Skocz do zawartości


Zaloguj się, aby obserwować  
MXY

Kto to introwertyk?

Polecane posty

MXY

Introwertyk, ekstrawertyk - kim naprawdę jesteś?

 

 

 

Znasz Introwertyków? Jest wiele mitów na ich temat, które często są nieprawdziwe. Poznaj ich bliżej, by świadomie przeżywać relacje :

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Arkina

Mam introwertyczna naturę ale lubię też ludzi byle nie w nadmiarze ?

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maybe

Ja jestem totalna mieszanką, bywam duszą towarzystwa i lubię siebie w tej roli, nawet wśród obcych ludzi, jak i uwielbiam się zaszyć i nie mieć kontaktu z nikim. Mogę wybrać siedzenie w domu, niż spotkanie z kimś, nawet gdy lubię te osoby. Lubię sama chodzić do restauracji, kina, teatru, a nawet jechać na wakacje, choć mam partnera, ale niekiedy nawet on mi przeszkadza. Uciekam w samotność, choć mam epizody ekstrawertyczne.

W dzieciństwie sama jeździłam autobusami i przyglądałam się ludziom, a mamie mówiłam że idę do koleżanki, bo było to na tyle nienormalne, że wstydziłam się przyznać.

W wieku do 20/22 lat nie umiałam wydukać własnej opinii na jakikolwiek temat, nie miałam głębszych przemyśleń, wszystko było powierzchowne, schematowe. Później jakby coś się stało, jakiś skok, nie umiem tego określić....może fakt że wyprowadziłam się z domu....gdzie byłam bardzo tlamszona, nie mogłam zajmować się tym co mnie interesuje, nie mogłam nawet czytać książek innych niż lektur, oczywiście robiłam to ale....generalnie dziwny dom. Byłam wychowywana przez straumatyzowaną po wojnie matkę i ojca który nie angażował się w sprawy rodzinne. 

 

A mój wywód zrobiłam dlatego że może u mnie to nie introwertyzm czy ekstrawertyzm tylko wynik wychowania. 

Dlatego lubię uciekać w swój świat ale też kiedyś lubiłam bardzo towarzystwo gdy wyrwałam się z domu, prowadziłam dom otwarty, a weekend bez znajomych wydawał mi się przerażający. Teraz nie wiem jak mogłam tak żyć. Coraz bardziej uciekam od ludzi, bo nie czuję się rozumiana i nie rozumiem ich i nie czuję więzi. 

Oprócz kilku przyjaciół, mojego faceta, moich dzieci.  Reszta dla mnie może istnieć albo nie. Choć lubię small talk'i z obcymi, ale z naciskiem na small

Edytowano przez Maybe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maybe

Dodam że nigdy nie czułam się rozumiana. Taka karma ? Lubię w zasadzie to jaka jestem, już teraz, kiedyś chciałam się dopasować do schematu, przez co byłam nieszczęśliwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  





Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...