Skocz do zawartości


Layne

Bez cukru. Są chętni?

Polecane posty

Layne

Chcę spróbować wyeliminować cukier z diety. Przez miesiąc ograniczyć spożycie cukru do zera lub minimum. Chcę zobaczyć jak zachowa się organizm i jak wpłynie to na jakość życia i samopoczucie. Efekt powinien być pozytywny, więc pewnie warto.

Pisze się ktoś? Można by wynaleźć dietę lub po prostu zrobić listę produktów, które można spożywać, no i rozpocząć wyzwanie!!! :]

Edytowano przez admin
Temat podpięty.
  • Lubię to! 2
  • Super 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


aliada

Ja chętnie, ale czy to musi być akurat przed świętami? Jakieś ciasto chyba jednak zjem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Layne

A kiedy te święta?

można po świętach :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aliada

No dobra, to ja się od dziś nastawiam psychicznie na po świętach.

Podobno trzeba odstawić cukier całkowicie od razu. Wtedy po jakimś czasie przestanie zupełnie do niego ciągnąć.

Łatwo w moim przypadku nie będzie, ale w kupie raźniej.

 

Naprawdę się na to piszę.

Edytowano przez aliada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriu

Jaki cukier konkretnie masz na myśli? Co z owocami i warzywami? Co z innymi węglowodanami, np. produktami mącznymi? Konkrety, konkrety. :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Layne
32 minuty temu, endriu napisał:

Jaki cukier konkretnie masz na myśli? Co z owocami i warzywami? Co z innymi węglowodanami, np. produktami mącznymi? Konkrety, konkrety. :) 

Czekam na propozycje.

Jeszce nic nie zgłębiałem tematu.

51 minut temu, aliada napisał:

No dobra, to ja się od dziś nastawiam psychicznie na po świętach.

Podobno trzeba odstawić cukier całkowicie od razu. Wtedy po jakimś czasie przestanie zupełnie do niego ciągnąć.

Łatwo w moim przypadku nie będzie, ale w kupie raźniej.

 

Naprawdę się na to piszę.

Ok. To po świętach. Pierwsza informacja jest: najlepiej od razu obciąć :]

Mamy ok 10 dni na ustalenie planu i poczytanie, co i jak, żeby zrobić to z głową.

W kupie raźniej i można się wesprzeć w momentach kryzysowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzia

Proponuję post dr Ewy Dąbrowskiej, stosowałam. Pierwsze dwa, trzy dni dość trudne, potem już nie jest źle.

Z owoców max dwa jabłka dziennie i jeden grejpfrut. Warzywa nie wszystkie, nie głoduje się ;) 

Można poczytać w necie

Planuje na po świętach.

  • Super 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Layne
1 minutę temu, Zizi napisał:

Proponuję post dr Ewy Dąbrowskiej, stosowałam. Pierwsze dwa, trzy dni dość trudne, potem już nie jest źle.

Z owoców max dwa jabłka dziennie i jeden grejpfrut. Warzywa nie wszystkie, nie głoduje się ;) 

Można poczytać w necie

Planuje na po świętach.

Piszesz się też? Możesz wrzucić link do tego posta?

Ile trwała dieta? Jakie skutki? Opowiedz coś :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lawendowa

Od kilku miesięcy prawie nie spożywam cukru nawet z produktów. 

Jestem na granicy keto albo już nawet osiągnęłam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Layne
1 minutę temu, Lawendowa napisał:

Od kilku miesięcy prawie nie spożywam cukru nawet z produktów. 

Jestem na granicy keto albo już nawet osiągnęłam. 

I jak wrażenia?

Może coś doradzisz, każda wskazówka mile widziana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lawendowa

Ja mam Rzs także czuje się o niebo lepiej. U mnie dieta jest bardzo wysoko tłuszczowa. Jem ok 3500 kcal dziennie. 

Sporadycznie biegam a zaczynają mi się rzeźbic jakoś same mięśnie brzucha. Zeszła opuchlizna, szybciej się wysypiam i co najważniejsze nie bolą mnie stawy. Odstawiam też kwasy omega 6 bo one powodują zapalenia. Coś tam czasami sobie pozwalam. Na jakąś kromke chleba raz na miesiąc itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Layne
6 minut temu, Lawendowa napisał:

Ja mam Rzs także czuje się o niebo lepiej. U mnie dieta jest bardzo wysoko tłuszczowa. Jem ok 3500 kcal dziennie. 

Sporadycznie biegam a zaczynają mi się rzeźbic jakoś same mięśnie brzucha. Zeszła opuchlizna, szybciej się wysypiam i co najważniejsze nie bolą mnie stawy. Odstawiam też kwasy omega 6 bo one powodują zapalenia. Coś tam czasami sobie pozwalam. Na jakąś kromke chleba raz na miesiąc itd. 

A no to dobrze, że Ci się polepszyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu

Ja się na tym za bardzo nie znam, ale zobaczę, co ustalicie i jakie produkty będą w tym uwzględnione. Przyłączę się najwyżej częściowo rezygnując z pewnych rzeczy. Z warzyw i owoców akurat bym nie chciał rezygnować, chyba, że nie będzie w spisie moich ulubionych :)

Dobra wspólna akcja @LayneStaley!

 

P.S. Szukałem diety wspomnianej przez @Zizi, ale nie wiem dokładnie o którą chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sany

Nie wytrwam pewnie...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
6 minut temu, słoneczna napisał:

Nie wytrwam pewnie...

Damy radę, będziemy się wspierać :) Ja akurat nie mam zamiaru iść na całość, chociaż kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzia
17 minut temu, BrakLoginu napisał:

P.S. Szukałem diety wspomnianej przez @Zizi, ale nie wiem dokładnie o którą chodzi :)

@BrakLoginu proszę https://ewadabrowska.pl/dieta-warzywno-owocowa/

 

Ja osobiście zrobiłam sobie 20 dni i czułam się dużo lepiej, nie tylko fizycznie.

Planuję to powtarzać co jakiś czas. Maksymalnie można 42 dni, bo organizm jednak potrzebuje czegoś więcej np tłuszczów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sany
1 minutę temu, BrakLoginu napisał:

Damy radę, będziemy się wspierać :) Ja akurat nie mam zamiaru iść na całość, chociaż kto wie.

Życie bez cukru jest gorzkie. :) 

Dziękuję BL,;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacenty

Kiedyś jak miałem fioła na zdrowe odżywianie się odstawiłem cukier z dnia na dzień-oczywiście prócz ukrytego w produktach spożywczych.Czułem się tak samo - chyba za dużo nie można go wchłaniać ale tak samo soli i TV Publicznej.

Czyli niepotrzebnie nie używać badziewia-to dla zdrowotności pewnie dobrze zrobi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
1 minutę temu, Zizi napisał:

To właśnie chciałem wkleić, ale nie byłem pewny. Ja to jestem totalny amator :)
Chociaż bodajże @endriu i ktoś jeszcze w innym temacie mnie namówili do zmiany pewnych nawyków i jest sporo lepiej :)

1 minutę temu, słoneczna napisał:

Życie bez cukru jest gorzkie. :) 

Dziękuję BL,;)

Zawsze do usług. Co do "gorzkie" można przerzucić się na ostre, chyba? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacenty

Ale zachciało mi się słodkiego nasączanego torta albo chociaż sernika..Kiedyś to był z tym problem(czyli cukier) a teraz jak się kupi to jeszcze inne dziwne chemikalia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzia
Teraz, Jacekz napisał:

Ale zachciało mi się słodkiego nasączanego torta albo chociaż sernika..Kiedyś to był z tym problem(czyli cukier) a teraz jak się kupi to jeszcze inne dziwne chemikalia..

To prawda. Kopiłam kiedyś ciasto -prawie jak domowe. Po zjedzeniu czułam dziwny metaliczny smak na języku ze dwie godziny, a świadomość tego ze zjadłam coś czego nie powinno się jeść czuję do dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sany
4 minuty temu, BrakLoginu napisał:

 

Zawsze do usług. Co do "gorzkie" można przerzucić się na ostre, chyba? :D

Na ostro też lubię. :)

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Layne

Po świętach:

Nie słodzę herbaty, ani kawy, nie jem słodyczy (batony, czekolady, gumy do żucia...), sprawdzam etykiety produktów i staram się wybierać takie z zerową lub minimalną ilością cukru, próbuję znaleźć pełnoziarniste pieczywo na zakwasie (bo bez cukru), piję dużo wody (żadnych napojów słodzonych), nie rezygnuję całkowicie z owoców, ale też nie objadam się nimi.

 

Owoce o niskiej zawartości cukru (100g):

Jagody: 5 gram fruktozy – 45 kcal

Wiśnie: 3,5 gram fruktozy – 50 kcal

Brzoskwinie: 2 gram fruktozy – 39 kcal

Morela: 0,97 gram fruktozy – 14 kcal

Jabłka: 5,9 gram fruktozy – 53 kcal

Pomarańcze: 2,25 gram fruktozy – 46 kcal

Kiwi: 4,35 gram fruktozy – 61 kcal

Można się wspomóc nimi w momentach kryzysu.

 

Oto kilka informacji o cukrze, które zmotywują do jego odstawienia:

 

"Jest pozbawiony wszelkich substancji odżywczych

Cukier powoduje otyłość

Cukier uzależnia

Cukier negatywnie działa na nasz mózg (zwiększa ryzyko depresji, zaburzeń snu, stresu, zaburza również naszą koncentrację i zdolność zapamiętywania, zaburza wydzielanie hormonu, odpowiedzialnego za uczucie sytości – leptyny)

Cukier przyczynia się do powstawania i rozwoju nowotworów

Cukier zwiększa ryzyko zachorowania na choroby układu krwionośnego

Cukier zaburza gospodarkę hormonalną organizmu

Wywołuje próchnicę i osłabia kości

 

Sacharoza jest dwucukrem, składa się z cząsteczki glukozy i cząsteczki fruktozy. Uzyskujemy ją z buraków cukrowych lub trzciny cukrowej, stąd nazwy cukier buraczany i trzcinowy. Końcowy produkt przeróbki tych roślin jest czystym węglowodanem, pozbawionym wszelkich składników odżywczych. Wywalamy to ;]

 

Fruktoza jest cukrem prostym, którego źródłem są głównie owoce. Nie podnosi stężenia glukozy we krwi – ponieważ ma niski indeks glikemiczny, ale w nadmiernej ilości przyczynia się natomiast do zwiększonego odkładania się tkanki tłuszczowej, więc powinniśmy uważać na fruktozę, jak zresztą na każdy inny cukier prosty.

 

Owoce, w których w dużych ilościach występuje cukier (fruktoza)

 

    Daktyle (w niektórych odmianach cukier stanowi aż 63,3%)

    Rodzynki bezpestkowe (cukier w nich stanowi 59%)

    Suszone morele (cukier w nich stanowi 53%)

    Suszone figi (cukier w nich zawarty osiąga nawet 47%)

 

Dokładnie czytaj etykiety. Niezależnie od tego, czy na liście składników znajdziesz glukozę, sacharozę, fruktozę, czy melasę, wiedz, że są to cukry, które należy w diecie ograniczyć."

 

Powynajdowałem jakieś informacje na necie. Jeżeli ktoś ma coś do dodania, jakieś wskazówki (np. czego ewidentnie unikać itp.), to pisać :]

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aliada

Ja podobnie to widzę, @LayneStaley.Nie chcę jakichś specjalnych diet, bo one są na krótko; wiem że i tak w nich nie wytrwam. Na szczęście kawy ani herbaty nie słodzę, bo nie lubię; chociaż to.

Idzie lato, więc jeszcze lody mogą być wyzwaniem. No i dla niektórych słodkie napoje. Już od dosyć dawna ich prawie nie piję, a ponieważ nie bardzo lubię czystą wodę, mieszam ją, szczególnie w upały, ze sporą ilością ilością soku wyciśniętego z cytryny (nawet do całej  cytryny na litr; dobra jest wyciskarka ręczna za pięć zeta, na której zostają pestki). :] Nalewam to sobie do bidonu i mam na cały dzień.

Smakuje dużo lepiej, nawet niezbyt zimna, polecam.

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.






Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...