Skocz do zawartości


azure91

Marketing firmy samodzielnie czy zlecić agencji?

Polecane posty

azure91

Czy waszym zdaniem lepiej zająć się samodzielnie reklamą dla własnej firmy czy też może lepszym rozwiązaniem będzie nawiązanie współpracy z jakąś agencją reklamową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wesoły
BrakLoginu

Według mnie jeśli w ogóle nie masz pojęcia w tej tematyce, to lepiej to zlecić agencji, a samemu robić, to w czym się specjalizuje twoja działalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriu

Ojej. W tym pytaniu nie ma żadnej podstawy, na której można się oprzeć, udzielając odpowiedzi.

Jaka to firma, jaka branża?

Czy znasz się na marketingu?

Ile masz czasu?

Ile masz pieniędzy?

Co chcesz osiągnąć?

Co to znaczy „lepiej”? Taniej? Skuteczniej? Łatwiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lawendowa

Jeśli nie masz doświadczenia to postaw na specjalistę. Marketing to jednak ważna sprawa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriu
Godzinę temu, Lawendowa napisał:

Jeśli nie masz doświadczenia to postaw na specjalistę. Marketing to jednak ważna sprawa 

Nikt nie rodzi się z doświadczeniem. Ale faktycznie, jeśli pytasz na forach o to, co zrobić, zamiast po prostu się za to zabrać, to najlepiej skorzystać z usług profesjonalisty. :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lawendowa
Godzinę temu, endriu napisał:

Nikt nie rodzi się z doświadczeniem. Ale faktycznie, jeśli pytasz na forach o to, co zrobić, zamiast po prostu się za to zabrać, to najlepiej skorzystać z usług profesjonalisty. :) 

Eksperymenty i zdobywanie doświadczenia to się ogarnia nie na swojej firmie :) 

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriu
3 minuty temu, Lawendowa napisał:

Eksperymenty i zdobywanie doświadczenia to się ogarnia nie na swojej firmie :)

Zależy od spodziewanych efektów. I innych rzeczy, o które spytałem w pierwszym wpisie. :D

Jeśli ktoś trochę się zna na marketingu, choć nie miał wcześniej doświadczenia, a prowadzi firmę usługową, w której przyjmuje 1–5 zleceń miesięcznie, w dodatku zależy mu na jak najniższych kosztach – może spokojnie ogarnąć sobie reklamę samodzielnie, bo czasem po prostu nie da się nic zepsuć. Tak właśnie działamy z moją żoną i póki co efekty są bardzo dobre.

Jeśli jednak ktoś ma sklep internetowy, w którym sprzedaje produkty za 7 zł od sztuki, więc musi dotrzeć miesięcznie do dwudziestu tysięcy klientów, by wyjść na swoje, to sytuacja wygląda zupełnie inaczej, wtedy wszelkie eksperymenty są niewskazane. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
8 minut temu, Lawendowa napisał:

Eksperymenty i zdobywanie doświadczenia to się ogarnia nie na swojej firmie :)

Zależy o co chodziło autorowi tematu, bo jak o jakieś "banalne" sprawy, to warto jednak robić samemu, człowiek czegoś nowego się nauczy :) 

3 minuty temu, endriu napisał:

Jeśli ktoś trochę się zna na marketingu, choć nie miał wcześniej doświadczenia, a prowadzi firmę usługową, w której przyjmuje 1–5 zleceń miesięcznie, w dodatku zależy mu na jak najniższych kosztach – może spokojnie ogarnąć sobie reklamę samodzielnie, bo czasem po prostu nie da się nic zepsuć. Tak właśnie działamy z moją żoną i póki co efekty są bardzo dobre.

O to właśnie chodzi, o te szczegóły, bo jak jest tak jak piszesz, to nawet nie warto wynajmować firmy, z czasem grono odbiorców usługi samo się powiększa nawet tradycyjną pocztą pantoflową :) 

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola206

Ja wybrałam agencję SEO. Moja wiedza na temat marketingu internetowego, przynajmniej moim zdaniem jest zbyt mała żeby to robić samodzielnie. Zależy mi na jak najlepszych wynikach, im szybciej tym lepiej. Dlatego zamiast sama się uczyć, wybieram pomoc specjalistów. Gdy szukasz dobrej agencji SEO to <reklama> tutaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Złośliwy
Jester

Niestety, ale mało które firmy proponują dobrej jakości teksty pozycjonujące, zwykle zlecają to studentom. Efekt powyżej. XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czpo

To wszystko zależy od tego jakie masz wymagania, są firmy, które nie za bardzo się na tym znają, ale też są takie, co umieją dotrzeć do klienta. U nas wiele razy się potknęliśmy na takich działalnościach, jednak nie rezygnowaliśmy i szukaliśmy dalej. Aktualnie współpracujemy z agencją marketingu internetowego <reklama> i jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów ich pracy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.






Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...