Skocz do zawartości


Vertlain

Amatorska twórczość muzyczna

Polecane posty

Wyczerpany
Vertlain

Może na tym forum jest ktoś kto robi coś, co można by podciągnąć pod ten temat? Jeżeli tak, pochwalcie się, jeżeli nie, zakopcie temat, bo sam się wygłupiać nie będę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jacenty

Verciu nie bądź taki skromny tylko zapodaj linki w necie ze swoją muzyką.

-Dla nie obeznanych info.-Vert to geniusz muzyczny a może eugeniusz.Mniejsza z tym grać umie...

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Layne

No to wrzucam coś na rozpęd

Wasza kolej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przygnębiony
RAW
9 minut temu, LayneStaley napisał:

No to wrzucam coś na rozpęd

Wasza kolej;)

Zakręciłem się bo robiłem coś innego i nie do tego tematu wrzuciłem :D Ale jeśli to twoje, to jest zajebiste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Layne
6 minut temu, RAWWWR napisał:

Zakręciłem się bo robiłem coś innego i nie do tego tematu wrzuciłem :D Ale jeśli to twoje, to jest zajebiste :)

a do którego tematu?

zniknął ten utworek, a wszedł mi.

podeślij link :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyczerpany
Vertlain

Wklejam smęta i idę spać

 

  • Lubię to! 7
  • Super 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Layne
4 godziny temu, Vert14 napisał:

Wklejam smęta i idę spać

Czym się inspirujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzia

Podziwiam Was chłopaki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyczerpany
Vertlain
3 godziny temu, LayneStaley napisał:

Czym się inspirujesz?

W tym przypadku bólem, smutkiem, tęsknotą i innymi pierdołami... chyba że pytasz o inspiracje muzyczne.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Layne
1 godzinę temu, Vert14 napisał:

W tym przypadku bólem, smutkiem, tęsknotą i innymi pierdołami... chyba że pytasz o inspiracje muzyczne.

 

Klasyka. Najsilniejsze inspiracje od wieków. A jakie zespoły / wykonawcy Cię inspirują? Wrzuć coś jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyczerpany
Vertlain
35 minut temu, LayneStaley napisał:

Klasyka. Najsilniejsze inspiracje od wieków. A jakie zespoły / wykonawcy Cię inspirują? Wrzuć coś jeszcze...

Nie wiem czy to dobre miejsce na robienie długiej listy inspiracji. Do działania pchają mnie chyba najbardziej Pink Floyd i Steven Wilson. Masz tu jeszcze jednego starego smęta (mój największy "hit" :P) i dla odmiany coś innego, tylko nie na jutubie bo jeszcze klipu się nie doczekałem :P

 

 

 

  • Lubię to! 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MXY

Super @Vert14  wreszcie się pochwaliłeś, wrzuć jeszcze te z gitarkami co mi kiedyś na arenie wklejałeś, fajne były ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Layne
Godzinę temu, Vert14 napisał:

Nie wiem czy to dobre miejsce na robienie długiej listy inspiracji. Do działania pchają mnie chyba najbardziej Pink Floyd i Steven Wilson. Masz tu jeszcze jednego starego smęta (mój największy "hit" :P) i dla odmiany coś innego, tylko nie na jutubie bo jeszcze klipu się nie doczekałem :P

Posłucham jak wrócę na chatę, nie będę bezcześcił słuchaniem na telefonie w robocie ;)

Co do Floydów, miałem okres, że słuchałem tylko ich i mnie również zainspirowali. Miałem zamysł na coś w stylu koncept-albumu.

https://m.soundcloud.com/trucizna/07serce

https://m.soundcloud.com/trucizna/02zatrucie

Dorwalem się wtedy do mojego pierwszego multiefektu ( zoom 505 II). 

  • Lubię to! 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Layne

 

@Vert14 rozumiem, że jeszcze klawisze obsługujesz. Spoko. Dobra robota. Brzmi w miarę pro. 

Ten drugi to niezła mucka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyczerpany
Vertlain
9 godzin temu, LayneStaley napisał:

Posłucham jak wrócę na chatę, nie będę bezcześcił słuchaniem na telefonie w robocie ;)

Co do Floydów, miałem okres, że słuchałem tylko ich i mnie również zainspirowali. Miałem zamysł na coś w stylu koncept-albumu.

https://m.soundcloud.com/trucizna/07serce

https://m.soundcloud.com/trucizna/02zatrucie

Dorwalem się wtedy do mojego pierwszego multiefektu ( zoom 505 II). 

Zatrucie ma klimat :D

6 godzin temu, LayneStaley napisał:

 

@Vert14 rozumiem, że jeszcze klawisze obsługujesz. Spoko. Dobra robota. Brzmi w miarę pro. 

Ten drugi to niezła mucka :)

Właściwie to ani na gitarze ani na klawiszach, chociaż mam jedno i drugie... "Gram" głównie na kompie...

10 godzin temu, Maryna napisał:

Super @Vert14  wreszcie się pochwaliłeś, wrzuć jeszcze te z gitarkami co mi kiedyś na arenie wklejałeś, fajne były ?

Były dowodem rzeczowym na mój brak umiejętności gry na gitarze. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Layne

Bierz gitarę do ręki, a nie tam jakieś sample...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyczerpany
Vertlain
36 minut temu, LayneStaley napisał:

Bierz gitarę do ręki, a nie tam jakieś sample...

Oj tam, gitara dobra rzecz, ale liczy się efekt końcowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Layne
11 minut temu, Vert14 napisał:

Oj tam, gitara dobra rzecz, ale liczy się efekt końcowy.

Możliwe. Każdy ma inne priorytety.  Ja zawsze na odwrót.  Wszystko nie równo, fałsz. Ale lubię to też u wielkich wykonawców. Potknięcia, pomyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyczerpany
Vertlain
Teraz, LayneStaley napisał:

Możliwe. Każdy ma inne priorytety.  Ja zawsze na odwrót.  Wszystko nie równo, fałsz. Ale lubię to też u wielkich wykonawców. Potknięcia, pomyłki.

To prawda, potknięcia u profesjonalnych muzyków sprawiają że wydają się bardziej "ludzcy".

Nie wyraziłem się dość precyzyjnie, dla mnie najważniejszy jest sam utwór, nie każda kompozycja będzie dobrze brzmieć z zupełnie koślawą gitarą. Tutaj np męczyłem gitarę na żywo i bardziej przeszkadza brak wokalu. Btw większość moich kompozycji brzmi tak jak brzmi bo jeszcze 3 lata temu byłem błogo-nieświadomy całej idei mixu/masteringu :P.

 

  • Lubię to! 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Layne
12 minut temu, Vert14 napisał:

To prawda, potknięcia u profesjonalnych muzyków sprawiają że wydają się bardziej "ludzcy".

Nie wyraziłem się dość precyzyjnie, dla mnie najważniejszy jest sam utwór, nie każda kompozycja będzie dobrze brzmieć z zupełnie koślawą gitarą. Tutaj np męczyłem gitarę na żywo i bardziej przeszkadza brak wokalu. Btw większość moich kompozycji brzmi tak jak brzmi bo jeszcze 3 lata temu byłem błogo-nieświadomy całej idei mixu/masteringu :P.

 

Nie no jasne, że można się gdzieś tam pomylić, ale całość musi się prezentować :)

Na czym nagrywasz? Ja podpinam multiefekt centralnie do kompa i Audacity do tego.

Ten kawałek ma klimat lat 80. O wiele bardziej mi się podoba od poprzednich.

Edytowano przez LayneStaley

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyczerpany
Vertlain
1 minutę temu, LayneStaley napisał:

Na czym nagrywasz? Ja podpinam multiefekt centralnie do kompa i Audacity do tego.

Gdy nagrywałem tamtą gitarę, miałem interfejs line6 Toneport, z dedykowanym wejściem gitarowym i efektami cyfrowymi z poziomu kompa i obróbka w FL studio... Teraz mam z kolei interfejs Focusrite Scarlett i w zasadzie też wszystkie efekty z poziomu kompa + Reaper.  Nie planuję dawać koncertów w najbliższym czasie więc dodatkowy sprzęt walający się po podłodze uważam za zbędny (no może czasami jakiś wah by się przydał :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Layne
Teraz, Vert14 napisał:

Gdy nagrywałem tamtą gitarę, miałem interfejs line6 Toneport, z dedykowanym wejściem gitarowym i efektami cyfrowymi z poziomu kompa i obróbka w FL studio... Teraz mam z kolei interfejs Focusrite Scarlett i w zasadzie też wszystkie efekty z poziomu kompa + Reaper.  Nie planuję dawać koncertów w najbliższym czasie więc dodatkowy sprzęt walający się po podłodze uważam za zbędny (no może czasami jakiś wah by się przydał :P)

Też mam Focusrite Scarlet (solo) pożyczony, ale średnio zadowolony jestem. Pewnie komp za słaby i mikrofon też. Tamte kawałki, co Ci wysłałem to nagrywane były na tym właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyczerpany
Vertlain
2 minuty temu, LayneStaley napisał:

Też mam Focusrite Scarlet (solo) pożyczony, ale średnio zadowolony jestem. Pewnie komp za słaby i mikrofon też. Tamte kawałki, co Ci wysłałem to nagrywane były na tym właśnie.

Też mam solo (gen.2). Sam interfejs jest git, jeżeli coś ci przycinało, możliwe że wina kompa, jeżeli coś z brzmieniem nie tak, wina raczej gdzie indziej leży. Pierwsza generacja miała problem z gitarami z aktywnymi pickupami, sygnał się przesterowywał, po za tym raczej nie powinno być problemu, przetworniki ma w miarę dobre, nic nie szumi. A jaki mikrofon?

https://www.newgrounds.com/audio/listen/94980

https://www.newgrounds.com/audio/listen/152850

Tutaj wspominane przez Martynkę "gitarowe" pomysły z dawnych czasów... trochę śmieszno, trochę smutno bo chyba niewiele się poprawiło od tamtej pory z moją grą :P

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Layne

Mikrofon jakiś no name chyba, pewnie tutaj pies pogrzebany. Komp też stary. Wokal jak nagrywałem, to musiałem przesuwać o o jakieś 2 sekundy, bo taka latencja. Acha no i w mono nagrywa. Szczerze, to mi się tak do końca nie chce z tym bawić. Jestem wychowany na garażówkach i przegrywanych kasetach. Pamiętam jak pierwszy raz usłyszałem Incesticide z płyty po paru latach słuchania przegrywanej kasety... Nie podobało mi się :D

Zależy od utworu. Niektóre są proste i takie powinny zostać, inne brzmią genialnie, bo są świetnie wyprodukowane. Lubię floydowskie bajery, ale doceniam też Anarchy in the UK.

Przesłuchałem te kawałki. przyzwoite bym rzekł. A na czym perkusję robisz? Używałem acoustica Beatcraft swojego czasu.

Edytowano przez LayneStaley
  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.






Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...