Skocz do zawartości
  • Niebo
  • Borówka
  • Szary
  • Porzeczka
  • Arbuz
  • Truskawka
  • Pomarańcz
  • Banan
  • Jabłko
  • Szmaragd
  • Czekolada
  • Węgiel


pientryk

Wyższa wartość zarobków dla pracownika w przedsiębiorstwie ?

Polecane posty

pientryk

Praca praca i jeszcze raz praca. Te słowo towarzyszy nam każdego dnia i często jest wręcz naszym prześladowcom.. Niestety  większość z nas nie jest usatysfakcjonowana z zarobków za wykonywaną przez siebie  pracę. Pracujemy długo ciężko ale niestety często pensje są wręcz głodowe.  Pracodawcy powołują się na ogromne koszty pracy i opodatkowanie  co jest oczywiście prawdą ale okazuje się ,że firmy posiadają bardzo ciekawe możliwości finansowe. 

Największym problemem dla pracownika są koszty stałe ,które ponosimy miesiąc w miesiąc i dopiero od tego co nam zostaje możemy "pożyć" Problem jest jednak ,że często zostaje aby się na weekend napić i zapomnieć o problemach, choć na chwile.

Przygotowałem ciekawą analizę, która przy pomocy pracodawcy i opcji leasingowania pozwoli zarobić więcej zarówno jednej jak i drugiej stronie. Nazwałem to sytuacją win to win. Ciekawi mnie czy znacie takie przypadki, oraz w jaki sposób bylibyście w stanie nadać większą wartość dla pieniądza. Ponieważ po głebszej analizie okazuje się ,że problemem jest inflacja i coraz bardziej "śmieciowa" wartość pieniądza.

 

http://www.youtube.com/watch?v=H4SIRLh5MA0

 

 

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Lawendowa

Pierdoły, nawet nie będę argumentować. Oj, chciałabym żeby to takie easy  było.

  • Przykro mi 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pientryk

to jest sytuacja teoretyczna i zakładamy ,że przedsiębiorca chce coś jednak dla swoich pracowników zrobić. Dlaczego uważasz,że to pierdoły? Czy zaproponowałbyś lepsze rozwiązanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
W dniu 19.05.2019 o 19:55, pientryk napisał:

Przygotowałem ciekawą analizę, która przy pomocy pracodawcy i opcji leasingowania pozwoli zarobić więcej zarówno jednej jak i drugiej stronie.

Obejrzałem cały filmik, dobrze mówisz, ale jest to raczej naiwne myślenie, naiwne w sensie, że przekonaj chociaż swojego pracodawcę do takiego pomysłu? Nie da się raczej, ale próbować możesz. Na "dziś" obie strony zarobią na leasingowaniu, ale jak "jutro" rządzący tym krajem nic nie zrobią w kwestii kosztów uzyskania przychodów i zakładając, że będą rosły, to Twój pomysł jest krótkotrwały.

Powinno być tak, by każdy za swoją sumienną pracę, by zarobił godziwie bez tego typu kombinacji, które oczywiście są legalne, ale widać system zmusił Ciebie do takich przemyśleń i to się chwali, że szukasz rozwiązań :) 

  • Super 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pientryk

No dziękóweczka za zaangażowanie no nie jest to idealne bo idealnych rozwiązań niema. Zgadzam się z tym co ogólnie mówisz. Jednak ciekawy jestem jaki Ty miałbyś pomysły. 

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu

Ja ogólnie, to nie powiem niczego odkrywczego. Rząd powinien wspierać małe przedsiębiorstwa, dać jakieś ulgi, dofinansowania dla pracowników na doszkalanie. Obniżyć podatki w tym vat, by ruszyć gospodarkę. Próbowali rzucić kasę z 500+, ale według mnie, to raczej na rozwój gospodarczy nie wpłynęło, a kiedyś odbije się czkawką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.






Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...