Skocz do zawartości


Zaloguj się, aby obserwować  
illiska

Odtwarzacz CD mp3 z dużym wyświetlaczem

Polecane posty

illiska

Witam wszystkich 
Mam taki oto problem: jakiś czas temu sprowadziła się do nas ciocia, w dość podeszłym wieku, bo już po osiemdziesiątce. Ciocia zawsze uwielbiała czytać, ale z oczywistych względów oczy szybko jej się już teraz meczą i nie może cieszyć się tą rozrywką w zadowalającym zakresie. Wymyśliliśmy więc, że sprezentujemy cioci odtwarzacz CD z funkcją odczytywania mp3 (najlepiej także z wejściem USB, abym mogła dostarczać cioci nowinki), do odsłuchiwania audiobooków i słuchowisk. Jest ich na rynku teraz co nie miara, można wynaleźć prawdziwe perełki. Jakby sprzęt taki miał radio, to też by nie zaszkodziło. Zależy mi jednak, aby miał czytelny i duży wyświetlacz, i był jak najbardziej przyjazny dla mało zaawansowanego użytkownika. 
Zastanawiałam się także nad podłączeniem do telewizora, który ma w pokoju, odtwarzacza dvd z wymaganymi funkcjami, ale obawiam się skomplikowanego interfejsu. No i radia wtedy też nie będzie. 
I nie wiem jak jest w wypadku odsłuchiwania rozdziałów książek: chciałabym, aby sprzęt pamiętał ostatnio odtwarzana ścieżkę, żeby nie trzeba było zapamiętywać np. numeru rozdziału i przewijać. Ale to już może zbyt wygórowane żądanie. 
Czy ktoś mógłby mi coś polecić? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Layne

A co gdybyście sprezentowały jej kindle? Jest tam opcja ustawiania wielkości czcionki. Można by ustawić cioci dużą, to oko się tak szybko nie zmęczy. Użyty jest tam specjalny ekran, który jest porównywalny z papierem, oprócz tego wyświetlacz ma podświetlenie. Obsługa jest raczej prosta i intuicyjna.

Co do odtwarzaczy z dużym ekranem, to ipod touch chyba ma spory wyświetlacz, ale dotykowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  





Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...