Skocz do zawartości


Zaloguj się, aby obserwować  
Justa

Butik - własny biznes

Polecane posty

Justa

Cześć wszystkim Forumowiczom.
Postanowiłam zasięgnąć Waszej opinii i mam nadzieję że zechcecie tutaj ją wyrazić.
Ostatnio na grupie na fb przeczytałam dyskusję pań z mojego miasta, że im brakuje sklepu z markowymi ubraniami. Narzekały, że powstaje kolejne ccc, pepco, a one by chciały znane marki.
Zaczęłam się zastanawiać nad otworzenie butiku z outletowymi znanymi markami. Tylko czy warto stawiać na sklep stacjonarny? Oczywiście co do rentowności mieć pewności nie mogę, bo czy będzie szło to się pewnie okaże z czasem.
Być może butik, w którym również można się napić kawy z taką przestrzenią byłby interesujący? Wiem, że w Warszawie jest coś takiego. Ale mojemu miastu do stolicy bardzo daleko.
A co myślicie o pomyśle na spotkania z wizażystką dla klientek lub spotkania warsztatowe np. Dot. Kosmetyków, czy perfum...
I jeszcze jedno - czy niestandardowe godziny otwarcia mogą przyciągnąć klientki? Tak np. trzy dni w tygodniu do 20.
Szukam dalej inspiracji, bo coraz bardziej podoba mi się ta myśl.
Z góry dziękuję za każdą opinię. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Lawendowa

Z mojego doświadczenia wynika że coraz częściej oniline bardziej się opłaca. Wizażystka etc to juz totalnie odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
W dniu 22.04.2019 o 15:45, Justa napisał:

Zaczęłam się zastanawiać nad otworzenie butiku z outletowymi znanymi markami.

Miałem kiedyś taki sklep stacjonarny, którego asortymentem był outlet znanych marek, ale powiem Ci, że nie jest to łatwy kawałek chleba zwłaszcza dla kogoś kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę z biznesem/handlem.
Ja mam podobne zdanie jak @Lawendowa, bo sprzedaż online wprowadzi Cię w tajniki biznesu, możesz uczyć się w sumie od podstaw (sprzedając na aukcjach itp.), bo masz na to czas.

Kolejny plus, to nie trzeba wynajmować lokalu i ponosić innych opłat. Taki biznes nawet można prowadzić praktycznie bez ryzyka finansowego i na próbę zająć się sprzedażą na zasadach dropshipping`u. Jest też możliwość ominięcia ZUS oraz zmniejszenia podatku i to wszystko legalnie, ale to raczej "opowieść" na osobny temat :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  





Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...