- Niebo
- Borówka
- Szary
- Porzeczka
- Arbuz
- Truskawka
- Pomarańcz
- Banan
- Jabłko
- Szmaragd
- Czekolada
- Węgiel
Przeszukaj forum
Pokazywanie wyników dla tagów 'miał'.
Znaleziono 8 wyników
-
Szpryca? https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Kacper-Gajda-nie-zyje.-Lekarz-psychiatra-i-sekretarz-OZZL-mial-zaledwie-30-lat
-
Film jest tak skonstruowany, że skupia się wyłącznie wokół jednego aktora i rekina. Dwie przeciwstawne postacie - przystojny superbohater i okropny, zabójczy rekin. Obydwie postacie są interesujące, film jest typowym gatunkiem w którym na końcu z wielką pompą wygrywa bohater. Mimo tak banalnej fabuły do popcornu w kinach, film jest nakręcony bardzo niezrozumiale jak na tamte czasy. Najlepsze filmy lat 70 z USA i UK: "Szczęki", "Mechaniczna pomarańcza", "Lokator", "Taksówkarz".
- 14 odpowiedzi
-
"Dziś po południu odszedł od nas jeden z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych aktorów polskich FRANCISZEK PIECZKA, Kawaler Orderu Orła Białego. Panie Franciszku będziemy pamiętać nie tylko Pański wielki kunszt aktorski, ale także wspaniałe serce, empatię i ogromną dobroć. Żegnam. Nigdy nie zapomnimy!" — napisał Tadeusz Deszkiewicz z Radia Dla Ciebie. Debiutował w filmie. W 1954 r. zagrał w "Pokoleniu" Andrzeja Wajdy, w 1960 r. w "Matce Joannie od Aniołów" Jerzego Kawalerowicza, a w 1964 r. w "Rękopisie znalezionym w Saragossie" Wojciecha Jerzego Hasa. Pracując na planie serialu, Pieczka wystąpił jednocześnie w filmach Henryka Kluby — "Chudy i inni" (1966) i "Słońce wschodzi raz na dzień" (1967). Znakomite oceny zebrał za kreację w poetyckim "Żywocie Mateusza" Witolda Leszczyńskiego (1967), gdzie wykreował tragiczną postać nadwrażliwego mężczyzny o duszy dziecka. W filmowym dorobku Pieczki są też kreacje m.in. w "Perle w koronie" Kazimierza Kutza (1971), "Weselu" Andrzeja Wajdy (1972), "Chłopach" Jana Rybkowskiego (1973). Pieczka zagrał również pamiętne role starego Kiemlicza w "Potopie" Jerzego Hoffmana (1974) i fabrykanta Mullera w "Ziemi obiecanej" Wajdy (1974).
- 6 odpowiedzi
-
- franciszek
- pieczka
- (i 4 więcej)
-
"Kruk miał w pysku ser ogromny, a lis niby skromny przyszedł do niego i rzekł:
syn fubu dodał temat w Rozmowy w toku
- Miły bracie, nie mogę się nacieszyć kiedy patrzę na cię." Jean de La Fontaine, 17 wiek -
Co się już dzieje w tym chorym kraju to brak słów. Państwo same robi tyle, że nic nie robi... a przepraszam, robi, bo namiętnie przeszkadza tym, co chcą pomóc w trudnej sytuacji. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-wosp-kupila-sprzet-mon-mial-go-przewiezc-owsiak-zaskakujace-wymagania/e2rrcbg Jakie dziwne zasady! "Ty pomagasz, ale to my wychodzimy z piersią do odznaczenia". Wychodzi na to, że lepiej niech ludzie umierają, bo przecież to Owsiak ich wielki wróg (nie wiadomo dlaczego). Ludzie prywatni i różne firmy mimo zaglądającego do nich kryzysu i obawy, że splajtują to pomagają na ile mogą, ale rząd woli kłaść kłody pod nogi takim ludziom. Lepiej stawiać chore warunki? Nie lepiej pomóc pomagającym zwłaszcza, że oni wyręczają państwo w ich zasranym obowiązku?!
-
Tadeusz Pluciński zmarł we wtorek w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie w wieku 92 lat - podał ZASP. Widzowie znają go z takich filmów jak "Poszukiwany, poszukiwana", "Kariera Nikodema Dyzmy" czy "Hydrozagadka". Tadeusz Pluciński (ur. 25 września 1926 r. w Łodzi), w 1949 r. ukończył studia na łódzkim oddziale warszawskiej PWST. Od 1954 r. związany był z teatrami warszawskimi, m.in. Polskim (1963-1976) i Syreną (od 1976 r.). Na ekranie debiutował jeszcze na studiach epizodem w dramacie Wandy Jakubowskiej "Ostatni etap" (1947). Popularność zawdzięczał rolom komediowym, zarówno telewizyjnym jak i kinowym. Najbardziej znane filmy z jego udziałem to: "Mąż swojej żony" (1960), "Szczęściarz Antoni" (1960), "Dzięcioł" (1970), "Niebieskie jak Morze Czarne" (1971), "Poszukiwany poszukiwana" (1972), "Brunet wieczorową porą" (1976) i "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" (1978). Autobiograficzne wspomnienia Plucińskiego w rozmowie z Magdaleną Adaszewską ukazały się pt. "Na wieki wieków amant". Aktor słynął z bogatego życia uczuciowego - był czterokrotnie żonaty: ze śpiewaczką operową Bożeną Brun-Barańską, z aktorką Iloną Stawińską, z tancerką Krystyną Mazurówną, z aktorką Jolantą Wołłejko.
-
Zmarł Stanisław Jędryka, reżyser takich filmów i seriali, jak: "Podróż za jeden uśmiech", "Wakacje z duchami", "Stawiam na Tolka Banana", "Do przerwy 0:1", czy "Szaleństwo Majki Skowron". Miał 85 lat. Jego fabularny debiut z 1962 roku, film "Dom bez okien" z Wiesławem Gołasem, Danutą Szaflarską, Elżbietą Czyżewską i Hanką Bielicką, był prezentowany na festiwalu w Cannes. O śmierci reżysera poinformowało na swojej stronie Stowarzyszenie Filmowców Polskich. https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/nie-zyje-stanislaw-jedryka-tworca-serialu-stawiam-na-tolka-banana-mial-85-lat/wkvywlr