Skocz do zawartości
 • Niebo
 • Borówka
 • Szary
 • Porzeczka
 • Arbuz
 • Truskawka
 • Pomarańcz
 • Banan
 • Jabłko
 • Szmaragd
 • Czekolada
 • Węgiel


Zaloguj się, aby obserwować  
Kawa

PiS działa dokładnie tak jak każdy faszystowski reżim.

Polecane posty

Kawa

Faszystowski PiS działa dokładnie tak jak każdy faszystowski reżim.
Kłamie dzień i noc , bo "ciemny lud to kupi" dopóki będzie miał kiełbasę na koszt państwa.
Sypie zatem groszem pożyczonym za granicą i kupuje sobie poparcie najgłupszej części społeczeństwa i kłamie nawet wtedy kiedy go na złapią za rękę , mówiąc że to nie jego ręka.
I będzie tak dopóty dopóki na to będziemy pozwalać.
Faszystowski PiS zer swoimi: Kuchcińskimi , Sasinami , Ziobrami , Zielińskimi , Suskimi , Szydłami , Kempami , Szyszkami , Jurgielami i wieloma innymi inteligentnymi inaczej kadrami po prostu inaczej nie potrafi.
I mają do tego wzorce z historii: NSDAP i KPZR oraz partię faszystowską Włoch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Gżegoż Brzęczyszczykiewicz

Ach ta nienawiść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BrakLoginu
Napisano (edytowany)

Ja takie coś znalazłem w necie:

 

14 wczesnych oznak faszyzmu:

 

1. Silny i trwały nacjonalizm ☑
2. Pogarda dla praw człowieka ☑
3. Jednocząca figura wroga ☑
4. Rozwój militaryzmu ☑
5. Agresywny seksizm ☑
6. Kontrola nad mediami [w trakcie]
7. Paranoja bezpieczeństwa narodowego ☑
8. Bliskie relacje rządu z religią ☑
9. Ochrona korporacyjnej władzy ☑
10. Tłumienie klasy pracującej ☑
11. Pogarda wobec intelektualistów i artystów ☑
12. Obsesja na punkcje przestępczości i jej karania ☑
13. Krzewiące się układy i korupcja ☑
14. Sfałszowane wybory [w przygotowaniu]

 

Ciekawe z którymi punktami się rozmówcy zgodzą, a które według niego w ogóle nie mają miejsca w naszym kraju :)

Edytowano przez BrakLoginu
Dodałem numerację. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gżegoż Brzęczyszczykiewicz

Faszyzm najkrócej rzecz ujmując jest to sytuacja, w której państwu wszystko wolno. Faszyzm jest kultem państwa. Należy pamiętać, że faszyzmu nie było w III Rzeszy. To była raczej karykatura skopiowana na prawdziwym faszyzmie, który miał miejsce i narodził się we Włoszech. W III Rzeszy był nazizm i rasizm.

 

Pamiętać trzeba, że Hitlera wzniosła do władzy tak ukochana przez większość ludu demokracja. Przypominam, że PiS również wygrało wybory demokratycznie. A co zrobić, jeżeli większość nie chce demokracji, bo widzi jak ona funkcjonuje przez ostatnie 30 lat? Ja się wcale nie dziwię, że wyborcy coraz bardziej chcą eksperymentować.

 

Jeżeli chcemy mieć demokrację, która ogranicza ludzi skrajnych, to musimy wprowadzić Jednomandatowe Okręgi Wyborcze. W Kongresie (Sejmie) USA są dwie partie: lewicowa demokratyczna i prawicowa republikańska. W obu tych partiach zasiadają ludzie o skrajnych poglądach lewicowych (Demokraci) i prawicowych (Republikanie). Większość jednak w obu partiach to ludzie szeroko rozumianego Centrum, którzy są lekko nastawieni na lewą stronę (Demokraci) lub prawą stronę (Republikanie). Taki system powoduje, że większość ludzi we władzy to osoby umiarkowane, choć oczywiście ukierunkowane na jedną ze stron. System dwupartyjny, który naturalnie tworzy się poprzez ordynację większościową, jest zabezpieczeniem przed takimi właśnie hitlerami. W PE jest frakcja komunistyczna. Co się stanie, jeżeli któregoś dnia ona wygra wybory w UE? Europosłowie są wybierani niestety w ordynacji proporcjonalnej. Gdyby wybory odbywały się w ordynacji większościowej (JOW), to automatycznie utworzyłby się taki sam system jak w USA, a więc dwupartyjny. Byłaby to lewica-socjaliści (odpowiednicy Demokratów w USA) i prawica wolnorynkowa (odpowiednicy Republikanów w USA). Oczywiście każdej z tych frakcji na pewno znaleźliby się ludzie o skrajnych poglądach, jak Piotr Ikonowicz czy Janusz Korwin-Mikke, jednak nie mieliby oni zbyt wiele do powiedzenia we frakcji i w ogóle w całym Parlamencie, bo większość zarówno po lewej jak i po prawej stronie stanowiliby ludzie umiarkowani.

 • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wania
7 godzin temu, Kawa napisał:

Faszystowski PiS

 

Nie trzeba czytać dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

 • Witamy na forum Nastroik.pl

  Jeśli jesteś nową osobą na forum, zachęcamy do rejestracji! Zajmie ci to tylko 30 sekund a dzięki rejestracji zyskasz:

   

  • Dostęp do Chatbox'u
  • PW - system prywatnych wiadomości.
   • Można wyłączyć jeśli ktoś sobie nie życzy prywatnych wiadomości.
  • Możliwość edycji Swoich tematów i odpowiedzi.
  • Dostęp do wszystkich tematów i odpowiedzi, które zostały napisane przez Ciebie
  • Przejrzenie listy Użytkowników online.
  • Twoje kanały aktywności.
  • Rankingi Użytkowników.
  • Brak irytującego reCAPTCHA.
  • Możliwość pisania statusów na forum.
  • Możliwość wybrania Naszego aktualnego nastroju na forum.
  • System powiadomień (Działa z przeglądarką Chrome i Firefox)
  • Możliwość wspominania Użytkowników - wygląda to tak: @Rawik
  • Możliwość ustawienia sygnaturki pod Swoimi postami. (Można je ignorować)
  • Własne wyróżniające się zdjęcie profilowe.
  • Dostęp do profili Użytkowników.
  • Możliwość obserwowania Znajomych.

               Oraz wiele więcej niewymienionych funkcji.

   

  Życzymy miło spędzonych chwil na naszym wspólnym forum Ekipa Forum Nastroik.pl

 • Nowe Posty

  • alan
   Nie ma szans wygrać wybory! Co wy!, na 100% wygra je w cuglach. Właśnie rozdaje kupony wyborcze. Jeżeli myślicie, że PO czy jakakolwiek inna partia w obecnym Sejmie zrobiła by inaczej to sorry za prawdę, ale nie. Każda partia z obecnego Sejmu utrzyma PIS-owskie rozdawnictwo bo wie, że tak tylko wygra kolejne wybory. Ale nie to jest problemem. Problem w tym, że żadna z tych partii nie reprezentuje Polaków tylko jakieś zagraniczne agentury. Polska jest dojona na niewyobrażalną skalę i dzieję się tak już od setek lat, a nie jak się to niektórym wydaje od przemian czyli 90 roku. Dla czego się tak dzieje? Ponieważ nami nie żądzą Polacy tylko ludzie mówiący po polsku . Niestety my im na to pozwalamy, a to już nie świadczy o nas najlepiej.
  • RagnarLodbrock
   Uwielbiam wesela, bo lubię tańczyć, choć nie umiem. Ale nie przeszkadza mi to :-).  Jakie nietypowe miejsce w Polsce jest bezwzględnie konieczne do zobaczenia (Kraków, Warszawa, Zakopane itp. odpadają - chodzi o wyjątkową wyjątkowość :-)) 
  • Dżiulia
   Tak ostro bym nie opiniowała partnerów...zawsze to ktoś w otoczeniu i człowiek nie jest samotny, ale świetna rada/uwaga o porzuceniu.
  • Dżiulia
   Znaczy by nie jeść go widelcem.😂 Dobrze myslisz tym bardziej jak człowiek głodny, a pojęcia znaczą tyle samo.  
  • Dżiulia
   Jak zwał się ten okres tak się zwał...komunizm czy socjalizm, ale po wojnie...ludność zastraszona przeżyciami wojennymi bała się nawet głośniej kichnąć, by nie stać się poszkodowanym, ale z czasem nabierali odwagi. Rolnicy po wojnie nie stracili praw do swojej ziemi. Ziemie zabrane i utworzone PGR z mojej wiedzy były to raczej słabe  gleby i nikt do nie rościł praw. bo pokolenie dziedziców wyjechało na Zachód po zorientowaniu, że ziemie im zabiorą, więc swobodną ręką z tychże tworzono PGR. Czy to było złe rozwiązanie? Myślę, że nie. Ludność po wojnie nie miała byłego własnego dachu, więc osiedlała się w zabudowaniach poniemieckich bądź tam co zostało po dziedzicach i ci wszyscy podejmowali pracę w PGR-ach. Prywatne rzemiosło też funkcjonowało, ale indywidualnie jak teraz firma nie mogło istnieć, a więc tworzono cechy branżowe. Nie wiem tak to funkcjonowało...zapewne tam podatki jakieś musieli płacić, ale wiem, że przedsiębiorcy nie bankrutowali jak to obecnie często się dzieje. Życie było na kredyt, bo jakoś z budżetem stale było ciężko, mimo, że ludzie społecznie przepracowywali sporo godzin ponad normę. Lekarze przyjmowali wszystkich zgłaszających się pacjentów czasami po 60 i więcej osób dziennie, zakładach nikt nie odmówił pracy  ponad normę...oczywiście za zapłatą. Ale były i dobrodziejstwa dla społeczeństwa: -zasiłki rodzinne do pensji na dzieci i żonę zajmującą się domem. -leki dla emerytów i rencistów były na receptę za darmo. -dofinansowanie do wczasów pracowniczych oraz kolonii i obozów dla dzieci...w każdym roku, później co drugi rok. - do pensji dokładano tzw. socjal...czyli na pranie odzieży służbowej, na ręczniki, mydło i herbatę bądź zakłady pracy robiły zakupy i pracowników zaopatrywano.   Mimo, że szkoły pękały w szwach, bo klas w poziomie było od a do p...uczęszczano na dwie lub trzy zmiany, a w klasach było do 40 uczniów, to do szkoły średniej po zdaniu egzaminu dla każdego było miejsce...podobnie na studiach, ale tu fory mieli pochodzenia chłopskiego i robotniczego, bo dostawali dodatkowe punkty za pochodzenie. W przedszkolach zawsze gdzieś było miejsce...podobnie w żłobkach. Każdy kto poszedł do "Białego Domu" (Komitetu Partii) ze skargą bądź sprawą nie możliwą do załatwienia...z reguły dla takiego petenta załatwione było pozytywnie. Bez gdybania to tyleż w temacie...a o negatywach może ktoś inny napisze i wtedy wywiąże się dyskusja,    
  • aliada
   Czy komunizm był zły? Jeśli terror, zakłamanie i gospodarcze dziadostwo są złe, to tak. Czy rozwijalibyśmy się lepiej nie będąc pod butem Związku Radzieckiego? Wystarczy porównać  Polskę  u schyłku komuny z Zachodem. Zapóźnienia powstałe w ciągu tych nieszczęsnych 45 lat będą się jeszcze długo za nami ciągnąć.
  • Jacekz
   Fajnie było.Dawno temu (tylko @BrakLoginu) pamięta i ja ..zapomniałem co było pozytywnego..a czynsze za mieszkanie..ale za to czekolada 15-25 zł.,kilogram czelokadowych ulubionych cukierków czy tam pralinek na wagę 60 zł,mały fiat tyle co teraz BMW..
  • aliada
   Leżenie w słońcu to mordęga, więc tego nie robię. Trochę opalenizny łapię chodząc i jeżdżąc na rowerze.   Lubisz wesela? Dlaczego tak albo dlaczego nie?
  • BrakLoginu
   No to wymyślam... <myśli> ja mogę jedynie dodać tyle, że czuję jakby obecnie była taka komuna pis tfuu bis  
  • BrakLoginu
   Maanam - Lipstick on the glass  
 • Najnowsze Tematy

 • Popularni autorzy

  1. 1
   BrakLoginu
   BrakLoginu
   29
  2. 2
   Mptiness
   Mptiness
   28
  3. 3
   Jacekz
   Jacekz
   27
  4. 4
   aliada
   aliada
   18
  5. 5
   alan
   alan
   15

Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

W związku z Rozporządzeniem UE 2016/679 (znanym też jako „RODO”) informujemy w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe pozostawiane podczas korzystania z forum Nastroik.pl. Zamykając ten komunikat wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych przez forum Nastroik.pl - Regulamin - Polityka prywatności