Skocz do zawartości


Zaloguj się, aby obserwować  
Mela

Strajk nauczycieli co o tym sądzicie?

Polecane posty

Mela

Ja już sama nie wiem... w sumie każdy chciałby strajkować i domagać się więcej kasy i przywilejów, ale z drugiej strony tak sobie myślę, że ciężkie czasy nastały dla nauczycieli, a wymagania wciąż rosną. Studia, kursy, podyplomówki.

Rodzice nie potrafią wychować swoich dzieci, spychają odpowiedzialność na nauczycieli, wychowawców, pedagogów, to nie żadna tragedia! Cieszcie się matki, że możecie jeden dzień spędzić ze swoim dzieckiem w domu, zabierzcie je do parku albo na lody.  Nauczyciele mają prawo mieć dość chorego systemu i niewychowanych bachorów. Obecnie liczba dzieci niedostosowanych i pochodzących z rodzin niewydolnych wychowawczo przewyższa liczbę dzieci ułożonych i rodziców chętnych do współpracy ze szkołą. Młody nauczyciel nie mają nawet zdolności kredytowej, zarabiając to co zarabia nie dostanie kredytu na metr swojego mieszkania.

Jak ma zacząć swoje życie człowiek w wieku 25 lat? Nauczyciel też chce żyć godnie, mieć rodzinę i własny kąt. A każdy, kto pyskuje nt. nauczycieli niech się zdrowo zastanowi, nauczyciel to osoba, która ma ogromny wpływ na nasze dzieci. Spędza z dzieckiem niejednokrotnie o wiele więcej czasu z dzieckiem niż rodzic pochłonięty chorymi sprawami. Zastanówcie się, czy warto doprowadzać nauczycieli do tego stanu, czy warto, by byli rozgoryczeni i sfrustrowani i przelewali swoją niechęć na nasze dzieci? Ja tego nie chcę, trzymam za nich kciuki i życzę powodzenia, bo wiem, że im więcej wywalczą dla siebie, tym lepiej dla mojego dziecka. W demokratycznym europejskim kraju każdy ma prawo do wypowiedzi, tyle mam do powiedzenia na dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wesoły
BrakLoginu

Propozycje rządu dotyczące zarobków brutto nauczyciela dyplomowanego w przypadku pensum wynoszącego 24 godziny tygodniowo to 6335 zł w 2020 roku, 7434 zł w 2021 roku, 7800 zł w 2022 roku i 8100 zł w 2023 roku.

Patrząc na te prognozy, które przedstawia PiS dla nauczycieli, to nie wygląda to tak źle i może rzeczywiście Mateuszek Kłamczuszek robi nam drugie Niemcy :D
Ja jestem za tym żeby nauczyciel miał pełen etat 8h dziennie. Niech prace sprawdza w szkole, jak mu starczy czasu, to również "korki" w tych godzinach dla słabszych uczni.

Popieram strajk, bo skoro rząd tak czuje się mocny, by kupować głosy innych branż, to jak daje jednym to niech da drugim.
Powinni teraz kolejni wyjść na ulicę i domagać się podwyżek! Sami na siebie ukręcili bata.

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  





Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...