Skocz do zawartości


Zaloguj się, aby obserwować  
dexter

sport to zdrowie?

Polecane posty

dexter

Tak sie zastanawiam od jakiegos czasu czy zgadzacie sie z powiedzeniem ze sport to zdrowie? Ja uprawiam sport - oczywiscie amatorsko- prawie ze od dziecka i naprawde bardzo czesto, jednak mam duze problemy ze stawami, kolanami.. i tak sie zawsze smieje z kumplami ze sport to zdrowie, co chwile kontuzje haha czy tez wam sie tak zdaza czesto? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wesoły
BrakLoginu

Ja uprawiałem kilka dyscyplin półzawodowo i amatorsko, sam po sobie mogę stwierdzić, że sportem tak jak ze wszystkim, nadużywanie sportu również może obrócić się przeciwko naszemu zdrowiu :)

Z drugiej strony, brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej też nie jest dla nas zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MXY
W dniu 1.08.2018 o 12:49, BrakLoginu napisał:

Ja uprawiałem kilka dyscyplin półzawodowo i amatorsko, sam po sobie mogę stwierdzić, że sportem tak jak ze wszystkim, nadużywanie sportu również może obrócić się przeciwko naszemu zdrowiu :)

Z drugiej strony, brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej też nie jest dla nas zdrowe :)

 

Zgadzam się z Tobą, problemem wielu osób w dzisiejszych czasach jest to, że nie ruszają wcale i to z pewnością zdrowe nie jest, natomiast są i tacy, którzy wpadają w obsesję na punkcie sportu i oczywiście jest to znaczne obciążenie dla organizmu. Wielu sportowców wylądowało w szpitalu i to nie tylko z powodu kontuzji czy problemów ze stawami, ale tak samo z powodu problemów z sercem i ogólnie układem sercowo-naczyniowym, a to już nie są żarty, we wszystkim najlepszy jest umiar :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oszołomiony
omam

Sam sport zdrowia nie da, ale na pewno pomaga...

Wiem po sobie, że siedząc większe pół dnia przed kompem w pracy, marzę, żeby po jej zakończeniu iść na fitness, na siłownię, albo poćwiczyć w domu..zdecydowanie działa zdrowotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
1 godzinę temu, omam napisał:

Sam sport zdrowia nie da, ale na pewno pomaga...

Tak, ale też nie można przesadzić w drugą stronę. Znam takich, co nie ruszali się od dawna, a nagle, by chcieli maraton przebiec.
Wszystko trzeba robić z głową :) 

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacenty

Przesadzać nie można.Jeden najwyżej co godzinę..

 

f90524cfd5472ab30d3c6773d95a292509728ede

  • Ha Ha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oszołomiony
omam
1 godzinę temu, BrakLoginu napisał:

Wszystko trzeba robić z głową

to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoły
BrakLoginu
8 godzin temu, Jacekz napisał:

Przesadzać nie można.Jeden najwyżej co godzinę..

 

f90524cfd5472ab30d3c6773d95a292509728ede

Co racja to racja, nie ma co przesadzać z nim (sportem) :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milionyMonet

Sport jest zdecydowanie potrzebny, żeby utrzymać organizm w dobrej sprawności fizycznej, ale tak jak piszecie, ważne aby z głową i umiarem, ponieważ nadwyrężenie stawów czy mięśnie nie jest dobre i można się nabawić kontuzji. Jeśli chcecie trochę poczytać o tym zerknijcie na stronę <reklama>. W zakładce sport znajdziecie ciekawe wpisy jakie są skutki uboczne przetrenowania. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bozpn

Sport jest super i zdecydowanie dla każdego! Należy tylko znaleźć odpowiednią aktywność, która będzie przyjemnością. Więcej podobnej treści znajdziesz na: https://www.bozpn.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  





Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...