Marian

Mundial 2018. Kasper Schmeichel lepszy od ojca

Polecane posty

Marian

Kasper Schmeichel zapisał się w historii piłki nożnej w Danii. Bramkarz pobił rekord należący do ojca, Petera. Po meczu z Peru notuje już 534 minuty bez straconego gola.

Rekord Petera Schmeichela został ustanowiony w 1995 roku, a bramkarz był wówczas zawodnikiem Manchesteru United. Jego seria bez wpuszczonej bramki trwała od 29 marca do 6 września, zachował czyste konto przez 470 minut.

Kasper Schmeichel po raz ostatni stracił gola w starciu z Irlandią w listopadzie 2017 roku. Od tamtej pory nie wyciągał piłki z bramki, co oznacza, że po meczu z Peru, wygranym przez Danię 1:0, ma 534 minuty z zachowanym czystym kontem.