoś tutaj macha sobie wahadełkiem nad ręką. Prędzej afirmuje albo medytuje, ale też nie jest to spopularyzowane. I co, czy robie jazdy? Czy pisze, że Wasz koniec będzie smutny, albo przekonuje na siłę, że to w co wierzycie to głupoty i jest to złe? No właśnie... Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Pieprzna 5 471 Napisano 13 Lutego 2023 3 minuty temu, KapitanJackSparrow napisał: Proponuję zapisać pkt w regulaminie o tabu. Zakaz tematów religijnych Zakaz tematów politycznych Spróbujcie tak żyć Wybacz, ale nie jestem w stanie nie reagować. Katolik (szczególnie po bierzmowaniu) jest zobowiązany głosić wiarę i jej bronić. A że wychodzi mi to ułomnie...no cóż... Nie jestem po studiach teologicznych, nie mam zdolności łatwego wysławiania się, ani nie mam wystarczających pokładów cierpliwości. Jak już będziecie mieli mnie dość, to zrozumiem to i się oddalę. Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Merkana 479 Napisano 13 Lutego 2023 9 minut temu, Pieprzna napisał: A jak to sobie inaczej wyobrażasz? Jakieś półprawdy i kit mam wciskać? Nie znasz mnie osobiście a z góry straszysz piekłem. Jestem osobą nie wierzącą. Uwielbiam słuchać metalowych zespołów. Ćwiczenie jogi sprawia mi bardzo dużo przyjemności. Po przeczytaniu tego już mnie oceniłaś. To co powiesz na to że opiekowałam się umierającą babcią mojego byłego męża. Jak to ocenisz? Zaznaczę że była to uboga kobieta. 1 KapitanJackSparrow zareagowało na to Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
gość Napisano 13 Lutego 2023 32 minuty temu, Merkana napisał: przeraża mnie to w jaki sposób próbuje nas nawrócić. Czy potrafisz podać jakieś linki z tego tematu na potwierdzenie twojej tezy? Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Pieprzna 5 471 Napisano 13 Lutego 2023 1 minutę temu, Lili ♡ napisał: To o czymś chyba świadczy. Ja też jestem osamotniona, bo nie sądzę że ktoś tutaj macha sobie wahadełkiem nad ręką. Prędzej afirmuje albo medytuje, ale też nie jest to spopularyzowane. I co, czy robie jazdy? Czy pisze, że Wasz koniec będzie smutny, albo przekonuje na siłę, że to w co wierzycie to głupoty i jest to złe? No właśnie... Ja cię ostrzegam, bo dobrze ci życzę. Gdybyś miała taką świadomość zagrożenia jaką ja mam, pisałabyś tak samo. Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
KapitanJackSparrow 3 767 Napisano 13 Lutego 2023 (edytowany) 7 minut temu, Pieprzna napisał: Wybacz, ale nie jestem w stanie nie reagować. Katolik (szczególnie po bierzmowaniu) jest zobowiązany głosić wiarę i jej bronić. A że wychodzi mi to ułomnie...no cóż... Nie jestem po studiach teologicznych, nie mam zdolności łatwego wysławiania się, ani nie mam wystarczających pokładów cierpliwości. Jak już będziecie mieli mnie dość, to zrozumiem to i się oddalę. Mi tam spoko, jak masz w sobie tyle siły to jedziesz. Watpię byś usłyszała ode mnie że mam dość. Myślę że z wielu kultur i religii można zaczerpnąć dobre rzeczy. Nie ma jednego dogmatu. Nawet Benedykt spierał się w wielu kwestiach wiary z Franciszkiem. Przykładów można mnożyć bo to wszystko ludzie są Edytowano 13 Lutego 2023 przez KapitanJackSparrow Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
KapitanJackSparrow 3 767 Napisano 13 Lutego 2023 5 minut temu, gość napisał: Czy potrafisz podać jakieś linki z tego tematu na potwierdzenie twojej tezy? O jest obrońca naszego Piepszyka. Witamy na pokładzie Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Pieprzna 5 471 Napisano 13 Lutego 2023 4 minuty temu, Merkana napisał: Nie znasz mnie osobiście a z góry straszysz piekłem. Jestem osobą nie wierzącą. Uwielbiam słuchać metalowych zespołów. Ćwiczenie jogi sprawia mi bardzo dużo przyjemności. Po przeczytaniu tego już mnie oceniłaś. To co powiesz na to że opiekowałam się umierającą babcią mojego byłego męża. Jak to ocenisz? Zaznaczę że była to uboga kobieta. Szlachetnie postąpiłaś, ale to nie zmienia tego, że nie wierzysz w Boga. Po śmierci gdy staniesz przed nim, prawdopodobnie powiesz "nie znam cię". I On może powiedzieć to samo. Ale wystarczy, że zechcesz uznać Boga za swojego pana i przyjąć jego miłosierdzie, wtedy twoje dobre uczynki będą mieć znaczenie dla tego ile będzie trwało twoje czekanie na Niebo. Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
KapitanJackSparrow 3 767 Napisano 13 Lutego 2023 (edytowany) 11 minut temu, Pieprzna napisał: Ja cię ostrzegam, bo dobrze ci życzę. Gdybyś miała taką świadomość zagrożenia jaką ja mam, pisałabyś tak samo. Wiesz ale też musisz znać granicę. Nawet ksiądz aktualnie przemocą nikogo nie nawraca, kiedyś tak ale teraz jak ktoś nie chce nikt siła do kościoła nie zaciąga a i ludzie do mieszkania po kolędzie księdza nie wpuszczają. Ni Edytowano 13 Lutego 2023 przez KapitanJackSparrow 1 4 odsłony ironii zareagowało na to Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Pieprzna 5 471 Napisano 13 Lutego 2023 9 minut temu, gość napisał: Czy potrafisz podać jakieś linki z tego tematu na potwierdzenie twojej tezy? Ludzie dzisiaj nie chcą słuchać o piekle. Uważają to za bzdury nawiedzonych katoli. Niestety nawet niektórzy księża idą w błędną interpretację Miłosierdzia Bożego mówiąc, że wszystko wolno, bo Bóg to taki spoko dziadziuś co na wszystko machnie ręką. A gdzie skrucha i bojaźń boża? Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Pieprzna 5 471 Napisano 13 Lutego 2023 2 minuty temu, KapitanJackSparrow napisał: Wiesz ale też musisz znać granicę. Nawet ksiądz aktualnie przemocą nikogo nie nawraca, kiedyś tak ale teraz jak ktoś nie chce nikt siła do kościoła nie zaciąga a i naydo mieszkania po kolędzie nie wpuszcza Do przemocy to bym potrzebowała wasze adresy i więcej krzepy 😄 Ciebie w takim razie też pytam jak powinno wyglądać nawracanie? Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
gość Napisano 13 Lutego 2023 54 minuty temu, Lili ♡ napisał: Najbardziej wierzę w energię Modlisz się do energii? Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Merkana 479 Napisano 13 Lutego 2023 2 minuty temu, Pieprzna napisał: Szlachetnie postąpiłaś, ale to nie zmienia tego, że nie wierzysz w Boga. Po śmierci gdy staniesz przed nim, prawdopodobnie powiesz "nie znam cię". I On może powiedzieć to samo. Ale wystarczy, że zechcesz uznać Boga za swojego pana i przyjąć jego miłosierdzie, wtedy twoje dobre uczynki będą mieć znaczenie dla tego ile będzie trwało twoje czekanie na Niebo. Podziwiam Twoją wiarę. Mówisz w taki sposób jakbyś stanęła z Bogiem twarzą w twarz. Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
KapitanJackSparrow 3 767 Napisano 13 Lutego 2023 1 minutę temu, Pieprzna napisał: Ludzie dzisiaj nie chcą słuchać o piekle. Uważają to za bzdury nawiedzonych katoli. Niestety nawet niektórzy księża idą w błędną interpretację Miłosierdzia Bożego mówiąc, że wszystko wolno, bo Bóg to taki spoko dziadziuś co na wszystko machnie ręką. A gdzie skrucha i bojaźń boża? Wymagasz od heretyka gorącej wiary? Jacyż to wierzący wtedy by byli i kościół Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Pieprzna 5 471 Napisano 13 Lutego 2023 1 minutę temu, Merkana napisał: Podziwiam Twoją wiarę. Mówisz w taki sposób jakbyś stanęła z Bogiem twarzą w twarz. Mówię to co czerpię od pobożnych księży i z katolickiej prasy. Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Pieprzna 5 471 Napisano 13 Lutego 2023 3 minuty temu, KapitanJackSparrow napisał: Wymagasz od heretyka gorącej wiary? Jacyż to wierzący wtedy by byli i kościół Kościół to święta wspólnota grzesznych ludzi. A pułapek na drodze od groma i ciut ciut. Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
KapitanJackSparrow 3 767 Napisano 13 Lutego 2023 3 minuty temu, Pieprzna napisał: Do przemocy to bym potrzebowała wasze adresy i więcej krzepy 😄 Ciebie w takim razie też pytam jak powinno wyglądać nawracanie? Na trzy takty i na dwa. Na trzy to do przodu w lewo do tyłu w prawo i do przodu w lewo. Zaś na dwa to do tyłu w lewo lub prawo i analogicznie do przodu. Ciekawe czy jasne? 1 Pieprzna zareagowało na to Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
KapitanJackSparrow 3 767 Napisano 13 Lutego 2023 2 minuty temu, Pieprzna napisał: Mówię to co czerpię od pobożnych księży i z katolickiej prasy. Zobacz nikt z nas nie każe ci porzucić swoich przekonań i nawrocić na naszą lepszą stronę Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach
Pieprzna 5 471 Napisano 13 Lutego 2023 1 minutę temu, KapitanJackSparrow napisał: Na trzy takty i na dwa. Na trzy to do przodu w lewo do tyłu w prawo i do przodu w lewo. Zaś na dwa to do tyłu w lewo lub prawo i analogicznie do przodu. Ciekawe czy jasne? I po katechezie 😶 Cytuj Udostępnij ten post Link to postu Udostępnij na innych stronach