Skocz do zawartości


gość

Dziwne latadło nazwano Oumuam

Polecane posty

gość

A ogłosił to nie szalony naukowiec , tylko naukowcy z Harvardu Profesor Abraham (Avi) Loeb oraz Shmuel Bialy,.
Rok temu wykryto dziwny obiekt w naszym układzie słonecznym. I nic nie pasowało ...
za długi, za wąski ,za obły. Dziwne latadło nazwano Oumuam.
Wtedy podejrzenia o inwazji obcych , były żartem , teraz już nie są. Oumuam w okolicach słońca , przyśpieszył i wykonał dziwne manewry. 
Jedynym wytłumaczeniem jest , że latadło ma jakiś napęd. Ostrożnie zakłada się , że to fragment (cały?) statku z żaglem słonecznym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Oszołomiony
omam
6 godzin temu, gość napisał:

Oumuam

może rodzina mnie szuka..świetna nazwa :D

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Layne

Właściwie to Oumuamua.

Jestem sceptycznie nastawiony do Niezidentyfikowanych Obiektów Latających. Kiedyś się tym jarałem i interesowałem, ale zwątpiłem oglądając tych wszystkich napaleńców próbujących na siłę udowodnić, że oni tu przylatują itd. Nie wiem, czy kojarzycie historię Billy'ego Meiera. Po obejrzeniu dokumentu o tym jegomościu, pomyślałem: "Jest! W końcu! Jakie dowody!!! Wow!", ale i to okazało się kłamstwem.

No i w tamtym roku zaobserwowano Oumuamua. Pędzący obiekt z poza Układu Słonecznego w kształcie cygara (!!!).  Wpadł do naszego układu, zakręcił wokół Słońca, opuścił nasz system i tyle go widziano. Tak do końca nikt nie wie, co to było i zakłada się, że to wygasła kometa. Obiekt niezwykły i zagadkowy, rozbudzający wyobraźnię. W tym wypadku mógłbym założyć, że nawet jeżeli nie był to statek, to chociażby sonda, bo tego typu rzeczy są rzadko obserwowane w naszym rejonie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/1I/ʻOumuamua

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek
W dniu 12.11.2018 o 18:38, LayneStaley napisał:

Właściwie to Oumuamua.

Jestem sceptycznie nastawiony do Niezidentyfikowanych Obiektów Latających. Kiedyś się tym jarałem i interesowałem, ale zwątpiłem oglądając tych wszystkich napaleńców próbujących na siłę udowodnić, że oni tu przylatują itd. Nie wiem, czy kojarzycie historię Billy'ego Meiera. Po obejrzeniu dokumentu o tym jegomościu, pomyślałem: "Jest! W końcu! Jakie dowody!!! Wow!", ale i to okazało się kłamstwem.

No i w tamtym roku zaobserwowano Oumuamua. Pędzący obiekt z poza Układu Słonecznego w kształcie cygara (!!!).  Wpadł do naszego układu, zakręcił wokół Słońca, opuścił nasz system i tyle go widziano. Tak do końca nikt nie wie, co to było i zakłada się, że to wygasła kometa. Obiekt niezwykły i zagadkowy, rozbudzający wyobraźnię. W tym wypadku mógłbym założyć, że nawet jeżeli nie był to statek, to chociażby sonda, bo tego typu rzeczy są rzadko obserwowane w naszym rejonie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/1I/ʻOumuamua

Sa rzeczy na niebie i Ziemi, które sie filozofom nie śniły :)

Oumuamua-prawie jak Makumba :D

  • Ha Ha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzejoxmixx

Dokłądnie! Tak samo myślę!

 

---------

Tutaj możesz znaleźć <reklama> - krem na rozszerzone pory, który działa cuda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
<reklama pkt. 24 w regulaminie>2079
6 godzin temu, Andzejoxmixx napisał:

Dokłądnie! Tak samo myślę!

 

---------

Tutaj możesz znaleźć <reklama> - krem na rozszerzone pory, który działa cuda!

Ty reklamowa pało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hogan

Pierwszy raz asteroida 'Oumuamua(posłaniec) została zauważona 19 października 2017 roku przez naukowców z hawajskiego uniwersytetu, obsługujących we współpracy z agencją kosmiczną NASA teleskop Pan-STARRS1. Wtedy to była

  ok. 24 milionów kilometrów od Ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryverz z Narnii
Dnia 29.12.2020 o 00:13, hogan napisał:

Pierwszy raz asteroida 'Oumuamua(posłaniec) została zauważona 19 października 2017 roku przez naukowców z hawajskiego uniwersytetu, obsługujących we współpracy z agencją kosmiczną NASA teleskop Pan-STARRS1. Wtedy to była

  ok. 24 milionów kilometrów od Ziemi.

Twoje wide jest tu o wiele lepsze niż asteroida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.






Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...