Skocz do zawartości


Jacenty

Jaki komputer

Polecane posty

Jacenty

PC/stacjonarne/-dobre chłodzenie,możliwość rozbudowy lecz duże zużycie prądu.

Mini PC-ładne,małe,niskie zużycie prądu,..ale w małej obudowie napakowane za dużo-wentylatory nie dają sobie rady...

Laptopy i inne pochodne.nettopy,ultrabooki.., małe zużycie prądu,cena wysoka-płaci się za klawiaturę i ekran...w razie awarii niewielkiej w przeciwieństwie do PC to do serwisu jak się nie jest zegarmistrzem ?

 

A co Wy wolicie i dlaczego..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wesoły
BrakLoginu

Zdecydowanie PC, bo mam do dyspozycji spory monitor, nie żebym miał problemy ze wzrokiem, ale lubię mieć odpowiednią rozdzielczość i większy przegląd. To, że pracuję również czasem będąc w terenie, to jestem zmuszony do laptopa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przygnębiony
RAW
26 minut temu, Jacekz napisał:

duże zużycie prądu.

Z tym się nie zgodzę, bo da się złożyć PC który mało ciągnie, będzie w małej obudowie, ale zarazem będzie bardzo dobrze chłodzony :P 

Ale co wolę - hmm PCta, zwykłe przyzwyczajenie do klawiatury, myszki, dużej rozdzielczości ekranu. Mini PC to nic innego jak laptop bez monitora, zamknięty w małej obudowie - często jest to właśnie procesor laptopowy chłodzenie laptopowe, ram i grafika też laptopowa - więc po prostu laptop w mniejszej obudowie, chyba że mówimy tutaj o Barebone lub o USFF - te mają już normalne podzespoły, ale można je podciągnąć pod to co pisałem pierwsze bo to i tak jest wielkości kompa Mini ITX

 

Laptopów nie lubię - właśnie z tego powodu, że jednak się na grzebiesz, jak coś się z nim stanie :D Chociaż są np. ThinkPady, ProBooki(EliteBooki też) i Latitude - a przynajmniej te stare fajnie się otwierało od dołu i nigdy nie było z nimi problemów jak trzeba było coś wyczyścić, czy zmienić pastę, termopady itd. Ultrabooki to chyba najgorsze co może być w serwisowaniu, ale też się da, chociaż nie wszystkie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
10 minut temu, Rawik napisał:

Laptopów nie lubię - właśnie z tego powodu, że jednak się na grzebiesz, jak coś się z nim stanie :D

A ja właśnie bardziej lubię w nich grzebać niż w PC. Wychodzi na to, że jestem bardzo cierpliwym człowiekiem lub masochistą :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przygnębiony
RAW
1 minutę temu, BrakLoginu napisał:

masochistą

Jak widać jesteś nim :D 

  • Ha Ha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
3 minuty temu, Rawik napisał:

Jak widać jesteś nim :D 

Coś w tym jest. Pewnie takim computerowym masochistą, bo jakby nie patrzeć, to sentyment do XP też pozostał :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przygnębiony
RAW
Teraz, BrakLoginu napisał:

Coś w tym jest. Pewnie takim computerowym masochistą, bo jakby nie patrzeć, to sentyment do XP też pozostał :D 

No w sumie, łącząc fakty - jesteś komputerowym masochistą xD brakuje żebyś Windowsa Me chwalił :D 

  • Ha Ha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lawendowa

Jestem fanką ultrabooków z dużym czasem pracy na baterii. Idealny rozmiar laptopa to dla mnie 14 cali. 

Zastanawiam się czy nie kupić sobie do domowego biura iMaca i czy nie lepiej by mi się pracowało na większym sprzęcie niż wspomniane 14 cali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rutlawski

Ja od kilku lat korzystam z laptopa. Cenię sobie możliwość ustawiania go szybko gdzie chce.

 

Nie jest to może najmocniejszy sprzęt do gier, ale na moje potrzeby wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.






Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...