Skocz do zawartości


Zaloguj się, aby obserwować  
Air

Czy taką zdradę można usprawiedliwić?

Polecane posty

Air

Czy myślicie, że jeżeli mężczyzna lub kobieta mają problemy zdrowotne, ulegli wypadkowi, w wyniku którego nie mogą uprawiać seksu, to zdradza jest nadal czymś, czego nie da się usprawiedliwić i zrozumieć? Nie chodzi mi o moralną ocenę takiego zachowania, ale o racjonalne postawienie sprawy - skoro, ja nie mogę, a Ty masz swoje potrzeby, to idź. Za obustronną zgodą, na uczciwych zasadach. Czy taką zdradę można usprawiedliwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


SteelRat

Na uczciwych zasadach będzie to tylko wtedy, gdy nie będzie się wiązało z zaangażowaniem emocjonalnym. Ja bym powiedział, że w takich okolicznościach jakoś można zrozumieć zdradę z prostytutką, ale z pewnością nie można posiadania kochanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alan
Dnia 19.05.2018 o 06:49, Air napisał:

Czy myślicie, że jeżeli mężczyzna lub kobieta mają problemy zdrowotne, ulegli wypadkowi, w wyniku którego nie mogą uprawiać seksu, to zdradza jest nadal czymś, czego nie da się usprawiedliwić i zrozumieć? Nie chodzi mi o moralną ocenę takiego zachowania, ale o racjonalne postawienie sprawy - skoro, ja nie mogę, a Ty masz swoje potrzeby, to idź. Za obustronną zgodą, na uczciwych zasadach. Czy taką zdradę można usprawiedliwić?

Dokąd będziesz nazywać to zdradą to nią pozostanie. Pytanie raczej powinno być czy w takiej sytuacji jaką opisałaś to też będzie zdrada czy już nie.

W takim wypadku nie będzie zdrady tylko porozumienie i czerpanie miłości w tych aspektach jaki potrafimy wzajemnie sobie zapewnić. W podobnej sytuacji jest polityk J.K. Mikke. Ma żonę od wielu lat lecz wszystkie dzieci z innymi partnerkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czas na Gofra
example123

Jeśli jest za obopólną zgodą to nie nazwałabym tego zdradą. Nawet bez chorób są związki które tak się dogadują znając swoje potrzeby i możliwości.
Zawsze istnieje niebezpieczeństwo zbliżenia emocjonalnego ponieważ tak działa nasz organizm, taka jest natura a jej się nie da oszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wania

Jednym będzie odpowiadało, innym nie. Ale ogólnie wiele rzeczy można usprawiedliwić.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  





Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...