Skocz do zawartości
  • Niebo
  • Borówka
  • Szary
  • Porzeczka
  • Arbuz
  • Truskawka
  • Pomarańcz
  • Banan
  • Jabłko
  • Szmaragd
  • Czekolada
  • Węgiel


Winski

Jedzenie mięsa nie jest przyczyną otyłości

Polecane posty

Winski

Jedzenie mięsa nie jest przyczyną otyłości. Ba, dieta oparta w większości na mięsie, czy to tłustym (Atkins, keto), czy chudym (Dukan) jest w leczeniu otyłości bardzo skuteczna.
Otyłość wywołuje nadmiar prostych węglowodanów w diecie - w hamburgerze z McDonalda tuczy buła, a nie kotlet. Podobnie można być otyłym weganinem, jak spora grupa osób z zaburzeniami żywieniowymi jedzących np. tylko frytki (w 100% wegańskie, nieprawdaż?).
To, że zazwyczaj weganie są szczupli wynika z tego, że świadome stosowanie jakiejś diety pociąga za sobą szczególną uwagę względem tego co i ile się je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wyczerpany
Cooliberek

Tłuszcze w daniach mają bardzo dużo kalorii , w bułkach węglowodany ..

Makaron jest również tuczący a ryż już nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aliada

Miałam ostatnio w domu przez dwa tygodnie  gościa, młodego weganina. Wcale nie był szczególnie szczupły. Okazało się, że wegańskie są m.in. ciastka Oreo, cola i chipsy z Biedronki (nie każde wprawdzie; trzeba sprawdzić na opakowaniu). Więc faktycznie, weganin też może jeść niezdrowo i się upaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu

Autor tematu zwraca mi nadzieję. Czas odpalić grilla :D 

5 godzin temu, Cooliberek napisał:

Makaron jest również tuczący a ryż już nie 

Ja właśnie ostatnio nastawiłem się na posiłki głównie z ryżem lub kaszą.
 

4 godziny temu, aliada napisał:

Więc faktycznie, weganin też może jeść niezdrowo i się upaść.

Przez długi czas miałem błędne przeświadczenie, że jak ktoś jest Vega, to je zdrowo i jest szczupły (przynajmniej trzyma odpowiednią wagę). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rutlawski

Oczywiście, że mięso nie tuczy.

No, chyba, że jest podawane nieregularnie, posiłki nie są dobrze rozplanowane albo je się zbyt dużo tłustego mięsa.

 

Mój kolega choćby, jest na diecie keto, gdzie w ogóle nie je węglowodanów, nawet chleba, mięso zaś może, a spadł na wadze niesamowicie.

 

Najważniejsze by posiłek był dobrze zbilansowana o regularny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriu

Największą bombą jest połączenie, które w przyrodzie w zasadzie nie występuje, czyli węglowodany + tłuszcze. Pomyślcie o tym, co jest najpyszniejsze i najbardziej tuczące: frytki = węglowodany + tłuszcze. Pączek = węglowodany + tłuszcze. Chipsy = węglowodany + tłuszcze. hot dogi, hamburgery, ciasta = węglowodany + tłuszcze.

Mięso to tłuszcz + białko w różnej proporcji. Im więcej w tym białka, a mniej tłuszczu, tym lepiej działa na chudnięcie. Pamiętajcie jednak, że nie zawsze chudszy = zdrowszy, a wyeliminowanie na stałe z diety np. węglowodanów to niezbyt dobry pomysł. ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rutlawski

Tłuszcze nawet nie są aż tak ważne w przybieraniu masy lub chudnieciu. W większości jest to kwestia cukru i jego odkładania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.






Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...