Skocz do zawartości
  • Niebo
  • Borówka
  • Szary
  • Porzeczka
  • Arbuz
  • Truskawka
  • Pomarańcz
  • Banan
  • Jabłko
  • Szmaragd
  • Czekolada
  • Węgiel


rtgrtg

Youtube za 3 miesiące przestanie istnieć ale dzieciom możecie zapewnić filmiki przez mp4

Polecane posty

rtgrtg

Youtube przestanie istnieć na zawsze ale możecie nagrywać filmiki np: swoich dzieci i zamaist na Youtube sprzedawać odtwarzacze mp4 Jeśli wasze dziecko chce nagrywać. Warto robić to w taki sposób ponieważ wtedy będize można najlepiej zarobić a Youtube weźmie od was tanio i nic nie zarobicie wieć proponuję wam nagrywanie filmików i sprzedawanie mp4 ze swoimi filmikami to sie naprawdę opłaca w ten sposób będizecie mogli zarobić mnóstwo pieniędzy. Zachęcam was do tego bo warto. Możecie stać sie bogaci bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


SteelRat

Po pierwsze - a niby dlaczego miałby przestać istnieć? A po drugie co to jeden jedyny YT istnieje...

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pientryk

chodzi o  ACTA2 wszędzie o tym trąbią de facto. poczytajcie temat jest gruby i to przejdzie niema tak dużego sprzeciwu społecznego. 

Co do tematu nie przestanie istnieć ale wszyscy mali YouTuberzy  zostaną skasowani zostanie  ze 1000 kanałów które będą musiały kupić drogie licencje. Większość filmików z YouTube tez zniknie zniknie tez prawo cytatu uzywania zdjęc loga itd itd  wszystko będzie płatne 

Edytowano przez pientryk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu

W tytule jest, że YT przestanie istnieć. Czytając zawartość wpisu jest mowa o tym, że będzie można dużo zarobić na YT. Czegoś tutaj nie rozumiem.
Coś tam mi się obiło o uszy o ACTA2, ale... taki moloch miałby przestać istnieć? Brak YT to jest duża szansa do tych co nie mogą się dziś wybić jak i dla nowych portali z tego typu filmikami.

Za duże pieniądze za tym stoją, by ktoś pozwolił taki serwis wyłączyć.

 

Nie rozumiem też kwestii odtwarzaczy mp4 sprzedawanych na YT :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pientryk

No nie bo wszystko ma być płatne. każda rzecz ,która chcesz użyć musisz posiadać do niej prawa autorskie. YT już się przygotowuje do tego ale ich algorytmy nie są jeszcze idealne. Prawda jest taka ze używanie internetu za około pół roku stanie się nieprzyjemne i wszystko będzie płatne jakieś gazety  artykuły itd. Niezależne źródła nie będą mogły opisywać danej sytuacji bowiem musza mieć licencje na informacje od danej korporacji tak to nazwijmy np axelspringera czy inne. TO BĘDZIE APOGEUM  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu

Jeśli to jest prawda, że oni, by chcieli wprowadzić, to o czym napisałeś, to by był istny zamach na wolność w internecie. Ja rozumiem, że prawa autorskie itd., ale jak ktoś łamie te prawa to powinny się tym dalej zajmować odpowiednie organa, a do tego jest mnóstwo ustaw, które by musieli zmienić, by to się pokryło z tym co napisałeś.

Może zwyczajnie jest to kolejne straszenie jak to miało miejsce z RODO? :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pientryk

ale to jest prawda wejdź na grupę  https://www.facebook.com/groups/stopacta2/ i poczytaj co i jak albo trochę się przemęcz i obejrzyj nagranie atora z jednym z aktywistów,który wyjaśnia dokładnie co i jak.  rodo przy tym to kleks atramentu na brudnej kartce. 
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SteelRat

Proponuję, ja wiem że może mi z racji zawodu trochę łatwiej, ale po prostu przeczytać owo osławione ACTA 2 w obecnym, proponowanym kształcie. Strach był zrozumiały, ale przed poprzednią wersją, a teraz art. 11 i 13 wykastrowany, przestał dotyczyć indywidualnych internautów oraz sektora MŚP.

 

To z kolei powoduje, że odczują to prawie wyłącznie giganci, bo 10 milionów euro rocznego obrotu to byle strona internetowa nie ma...

 

W praktyce na przykład tutaj, na nastroiku, dziś nie mogę wrzucić piosenki publicznie (oczywiście linkować do YT mogę, ale chodzi o upload samodzielnie). A będę mógł, bo dyrektywa w pełni zastąpi obecne regulacje - spod niej ja, osoba fizyczna jestem wyłączony, oraz nastroik - bo nie ma przychodu 10 milionów euro rocznie (no, a jak ma to gratuluję adminowi..). Youtuberzy większość pieniędzy i tak mają z patreona - przeniosą się na własne platformy i TYLE.

 

Ot "apokalipsa"? Nie. Powrót do korzeni internetu, a nie "hegemonii" FB, YT. Poprzednią wersję trzeba było "upupić" i nie sądziłem że kiedyś to napiszę - brawo PiS w tym zakresie. Fajnie. Ale obecna wersja - choć też ma nikłe szanse na przejście przez PE, nie jest już szkodliwa dla "Internetu" jako takiego, tylko dla raptem 2 stron. Z których nie trzeba korzystać z terenu UE (polecam dobre VPN...)

 

RODO to kiepski przykład, bo regulacje RODO nie zmieniły nic akurat w Polsce (nasze poprzednie prawo dot. ochrony danych osobowych było w 99% zgodne z RODO) - różnice są wyłącznie formalne (np. możliwośc wycofania zgody częściowo, a nie jak wcześniej w całości) - natomiast co było wolno przed RODO, to wolno po RODO, a czego nie było wolno, dalej nie wolno. Doszły obowiązki informacyjne dla przetwarzających dane, to wszystko.

 

W kontekście tej wielkiej paniki dodam tylko, że dziś konto w UK można sobie założyć nie ruszając się z domu w PL i nic nie wskazuje, żeby miało się to zmienić. A brexit za chwilę. Więc i youtuberzy po prostu się wirtualnie "przeniosą".

Edytowano przez SteelRat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pientryk

Oby była to prawda co mówisz tego WSZYSTKIM ŻYCZĘ. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu

Nie wiem czy dobrze myślę, ale jeśli to dotknie też takie portale jak onet itp. to czy będzie dalej prawo cytatu obowiązywać? Jednak Internet w dużej mierze opiera się nie tylko na samym linkowaniu (np. filmików z YT), ale również samemu człowiek jak coś czasem napisze, to powoła się na jakieś źródło lub/i zacytuje jakiś fragment.

 

Myślę, że jak to wejdzie w takiej czy innej postaci to przynajmniej na początku trochę zdezorientuje użytkowników, ale chyba dzięki temu "mniejsi" i nowi będą mieli większą szansę się wybić z serwisami YT podobnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rutlawski

Miał zniknąć od nowego roku jak słyszałem?

Cieszę że kolega sprostował sprawę bo mam wrażenie, że to takie kolejne straszenie bez pokrycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pientryk

te duze portale bez problemu będzie stać na licencje. no własnie nie odwołasz się do linku nie możesz bo nie masz licencji.  - jest tzw podatek od linków
https://www.stopacta2.org/   to najlepsza oficjalna strona na ten temat  można wejść poczytać co i jak tak samo ta grupa co podrzuciłem.  Według mnie zagrożenie jest PRZEOGROMNE  i chcą to jeszcze przepchać za tej kadencji Parlamentu EU. 
Ostatnio były protesty w Niemczech. Czas wszystko zweryfikuje 

Edytowano przez pientryk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SteelRat

Prawo cytatu pozostaje w zmienionej formie, ale znów: wbrew temu co niektórym się wydaje, już dzisiaj wstawienie tutaj piosenki z YT znanego artysty absolutnie nie mieści się w prawie cytatu. To, że coś nie jest ścigane nie znaczy, że nie jest zabronione - to jak z RODO, które wprowadziło drakońskie kary za łamanie prawa, które... Nie uległo zmianie. Po prostu zaostrzono kary.

 

Prawo cytatu przypominam obejmuje tylko obrazy, zdjęcia (w całości), utwory pisane (fragmenty). Nijak nie obejmuje utworów video ani audio. W tym zakresie ACTA 2 zmienia tyle, że obejmie audio i video, tyle, że ktoś, kto ma z tego biznesu więcej niż 10 milionów euro rocznie, będzie musiał za to płacić - a pozostali nie. Samo prawo cytatu zostanie więc poszerzone.

 

Tyle, że my tu rozmawiamy "a co by było jakby weszło tak jak jest obecnie napisane" w czasie, gdy tekst tej dyrektywy zmienia się średnio 2x na tydzień. Więc protesty nie są pozbawione sensu - bo trzeba władzom przypominać, że branie pieniędzy od koncernów może i jest cacy, ale łupanie Kowalskiego jest nie cacy - do ostatecznego głosowania jeszcze czas, więc mogą pozmieniać.

 

@pientryk - zagrożenie byłoby przeogromne, gdyby podatek od linków wszedł w formie, jaką pierwotnie proponowano. W obecnym kształcie wyłączeni z niego mają być osoby fizyczne oraz sektor MŚP. W tym, prawdopodobnie, takie serwisy jak Wykop (z uwagi na obroty) , ale może dotknąć już na przykład Onet (tu jest zapewne te ponad 10 mln euro na rok), a z pewnością zapłaci YouTube (tu nie mam wątpliwości, że jest...) oraz Facebook.

 

Nawet nie wykluczałbym, że z uwagi na to YouTube zwinie interes z EU. No i... Trudno. To prywatny biznes, jeden z wielu, które pojawią się po nim.

 

Nie bez powodu przy ACTA grupa Anonymous dosłownie wyłączyła serwery rządowe - kto to pamięta... A teraz nie robi nic. No nie robi - bo korporacji bronić nie będą, a w zakresie krzywdy zwykłego użytkownika wybito nowym regulacjom zęby.

Edytowano przez SteelRat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SteelRat
Napisano (edytowany)

Nie grubo dopóki dotyczy tylko dwóch firm. Ale przyspieszają głosowanie. Czyżby jednak nie wyłączyli spod tego MŚP? Bo jak MŚP będzie nadal wyłączone, to i tak dotyczy dwóch firm które i tak nie mają z wolnością słowa nic wspólnego. I o ile w tym momencie zrozumiem protesty, to mnie tam nie będzie żal Youtube, Facebooka, Twittera, Google czy innych takich wynalazków. Zresztą w tym zakresie mam stanowisko zgodne z hacktywistami - to nie to samo co ACTA, gdzie atak był na użytkowników Internetu.

Edytowano przez SteelRat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pientryk

No i co jak wiemy wszyscy ACTA 2 zostało przegłosowane a dodatkowo TERREG także zrobili wszystko co chcieli.  Ile czasu jeszcze pozostało już zgrywacie swoje zapasy? 

Edytowano przez pientryk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maybe
Dnia 28.02.2019 o 10:48, rtgrtg napisał:

Youtube przestanie istnieć na zawsze ale możecie nagrywać filmiki np: swoich dzieci i zamaist na Youtube sprzedawać odtwarzacze mp4 Jeśli wasze dziecko chce nagrywać. Warto robić to w taki sposób ponieważ wtedy będize można najlepiej zarobić a Youtube weźmie od was tanio i nic nie zarobicie wieć proponuję wam nagrywanie filmików i sprzedawanie mp4 ze swoimi filmikami to sie naprawdę opłaca w ten sposób będizecie mogli zarobić mnóstwo pieniędzy. Zachęcam was do tego bo warto. Możecie stać sie bogaci bardzo szybko.

Really?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.






Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...