Skocz do zawartości
  • Niebo
  • Borówka
  • Szary
  • Porzeczka
  • Arbuz
  • Truskawka
  • Pomarańcz
  • Banan
  • Jabłko
  • Szmaragd
  • Czekolada
  • Węgiel
kawaixanax

Oszołomy :)

Rekomendowane odpowiedzi

kawaixanax

Czeeeść ! :D  Dla kogoś kto nawet sporadycznie przegląda internet w poszukiwaniu nowości i tak dalej, bardzo powszechnym doświadczeniem jest natrafianie na filmy, blogi, wpisy różnych oszołomów. Kogo mam na myśli pisząc o oszołomach ? Tych wszystkich od spiskowej teorii dziejów, licznych mitomanów, jasnowidzów i czarnowidzów również. Zastanawiam się czasem co siedzi w głowach tych wszystkich ludzi :D Mieliście z czymś takim styczność w internecie ? I przede wszystkim co o tym myślicie ? Skąd taka duża popularność takich osób jak np. Braun czy Jackowski czy Wróżbita Maciej ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rutlawski

Myślę, że ludzie bardzo lubią mieć konkretne i pewne odpowiedzi dot. przyszłości choćby ta im się do końca nie podobała.

Wola też żeby ktoś powiedział im co ich czeka, zamiast samemu wziąć się do formowania życia.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jacekz

Kolego Kawowy 😉

Przecież wiesz,że ludzie teraz jakieś głupie są ..i to nie tylko młodzież.Dlaczego? nie wiadomo dokładnie-inne czasy,wartości...a w głowach pusto..

Oszołomów omijam i już..aby na mnie to nie przeszło.

To każdy zna chyba.->S.Lem:"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów".

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
endriu

Skąd? Stąd, że coś faktycznie może być w tym, co mówią. Według mnie nie ma co skreślać ludzi z góry, wrzucać wszystkich do jednego worka i nazywać oszołomami tylko dlatego, że mówią coś, w co nie wierzymy. Kiedyś ogół ludzi nie wierzył w kulistość Ziemi, powszechnie twierdzono też, że jest centrum Wszechświata.

Szacunek do drugiej osoby powinien być moim zdaniem fundamentem, wtedy dopiero można się zastanawiać, co sprawia, że ktoś osiąga taki lub inny sukces.

Nie zawsze większość ma rację, nie zawsze to, co mówią ludzie wokół nas, jest prawdą. Myślę, że wielu osobom najtrudniej pogodzić się z myślą, że świat może nie być do końca taki, jakim go sobie wyobrażają. Zastanawia mnie zawsze, jak to jest, że osoby, które nie wierzą np. w jasnowidzów, wierzą w „prawdy” głoszone przez Kościół. Co sprawia, że jednych nazwiemy oszołomami, a innych chrześcijanami? Gdzie jest granica między tym, co możemy zaakceptować, a tym, na co plujemy?

Jeśli o mnie chodzi – nie powiem z całą pewnością, że taki Jackowski faktycznie ma dar, ale nie powiem też, że go nie ma. Nie wiem. Nic nie daje mi podstaw do podważania jego zdolności, nic też nie daje mi powodów, by w nie nie wierzyć. Ale według mnie zawsze warto mieć otwarty umysł, nie wyzywać ludzi bezpodstawnie i nie oceniać kogoś lub czegoś, czego się nie zna i nie rozumie. Bo w jakim celu? :) 

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wania

Ciekaw jestem co nasi apostołowie dobrej nowiny sądzą o tych czarodziejach.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
słoneczna

Jackowski to chyba z policją współpracuje czasem. Nie wiem w ilu sprawach udało mu się pomóc,

ale widocznie jakiś "dar" posiada. Co do reszty to się nie wypowiem, bo nic nie wiem na ich temat.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Layne
6 godzin temu, słoneczna napisał:

Jackowski to chyba z policją współpracuje czasem. Nie wiem w ilu sprawach udało mu się pomóc,

ale widocznie jakiś "dar" posiada. Co do reszty to się nie wypowiem, bo nic nie wiem na ich temat.

Własnie z Jackowskim to jest dziwna sprawa, bo tyle bzdur głosił, które się nie sprawdziły, a jednak z tego co słyszałem pomaga policji w lokalizowaniu ciał na przykład. Nie wiem ile w tym prawdy. Co do "oszołomów", to jedyni z jakimi miałem styczność ostatnimi czasy to płaskoziemcy.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Alma

...płaskoziemcy, przekonani o reptiliańskiej inwazji i grzmiący o iluminatich. Takie główne odjazdy ostatnimi laty.

• Wesoło 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
endriu
9 godzin temu, LayneStaley napisał:

Własnie z Jackowskim to jest dziwna sprawa, bo tyle bzdur głosił, które się nie sprawdziły, a jednak z tego co słyszałem pomaga policji w lokalizowaniu ciał na przykład. Nie wiem ile w tym prawdy.

Sam Jackowski zawsze podkreśla, że te przepowiednie np. na najbliższy rok należy traktować z przymrużeniem oka, bo jego wizje dotyczą przede wszystkim osób (np. zaginionych, choć nie tylko), nie wydarzeń.

Co do pomocy policjantom – to dość ciekawe, bo Policja oficjalnie (przez rzecznika) raz całkiem wypiera się takiej współpracy, innym razem mówi o braku pozytywnych efektów wspólnych działań. Z kolei mniej oficjalnie potwierdzają, że faktycznie często korzystają z jego usług i że ta współpraca wypada korzystnie. Podejrzewam, że po prostu przyznanie się do korzystania z usług jasnowidza jest ujmą dla służb – trudno się dziwić, to prawie jak potwierdzenie własnej niekompetencji. Choć może być też tak, że faktycznie jego wizje nie są pomocne. Tylko po co w takim wypadku tyle razy by angażowali „oszołoma”? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BrakLoginu
22 godziny temu, endriu napisał:

Skąd? Stąd, że coś faktycznie może być w tym, co mówią. Według mnie nie ma co skreślać ludzi z góry, wrzucać wszystkich do jednego worka i nazywać oszołomami tylko dlatego, że mówią coś, w co nie wierzymy. Kiedyś ogół ludzi nie wierzył w kulistość Ziemi, powszechnie twierdzono też, że jest centrum Wszechświata.

Masz dużo racji. Według mnie również nie powinno się wrzucać wszystkich do jednego wora. Niektórzy mają swoje kredki i swój świat. Skoro się w nim dobrze czują i raczej innych nie krzywdzą tym wszystkim to jak dla mnie jest ok.
Te tzw. "oszołomy" mogą mieć nas z pozoru "normalnych" właśnie za takich :)
Dla mnie takimi "oszołomami" to jest ta cała patologia, która nagrywa filmiki (często live) na YT, leją się, chleją i kasę na tym zarabiają :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
endriu
Godzinę temu, BrakLoginu napisał:

Dla mnie takimi "oszołomami" to jest ta cała patologia, która nagrywa filmiki (często live) na YT, leją się, chleją i kasę na tym zarabiają :D

Może trzeba się zastanowić, czy w tym szaleństwie nie ma metody, skoro oni zarabiają swoją działalnością internetową, a my – nie. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Vertlain

Są teorie, których zwyczajnie się zweryfikować nie da przy obecnym poziomie nauki. Są też kwestie, których nauka zwyczajnie nie rusza bo w swojej naturze nie mają z nią nic wspólnego. Ale zdecydowana większość ludzi z teoriami o miejscach nawiedzanych przez duchy, o cudach, płaskiej ziemi i kosmitach najzwyczajniej w świecie domaga się potwierdzenia naukowego nie mając żadnych ku temu argumentów naukowych. To jest oszołomwstwo, i tego ja nie lubię, nie szanuję i każdego takiego gotów jestem klapkiem gonić, dogonić i zapierdzielić owym klapkiem.

• Wesoło 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kawaixanax

Chyba wywołałem oszołomów z lasu :D Na naszych oczach wyłonił się nowy twór polityczny. Poglądy ? Zakrawają o absurdalne.

O ile z wolnościowymi, stawiającymi na odpowiedzialność i dobrą wolę poglądami JKM się jeszcze zgodzę, to Braun to dla mnie postać komediowa, a Winnicki ? no cóż, gdy go słucham przebija gdzieś pod tym kolor brunatny xD Myślę że to idealny wybór dla ksenofobów i analfabetów, którzy nie byli dalej niż na rynku w Lublinie. 

Co myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
omam
W dniu 6.01.2019 o 14:41, kawaixanax napisał:

Zastanawiam się czasem co siedzi w głowach tych wszystkich ludzi

też jesteś oszołomem ;P i szaleńcem ;]

W dniu 6.01.2019 o 14:41, kawaixanax napisał:

Skąd taka duża popularność takich osób jak np. Braun czy Jackowski czy Wróżbita Maciej ? 

ludzie się tym nasycają,...czemu? bo wierzą w to co słyszą...trudno określić czy to dobrze czy źle...trudno określić co nimi kieruje, każdy przypadek należałoby brać pod lupę osobno

osobiście nie zwracam na takowych 'celebrytów' większej uwagi...ale trzeba przyznać, że zyski mają niezłe - zarówno pod względem finansów jak i fanów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Twoja zawartość musi zostać zatwierdzona przez moderatora.

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Powiadomienie o plikach cookie

W związku z Rozporządzeniem UE 2016/679 (znanym też jako „RODO”) informujemy w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe pozostawiane podczas korzystania z forum Nastroik.pl. Zamykając ten komunikat wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych przez forum Nastroik.pl - Regulamin - Polityka prywatności