Skocz do zawartości


kawaixanax

Oszołomy :)

Polecane posty

kawaixanax

Czeeeść ! :D  Dla kogoś kto nawet sporadycznie przegląda internet w poszukiwaniu nowości i tak dalej, bardzo powszechnym doświadczeniem jest natrafianie na filmy, blogi, wpisy różnych oszołomów. Kogo mam na myśli pisząc o oszołomach ? Tych wszystkich od spiskowej teorii dziejów, licznych mitomanów, jasnowidzów i czarnowidzów również. Zastanawiam się czasem co siedzi w głowach tych wszystkich ludzi :D Mieliście z czymś takim styczność w internecie ? I przede wszystkim co o tym myślicie ? Skąd taka duża popularność takich osób jak np. Braun czy Jackowski czy Wróżbita Maciej ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Rutlawski

Myślę, że ludzie bardzo lubią mieć konkretne i pewne odpowiedzi dot. przyszłości choćby ta im się do końca nie podobała.

Wola też żeby ktoś powiedział im co ich czeka, zamiast samemu wziąć się do formowania życia.

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacenty

Kolego Kawowy ?

Przecież wiesz,że ludzie teraz jakieś głupie są ..i to nie tylko młodzież.Dlaczego? nie wiadomo dokładnie-inne czasy,wartości...a w głowach pusto..

Oszołomów omijam i już..aby na mnie to nie przeszło.

To każdy zna chyba.->S.Lem:"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów".

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriu

Skąd? Stąd, że coś faktycznie może być w tym, co mówią. Według mnie nie ma co skreślać ludzi z góry, wrzucać wszystkich do jednego worka i nazywać oszołomami tylko dlatego, że mówią coś, w co nie wierzymy. Kiedyś ogół ludzi nie wierzył w kulistość Ziemi, powszechnie twierdzono też, że jest centrum Wszechświata.

Szacunek do drugiej osoby powinien być moim zdaniem fundamentem, wtedy dopiero można się zastanawiać, co sprawia, że ktoś osiąga taki lub inny sukces.

Nie zawsze większość ma rację, nie zawsze to, co mówią ludzie wokół nas, jest prawdą. Myślę, że wielu osobom najtrudniej pogodzić się z myślą, że świat może nie być do końca taki, jakim go sobie wyobrażają. Zastanawia mnie zawsze, jak to jest, że osoby, które nie wierzą np. w jasnowidzów, wierzą w „prawdy” głoszone przez Kościół. Co sprawia, że jednych nazwiemy oszołomami, a innych chrześcijanami? Gdzie jest granica między tym, co możemy zaakceptować, a tym, na co plujemy?

 

Jeśli o mnie chodzi – nie powiem z całą pewnością, że taki Jackowski faktycznie ma dar, ale nie powiem też, że go nie ma. Nie wiem. Nic nie daje mi podstaw do podważania jego zdolności, nic też nie daje mi powodów, by w nie nie wierzyć. Ale według mnie zawsze warto mieć otwarty umysł, nie wyzywać ludzi bezpodstawnie i nie oceniać kogoś lub czegoś, czego się nie zna i nie rozumie. Bo w jakim celu? :) 

  • Lubię to! 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wania

Ciekaw jestem co nasi apostołowie dobrej nowiny sądzą o tych czarodziejach.

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sany

Jackowski to chyba z policją współpracuje czasem. Nie wiem w ilu sprawach udało mu się pomóc,

ale widocznie jakiś "dar" posiada. Co do reszty to się nie wypowiem, bo nic nie wiem na ich temat.

 

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Layne
6 godzin temu, słoneczna napisał:

Jackowski to chyba z policją współpracuje czasem. Nie wiem w ilu sprawach udało mu się pomóc,

ale widocznie jakiś "dar" posiada. Co do reszty to się nie wypowiem, bo nic nie wiem na ich temat.

 

Własnie z Jackowskim to jest dziwna sprawa, bo tyle bzdur głosił, które się nie sprawdziły, a jednak z tego co słyszałem pomaga policji w lokalizowaniu ciał na przykład. Nie wiem ile w tym prawdy. Co do "oszołomów", to jedyni z jakimi miałem styczność ostatnimi czasy to płaskoziemcy.

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alma

...płaskoziemcy, przekonani o reptiliańskiej inwazji i grzmiący o iluminatich. Takie główne odjazdy ostatnimi laty.

  • Ha Ha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriu
9 godzin temu, LayneStaley napisał:

Własnie z Jackowskim to jest dziwna sprawa, bo tyle bzdur głosił, które się nie sprawdziły, a jednak z tego co słyszałem pomaga policji w lokalizowaniu ciał na przykład. Nie wiem ile w tym prawdy.

Sam Jackowski zawsze podkreśla, że te przepowiednie np. na najbliższy rok należy traktować z przymrużeniem oka, bo jego wizje dotyczą przede wszystkim osób (np. zaginionych, choć nie tylko), nie wydarzeń.

Co do pomocy policjantom – to dość ciekawe, bo Policja oficjalnie (przez rzecznika) raz całkiem wypiera się takiej współpracy, innym razem mówi o braku pozytywnych efektów wspólnych działań. Z kolei mniej oficjalnie potwierdzają, że faktycznie często korzystają z jego usług i że ta współpraca wypada korzystnie. Podejrzewam, że po prostu przyznanie się do korzystania z usług jasnowidza jest ujmą dla służb – trudno się dziwić, to prawie jak potwierdzenie własnej niekompetencji. Choć może być też tak, że faktycznie jego wizje nie są pomocne. Tylko po co w takim wypadku tyle razy by angażowali „oszołoma”? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
22 godziny temu, endriu napisał:

Skąd? Stąd, że coś faktycznie może być w tym, co mówią. Według mnie nie ma co skreślać ludzi z góry, wrzucać wszystkich do jednego worka i nazywać oszołomami tylko dlatego, że mówią coś, w co nie wierzymy. Kiedyś ogół ludzi nie wierzył w kulistość Ziemi, powszechnie twierdzono też, że jest centrum Wszechświata.

Masz dużo racji. Według mnie również nie powinno się wrzucać wszystkich do jednego wora. Niektórzy mają swoje kredki i swój świat. Skoro się w nim dobrze czują i raczej innych nie krzywdzą tym wszystkim to jak dla mnie jest ok.
Te tzw. "oszołomy" mogą mieć nas z pozoru "normalnych" właśnie za takich :)
Dla mnie takimi "oszołomami" to jest ta cała patologia, która nagrywa filmiki (często live) na YT, leją się, chleją i kasę na tym zarabiają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriu
Godzinę temu, BrakLoginu napisał:

Dla mnie takimi "oszołomami" to jest ta cała patologia, która nagrywa filmiki (często live) na YT, leją się, chleją i kasę na tym zarabiają :D

Może trzeba się zastanowić, czy w tym szaleństwie nie ma metody, skoro oni zarabiają swoją działalnością internetową, a my – nie. ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyczerpany
Vertlain

Są teorie, których zwyczajnie się zweryfikować nie da przy obecnym poziomie nauki. Są też kwestie, których nauka zwyczajnie nie rusza bo w swojej naturze nie mają z nią nic wspólnego. Ale zdecydowana większość ludzi z teoriami o miejscach nawiedzanych przez duchy, o cudach, płaskiej ziemi i kosmitach najzwyczajniej w świecie domaga się potwierdzenia naukowego nie mając żadnych ku temu argumentów naukowych. To jest oszołomwstwo, i tego ja nie lubię, nie szanuję i każdego takiego gotów jestem klapkiem gonić, dogonić i zapierdzielić owym klapkiem.

  • Lubię to! 1
  • Ha Ha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawaixanax

Chyba wywołałem oszołomów z lasu :D Na naszych oczach wyłonił się nowy twór polityczny. Poglądy ? Zakrawają o absurdalne.

O ile z wolnościowymi, stawiającymi na odpowiedzialność i dobrą wolę poglądami JKM się jeszcze zgodzę, to Braun to dla mnie postać komediowa, a Winnicki ? no cóż, gdy go słucham przebija gdzieś pod tym kolor brunatny xD Myślę że to idealny wybór dla ksenofobów i analfabetów, którzy nie byli dalej niż na rynku w Lublinie. 

Co myślicie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oszołomiony
omam
W dniu 6.01.2019 o 14:41, kawaixanax napisał:

Zastanawiam się czasem co siedzi w głowach tych wszystkich ludzi

też jesteś oszołomem ;P i szaleńcem ;]

 

W dniu 6.01.2019 o 14:41, kawaixanax napisał:

Skąd taka duża popularność takich osób jak np. Braun czy Jackowski czy Wróżbita Maciej ? 

 

ludzie się tym nasycają,...czemu? bo wierzą w to co słyszą...trudno określić czy to dobrze czy źle...trudno określić co nimi kieruje, każdy przypadek należałoby brać pod lupę osobno

osobiście nie zwracam na takowych 'celebrytów' większej uwagi...ale trzeba przyznać, że zyski mają niezłe - zarówno pod względem finansów jak i fanów

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dżulia

Przychylam się do tych wypowiedzi, gdzie mowa o szacunku do człowieka.

W tej grupie zawodowej jak w każdej innej są dobrzy/zdolni, bo potrafią za pomocą znanych im narzędzi: karty, różdżki czy jasnowidzenie świetnie uchwycić i zrelacjonować problem.

Mam kolegę oficera w policji i w rozmowie powiedział, że w każdej jednostce gdzie zajmują się trudno wykrywalnymi sprawami jest zatrudniony wróżbita.

Są wróżbici mniej zdolni, naciągacze.

Tak czy siak dobrze się im wiedzie, bo za poradę godzinną biorą nawet 1000 zł, a na jednej dany osobnik nie kończy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
11 godzin temu, Dżiulia napisał:

Mam kolegę oficera w policji i w rozmowie powiedział, że w każdej jednostce gdzie zajmują się trudno wykrywalnymi sprawami jest zatrudniony wróżbita.

A to ciekawostka, niby o uszy się obiło o korzystaniu z wróżbitów czy jasnowidzów, ale jednak nigdy od kogoś, kto z nimi pracował w takich sprawach.
Ja znam człowieka z tzw. "Archiwum X" w Poznaniu i oni tam (zresztą w całym kraju) mają świetne wyniki przy sprawach, na których inni polegli, ale jednak takich metod z tego co wiem to oni nie stosują, opierają się głównie o technikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dżulia
Dnia 9.06.2019 o 12:23, BrakLoginu napisał:

A to ciekawostka, niby o uszy się obiło o korzystaniu z wróżbitów czy jasnowidzów, ale jednak nigdy od kogoś, kto z nimi pracował w takich sprawach.

Wiesz czasami niewielki drink rozwiązuje język, co znane z restauracji Sowa i Przyjaciele.

Bez drinków to jest prawdą, ale o tym się nie mówi lub wręcz twierdzi, że nie jest prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
6 minut temu, Dżiulia napisał:

Wiesz czasami niewielki drink rozwiązuje język, co znane z restauracji Sowa i Przyjaciele.

Tam akurat to chłopaki szły ubić swoje biznesy, więc czy drink czy nie, to i tak by sobie porozmawiali, to co się zwykło mówić zajadając ośmiorniczki, ja nie jadam, to pewności nie mam :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dżulia
13 minut temu, BrakLoginu napisał:

Tam akurat to chłopaki szły ubić swoje biznesy, więc czy drink czy nie, to i tak by sobie porozmawiali, to co się zwykło mówić zajadając ośmiorniczki, ja nie jadam, to pewności nie mam :) 

No tak, od ośmiorniczek ma się osiem razy większy pomyślunek, stąd rozmowy biznesowe szły jak po maśle, ale ciekawe czemu tylko ówczesna PO omawiała tam interesy.

PiS-owcy pewnie jadali na plebanii. ?

  • Lubię to! 1
  • Ha Ha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
Przed chwilą, Dżiulia napisał:

PiS-owcy pewnie jadali na plebanii. ?

No ktoś musiał tym z PO fundować, by nagrywać mógł ktoś :P Jarosław niski wzrostem, ale wielki cwaniaczek i strateg z niego :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dżulia
3 minuty temu, BrakLoginu napisał:

No ktoś musiał tym z PO fundować, by nagrywać mógł ktoś :P Jarosław niski wzrostem, ale wielki cwaniaczek i strateg z niego :D 

Ale i na plebanii były podsłuchy, bo wieżowce w stolicy nie stanęły, a wyższy rangą załatwił sobie zakup ziemi od księdza i nie ujawnił, bo pewnie tej ziemi we wiaderko się mieściło i nie opłacało mu się chwalić, toć małżonce wręczył to wiaderko. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
7 minut temu, Dżiulia napisał:

Ale i na plebanii były podsłuchy, bo wieżowce w stolicy nie stanęły

Oj tam czepiasz się szczegółów, chciał światu pokazać, że i my możemy mieć 2 wieżowce z prawdziwego zdarzenia, ale zaraz go wszyscy krytykują. Chciał dobrze, ale jak w takim kraju wiecznie niezadowolonych rządzić? No nie da się :D Mateuszek Kłamczuszek też dał się nagrać, jako załatwiający kredyt na słupa, do tego nam obiecał płace iście zachodnie :) 

  • Ha Ha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dżulia
3 minuty temu, BrakLoginu napisał:

Oj tam czepiasz się szczegółów, chciał światu pokazać, że i my możemy mieć 2 wieżowce z prawdziwego zdarzenia, ale zaraz go wszyscy krytykują. Chciał dobrze, ale jak w takim kraju wiecznie niezadowolonych rządzić? No nie da się :D Mateuszek Kłamczuszek też dał się nagrać, jako załatwiający kredyt na słupa, do tego nam obiecał płace iście zachodnie :) 

Jak być zadowolonym kiej im bliżej do "Hameryki", ale może siostrą bardziej się uda niż z bratem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lawendowa

Daleko jestem od nazywania kogokolwiek oszołomem. Póki ktoś nie szkodzi, nie namawia do ideologii, nie obraża, jest mi obojętny w sieci. Na każdym poziomie przekazu informacji można się spotkać z nieprawdziwymi kwestiami. Kluczowe jest tutaj sprawdzanie danego źródła. Nigdy nie byłam przekonana o swojej nieomylności, także słuchanie "drugiej strony" mnie nie odstrasza, ani nie wzbudza gniewu. Swego czasu nawet słuchałam audycji Bernatowicza, które są całkowicie sprzeczne z moim światopoglądem i wiedzą w dziedzinie fizyki. Kieruje się w życiu przekonaniem, że jeśli nie mam dowodu, który jest w stanie obalić czyjeś słowa, to nie nazywam go wspomnianym oszołomem. Podobnie jak nie zaprzeczam, że istnieje Bóg, ponieważ żadnych dowodów na to nie ma. Uważam, że należy nabrać pokory i zrozumieć, że każdy ma prawo do postrzegania świata w swój sposób. Owszem, zawsze będę za fizyką i matematyką, ale nie zamierzam przykładowo besztać mojej koleżanki, że korzysta z biofeedbacku, który w świetle mojej wiedzy działa jak placebo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRISCILLA

Kogo obchodzi ta denna rodzina królewska... Ani Megan ani ta Kate nie robiły na mnie nigdy wrażenia. Przeciętna uroda i styl bycia pozostawiający dużo do życzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.






Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...