Skocz do zawartości
  • Niebo
  • Borówka
  • Szary
  • Porzeczka
  • Arbuz
  • Truskawka
  • Pomarańcz
  • Banan
  • Jabłko
  • Szmaragd
  • Czekolada
  • Węgiel


Zaloguj się, aby obserwować  
pewna pisząca

Najświętsza Maria potrafi wyprosić u Boga wskrzeszenie

Polecane posty

pewna pisząca

Wskrzeszenia za przyczyną Matki Bożej Gidelskiej ! (3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu).

Kiedy przed wieloma laty wraz z pielgrzymami zawitałam do wsi Gidle, dowiedziałam się o wskrzeszeniach dokonujących się za przyczyną gidelskiej Pani. Nigdy bowiem nie słyszałam, by Maryja „zdziałała” aż tak „sensacyjne” cuda. Bardzo mnie to wtedy jako nastolatkę zaciekawiło, a moje spojrzenie „automatycznie” pobiegło ku niepozornej figurce Matki Bożej z Dzieciątkiem.  
x
Kiedy w 1516 r. gidelski rolnik Jan Czeczek orał pole, wydobył ze skiby niewielką, bo niewielką , kamienną, anonimową figurkę Maryi Mimo iż temu wydobyciu towarzyszyły dziwne znaki (niezwykła jasność bijąca z ziemi, niezwykła woń ,klęknięcie wołów), potraktował figurkę jako zwykłe znalezisko i ukrył „na dnie skrzyni z odzieżą” w swojej chałupie. Pewnego razu wraz z rodziną stracił wzrok. Z pomocą nieszczęśnikom pospieszyła między innymi nieznana z imienia, pobożna kobieta, którą zaintrygowała kadzidlana woń i bijąca ze skrzyni światłość. Odkryła w skrzyni zabrudzony ziemią posążek i włożyła go do wody. Kiedy rolnik z rodziną obmył tą samą wodą twarz i przetarł oczy, nagle zaczął widzieć. 
Wspomniana kobieta zaniosła figurkę do gidelskiego proboszcza, ks. Piotra Wołpkaja.
x
Wkrótce Gidle zasłynęły z uzdrowień, a także ze wskrzeszeń. W cudowny sposób odzyskiwały życie „za wezwaniem Cudownej Pani” na przykład pochłonięte przez wodę dzieci czy stratowani przez konie dorośli. Łącznie w Gidlach dokonało się 31 wskrzeszeń.
Kronika podaje między innymi, że „trzy dziewczynki z Pławna w 1680 r. utonęły w Warcie. Z płaczem niosą je do Kaplicy rodzice, gorąco się modlą i w oczach zebranego ludu wskrzesza je Matka Najświętsza”.
Zapisano też, iż od 1516 do 1743 r. ponad 21 osób w cudowny sposób odzyskało wzrok. Maryja uwalniała nie tylko od chorób, ale i od rozmaitych tragedii i nieszczęść. I nadal to czyni. ( ....... )
x
Nie tylko w czasie wakacji warto udać się do Gidel, by oddać cześć Maryi oraz znaleźć ukojenie i na duszy, i na ciele. Wieś leży 23 kilometrów od Radomska, nad Wartą, w pobliżu szosy Piotrków Trybunalski – Częstochowa.
O Maryi z Gidel mówi się, że podczas gdy znajdująca się niedaleko Matka Boża Częstochowska uchodzi za „lekarkę dusz”, Gidelska jest „lekarką ciał”.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


fenix

Ja się zastanawiam dlaczego zwykłe kościoły , które nie są sanktuarium ani świątynie zborów protestanckich ani świątynie prawosławnych nie prowadzą Księgi Uzdrowień ?

Może tam też było wiele cudów . Było by czym świadczyć o łasce bożej i miłosiernym Bogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dionizy

Kiedyś w dawnej Helladzie na olimpie mieszkało kilkudziesięciu Bogów i bogiń Jeden był od oceanów inny od podziemi a jeszcze inny od opieki nad ogniskiem domowym. Teraz w KK jest wiele Maryi Jedna od chorób umysłu inna od duszy a jeszcze inna od ciała. Nie wspomnę tej od ziół, tej z Fatimy, Gwadelupy, różańca, itd itd. Tysiące posągów, obrazów, fig€rem chociaż jak napisano: 

,,....Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie.
Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi.
Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu — tych, którzy Mnie nienawidzą, a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań....,,

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poszukiwana

Nie ma w biblii ani jednego przypadku wskrzeszenia przez fałszywe bóstwa , jeśli w Gidle do wskrzeszeń kiedyś doszło to jest dowód wszechmocy prawdziwego Boga z nieba

i potwierdzenie prawdziwości wiary .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dionizy

Zazdroszczę tej wiary. Powiedz mi tylko proszę dlaczego szpitalach umierają duchowni, zakonnice i gorliwi katolicy. Czy nie wierzą w te cudowne możliwości a może nie wiedzą o nich? Trzeba im koniecznie o tym powiedzieć by wyzdrowieli i żyli w szczęściu. Ja będąc często w szpitalach wśród umierających ludzi widzę wszystko zupełnie inaczej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poszukiwany

Przyjacielu , właśnie na tym polega ciemność , która dziesiątkami lat musi być pokonywana przez młodych ludzi niosących trud i nadzieję sercem , wbrew logice i zakazom odgórnym , aby w końcu zajaśniała prawda .

Ja też wiele razy byłem w Częstochowie i o tym , że 30 km dalej w Gidle możne doznać zupełnego uzdrowienia nikt nawet nie wspomniał .

Gdybym wtedy o tym wiedział to teraz nie musiałbym już chodzić po lekarzach i faszerować się lekami .

Ale pomyśl jak długo do Polski docierały objawienia 1917 r. z Fatimy ? Przecież stamtąd  można przyjechać zaprzęgiem konnym w 2 tygodnie . W Polsce dopiero przed II wojną św. ksiądz Maksymilian Kolbe po raz pierwszy o tym napisał na stronach swego pisma.  

 A papież Pius dopiero w 1941 r uznał ich prawdziwość , kiedy poczuł że sovieci lada dzień będą na watykańskim placu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dionizy

Czy mówisz tu o Piusie XII? No tak bo lata pontyfikatu się zgadzają. To ten który podpisał konkordat z Hitlerem a wcześniej jeszcze jako kardynał negocjował warunki umowy z Mussolinim. Istnieje wiele dokumentów i fotografii mówiących o jego ,, przekonaniach,, Powiedz mi tylko na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski i przekonania bo przecież to nie pochodzi to ani z Nowego ani Starego Prawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wędrowiec

A co ciebie dziwi , wskrzeszenia czy odzyskanie wzroku ? W Ewangelii Jezus obiecywał , że jego uczniowie jeszcze większe cuda będą czynić niż On .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dionizy

Nic mnie nie dziwi tylko zaskakuje bezgraniczna wiara w dogmaty wyssane z palca ktore to nie maja potwierdzenia ani w Prawie ani w zyciu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaginiony w życiu

c5c18afee06c98acd3a74686808d988a.jpg

Edytowano przez admin
Poprawiony link do obrazka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luna
W dniu 3.09.2018 o 15:34, Gość dionizy napisał:

Nic mnie nie dziwi tylko zaskakuje bezgraniczna wiara w dogmaty wyssane z palca ktore to nie maja potwierdzenia ani w Prawie ani w zyciu 

mają potwierdzenia w orędziach Maryi

 

 które obecnie trwają w kilku miejscach na ziemi , np . w Oliveto Citra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dionizy

Jeśli w to wierzysz to niech Ci będzie 

W wolnej chwili poczytaj sobie o kulcie Izydy i o przejęciu tegoż kultu przez chrześcijan. 

A jesli chcesz mi cokolwiek udowadniać to proszę zrób to na podstawie jakis opracowań naukowych lub chociaż na podstawie Biblii bo te wszystkie dogmaty i objawienia są dla mnie niewiarygodne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikołaj

Tu masz relację u źródła z miejsca objawień

 

widząca szczerością serca potwierdza 

widzenie Maryi i treść orędzia . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iliria

Orędzie, 25. lutego 2019, Medjugorie.
Słowa Najświętszej Maryi: 
„Drogie dzieci! Dziś wzywam was do nowego życia. 
Nie ważne ile masz lat, otwórz swe serce Jezusowi, który na ciebie czeka i przemieni w tym czasie łaski

i wy, jak i przyroda, będziecie się odradzać do nowego życia w miłości Bożej.

Otworzycie swe serca [dla] nieba i rzeczy niebieskich. 
Jestem jeszcze z wami, bo Bóg, z miłości do ciebie, mi na to zezwolił.

Dziękuję ci, że odpowiadacie na mój apel”.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tako rzeczka Brahmaputra
36 minut temu, Iliria napisał:

 

i wy, jak i przyroda, będziecie się odradzać do nowego życia w miłości Bożej.

 

 

To rzeczywiście optymistyczna przepowiednia, bo przyroda pod panowaniem człowieka ledwo zipie. Dobrze, że jest ktoś, kto niesie takie przesłanie i taką obietnicę w świat. To naprawdę budujące, że Bóg, o ile istnieje, widzi, co ludzie zrobili z Jego dziełem i obiecuje odrodzenie. 
Zauważam jeden problem - jeśli warunkiem jest otwarcie się na Jezusa, to niech ono będzie bez pychy, że oto my, ludzie jesteśmy ulubieńcami Boga a przyroda, którą nam oddał pod panowanie ma tylko taki sens, byśmy ją eksploatowali. Jeśli nie zmieni się traktowanie przez chrześcijan przyrody, to ona odrodzi się dopiero wtedy, gdy wszystkich ludzi powoła Bóg w zaświaty. Bóg, jak mówią chrześcijanie, panuje nad ludźmi miłosiernie. Chrześcijanie nie biorą z boskiego panowania przykładu i sami panują nad przyrodą bezwzględnie i bezlitośnie, a próby zmiany takiej mentalności spotykają się z deprecjonowaniem. Jak to jest, że poganie bardziej dbali o przyrodę, niż ci, którym ona została oddana pod pieczę przez Boga? Jak zakrzykuje p. Tomasz Figura: "Sztućce w dłoń i do mięsa!"
https://www.pch24.pl/czy-katolik-moze-jesc-mieso--szymon-holownia-wie-swoje,65977,i.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dionizy
W dniu 13.09.2018 o 09:00, zaginiony w życiu napisał:

c5c18afee06c98acd3a74686808d988a.jpg

Ładna kobieta. Podobna do mojej nowej sąsiadki która niedawno się wprowadziła pod szóstkę. Kamila bo tak ma na imię moja nowa sąsiadka jest teraz w ciąży Ciekawe co urodzi 

Ale czemu zdjęcie Kamili pojawiło się tu na forum i po co jej ta chustka na głowie. Aż sie jutro jej zapytam gdy ją spotkam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulla

24.08.1973r.
Maryja : " ... Synu, córko twoje życie jest drogocenne, dlatego nie powinnaś go marnować ani przez chwilę. Ćwicz się więc w tym, by pozostawać w Moim Niepokalanym Sercu i by działać zawsze ze Mną: myśleć Moim umysłem, widzieć wszystko Moimi oczyma, dotykać Moimi rękoma i kochać Moim Sercem.
Są chwile, kiedy sobie to wszystko szczególnie uświadamiasz. Dzieje się tak, gdy trwasz ze Mną na modlitwie. Czujesz się wtedy naprawdę dzieckiem przy Sercu Mamy. Twoja dusza przeżywa chwile Raju .
Po modlitwie odczuwasz, że wszystko cię męczy i nudzi.
To jest Mój kolejny dar dla ciebie . Jest tak, gdy stale żyjesz we Mnie. Gdy wszystko czynisz ze Mną, wtedy jesteś zawsze we Mnie, nawet gdy rozmawiasz, korzystasz z rozrywek, spacerujesz...
... Moje Niepokalane Serce jest płomieniem najczystszego ognia. Wszystko złe spala, wszystko co niedobre pochłania i wszystko przemienia. A ponieważ ci synowie , córki należą do Mnie, dlatego muszą się przyzwyczajać do powierzania się Mojemu kierownictwu - z prostotą i oddaniem.

Cieszę się, kiedy mogę was prowadzić jak mama do wielkiej świętości. Chcę, by odznaczali się gorliwością. Pragnę, by bardzo kochali Mojego Syna Jezusa. Chcę, aby zawsze pozostawali wierni Ewangelii.
Powinni być ulegli w Moich rękach - dla współdziałania z wielkim planem Miłosierdzia.
Za ich pośrednictwem Mój Syn Jezus uratuję niezliczoną ilość dusz.
Będą Moją radością, najpiękniejszą pociechą Mojego Niepokalanego i Bolesnego Serca, które znowu chce stać się ratunkiem dla Kościoła i ludzkości... ".
Maryja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulla

Objawienie Maryi w Jabłoniu 27 I 1876r.
Matka Boża powiedziała w Polsce w Jabłoniu na zakończenie swego objawienia :
" ... Moje drogie dzieci, nie minie 50 lat a wasza ojczyzna odzyska wolność. Ale w czasie wojny z rosją, gdy waszym wrogom będzie się zdawało, że brama do waszej stolicy W-wy będzie stała otworem przed nimi. Ja stanę im na drodze i tę bramę im zamknę.
Bądźcie zatem dobrej myśli i trwajcie w wierze i miejcie Mnie w sercach tak jak jesteście w moim Sercu.
Kto trwa przy Mnie i Moim Synu ten nie zginie na wieki.
Waszą najskuteczniejszą obroną jest różaniec a modlitwy przy jego pomocy odmówione ja zanoszę do Boga Ojca.
Błogosławię was wszystkich ...".

To była zapowiedź cudu nad Wisłą, i tak się stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  





  • Statystyki forum

    • Tematów
      9 536
    • Postów
      252 782
  • Statystyki użytkowników

    • Użytkowników
      823
    • Najwięcej dostępnych
      8 477

    Igoryvb
    Najnowszy użytkownik
    Igoryvb
    Dołączył
  • Nowe Posty

    • Aco
      Chyba się trochę przypiekłem😡
    • Aco
      Szukacie dziury w całym😎
    • Nomada
      Słońce jeszcze wysoko na horyzoncie ale i blady Księżyc widziałam po południ. Taka cicha magia nieba; )    
    • Nomada
      Niech mówi, kto mu zabroni Chi, ale czy ja wysłucham, to już odrębna kwestia ; )  
    • Nomada
      Nieświadomość ich genezy? To wygenerował czat GPT. Up, wydało się😛 Oczekiwana są jak kontrakt, Katarzynę Miller zostawię na luzie, z humorem i dystansem do emocji i uczuć ; )
    • Nomada
      Hmm 🤔 W sumie to ta mina sugeruje cos innego🤣
    • 4 odsłony ironii
      Ooo fajnie. Ale, że wyjazdowo-wakacyjnie, czy że radość, że w końcu piękne lato?     Dopytuję, bo nie wiem czy zazdrościć  czy nie 😁
    • Vitalinka
    • Chi
    • Monika
      0:45 - jaki piękny piesiulek!!!😍
    • Pieprzna
      @KapitanJackSparrow basenowy pomór dotarł i do nas. Dzieciakom powietrze ucieka, woda się wylewa, a dziury nie możemy wytropić 🤦‍♀️
    • Monika
      Primaverko, chyba cofam się w rozwoju 😉- nie mogłam zmęczyć (kiedyś jeszcze spóbuję)❤️
    • Chi
    • Chi
      Hej Hej 😘   U mnie nastroje wakacyjne      
    • Monika
      „Słowa na K” to historia dziewczyny, która gubi się gdzieś pomiędzy tym, co powinna, a tym, co czuje. Wciągnięta w poszukiwanie „czegoś więcej” – emocji, spełnienia, siebie – pozwala się porwać chwili. Spotyka ludzi, z którymi rusza w podróż bez planu – za beztroską, śmiechem, małymi momentami, które smakują jak spełnione marzenia. To nie jest historia o napadzie.To droga. Znajomości bez słów, decyzje bez mapy. Opowieść o szukaniu sensu nie w wielkich gestach, ale w drobnych zdarzeniach – tych, które zostają w pamięci, choć wydają się niepozorne. Bo może wcale nie sukces jest w życiu najważniejszy. Może ważniejsze są marzenia, ludzie, chwile, które mają smak prawdziwego „teraz”. I choć każdy dzień przypomina przygodę, gdzieś głęboko pojawia się pytanie: „czego tak naprawdę mi brak?”. W końcu przychodzi moment ciszy. Przebudzenie. I zrozumienie, że brakowało kilku prostych słów.Tych na K.. Nie kasa, kariera Ale może:Kocham Czasem wystarczy tylko jedno.       (piękny głos, cudowny)
    • Chi
      Nie pozwól, by ktoś, kto nie chodził w Twoich butach, mówił Ci, jak masz wiązać sznurówki.  
    • Vitalinka
      Czuję się cudownie i jestem dziś szczęśliwa 🌞💞
    • 4 odsłony ironii
      Dzień dobry 🙂 Jak tam nastroje? Ktoś już wakacjuje? 😉    
    • KapitanJackSparrow
      Cytaty o miłościach ? Skolim i ja uważamy, że....😝😁   Dla mnie Zatańczysz teraz dla mnie Wyglądasz idealnie Gdy tańczysz tylko dla mnie Oj tak ładnie Ładnie Bujaj się tak ładnie Wyglądasz idealnie Gdy tańczysz tylko dla mnie Hej, piękna kręć dziś dla mnie Dla mnie Zatańczysz teraz dla mnie Wyglądasz idealnie Gdy tańczysz tylko dla mnie Widzę ciebie mała Jak jesteś doskonała Jak bardzo mnie to jara Jak bardzo mnie to jara Wchodzę do klubu, zamawiam pierwszą setę Biorę zawsze dla siebie najpiękniejszą kobietę Biorę Ciebie mała Chcę byś tu została Chcę, byś skarbie mnie tej nocy mocno całowała Lubię jak się droczysz, myszko Lubię jak dochodzisz Uważaj moja mała Żebyś się nie zakochała Dla mnie Zatańczysz teraz dla mnie Wyglądasz idealnie Gdy tańczysz tylko dla mnie Oj tak ładnie Ładnie Bujaj się tak ładnie Wyglądasz idealnie Gdy tańczysz tylko dla mnie Rozkładam nogi Twoje I biorę to co moje Kolejną nockę, skarbie Spędzamy już we dwoje Chciałaś mieć łobuza jak Twoje koleżanki Podejdę teraz bliżej, ja zerwę z Ciebie majtki Będziesz więcej chciała, zobaczysz jak to działa Przy mnie tej nocy będziesz ostro balowała Dla mnie Zatańczysz teraz dla mnie Wyglądasz idealnie Gdy tańczysz tylko dla mnie Ej, Ładnie Bujaj się tak ładnie Wyglądasz idealnie Gdy tańczysz tylko dla mnie Dla mnie Zatańczysz teraz dla mnie Wyglądasz idealnie Gdy tańczysz tylko dla mnie Ej, piękna Poruszaj tak biodrami Jak zostaniemy sami Poskładam Cię jak łabędzia z origami Idę zawsze z piękną panią Wbijam na salony Jak kiedyś Jak wbiłem z moją damą Dla mnie Zatańczysz teraz dla mnie Wyglądasz idealnie Gdy tańczysz tylko dla mnie Oj, tak ładnie Ej, Ładnie Bujaj się tak ładnie Wyglądasz idealnie Gdy tańczysz tylko dla mnie Hej piękna kręć dziś dla mnie 😁
    • la primavera
      ,,Kraina wielkiego nieba " -  Carey Mulligan i Jake Gyllenhaal grają małżeństwo na zakręcie. W środku  młodziutki Ed.Oxenbould w roli ich syna. Jego oczami patrzymy na rozpadająca się rodzinę, którą młody chciałby zcalic choćby na zdjęciu.  Film bez wielkich dram, kłótni i ciągnących się awantur, ale z emocjami wypisanymi na twarzach. Bardzo podobała mi postać która grała Carey, żony i matki, która trzyma ich wszystkich razem ale której ramiona w końcu słabną,  która się poddaje  i nie chce juz być cokołem swojej rodziny. Donkiszotowaty mąż kolejny raz wymiguje się z życia, zdziwiony, że nikt nie gra hymnów  pochwalnych przy jego powrocie.  Jeanette osłabiona nieobecnością męża, wikła się w coś, co nie przynosi jej niczego dobrego,  jest w tym jakby wbrew sobie, jakby według zasady, że niech będzie obojętnie jak,  byle było inaczej. Potrzebuje  chwili, by odnaleźć siebie,  nie tą, która kiedyś była, ale tą, którą pragnie być teraz. Choć to nie jest opowieść o poszukiwaniu szczęścia, bo szczęśliwych ludzi tu nie widać, to stabilność jaką daje jasność sytuacji i obrany kierunek,  są nie mniej ważne.  Ładny film.  
    • Nafto Chłopiec
      Ja też nie wiem czy na pikniku pracowniczym nie dostałem bo tak mnie wycięło że rzygałem z powodu bólu głowy. Póki co rzeczywiście planeta płonie, aż się warszawskie metro zapaliło 😂
    • Vitalinka
      Nie, o sposobach wyrażania miłości, zależnych od człowieka, wyniesionych z domu rodzinnego i przez to, że różnych, to często prowadzących do nieporozumień ze względu na nieświadomość ich genezy. Oczekiwania wobec miłości to oddzielny temat.🙂
    • Vitalinka
      Zgadzam się.   Pamiętam do dziś jak będąc dzieckiem wbiegliśmy z bratem na wydmy i jak Babcia na nas nakrzyczała, byłam bardzo zdziwiona i zaciekawiona dlaczego nie możemy biegać po takim fajnym piaseczku. Wtedy Babcia nam wszystko wytłumaczyła. Nadal nie rozumiałam, ale słuchałam, a o zakazie pamiętam do dziś, tak samo jak i wpojone oraz wytłumaczone , zasady typu : nie biegać w Kościele czy ustępować starszym w autobusie.   I znów wracam do tematu wychowywania, a nie hodowania.
    • Pieprzna
      A to nie jest po prostu sukcesja? W naszej strefie wszystko dąży do stania się lasem. To naturalny proces.
    • KapitanJackSparrow
      Powiedz jak to jest że w Niemiaszki nie budują żadnych zapór , ba! siedzą, opalają  na tych wydmach i jakoś normalnie tam jest. Aż miło sobie zrobić zdjęcie z nad morza. Bo widać morze i naturalne wydmy. Nie ma problemu.  U nas zaš , nie mówię że wszędzie ale niejednokrotnie widzę za tymi płotami inwazję roślinności, a tam roślinności, krzaczorów!  z piekła rodem która głuszy i zatraca wszystkie takie cenne delikatnie chronione roślinki krajobrazu wydmowego. 
  • Najnowsze Tematy

Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...