Skocz do zawartości
  • Niebo
  • Borówka
  • Szary
  • Porzeczka
  • Arbuz
  • Truskawka
  • Pomarańcz
  • Banan
  • Jabłko
  • Szmaragd
  • Czekolada
  • Węgiel


Zaloguj się, aby obserwować  
BrakLoginu

Film Tomka Sekielskiego - "Tylko nie mów nikomu"

Polecane posty

Wesoły
BrakLoginu

W sobotę w serwisie internetowym YouTube pojawił się cały film "Tylko nie mów nikomu" Tomasza Sekielskiego.

Do tej pory ma parę milionów wyświetleń, więc można mówić o sporym sukcesie. 

Trwający ponad dwie godziny dokument braci Tomasza i Marka Sekielskich wstrząsa widzami. Produkcja pokazuje historie dorosłych dziś ludzi, którzy wspominają swoje traumatyczne przeżycia sprzed lat.
Nie jest to gatunek, który szczególnie lubię. Przed Klerem również się broniłem, ale te wszystkie komentarze w sieci zaczynają mnie przekonywać, że jednak powinienem go obejrzeć.
Może ktoś z forumowiczów ma już ten seans za sobą i podzieli się swoimi wrażeniami?

Tylko nie mów nikomu online:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Sany

No to oglądamy. 

Najsmutniejsze jest to, że księża którzy robią takie rzeczy, nie ponoszą kary.

I, że takie występki były "zamiatane pod dywan". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuza

Dokument o naduzyciach seksualnych wobec dzieci obejrzeli chyba juz wszyscy. Duzy temat i skomplikowany problem. O czym mysleli rodzice tych dzieci kiedy wysylali swoje pociechy na wycieczki z ksiedzem , kiedy nie wierzyli swoim dzieciom gdy te probowaly zasygnalizowac co sie dzieje , kiedy nie zauwazali , ze z dzieckiem jest cos nie tak ? Nie zauwazali , czy moze nie chcieli zauwazac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyganka

O tym problemie już słyszałam dawno, ale film wywołał na mnie szokujące wrażenie, do tego stopnia, że nie mogłam obejrzeć filmu raz w całości, tylko na raty. Ogarniał mnie smutek, wściekłość, cierpienie i boję się, że księża, którzy ukrywali tą sytuację pozostaną bezkarni, oby nie...  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
9 godzin temu, cyganka napisał:

boję się, że księża, którzy ukrywali tą sytuację pozostaną bezkarni, oby nie...  ?

Obawiam się, że jednak chyba większość jest bezkarna, ale pewnie nie tylko wśród księży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melodia

Widziałam ten film w necie i mam pewne wątpliwości czy to czasem nie jest jakaś prowokacjao.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
W dniu 12.05.2019 o 21:22, słoneczna napisał:

Najsmutniejsze jest to, że księża którzy robią takie rzeczy, nie ponoszą kary.

I, że takie występki były "zamiatane pod dywan". 

Dokładnie, coś jest nie tak, że zwłaszcza im to uchodzi na sucho od lat. Nie wiem na czym to polega, ale od lat władza boi się kościoła, ja wiem, że to też spory elektorat, że dzięki nim jedni czy drudzy zdobywają głosy, ale powinni się oczyścić z pedofilii, by mógł człowiek przychylniej na nich spojrzeć.
Obejrzałaś ten dokument?

 

Godzinę temu, panama25 napisał:

Widziałam ten film w necie i mam pewne wątpliwości czy to czasem nie jest jakaś prowokacjao.O

Ja jeszcze się za niego nie zabrałem, być może to nie prowokacja, ale odnoszę wrażenie, że autorzy chcą dzięki temu nabić skarbonkę, bo już się mówi o książce i innych projektach. Tak czy siak, jeśli materiał jest prawdziwy, to dobrze, że ujawnia to co już ludzie od dawna wiedzieli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwy
Nowy Dzień Nowa Ja

Prowokacja bym tego nie nazwała... wolność słowa, mediów ... poza tym zmiana mentalności społeczeństwa pozwala by takie dokumenty mogły się ukazać..

Zawsze lepiej wiedzieć.

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sany
W dniu 23.05.2019 o 12:22, BrakLoginu napisał:


Obejrzałaś ten dokument?

 

Tak obejrzałam.  Film wstrząsający. Mam nadzieję, że po czasie ta sprawa nie ucichnie, że winni poniosą  karę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
2 minuty temu, słoneczna napisał:

Tak obejrzałam.  Film wstrząsający. Mam nadzieję, że po czasie ta sprawa nie ucichnie, że winni poniosą  karę.

Niby się zabrali za to, ale przy obecnej władzy była to raczej kiełbasa przedwyborcza. On już pisze książkę z detalami, to będzie dbał o rozgłos, więc w końcu się porządnie za to zabiorą.
Pewnie nie jednemu się upiecze, ale niech ukarzą i to porządnie tyle ile się da, by kolejni najpierw pomyśleli zanim coś takiego zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roztrzepany
Kahlan

Obejrzalam, i nie uwazam tego za prowokaje ani za nabijanie pieniedzy. Gdyby chodzilo o pieniadze, to nie wstawialiby filmu za darmo na YouTube, bez reklam. Film sam w sobie zostal dobrze wykonany, wciagajacy i wstrzasajacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
Godzinę temu, Kahlan napisał:

Gdyby chodzilo o pieniadze, to nie wstawialiby filmu za darmo na YouTube, bez reklam.

Sekielski miał na to sponsorów i zbierał datki, więc raczej niemożliwe było, by pobierał za to opłaty. Ja go uważam za dobrego dziennikarza śledczego, a to czy zarobił bezpośrednio na filmie czy na całej jego otoczce, to już jest mniej ważne, bo i tak ten świat jest głównie oparty o mamonę.
Tak czy siak materiał dobry, pokazał, to o czym od dawna się mówiło, ale wątpię, by ktoś coś z tym zrobił przy obecnej władzy.

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suender

Tylko nie mów nikomu to bardzo dobry dokument. W mojej ocenie jego największą zaletą jest pokazanie systemowego charakteru zła w Kościele. Autor konfrontuje ofiary ze sprawcami, którzy się przyznają do popełnienia przestępstw w przeszłości, pokazuje, jak zachowania pedofilskie nadal są w Kościele akceptowane i ukrywane, próbuje o tym rozmawiać z hierarchami.
Z filmu wyłania się ponury obraz zdegenerowanej instytucji, której przedstawiciele gardzą człowiekiem i jego cierpieniem.
Niektórzy twierdzą, że w filmie nie ma nic, czego człowiek nawet kiepsko zorientowany w temacie pedofilii mógłby nie wiedzieć. To bardzo naiwne stwierdzenie, bo nawet człowiek kiepsko zorientowany w czymkolwiek powinien wiedzieć, że wiedza ma różne poziomy. Można wiedzieć, że sąsiad bije żonę (tak ludzie gadają), a można też zobaczyć film z nagraną konfrontacją, w której sąsiadka zarzuca sąsiadowi, że ten ją bije, a on się do tego przyznaje. Myślę, że różnica jest zasadnicza, bo w pierwszym wypadku wiedza pochodzi ze źródeł trudnych do zweryfikowania, w drugim zaś jest udokumentowana.
I właśnie to udokumentowanie systemowego charakteru akceptowania i ukrywania przestępczości wśród duchownych przez hierarchów wywołało reakcję arcybiskupów Polaka i Gądeckiego, którzy poczuli się zmuszeni do przeproszenia ofiar i podziękowania za film, w którym wcześniej odmówili udziału. Wątpię, czy ich przeprosiny i podziękowania były szczere; raczej wynikały z obaw o własne cztery litery, bo wychodzi na to, że rodzimi hierarchowie bardziej przypominają mafijnych bossów, dla których nadrzędnym prawem jest omertà, niż arcypasterzy zatroskanych o duszyczki owieczek.
Tomaszowi Sekielskiemu mogę tylko pogratulować świetnej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calmie

Bardzo wstrząsający dokument, który jako pierwszy pokazał ogromny cynizm kościoła i samych oprawców, którzy w duzej mierze aż do śmierci pozostali bezkarni. To wlasnie on utwierdzil mnie zreszta w przekonaniu, że dokonana apostazja byla dobrym pomyslem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  





Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...