Skocz do zawartości


Harry42

Jak się do takiego rozwodu przygotować?

Polecane posty

Harry42

Wstęp: Ja (F)43, żona 40, dzieci Syn 14 i Córka 10 lat.
Żona sobie wymyśliła po kilkunastu latach małżeństwa że seks ją mierzi. to spowodowało cały szereg konsekwencji, kłótnie, zniechęcenie, brak kontaktu.
Żona furiatka, łatwo wybucha, agresja słowna, wobec mnie i dzieci (14 i 10 lat).
Ja przez lata to znosiłem, ale już też reaguję agresywnie (bez rękoczynów).
Obecnie do siebie w zasadzie powarkujemy albo rozmawiamy co kupić na obiad.
Dowodów na zdradę nie mam (myślę, że jej po prostu się w głowie popieprzyło)
Obydwoje zmierzamy do rozwodu.

Do rzeczy:
1. Majątek
Mamy rozdzielność majątkową, mieszkanie jest na mnie. Z istotnych rzeczy, majątku jest jeszcze samochód orientacyjna cena 30.000.
Powiedziała, że ona chce zostać w mieszkaniu - Jak w sądzie się to rozegra?

2. Opieka nad dziećmi: Cytuję "Nie myśl, że ci zostawię dzieci"...
Syn nie będzie chciał iść z nią, wielokrotnie mówił, że woli być ze mną.
Córka pewnie będzie rozdarta...

Co sąd tu może orzec?

Jak się do takiego rozwodu przygotować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Rutlawski

Ponieważ ja wziąłem rozwód w nieco innej sytuacji i w znacznie młodszym wieku, w tematach majątkowych nie pomogę, zapytaj prawnika. 

Co do dzieci zaś nie ma nigdy w sądzie tak, że jedna strona powie "chce dzieci" i koniec. O ile nie ma jakichś twardych dowodów na to, że ich krzywdziles, to obie strony powinny być wysłuchane i jak najbardziej możesz walczyć.

 

Myślę, że dzieci też są już w takim wieku, że będą umiały się wypowiedzieć i sąd weźmie to pod uwagę (Jeśli w ogóle je będzie pytał, nie wiem dokładnie jak to się rozwiązuje w takich wypadkach).

 

Wiem natomiast, że jak najbardziej masz tu prawo walczyć o swoje.

 

Pytanie też polega na tym czy wniosek przygotowujesz Ty czy ona? Gdzie leży orzeczenie o winie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SteelRat

No ja co prawda z zawodu jestem windykatorem, a nie adwokatem, ale niejednego adwokata na sali sądowej "rozłożyłem". Tyle, że ostrzegam, specjalizuję się w cywilnym i odzyskiwaniu długów. Chociaż podziały majątków to pokrewny temat.

 

Cytat

Powiedziała, że ona chce zostać w mieszkaniu - Jak w sądzie się to rozegra?

Ty się zastanów czego Ty chcesz. Przy rozdzielności, jeśli majątek stanowi Twój osobisty - z chwilą rozwodu traci tytuł prawny do tego lokalu. Jakikolwiek. Więc nic nie musisz tu rozgrywać, chyba, że chcesz jej taki prezent zrobić.

 

Ale Ty tu nie masz czego dzielić. Tu jest rozdzielność od początku. Nic nie jest wspólne i nic przy rozwodzie dzielone nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.






Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...