Skocz do zawartości


Nana

Ćwiczenia na płaski brzuch

Polecane posty

Nana

Witam, znacie jakieś ćwiczenia na płaski brzuch tak aby w miesiąć były widoczne jakieś efekty? W internecie jest tego masa, ale kazde ćwiczenia to tak naprawdę tylko ładnie wyglądają na obrazku, w rzeczywistości to trzeba chyba z rok ćwiczyć. Może coś z własnego doświadczenia opowiecie lub polecicie jakieś ćwiczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wyczerpany
Vertlain

Masz rację, nie ma na skróty ponieważ nie ma ćwiczeń, które spalałyby tłuszcz tylko z okolic brzucha. Stąd odwieczny problem ludzi, którzy chcą schudnąć. Musisz zrzucić odpowiednią ilość kilogramów generalnie, a do tego dorzucić trochę ćwiczeń na brzuch, po to by rzeźbić mięśnie, z czasem zaczną się "przebijać" przez tkankę tłuszczową :P Polecam bieganie albo/oraz basen.

Jeżeli masz perfekcyjną kondycję i absolutnie nic ci nie dolega, możesz spróbować diety Dukana, ale TYLKO jeżeli jesteś okazem zdrowia. Dieta działa cuda jeżeli się jej trzymać, ale BARDZO obciąża organizm, w szczególności nerki. Kiedyś z ciekawości sprawdziłem, w 10 dni straciłem 6kg... ale pracowałem do tego fizycznie i nigdy więcej się nie pokuszę na takie masohizmy. :/

Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu

W sieci znalazłem taki zestaw 7 ćwiczeń na "kaloryfer". Nie wiem jak to się ma do kobiet. Sam nie stosowałem, bo tak na szybko wyszukałem.
 

 

  1. wypychanie nóg ku górze
  2. unoszenie ugiętych nóg w zwisie na drążku
  3. rowerek
  4. plank (deska)
  5. spięcia z wyprostem rąk i nóg
  6. wypychanie odważnika ku górze w leżeniu na plecach
  7. brzuszki w leżeniu na piłce
Cytat

Żeby ćwiczenia na mięśnie brzucha przyniosły szybki efekt:

Wykonuj zestaw treningowy na mięśnie brzucha co najmniej 3 razy w tygodniu.

Oprócz ćwiczeń na kaloryfer stosuj inne treningi – każda dodatkowa aktywność fizyczna przyspieszy rozrost tkanki mięśniowej.

Połącz ćwiczenia z niskokaloryczną dietą. To szczególnie ważne, jeśli masz nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Mięśnie nie uwydatnią się, jeśli będzie przykrywać je warstwa tłuszczu.

Dostarczaj organizmowi białka. Białko jest budulcem mięśni, dlatego nie może go zabraknąć w diecie osoby, której zależy na wyrzeźbieniu kaloryfera. Jedz 6 białkowych posiłków w ciągu dnia – może to być np. chudy drób, ryby, jogurt, jajka, orzechy.

Ogranicz cukry proste, które wzmagają uczucie głodu. Białe pieczywo zastąp pełnoziarnistym, zrezygnuj ze słodyczy i słodkich napojów.

Pij dużo wody – wypijaj co najmniej 2 litry dziennie. Sięgaj po wodę także wtedy, gdy odczuwasz głód i masz ochotę na kaloryczną przekąskę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dionizy
10 godzin temu, BrakLoginu napisał:

Dostarczaj organizmowi białka. Białko jest budulcem mięśni, dlatego nie może go zabraknąć w diecie osoby, której zależy na wyrzeźbieniu kaloryfera. Jedz 6 białkowych posiłków w ciągu dnia – może to być np. chudy drób, ryby, jogurt, jajka, orzechy.

No i należy pamiętać by w czasie dążenia do płaskiego brzucha jeść tylko płaskie rzeczy czyli naleśniki, pizza, placki ziemniaczane itp

  • Lubię to! 2
  • Ha Ha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anita.maciak

Jeśli chcecie szybko i skutecznie zgubić kilogramy to nie wystarczy ,że zmienicie dietę i będziecue ją stosować przez jakiś czas, bo wróci z efektem jojo. Większość ludzi myśli że skoro dieta to 70-80 % sukcesu to tylko to wystarczy. Najskuteczniej jest obliczyć sobie odpowiednie dla swojego organizmu dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Wtedy trzeba dostosować swoje posiłki tak by nie przekraczać tej ilości kcal do tego bardzo wskazane są ćwiczenia, dużu ruchu. W walce z nadmiernym apetytem mogę dodatkowo polecić, który prócz redukcji apetytu ogranicza także wchłanianie węglowodanów, a w połączeniu ze zbilansowaną dietą i regularną aktywnością fizyczną przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Layne
12 godzin temu, anita.maciak napisał:

walce z nadmiernym apetytem mogę dodatkowo polecić, który prócz redukcji apetytu ogranicza także wchłanianie węglowodanów, a w połączeniu ze zbilansowaną dietą i regularną aktywnością fizyczną przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej

Co polecić? Chyba cos się zgubiło w zdaniu lub zostało wymazane. Możesz napisać co to, bo zaciekawiło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rutlawski

Wszystko zależy od tego jaką masz figurę i czy zależy Ci głównie na wytrenowaniu brzucha czy typowym 'spalaniu tłuszczu'. Metabolizm też swoje robi.

 

To prawda, że nie ma drogi na skróty, a tracenie masy tłuszczowej jest z całą pewnością łatwiejsze, należy jednak pamiętac też o odpowiedniej diecie (najlepiej ubogą w cukier przetworzony, bo to właśnie od niego ludność tyje).

 

Największa droga na skróty może wieść przez przyjmowanie produktów przyspieszające metabolizm n.p. kawa.

 

Jednak nawet przy tym nie obejdzie się bez prawdziwej pracy i ćwiczeniach. Cwiczenia wklejone wcześniej wyglądają bardzo fajnie, na wyrzeźbienie brzucha polecam oczywiście przede wszystkim brzuszki, ćwiczenia na drążku, jednak przy redukcji masy tłuszczowej ważne jest KAŻDE ćwiczenie, bo tkankę tracimy równomiernie w całym ciele.

 

Poza tym ważne jest picie wody, odpowiednie wysypianie się.

 

high five the mindy project GIF by HULU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkina

Z Mel B się fajnie ćwiczy brzuch ?

Deska to piorunskie ćwiczenie ?Mel B ma też ćwiczenia na pośladki i inne partie ciała ?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiochmen

jak sie wykonuje cwiczenia wielostawowe np drazek , przysiad i trzyma miche brzuch bedzie w porządku bez zadnych cwiczen specjalnie na brzuch , chyba ze ktos potrzebuje miec szesciopak  ,  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.






Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...