Skocz do zawartości


BrakLoginu

Robin Wight - rzeźby tańczące z dmuchawcami

Polecane posty

Wesoły
BrakLoginu

Robin Wight jest rzeźbiarzem z Wielkiej Brytanii i dzisiaj chwilę porozmawialiśmy o jego pracach z @la primavera. Żeby te rozmowy nie zginęły postanowiłem założyć osobny temat.
Wspomniany artysta tworzy urokliwe rzeźby z drutów ze stali nierdzewnej. Bohaterami są chyba postacie z bajek, które wydają się tańczyć i/lub walczyć z wiatrem.

Jak można zauważyć na poniższych zdjęciach artysta tworzy swoje postacie na solidnym szkielecie stalowym, a następnie owija go przez mniejszej średnicy druty.
Wewnątrz umieszcza także kamienne serce.

Jego dzieła wystawiane są w ogrodach w Trentham, ale tworzy także dla klientów prywatnych.

 

Podobnie z metalem i kamieniem pracuje nasz forumowicz @Dionizy, którego dzieła można podziwiać w dziale "Nasza twórczość".

 

Prace schowałem w spoilerze, aby nie zajmowały za dużo miejsca:

 

Spoiler

fantasywire-wire-fairy-sculptures-robin- fantasywire-wire-fairy-sculptures-robin- fantasywire-wire-fairy-sculptures-robin- fantasywire-wire-fairy-sculptures-robin- fantasywire-wire-fairy-sculptures-robin- fantasywire-wire-fairy-sculptures-robin- fantasywire-wire-fairy-sculptures-robin- fantasywire-wire-fairy-sculptures-robin- fantasywire-wire-fairy-sculptures-robin- fantasywire-wire-fairy-sculptures-robin- fantasywire-wire-fairy-sculptures-robin- fantasywire-wire-fairy-sculptures-robin- fantasywire-wire-fairy-sculptures-robin- fantasywire-wire-fairy-sculptures-robin- fantasywire-wire-fairy-sculptures-robin-

 

  • Lubię to! 2
  • Super 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


aliada

Dmuchawce są niesamowite, i  włosy targane wiatrem też. Jednak całość wydaje mi się kiczowata, za ładna, za gładka, zbyt oczywista, te idealne ciała jak z komiksów i motyw motylich skrzydeł... Podziwiam technikę, ale trochę to nudne, powtarzalne, masówka, która się pewnie nieźle sprzedaje, ale nie jest w stanie poruszyć, jak powinna prawdziwa Sztuka.  Oczywiście lepsza to ozdoba ogrodu niż krasnal, ale - nie.

  • Lubię to! 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
la primavera

Wróżki to wróżki -muszą być idealne. 

Autor ma swoją technikę, szczególny materiał ale nie nazwałabym tego masówką tylko stylem. 

Między zalaniem krasnalowej formy gipsem a stworzeniem z drucianych zwoi postaci bajkowych przedstawiających  ich zmagania z wiatrem jest różnica. Do pierwszej trzeba formy, do drugiej talentu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oszołomiony
omam
W dniu 9.05.2019 o 21:40, BrakLoginu napisał:

Bohaterami są chyba postacie z bajek, które wydają się tańczyć i/lub walczyć z wiatrem.

to co robi ten facet jest genialne! uwielbiam takie rzeczy! Szacun - prawdziwy artysta!

Jeszcze te ujęcia na załączonych zdjęciach...rewelacja

Sama chciałabym mieć takie cudeńko w ogrodzie :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maybe
Dnia 9.05.2019 o 22:48, aliada napisał:

Dmuchawce są niesamowite, i  włosy targane wiatrem też. Jednak całość wydaje mi się kiczowata, za ładna, za gładka, zbyt oczywista, te idealne ciała jak z komiksów i motyw motylich skrzydeł... Podziwiam technikę, ale trochę to nudne, powtarzalne, masówka, która się pewnie nieźle sprzedaje, ale nie jest w stanie poruszyć, jak powinna prawdziwa Sztuka.  Oczywiście lepsza to ozdoba ogrodu niż krasnal, ale - nie.

Nasunęło mi się podobne spostrzeżenie: jak krasnale ogrodowe.

Oczywiście kunszt wykonania o niebo lepszy, jednak nie jest to sztuka wg mnie, a takie cacka dla oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Layne

Świetne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czas na Gofra
example123

No nie powiem bardzo mi się podobają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alma

Pikne som, bezapelacyjnie pikne.

I doczytałam o kamiennym serduchu, konstrukcie ze stali i 'zawijaniu w sreberka'... Dla se mła całkiem wystarczająco, by stuką nazwać.

Praca w materii, znaczy zmaganie siem z nią, podpada mi pod autentyczność wysokiego kalibru.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.






Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...