Skocz do zawartości


Zaloguj się, aby obserwować  
marqo77

Porażka czy klęska Platformy?

Polecane posty

marqo77

W wyborach do Parlamentu Europejskiego 7 czerwca 2009 roku Platforma Obywatelska otrzymała 44,43% głosów (3 271 852 głosów) i uzyskała 25 mandatów europosłów - połowę z 50 miejsc wówczas Polsce przysługujących.
25 maja 2015 było już dużo słabiej. Platforma Obywatelska dostała 32,13% głosów (2 271 215 głosów) i zdobyła 19 mandatów - trochę ponad jedną trzecią wszystkich mandatów.

 

Jak będzie 26 maja 2019 roku? Sondaże mówią, że szanse na zostanie europosłem ma 12 lub 13 członków Platformy Obywatelskiej - poniżej 1/4 wszystkich mandatów przysługujących Polsce.
Ta partia schodzi ze sceny i nie odegra już znaczącej roli w polskiej polityce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


SteelRat

To, że oni się kończą to fakt. Problem w tym, że nie ma specjalnie z czego wybierać. No jest niby Fair Play Gwiazdowskiego, które mi się podoba, a tak to nic. Do PE to może ta cała Konfederacja. Ale raczej tylko do PE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu

Obie partie powinny wiedzieć kiedy ze sceny zejść, im już podziękujemy. Czas na nowych i najlepiej młodych. Cudów bym się nie spodziewał po nowych, ale PiS czy PO już niczego dobrego nie wymyślą, a może być z nimi tylko gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melodia

Widzieliście to?

673d58fcfd962.jpg

 

  • Ha Ha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
55 minut temu, panama25 napisał:

Widzieliście to?

To pasuje nie tylko do "Wiosny" Biedronia, bo prawie każda władza ma podobne podejście do elektoratu :D 

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melodia
29 minut temu, BrakLoginu napisał:

To pasuje nie tylko do "Wiosny" Biedronia, bo prawie każda władza ma podobne podejście do elektoratu :D 

Z tym też się zgodzę. Ale przyznaj, że ktoś miał świetny pomysł, by to tak przedstawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
5 godzin temu, panama25 napisał:

Ale przyznaj, że ktoś miał świetny pomysł, by to tak przedstawić?

Dokładnie zobrazował wyborców, dlatego chyba ja już nie chodzę na wybory, bo ileż mogą mi tej wątpliwej przyjemności robić :D

  • Ha Ha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melodia
W dniu 23.05.2019 o 18:14, BrakLoginu napisał:

Dokładnie zobrazował wyborców, dlatego chyba ja już nie chodzę na wybory, bo ileż mogą mi tej wątpliwej przyjemności robić :D

A jednak, jak życie pokazało jak i telewizja z resztą na wybory... warto chodzić?

  • Ha Ha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
1 minutę temu, panama25 napisał:

A jednak, jak życie pokazało jak i telewizja z resztą na wybory... warto chodzić?

Zaskoczę Cię, byłem na wyborach i już nawet trochę tutaj o tym było pisane. Postawiłem na obecną porę roku - Wiosnę :D Z braku laku, by głos się nie zmarnował, ale nie chciałem na tych cwaniaczków z PiS czy koalicji głosować, a tak nie ma żadnej alternatywy gwarantującej, że na przestrzeni lat uda się komuś ich przebić i coś dobrego zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melodia
3 minuty temu, BrakLoginu napisał:

Zaskoczę Cię, byłem na wyborach i już nawet trochę tutaj o tym było pisane. Postawiłem na obecną porę roku - Wiosnę :D Z braku laku, by głos się nie zmarnował, ale nie chciałem na tych cwaniaczków z PiS czy koalicji głosować, a tak nie ma żadnej alternatywy gwarantującej, że na przestrzeni lat uda się komuś ich przebić i coś dobrego zrobić.

No to fajnie jak zdecydowałeś się pójść na wybory, a to na kogo oddałeś swój głos, to już wyłącznie Twoja sprawa?

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu

Chciałem oddać na mojego Wodza Jarosława, ale pomyślałem, że sporo ma oddanych fanów, więc wybrałem Biedronia :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melodia
1 minutę temu, BrakLoginu napisał:

Chciałem oddać na mojego Wodza Jarosława, ale pomyślałem, że sporo ma oddanych fanów, więc wybrałem Biedronia :D 

Ahh już wiem, wybrałeś mniejsze zło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
1 minutę temu, panama25 napisał:

Ahh już wiem, wybrałeś mniejsze zło?

O to to to. Do tego lubię Biedronia za jego sposób bycia, ale jako wieeelkiego polityka jakoś go nie widzę, ale niech robi trochę hałasu i niech im tam stara się przeszkadzać :D 

  • Ha Ha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melodia
7 minut temu, BrakLoginu napisał:

O to to to. Do tego lubię Biedronia za jego sposób bycia, ale jako wieeelkiego polityka jakoś go nie widzę, ale niech robi trochę hałasu i niech im tam stara się przeszkadzać :D 

No nie wiem czy hałasem coś wskóra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu

Był już jego guru (kiedyś), który latał z wibratorem po sejmie, był też ten co rozsypywał zboże, przynajmniej może być śmieszniej. Nie powiem, że nie może być jeszcze gorzej, bo PiS chyba ma nieograniczone możliwości w tej kwestii :D 

  • Ha Ha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melodia
Napisano (edytowany)
24 minuty temu, BrakLoginu napisał:

Był już jego guru (kiedyś), który latał z wibratorem po sejmie, był też ten co rozsypywał zboże, przynajmniej może być śmieszniej. Nie powiem, że nie może być jeszcze gorzej, bo PiS chyba ma nieograniczone możliwości w tej kwestii :D 

Taa z wibratorem i z pistoletem?

 

Ok Brak Loginu lecę spać ? Dobranoc:)

Edytowano przez panama25
  • Ha Ha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  





Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...