Skocz do zawartości
  • Niebo
  • Borówka
  • Szary
  • Porzeczka
  • Arbuz
  • Truskawka
  • Pomarańcz
  • Banan
  • Jabłko
  • Szmaragd
  • Czekolada
  • Węgiel
BrakLoginu

Kurier (2019) Władysława Pasikowskiego

Rekomendowane odpowiedzi

BrakLoginu

Reżyser do filmu zebrał plejadę wielu bardzo dobrych aktorów.

Opis dystrybutora:

Cytat

Kurier to nowy film w reżyserii Władysława Pasikowskiego (Pitbull. Ostatni pies, Pokłosie). Produkcja jest inspirowana życiorysem Jana Nowaka-Jeziorańskiego, który w czasach II wojny światowej działał jako kurier Armii Krajowej i brał udział w Powstaniu warszawskim. Po wojnie został odznaczony między innymi Orderem Orła Białego, Krzyżem Srebrnego Orderu Virtuti Militari czy Prezydenckim Medalem Wolności.

Wspomnianego Jana Nowaka-Jeziorańskiego gra Philippe Tłokiński, jak dla mnie jeszcze mało opatrzony aktor, ale ciekawie się zapowiadający. Jest on dżentelmenem i patriotą, który stanie w obronie kobiety, ale również nie jest mu obcy los ojczyzny. Jan według rozkazu ma powstrzymać wybuch Powstania Warszawskiego.

Lubię w filmach Pasikowskiego to, że potrafi tak zgrabnie w film "włożyć" zabawne teksty (by tu przypomnieć Psy). W Kurierze również ich nie zabrakło, a zdjęcia Magdaleny Górki ukazują nam wszystko w pełnej okazałości.

Film z przepiękną muzyką, tworzącą trochę melancholijny klimat. Efektów specjalnych i scenografii nie powstydziliby się fachowcy z Hollywood`u. Zadbano o szczegóły w taki sposób, że mimo, że ja nie żyłem w latach 40, to odniosłem wrażenie jakbym tam był, wszystko było takie realistyczne.

Parę słów o wspomnianej plejadzie świetnych aktorów. Premiera Mikołajczyka gra Sławomir Orzechowski, mój ulubiony aktor czyli Jan Frycz tutaj odgrywa generała Sosnowskiego. Przygotowania do Powstania szykuje m.in. Zbigniew Zamachowski w roli generała Montera i Adam Woronowicz jako pułkownika Iranka-Osmeckiego.

Za to pierwszoplanowe role grają "żółtodzioby", a grają tak, jakby za chwilę mieli zastąpić swoich starszych kolegów. 
Świetna rola Patrycji Volny w roli łączniczki Marysi nie pozostawia złudzeń, że ona odniesie kiedyś dużą karierę. No i wspomniany już Tłokiński.

Cezarego Pazury jakoś nie cenię za ostatnie role, ale tutaj zagrał epizod lokatora ceniącego święty spokój i za wplecenie go w takiej postaci w film również należą się brawa.

Nie chcę zabierać innym możliwości odkrycia tego filmu dla siebie, nie chcę spoilerować, więc w skrócie... film jest opowieścią ostatnich miesięcy, dni i godzin przed wybuchem Powstania Warszawskiego.
Kurier jak to kurier - dostarcza paczki i ten "Kurier" dowiózł nam wiele emocji, fascynującą opowieść, niezłą akcję jak przystało na kino sensacyjne z historią w tle.
Dostarczył nam również klimatu Warszawy przed godziną "W". Jest dobrze ukazany patriotyzm, potrzeba wolności, gotowość i odwet.

Za Chiny Ludowe tylko nie wiem jaką scenę miałem odnaleźć w tym filmie, bo Primavera już gdzieś wspominała o niej. Tyle emocji, ciekawych scen i dobrej gry aktorskiej, że może gdzieś, to mi z głowy uleciały, by spojrzeć pod innym kątem? :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

la primavera

Czyli film się podobał. To najważniejsze.

A co do sceny... cóż, trudno. Widać mamy inne oczy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BrakLoginu

Tak, film bardzo dobry i mogę go z czystym sumieniem innym polecić, ale oczywiście jeśli taki gatunek do nich trafia.
Co do sceny... najwidoczniej nie znamy się tak bym mógł ocenić czy dany fragment akurat mógłbym w taki czy inny sposób na Ciebie podziałać. Może jakaś podpowiedź? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
la primavera

Zostawmy jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Twoja zawartość musi zostać zatwierdzona przez moderatora.

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Powiadomienie o plikach cookie

W związku z Rozporządzeniem UE 2016/679 (znanym też jako „RODO”) informujemy w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe pozostawiane podczas korzystania z forum Nastroik.pl. Zamykając ten komunikat wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych przez forum Nastroik.pl - Regulamin - Polityka prywatności