Skocz do zawartości


Zaloguj się, aby obserwować  
BrakLoginu

Kurier (2019) Władysława Pasikowskiego

Polecane posty

Wesoły
BrakLoginu

Reżyser do filmu zebrał plejadę wielu bardzo dobrych aktorów.

Opis dystrybutora:

Cytat

Kurier to nowy film w reżyserii Władysława Pasikowskiego (Pitbull. Ostatni pies, Pokłosie). Produkcja jest inspirowana życiorysem Jana Nowaka-Jeziorańskiego, który w czasach II wojny światowej działał jako kurier Armii Krajowej i brał udział w Powstaniu warszawskim. Po wojnie został odznaczony między innymi Orderem Orła Białego, Krzyżem Srebrnego Orderu Virtuti Militari czy Prezydenckim Medalem Wolności.

 

Wspomnianego Jana Nowaka-Jeziorańskiego gra Philippe Tłokiński, jak dla mnie jeszcze mało opatrzony aktor, ale ciekawie się zapowiadający. Jest on dżentelmenem i patriotą, który stanie w obronie kobiety, ale również nie jest mu obcy los ojczyzny. Jan według rozkazu ma powstrzymać wybuch Powstania Warszawskiego.

Lubię w filmach Pasikowskiego to, że potrafi tak zgrabnie w film "włożyć" zabawne teksty (by tu przypomnieć Psy). W Kurierze również ich nie zabrakło, a zdjęcia Magdaleny Górki ukazują nam wszystko w pełnej okazałości.

Film z przepiękną muzyką, tworzącą trochę melancholijny klimat. Efektów specjalnych i scenografii nie powstydziliby się fachowcy z Hollywood`u. Zadbano o szczegóły w taki sposób, że mimo, że ja nie żyłem w latach 40, to odniosłem wrażenie jakbym tam był, wszystko było takie realistyczne.

 

Parę słów o wspomnianej plejadzie świetnych aktorów. Premiera Mikołajczyka gra Sławomir Orzechowski, mój ulubiony aktor czyli Jan Frycz tutaj odgrywa generała Sosnowskiego. Przygotowania do Powstania szykuje m.in. Zbigniew Zamachowski w roli generała Montera i Adam Woronowicz jako pułkownika Iranka-Osmeckiego.

Za to pierwszoplanowe role grają "żółtodzioby", a grają tak, jakby za chwilę mieli zastąpić swoich starszych kolegów. 
Świetna rola Patrycji Volny w roli łączniczki Marysi nie pozostawia złudzeń, że ona odniesie kiedyś dużą karierę. No i wspomniany już Tłokiński.

Cezarego Pazury jakoś nie cenię za ostatnie role, ale tutaj zagrał epizod lokatora ceniącego święty spokój i za wplecenie go w takiej postaci w film również należą się brawa.

 

Nie chcę zabierać innym możliwości odkrycia tego filmu dla siebie, nie chcę spoilerować, więc w skrócie... film jest opowieścią ostatnich miesięcy, dni i godzin przed wybuchem Powstania Warszawskiego.
Kurier jak to kurier - dostarcza paczki i ten "Kurier" dowiózł nam wiele emocji, fascynującą opowieść, niezłą akcję jak przystało na kino sensacyjne z historią w tle.
Dostarczył nam również klimatu Warszawy przed godziną "W". Jest dobrze ukazany patriotyzm, potrzeba wolności, gotowość i odwet.

 

Za Chiny Ludowe tylko nie wiem jaką scenę miałem odnaleźć w tym filmie, bo Primavera już gdzieś wspominała o niej. Tyle emocji, ciekawych scen i dobrej gry aktorskiej, że może gdzieś, to mi z głowy uleciały, by spojrzeć pod innym kątem? :) 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


la primavera

Czyli film się podobał. To najważniejsze.

A co do sceny... cóż, trudno. Widać mamy inne oczy. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu

Tak, film bardzo dobry i mogę go z czystym sumieniem innym polecić, ale oczywiście jeśli taki gatunek do nich trafia.
Co do sceny... najwidoczniej nie znamy się tak bym mógł ocenić czy dany fragment akurat mógłbym w taki czy inny sposób na Ciebie podziałać. Może jakaś podpowiedź? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  





Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...