- Niebo
- Borówka
- Szary
- Porzeczka
- Arbuz
- Truskawka
- Pomarańcz
- Banan
- Jabłko
- Szmaragd
- Czekolada
- Węgiel
Przeszukaj forum
Pokazywanie wyników dla tagów 'internecie'.
Znaleziono 5 wyników
-
Nie wiem od czego zacząć? Może od początku? Zajmowałam się, a właściwie zajmuje się nadal (jeszcze) branżą budowlanki. Od kupienia działki po dom do odbioru "pod klucz". Bardzo ciężka branża, ale w między czasie inwestowałam w odżywki do rzęs i perfumy własnej marki. Dość dobrze się to rozwinęło, ale co z tym dalej zrobić? Pomyślałam, że może warto iść w inne kraje i przede wszystkim zainwestować w swoją stronę firmową. Tutaj pojawiają się moje rozterki: 1. Ktoś poleci rzetelną firmę? 2. Jak pozycjonować stronę? 3. Chcę wejść na rynki zagraniczne i jaka końcówka domeny będzie właściwa? 4. Jakie firmy reklamowe wybrać i na co zwrócić uwagę? To tak na początek i z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdro Jowita
-
pokazywał gołą dupę ze szmatą na głowię przy samowyzwalaczu, oraz chciał się w ogródku dokopać do jądra ziemi, uważał też siebie za obywatela ZSRR i chciał polecieć Bajkonurem w przestrzeń kosmiczną składał nawet stosowne podania.
-
Z jakich stron korzystacie? Gdzie warto? I najlepiej legalnie 😉 Może ktoś zna to⬇️ i się wypowie?
-
Zniesławienie w Internecie Wraz z rozwojem portali społecznościowych szczególną postacią pomawiania stało się publikowanie obraźliwych treści w Internecie. Łatwość dostępu do sieci, szybkość obiegu zamieszczanej informacji, jak również poczucie anonimowości publikującego spowodowały, że zniesławianie, często nazywane tzw. „hejtem” jest atrakcyjną formą dla sprawców. Z punktu widzenia Kodeksu Karnego, zniesławianie w Internecie jest traktowane szczególnie. Zgodnie z Art. 212 § 2 KK pomawianie za pomocą środków masowego komunikowania stanowi typ kwalifikowany przestępstwa zagrożony surowszą sankcją karną, a w najpoważniejszych przypadkach nawet karą pozbawienia wolności. Anonimowość Anonimowość sprawcy zniesławienia w Internecie ma jedynie charakter pozorny. Jeżeli jako osoba pokrzywdzona chcesz wystąpić na drogę karną bądź cywilną w celu pociągnięcia do odpowiedzialności autora obraźliwych treści, możliwe jest wystąpienie z wnioskiem do administratora portalu o udostępnienie adresu IP sprawcy zniesławienia. Pomocna może okazać się także rola Policji w tym zakresie, która po przyjęciu skargi zabezpiecza określone dowody w sprawie, może także występować do różnego rodzaju instytucji o udostępnienie informacji dotyczących sprawcy przestępstwa, a w konsekwencji dokonać skutecznej jego identyfikacji. Zniesławienie a Znieważenie Mimo, że zarówno zniesławienie, jak i znieważenie zostały umieszczone w tym samym rozdziale Kodeksu Karnego i oba z nich ścigane są z oskarżenia prywatnego, to jednak sfera, w jaką bezpośrednio godzi każde z nich jest zgoła odmienna. Tak jak wskazano wcześniej, w przypadku zniesławienia, głównym celem sprawcy jest zniszczenie reputacji i dobrej opinii, jaką cieszy się w środowisku pokrzywdzony, podczas gdy głównym motywem działania znieważającego jest to, by obraźliwe określenia trafiły bezpośrednio do ofiary. Zniewaga może polegać na obrażeniu kogoś „w cztery oczy” albo publicznie, pod nieobecność pokrzywdzonego, ale z zamiarem by zniewaga do niego dotarła.
- 5 odpowiedzi
-
- zniesławienie
- znieważenie
- (i 1 więcej)