Skocz do zawartości


Zaloguj się, aby obserwować  
kalka60

Pomidory w tunelu foliowym

Polecane posty

kalka60

Czy w tunelu foliowym można sadzić sadzonki pomidora gruntowego czy musi być szklarniowy? Zawsze sadziłam gruntowe ,ale kupiłam tunel no i jestem zielona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Piorko

Do upraw szklarniowych warto używać odmiany specjalnie do tego przeznaczone. Cechują się tym iż są bardziej dopasowane do warunków mikroklimatycznych jakie powstają pod osłonami. Osiąga się w ten sposób lepsze efekty i bardziej obfity plon. Warto jednak pamiętać że tunel tunelowi nierówny, Pomidory oprócz osłony przed kwaśnym deszczem potrzebują jeszcze systematycznego wietrzenia. To jest możliwe w cieplarniach dzięki wentylacji.

Tunele wielowegetacyjne na obu bocznych ścianach mają zlokalizowane kurtyny, które podnosi się kręcą korbą. W przypadku wysokich temperatur kiedy gorąc w foliaku wzrasta pozwala to na unormowanie mikroklimatu. Podobnie działa to w deszczowe dni, z tym wyjątkiem że osusza rośliny z nadmiaru wilgoci. Uprawa pomidorów nie jest trudna, jednak chcąc osiągać dobre efekty warto zagłębić się w lekturę kilku poradników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  





Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...