Skocz do zawartości


Zaloguj się, aby obserwować  
Cooliberek

Najpiękniejsze kwiaty

Polecane posty

Wyczerpany
Cooliberek

Piekność w kwiatach jest nieodgadniona :)

 

Dlaczego ten kwiat przypomina nam o pewniej częsci twarzy i co skłoniło że takim sie stał 

beautiful-flowers-that-look-like-other-t

Orchidea ćma (Phalaenopsis)

beautiful-flowers-that-look-like-other-t

beautiful-flowers-that-look-like-other-t

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wyczerpany
Cooliberek

Tulipan taki zwykły kwiat ale za to jaki piekny :)

 

allochtonka_tulipany_Holandia_11.jpg

 

W swojej prostocie  Tulipan Lady Jane

 

Tulipan-Lady-Jane.jpg

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dionizy

Nie ma brzydkich kwiatów. Wszystkie są urokliwe kwestią jest tylko wyeksponowanie ich uroku. Ale najpiękniejsze są zakwitające teraz łąki Nie myślę tu o takich bardzo zadbanych często koszonych ale takich zwyczajnych na których kwitną stokrotki i rumianek pachnący i leczący lekkie dolegliwości. Takich łąkach z porozlewaną żółtością mleczy które za chwilę ze swoich dmuchawców wypuszczą w świat swoje dzieci Można tez na takich łąkach znaleźć kwitnący kminek na dobre wiaterki i krwawnik i koniczynę czasem czterolistną na szczęście. Piękne sa nasze polne kwiaty tak często nie doceniana. Zapomniałem o kaczeńcach i makach polnych ale tych najwięcej przycupnęło na miedzach.  

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyczerpany
Cooliberek

Blusz 

Doskonale wiem o co Ci chodzi , ja równiez lubialam kiedys patrzec na trakie ląki ukwiecone roznobarwnymi kwiatami .

Ale rowniez mozna pokazać te bardziej mniej znane kwiaty jakie są na swiecie a jest ich masa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dionizy

Takie łąki ciągle są u nas. W maju sa koszone na aromatyczne siano dla krów i koni których jeszcze jest u nas sporo a potem gdy trochę odrosną to na nich pasa się zwierzęta. To wszystko jest takie piękne i sensowne. Nie modne ale jakże romantyczne.

Wiem że w świecie roślin jest miliony gatunków kwiatów ale ten mój lokalny patriotyzm czasem sie odzywa.

 

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyczerpany
Cooliberek

Bluszcz pamietam takie własnie łąki z dzieciństwa jak jeżdziłam do swoich dziadków daleko ode mnie mieszkających 

 

 

To jest tylko czastka o czym wspominał Bluszcz :)

Dziękuję Ci za to  z  całego serca. Dawne dobre wspomnienia 

 

Dolina Biebrzy i  Błotne Kaczeńce

136046IMG.jpg

 

a3.jpg

Edytowano przez Ladyblack
  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MXY

Taki piękny kwiat dzisiaj dostałam ?

 

1-kopia.jpg

  • Lubię to! 1
  • Ha Ha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacenty

Kwiat paproci..?

  • Ha Ha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz

38f45af56fbf.jpg
 

Lubię kaktusy.

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MXY
Godzinę temu, Jacekz napisał:

Kwiat paproci..?

Badyl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alma

Pozostaje Ci, Maryś, głęboka wiara w dobre intencje darczyńcy ? ...bo optycznie to niezła porażka...no chyba, że zakwitnie ćlicznie. ?

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MXY
13 minut temu, Alma napisał:

Pozostaje Ci, Maryś, głęboka wiara w dobre intencje darczyńcy ? ...bo optycznie to niezła porażka...no chyba, że zakwitnie ćlicznie. ?

@Alma to tylko mój mąż takie pomysły może mieć ?, zupełnie nie wiem co mu chodzi po głowie hi hi ?.

To amarylis i podobno ma kwitnąć, zobaczymy co będzie ?

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olus

gf-EwRk-Cp2Q-ZVtj_serduszka-664x0-nocrop

 

xd

  • Lubię to! 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alma

Looknęłam na te amarylisy.

Pikne som, Maryś, a jak dodać baśniowo urodziwą nazwę, to pomysł Twojego mężyka wcale, a wcale jest.?

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MXY
47 minut temu, Alma napisał:

Looknęłam na te amarylisy.

Pikne som, Maryś, a jak dodać baśniowo urodziwą nazwę, to pomysł Twojego mężyka wcale, a wcale jest.?

Almo on się nie zna na kwiotkach, kupił go dla jaj ?

Sprawdzałam też jak to kwitnie i nawet spoko, choć mi to się najbardziej kaktusy podobają, bo przynajmniej nie trzeba pamiętać o podlewaniu ?

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alma

Kupił dla Cię. Wykazał inwencję i to warto docenić.?

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dionizy
22 godziny temu, Maryna napisał:

@Alma to tylko mój mąż takie pomysły może mieć ?, zupełnie nie wiem co mu chodzi po głowie hi hi ?.

To amarylis i podobno ma kwitnąć, zobaczymy co będzie ?

Nie narzekaj bo to jeden z piękniejszych kwiatów. Ciekawe jaki ma kolor Ja najbardziej lubię czerwone z białym krążkiem. Po przekwitnieciu trzeba przez jakiś czas podlewać i dość mocno nawozic by nabrał siły Potem ja swoje wynoszą na strych. Tam zasychaja i śpią Gdy zaschna a jeszcze nie puszczają pędu przesadzam je do bogatej ziemi. Gdy pokażą się małe zielone czubki zabieram je do światła i zaczynam podlewac rosną szybko Trochę kłopotliwe ale piękne. 

  • Lubię to! 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MXY
5 minut temu, Dionizy napisał:

Nie narzekaj bo to jeden z piękniejszych kwiatów. Ciekawe jaki ma kolor Ja najbardziej lubię czerwone z białym krążkiem. Po przekwitnieciu trzeba przez jakiś czas podlewać i dość mocno nawozic by nabrał siły Potem ja swoje wynoszą na strych. Tam zasychaja i śpią Gdy zaschna a jeszcze nie puszczają pędu przesadzam je do bogatej ziemi. Gdy pokażą się małe zielone czubki zabieram je do światła i zaczynam podlewac rosną szybko Trochę kłopotliwe ale piękne. 

Wcale nie narzekam, przecież mówiłam, że jest piękny i temu się znalazł w temacie o pięknych kwiatach ?.

Jak zakwitnie to postaram się zrobić fotkę i pokazać ?.

Dzięki za rady, bo nawet nie wiedziałam jak z nim postępować, znając życie i moje zapominalstwo to pewnie i tak szybko padnie ?.

Te kwiaty to tylko w domu się trzyma, czy można je przesadzać do ogródka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dionizy

Raczej tylko w doniczce ale jeśli masz zaciszny taras lub oranzerie tyle że one kwitną wiosną i nie znoszą zimną tak że pozostaje parapet 

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MXY

Mój piękny badylek jednak zakwitnął ?

 

1.jpg

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  





Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...