Skocz do zawartości


Zaloguj się, aby obserwować  
Henio

Zatracić poczucie czasu

Polecane posty

Henio

Chyba przydarzyło się każdemu człowiekowi z pasją, choćby było to nawet klejenie domków z wypalonych zapałek. Gdyby znaleźć wspólną cechę jaka łączy wszystkie ludzkie pasje to z pewnością byłoby to poczucie zatracenia czasu. Nic tak pozytywnie nie świadczy o naszym zaangażowaniu jak właśnie to niezwykłe zagubienie minut, jakby ktoś dosłownie w magiczny sposób przestawił zegarek. Ciekawe, że ludzie zakochani, czy zaangażowani, w swojej obecności odczuwają zagubienie czasu. I to wszyscy bez wyjątku. Pasja ma wiele znaczeń: pasja jako hobby, pasja jako upodobanie, pasja jako namiętność, pasja jako umiłowanie. Gdyby pewnie zapytać naukowca badającego ludzkie mózgi to pewnie miałby dużo do powiedzenia o przemianach fizyko-chemicznych jakie zachodzą w naszych mózgach podczas zatracania czasu i związaną z tym przyjemnością. Jest jednak zasadnicza różnica między zaangażowaniem (zakochaniem), a zaangażowaniem w pasję (hobby). Kiedy przychodzi zakochanie to wszystkie pasje idą w kąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Irena

Zatracam poczucie czasu i rzeczywistości w swoim ogródku działkowym,gdy koszę trawę,gdy grzebię w ziemi,gdy coś sadzę...nic nadzwyczajnego,to tylko działka,ale jestem w niej zakochana po uszy...

Wracam do domu naładowana pozytywną energią i cieszę się z fajnie spędzonego dnia...

ai3qgur0pjm7.jpg

 

w79ufn85j4u8.jpg

 

yvgx1a7dasqw.jpg

 

2jmfdqnidy0s.jpg

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helena

Irenko -piękną Masz tą swoja działeczkę -gratuluję ?

ja tez kocham swój przydomowy ogródek i cieszę sie kiedy pięknie kwitną kwiaty ,a w maju?

ph9pq3v2rla9.jpg1a0mxb52dliq.jpg

  • Lubię to! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maybe

U mnie tak nie jest że pasja idzie w kąt, gdy się zakocham. Mam może mniej czasu ale nadal tworzę. To mój wentyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olafck

Ja jestem w stanie stracić poczucie czasu przy mojej nowej pasji - astronomii. Dla mnie to wszystko teraz jest na razie tajemnicze a przez to mega wciągające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hajwerko

Ja mogę słuchać muzyki na przykład, siedząc po prostu na fotelu i czas, minuty, godziny lecą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jenex12

ja godzinami mogę puzzle układac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maybe
Dnia 21.01.2022 o 09:35, Jenex12 napisał:

ja godzinami mogę puzzle układac

Puzzle bardzo dobrze wpływają na nasz mózg.

Też muszę do tego wrócić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Publikujesz jako gość. Jeśli masz konto, Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  





Chat Nastroik

Chat Nastroik

Proszę wpisać nazwę wyświetlaną

×
×
  • Utwórz nowe...